Літопис запорізької полiцiї

Україна понад усе!

среда, 3 ноября 2021 г.

Із історії Національної поліції України. 2021 рік

Аеромедевакуація МВС і МОЗ: Денис Монастирський ознайомився у Запоріжжі з можливостями українського підприємства

2 листопада міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, у рамках робочого візиту до Запоріжжя, відвідав ПАТ «Мотор-Січ», де ознайомився з потенціалом заводу у виробництві вертольотів для проєкту Єдиного аеромедичного простору.«На сьогодні проєкт уже довів свою дієвість, важливість та необхідність. Лише у жовтні в Львівському регіоні здійснено 23 рятувальні місії. Це ті випадки, коли швидкість відіграла вирішальну роль у складній ситуації і врятувала життя людей», – наголосив Денис Монастирський.

 Аеромедична евакуація наразі працює в західному регіоні з вертольотною базою у Львові та в Київському регіоні з базою у Києві. Для того, аби масштабувати проєкт на всю територію України, потрібно додатково придбати гелікоптери. Саме тому МВС вивчає можливості та пропозиції заводу «Мотор-Січ» щодо виробництва в Україні вертольотів Мі-2 МСБ-1 та їх використання разом із французькими Airbus H-145 Нацполіції для розвитку Системи аеромедичної евакуації. 

За словами директора «Мотор Січі» В’ячеслава Богуслаєва, гелікоптери Мі-2 МСБ-1 - це легкі багатоцільові вертольоти з двома двигунами АІ-450М-Б, створені шляхом модифікації вертольоту Мі-2, та обладнанні медичним спорядженням.

Такий санітарний гелікоптер вже здійснює аеромедичну евакуацію людей у критичному стані у Запоріжжі на основі державно-приватного партнерства.

 
Департамент комунікації МВС України

 © Офіційний сайт Національної поліції: https://zp.npu.gov.ua/news/novini/aeromedevakuacziya-mvs-i-moz-denis-monastirskij-oznajomivsya-u-zaporizhzhi-z-mozhlivostyami-ukrajinskogo-pidprijemstva/З початку року правоохоронці вилучили з незаконного обігу понад 2,5 тисячі одиниць вогнепальної зброї

Про це Голова Національної поліції України Ігор Клименко повідомив 26 жовтня під час спільної наради керівників правоохоронних органів в Офісі Генерального прокурора з питань протидії кримінальним правопорушенням у сфері незаконного обігу зброї, бойових припасів або вибухових речовин, наркотичних засобів, психотропних речовин, а також торгівлі людьми.

 


Ігор Клименко наголосив, що боротьба з незаконним обігом зброї, вибухових речовин та боєприпасів є важливим пунктом в роботі правоохоронців, адже «бойові сувеніри»  дають про себе знати на мирних територіях держави:

«Дехто намагається організувати навіть канали торгівлі зброєю. З незаконного обігу вилучено понад 2,5 тисячі одиниць вогнепальної зброї. Із цієї кількості 146 одиниць автоматичної, 696 – нарізної зброї, 179 гранатометів».

Також з початку року поліцейські вилучили 1245 одиниць переробленої на вогнепальну зброю та понад 3 тисячі гранат. Завершено розслідування і надіслано до суду з обвинувальним актом майже 2 тисячі фактів у сфері незаконного обігу зброї та боєприпасів. У результаті до кримінальної відповідальності притягується 2 800 осіб.

«Також триває робота із документування злочинних груп, що спеціалізуються на незаконному обігу зброї. На сьогодні розслідувано та направлено з обвинувальними актами до суду кримінальні провадження щодо 11 організованих злочинних груп, причетних до незаконного обігу зброї, у складі яких учинено 53 злочини цієї категорії», – повідомив Ігор Клименко.

Водночас глава Нацполіції повідомив, що одним з інших пріоритетних напрямків роботи відомства залишається боротьба з наркозлочинністю:

«Ми переформатували роботу профільного підрозділу. Наша головна мета – щоб наркотики максимально зникли з вулиць наших міст. Ми змінили підходи до роботи і зосередили увагу на виробниках та оптових розповсюджувачів, тобто на тяжких та особливо тяжких наркозлочинах. І в результаті у цьому році ми на 35 процентів більше ліквідували нарколабораторій. На 24 процентів більше задокументували фактів збуту наркотиків, у тому числі на третину більше фактів розповсюдження наркотиків через Інтернет».  

Ігор Клименко зазначив, що кожний п’ятий факт збуту наркотиків здійснювався через Інтернет. Популярними у сфері наркобізнесу залишаються телеграм-канали:

«Їхні назви кожен міг побачити на парканах, стінах будинків. Ця неприкрита зухвала реклама інтернет-магазинів наркотиків - явище, яке поліція не зможе побороти самотужки. Тут особливо потрібна допомога громадськості – батьків, сусідів, вчителів, комунальників. Кожен з громадян може об’єднатися та долучитися до постійних акцій із замальовування цих написів. Кожен може стати помічними та інформатором поліції, повідомивши про рекламу каналу з наркозіллям. І свою ефективність в цьому напрямку вже показали чат-боти».

Зокрема Харківський університет внутрішніх справ розробив чат-бот «СтопНаркотик». Відтак поліції з допомогою громадськості вдалося заблокувати понад 2600 інтернет-адрес, причетних до збуту наркотиків. 

«Всього впродовж 9 місяців вдалося викрити діяльність майже 750 інтернет-магазинів. 170 з них - оптові. Наразі 160 оптових телеграм-каналів блоковано.  На місці заблокованих через деякий час з’являються нові. І їх ми теж документуємо. Наразі ще близько 170 оптових інтернет-магазинів з продажу наркотиків та прекурсорів знаходяться в оперативній розробці», – повідомив Ігор Клименко. 

За словами глави Нацполіції, загалом у 2021 році за вчинення наркозлочинів повідомлення про підозру отримали майже 11 тисяч правопорушників. Вилучено майже 1,5 тонни наркотичних засобів та психотропних речовин. 

Водночас Ігор Клименко зазначив, що Нацполіція докладає максимальних зусиль для виявлення та припинення фактів торгівлі людьми:

«Упродовж 21-го року міграційна поліція на 59 процентів більше розкрила та на 47 процентів більше розслідувала злочинів цієї категорії.  Цьогоріч повідомлення про підозру отримали понад 70 правопорушників.  Припинено протиправну діяльність 8 організованих груп, учасники яких вчинили понад 50 злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми. За результатами проведеної роботи встановлено понад 150 постраждалих, з яких майже 90 – чоловіків, понад 40 жінок, більше 20  неповнолітніх та малолітніх дітей».

Ігор Клименко наголосив, що крім фактів внутрішньої торгівлі людьми міграційна поліція активно працює з міжнародними партнерами, проводячи спільні розслідування. Зокрема за результатами роботи однієї такої українсько-французької спільної слідчої групи викрито канал торгівлі українцями для їх експлуатації у Франції. 

«Щоб ефективніше розслідувати злочини цієї категорії, на регіональному рівні запроваджено відповідну спеціалізацію слідчих, які на постійній основі підвищують кваліфікацію та переймають міжнародний досвід за підтримки Міжнародної організації з міграції та ОБСЄ», – додав Ігор Клименко.

Управління комунікації

Національної поліції України 

Фото: Микола Анацький 

 © Офіційний сайт Національної поліції: https://zp.npu.gov.ua/news/novini/z-pochatku-roku-pravooxoronczi-viluchili-z-nezakonnogo-obigu-ponad-2-5-tisyachi-odinicz-vognepalnoji-zbroji/

З початку року кіберполіцейські ініціювали п’ять міжнародних операцій з викриття хакерських угруповань – Олександр Гринчак

Про це начальник Департаменту кіберполіції повідомив 12 жовтня ц.р. під час робочої наради щодо результатів роботи підрозділів Нацполіції за 9 місяців поточного року. Під час підбиття підсумків Олександр Гринчак особливу увагу звернув на взаємодію кіберполіції з іноземними колегами-правоохоронцями. 

«Сьогодні кіберполіція не лише допомагає підрозділам кримінального блоку у розкритті та виявленні злочинів, вчинених з використанням інформаційних технологій та мережі Інтернет, підрозділ робить акцент на взаємодії з іноземними колегами, адже кіберзлочинність немає чітко окреслених кордонів. Результатами такої співпраці стало успішне проведення п’яти міжнародних поліцейських операцій з викриття хакерських угруповань. Наші закордонні колеги на високому рівні оцінили організацію та результати проведених операцій» - повідомив Олександр Гринчак.
 
Так, на початку року кіберполіція спільно з правоохоронними органами Німеччини, США, Великобританії та Нідерландів,  викрила  та заблокувала діяльність транснаціонального хакерського злочинного угруповання з розповсюдження найнебезпечнішого і найстійкішого вірусного програмного забезпечення –  «EMOTET». В результаті діяльності хакерів іноземні банки та фінустанови зазнали 2,5 мільярда доларів збитків.

Також цього року кіберполіція викрила хакерське угруповання у розповсюдженні вірусу-шифрувальника “Clop” та нанесенні іноземним компаніям пів мільярда доларів збитків. Хакерське угруповання викрили в рамках міжнародної операції за сприяння та координації Інтерполу та спільно з працівниками правоохоронних органів США та Республіки Корея, співпраця з якими відбулася вперше.


За словами начальника Департаменту кіберполіції Олександра Гринчака, з початку цього року працівники кіберполіції ідентифікували понад 5 тисяч Інтернет-зловмисників. 

«Кіберполіція веде наступальну боротьбу, кількість злочинів, вчинених у віртуальному просторі, лише зростає. Правопорушники щоразу вдосконалюють свої схеми або ж вигадують нові. Тому ми ще й робимо акцент на превентивній роботі з населенням. Адже знання основних правил кібергігієни мінімізує ризики постраждати від злочинних дій хакерів чи інтернет-шахраїв», - підкреслив Олександр Гринчак. 

Також він повідомив, що упродовж 9-ти місяців поточного року працівники підрозділу надали кваліфіковану допомогу 48 тисячам громадян, які зверталися до кіберполіції.

Управління комунікації
Національної поліції України 

 © Офіційний сайт Національної поліції: https://zp.npu.gov.ua/news/novini/z-pochatku-roku-kiberpoliczejski-inicziyuvali-p-yat-mizhnarodnix-operaczij-z-vikrittya-xakerskix-ugrupovan-oleksandr-grinchak/


Спецоперація щодо вилучення 368 кг героїну: затримано третього учасника наркоугруповання

 26.07.2021 

Ним виявився також громадянин Туреччини, 1948 року народження. Третьому учаснику наркоугруповання буде обрано запобіжний захід.

 

Двом його спільникам, яких правоохоронці затримали 22 липня, суд вже обрав запобіжний захід - тримання під вартою без права внесення застави. Триває комплекс слідчо-оперативних дій.


 «Департаментом боротьби з наркозлочинністю більше року здійснювалися заходи з документування протиправної діяльності злочинного угрупування, члени якого займаються контрабандою особливо небезпечного наркотичного засобу – героїн. Завдяки злагодженій роботі українських правоохоронців, Митної служби, прокуратури та колег-правоохоронців із Грузії та Вірменії проведено спільну операцію та затримано організаторів», - сказав Сергій Федченко. 


Заступник начальника Департаменту боротьби з наркозлочинністю Нацполіції Вячеслав Сафонов повідомив, що всього виявлено та вилучено 368 кг героїну, що за ціною «чорного ринку» складає понад 1 млрд гривень. 

За його словами, вантаж був замаскований у пустотілій цеглі. «Брикети з героїном з Ісламської Республіки Іран потрапляли на територію Вірменії, там маскувалися у пустотілу цеглу та відвантажувалися в автомобіль, який прямував у Грузію. Поромом з Грузії його доставляли в Україну, де наркотичну речовину розфасовували меншими партіями та планували вивозити до європейських країн», - сказав він.

Вячеслав Сафонов також повідомив, що згідно з українським законодавством спочатку всю партію наркотиків буде направлено на експертне дослідження, де встановлять відсоткову частку чистої речовини, потім залучать в якості речових доказів до матеріалів кримінального провадження і за рішенням суду її буде знищено. 

Начальник відділу боротьби з наркотранзитом Департаменту центральної кримінальної поліції МВС Грузії зазначив, що правоохоронці Грузії готові співпрацювати надалі. 

«Ми разом з Україною та Вірменією взяли участь у безпрецедентній та масштабній спецоперації. Надалі буде ще багато вилучень», - зауважив він.  

 © Офіційний сайт Національної поліції: https://zp.npu.gov.ua/news/novini/httpswww-npu-gov-uanewsnarkozlochinispeczoperacziya-shhodo-viluchennya-368-kg-gerojinu-zatrimano-tretogo-uchasnika-narkougrupovannya/


Верховна Рада України призначила Дениса Монастирського на посаду міністра внутрішніх справ

 16.07.2021

Відповідне рішення підтримали 271 народний депутат на засіданні парламенту сьогодні, 16 липня.Новопризначений міністр внутрішніх справ склав присягу члена Кабінету Міністрів України.

З 2020 року Денис Монастирський був головою комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності.

 

Департамент комунікації МВС

 © Офіційний сайт Національної поліції: https://zp.npu.gov.ua/news/novini/httpswww-npu-gov-uanewsInformacziyaverxovna-rada-ukrajini-priznachila-denisa-monastirskogo-na-posadu-ministra-vnutrishnix-sprav/Арсен Аваков: За шість років особовий склад Національної поліції змінено на 40%


Наразі середній вік поліцейського становить 36 років. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков сьогодні, 4 липня, вітаючи Національну поліцію з днем створення. 

«Шість років тому ми розпочали створення Національної поліції України як принципово нового, високотехнологічного, зручного для людини, сучасного поліцейського сервісу. Це вкрай складне завдання – збудувати нове на базі старої, украй розбалансованої системи, утримуючи баланс, не втрачаючи ефективності, зберігаючи досвід справжніх фахівців», - зауважив Арсен Аваков.

Міністр також повідомив результати роботи поліцейських. Зокрема, за шість років існування Національної поліції України:

- опрацьовано понад 47 мільйонів викликів громадян;

- розкрито понад 562 тисячі злочинів;

- проведено майже 10 тисяч спецоперацій спецпідрозділу КОРД та звільнено 129 заручників;

- припинено діяльність понад 1400 злочинних груп і організацій;

- вилучено 23 тонни наркотиків загальною вартістю 11 мільярдів гривень;

- викрито понад 30 тисяч кіберзлочинів;

- вилучено понад 38 тисяч одиниць зброї та 9 тонн вибухівки;

- розшукано та повернуто батькам понад 66 тисяч дітей;

- забезпечено безпеку під час понад 360 тисяч масових заходів, у яких взяли участь близько 100 мільйонів громадян.

«Багато амбітних завдань уже виконано, тепер ми реалізуємо важливий проект формування єдиного безпекового простору для територіальних громад. Проект «Поліцейський офіцер громади» вже втілено у 279 громадах, рівень довіри до них становить 70%», - сказав Арсен Аваков.

За словами очільника МВС, 56 тисяч поліцейських несли службу в зоні АТО/ООС.

«Хочу привітати хлопців та дівчат, які вибрали для себе складну та гідну життєву справу – Служити Закону та Захищати Людину! Вони щодня на варті, щодня під ризиком, щодня на передовій війни: і з ворогом-агресором РФ, і з внутрішніми ворогами. Там, де тяжко, вони перші!», - зазначив Арсен Аваков.

Департамент комунікації МВС

 © Офіційний сайт Національної поліції: https://zp.npu.gov.ua/news/novini/arsen-avakov-za-shist-rokiv-osobovij-sklad-naczionalnoji-policziji-zmineno-na-40/


Відсьогодні в Нацполіції створений сектор ювенальних слідчих –                                                       Ігор Клименко

Про це Голова Нацполіції повідомив  1 червня під час спільної координаційної наради керівників правоохоронних та інших державних органів в Офісі Генерального прокурора.

Далі – виступ Голови Нацполіції під час наради:

За 4 місяці цього року зафіксовано 1470 злочинів, вчинених неповнолітніми. З них 728 – тяжкі та особливо тяжкі.
Як правило, вікова категорія дітей із кримінальною історією складає 13-18 років. Щодо кваліфікації, то неповнолітні вчинили такі злочини: 

- майже половина з них - це крадіжки – (692), 
- далі йдуть грабежі (87), 
- шахрайства (63).  
- умисні тяжкі тілесні ушкодження (20);
- розбої – (18);
- умисні вбивства – (10).

Цю статистику сприймають лише як цифри. Але вдумайтеся: майже півтори тисячі злочинів скоїли діти!
Проблема дитячої злочинності – специфічна та небезпечна. Бо якщо з малих років діти вже скоюють злочини, це означає, що межу законослухняності вони вже перейшли. 

На жаль, переважна більшість цих дітей в майбутньому може зробити порушення закону своєю професією. І ми разом не маємо цього допустити. Вчасно помітити та прийти на допомогу, якщо в сім’ях не зацікавлені вихованням власних дітей. 

Позитивна динаміка спостерігається у кількості злочинів,  скоєних відносно дітей. За останні 5 років їх зменшилося на 45%! (за 4 міс. 2016 року – 2657).

За 4 місяці цього року зареєстровано 1284 кримінальних правопорушень відносно дітей. З них 456 дітей потерпіло від тяжких та особливо тяжких злочинів. А саме від:

- злочинів, пов’язаних із сексуальним насильством: серед них – розбещення (56), зґвалтування (61). 
- втягнення у злочинну діяльність – 42;
- умисних вбивств – 34;
- умисних тяжких тілесних ушкоджень – 10.

В ситуаціях, де дитина є потерпілою чи свідком злочину, важливо знайти до неї правильний підхід, щоб ненароком не травмувати сильніше. 

Тому ми облаштовуємо у підрозділах поліції так звані зелені кімнати, де створена максимально дружня до дитини атмосфера. Нині таких кімнат працює 47. 

Минулого року в Міністерстві юстиції України відбулася презентація проєкту моделі Барнахус, створеної при Міжвідомчій координаційній раді з питань правосуддя щодо неповнолітніх. 

Пілотний проєкт втілюється у Вінниці. І основна його мета – фахова робота з неповнолітніми, які є потерпілими від злочинів, зокрема, насильницького та сексуального характеру. Головне – мінімізувати вплив на психіку дитини під час неодноразових допитів у ході досудового розслідування та судового розгляду. 

Чинним кримінальним процесуальним законодавством не виокремлено сукупність можливих прав та обов’язків дітей, що потерпіли від кримінальних правопорушень. Однак своєчасна та фахова допомога зазначеній категорії дітей прискорить процес їх реабілітації та попередить прояви віктимної поведінки у майбутньому. 

Головним слідчим управлінням НП, в якості компромісу, для запуску проєкту, було запропоновано проведення допиту дитини слідчим суддею, відповідно до ст. 225, 232 КПК. Запитання дитині ставить тільки суддя із урахуванням її вікових особливостей  та обставин правопорушення. 

Інші учасники процесу можуть поставити запитання дитині через слідчого суддю. При цьому всі учасники слідчої дії спостерігають за допитом за допомогою аудіо, відеоапаратури та/або через скло. В кімнаті присутні лише потерпіла дитина та слідчий суддя. 

Крім того, для ефективнішого розслідування резонансних злочинів, скоєних дітьми та відносно дітей, у Головному слідчому управлінні Національної поліції сьогодні створено окремий вузькопрофільний сектор. Вважаю це символічним та сподіваюся, що відповідальні працівники покажуть позитивні результати у розслідуванні цих проваджень. 

Тісно пов’язані між собою питання безпеки дітей та домашнього насильства. Від дітей до поліції надійшло в 2020-му році вдвічі більше звернень щодо насилля в родині в порівнянні з 2019-им. 

І саме домашнє насильство, конфліктні ситуації з батьками найчастіше стають причинами того, що діти покидають свої домівки. За 5 місяців цього року до поліції надійшло 5560 повідомлень про зникнення неповнолітніх. 
Понад 96% зниклих ми розшукали протягом доби. За цей рік 9 дітей ще перебувають у розшуку.

Однак проблема, яка найбільше турбує і нас, і все суспільство загалом – це ріст дитячих суїцидів та спроб самогубств. 

Станом на 31 травня поліція отримала 56 повідомлень про фатальні дії неповнолітніх. Ще 154 повідомлення – про спроби суїцидів. 

Самогубства вчиняються дітьми різних вікових категорій та різними способами. Найчастіше намагалися вкоротити собі віку підлітки – віком від 14 до 17 років. 

Як правило, ядро проблеми знаходиться у сім’ях чи навчальних закладах. Звісно, мають певний вплив на дітей і через мережу Інтернет. Зловмисники, використовуючи їхній ранимий стан, входять у довіру та змушують дітей вчиняти самогубства та самоушкодження. 

Працівники кіберполіції систематично працюють над виявленням так званих «груп смерті» та викриттям їх кураторів. Впродовж цього року вже заблоковано 39 суїцидальних груп та встановлено 4 кураторів. Ми продовжуємо роботу в цьому напрямку. 

Але наголошую, що левова частка самогубств дітей трапляється саме через непорозуміння та конфлікти, з якими дитяча психіка не може справитися. Тому, користуючись нагодою, вкотре закликаю батьків приділяти більше уваги своїм дітям, цікавитися їхнім життям. 

В поліції основне навантаження на роботу з дітьми та створення для них безпечного середовища беруть на себе працівники підрозділів ювенальної превенції. 

Наразі в Україні – 1200 «ювеналів» на понад 7 мільйонів дітей. В половині областей середнє навантаження на одного ювенального поліцейського –  6-8 тисяч дітей. 

В планах – збільшити штатну чисельність ювенальних приблизно на 1000. Розрахунок має бути наступним: 
один поліцейський не більше, ніж на три з половиною тисячі дітей в сільській місцевості. Та не більше, ніж на чотири тисячі дітей – у міській. 

Це дасть можливість ювеналам належним чином реалізувати свої повноваження.

Також ми втілюємо в життя принципово новий підхід в роботі, який буде базуватися на поглибленій співпраці з громадами на місцях.

Додатково  ми вирішили посилити поліцейську присутність в закладах середньої освіти. І нашу ініціативу підтримали в Міністерстві освіти і науки. 

Втілювати пілотний проект в життя буде Київщина. Ми там вже підготували 30 ювенальних поліцейських. Вони розуміються на віковій психології та вміють встановлювати зв’язок із підлітками.  

З огляду на результат пілоту, зможемо далі визначити, наскільки ефективним учасником освітнього процесу може бути поліцейський. До слова, в Україні функціонує 15 тисяч закладів середньої освіти. Відповідно там працюють 440 тисяч педагогів. 

Поліція готова надавати допомогу у створенні безпечного освітнього простору. Але все ж таки в нас дещо інші функції. І наряду з нашими проєктами активніше мають включатися педагогічні та батьківські колективи. 
Взагалі основну модель своєї поведінки діти беруть із власної сім’ї. Те, як вдома її виховують, як поводять себе батьки. Саме це формує дитину та засади її майбутнього життя. 

Нині в Україні налічується  365,5 тисяч багатодітних сімей, 218 тисяч малозабезпечених і понад 350 тисяч сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах. В загальному в цих родинах виховуються понад 600 тисяч неповнолітніх. 

За офіційними даними на постійній основі за кордоном перебувають близько 4-ох мільйонів українців. А реальна цифра насправді значно більша. І діти з цих сімей залишаються в Україні найчастіше під наглядом дідусів, бабусь або близьких родичів.  

Ці категорії неповнолітніх є найбільш вразливими і потребують нашої посиленої уваги. Однак поліція, на яку найчастіше вказують у таких ситуаціях, є лише верхівкою айсбергу, сформованого із відповідальних органів державної влади. 

Я хочу підкреслити, що проблема дитячої безпеки – комплексна. Її неможливо вирішити за один день одним відомством. Тому ми всебічно підтримуємо ініціативу Генерального прокурора щодо координації дій усіх компетентних органів в рамках цієї наради. 

Дитяча безпека – це проблема, в якій головне – знайти правильне рішення, а не винного. І я впевнений, що разом, у співпраці, ми зможемо забезпечити дітям безпечне майбутнє.   

 

 © Офіційний сайт Національної поліції: https://zp.npu.gov.ua/news/novini/vidsogodni-v-naczpolicziji-stvorenij-sektor-yuvenalnix-slidchix-Igor-klimenko/

Ігор Клименко презентував нову модель організації діяльності Національної поліції України

Ці зміни продиктовані не лише новим адміністративно-територіальним устроєм держави, а й насамперед необхідністю створення єдиного безпекового простору, оперативного реагування на виклики та доступністю поліцейських послуг. Про це Голова Національної поліції повідомив сьогодні, 11 лютого, під час розширеного засідання колегії Міністерства внутрішніх справ України.

За словами Ігоря Клименка, перед запуском нової моделі організації роботи був проведений досконалий аналіз, вивчена оперативна обстановка та визначене навантаження на кожного працівника поліції, врахована чисельність і густота населення в тому чи іншому районі.

«В Україні успішно пройшла адміністративно-територіальна реформа: 490 районів ліквідовано, натомість створено 119 і 17 на тимчасово окупованих територіях. Тож спершу ми вирішили відштовхуватися саме від цих нововведень. Але ми не просто слідували новоутвореним районам, а провели детальний аналіз. У результаті у нас з’явилося 132 районні підрозділи поліції – управління та відділи. Щоби максимально охопити населення поліцейським захистом, у їх складі ми створили відділи, відділення та сектори поліцейської діяльності», - розповів Голова Національної поліції України.

 


У той же час він повідомив, що відділення поліції поділені на два типи: одні будуть мати у штаті слідчі підрозділи та карний розшук, а в інших залишиться лише дізнання та превентивні служби. Це пояснюється тим, що злочини невеликої тяжкості тепер є кримінальними проступками, які  можуть розслідувати поліцейські офіцери громади, дільничні та працівники ювенальної превенції. Тож не всі невеликі підрозділи потребують у своїй структурі кримінальну поліцію та слідство. Бо населення на тій території обслуговування в принципі небагато і криміногенна ситуація спокійна.


Також Ігор Клименко пояснив, що сектори поліцейської діяльності - це невеликі підрозділи поліції, де буде працювати лише превенція – тобто групи реагування, які оперативно виїжджають на виклики по 102, а також дільничні офіцери поліції, які безпосередньо працюють із населенням.

При цьому він додав, що одна із основних ідей зміни моделі управління – це створення на базі кожного району єдиного безпекового простору. Якщо раніше всі територіальні підрозділи були окремими структурними одиницями і виконували завдання виключно на визначених окремих територіях управлінь, відділів чи відділень, то тепер основним залишився районний підрозділ, а всі інші структурні одиниці – в його підпорядкуванні. В розпорядженні керівника районного підрозділу – усі наряди поліції та групи реагування на території району, тож він самостійно може визначати їх дислокацію залежно від оперативної необхідності.

«Таке укрупнення підрозділів дасть змогу керівнику краще контролювати особовий склад. Це вплине і на рівень професійної підготовки працівників поліції. Ми удосконалили навчальні програми для поліцейських та посилили контроль за їх проведенням. Кожен працівник поліції має зрозуміти, що від його особистих досягнень залежить результат спільної роботи всієї структури та рівень довіри громадян», - акцентував Ігор Клименко.

Під час колегії глава Нацполіції наголосив, що скорочення кількості територіальних підрозділів поліції та особового складу не відбудеться. Натомість скорочено 1000 керівників, а їх посади передали у служби, які найчастіше комунікують із людьми. Він зазначив: нині в державі створено 26 обласних головних управлінь Нацполіції, 646 територіальних підрозділів і 500 поліцейських станцій.


«Поліцейські послуги стають доступнішими, збільшується поліцейська присутність. Поліцейська присутність – це про те, як швидко поліцейський прибуде на допомогу та як завдяки профілактиці зменшується кількість скоєних правопорушень. Змінивши підхід до організації діяльності поліції, ми скорегували поліцейську присутність там, де її практично не було. У той же час посилили кримінальний блок та слідство там, де фіксували перенавантаження. Тож нова модель роботи поліції введена, аби в будь-якому населеному пункті країни люди могли отримати однаково якісний поліцейський сервіс і почували себе в безпеці», – підсумував Ігор Клименко.

Довідково

Нині в державі вже працюють 450 поліцейських офіцерів громади. Вони обслуговують 275 об’єднаних територіальних громад, безпосередньо проживають на території обслуговування, добре знають мешканців та їх проблеми. І головне – можуть швидко прийти на допомогу. Загалом в Україні створено 1470 об’єднаних територіальних громад, тож наша амбітна мета забезпечити в кожній ОТГ щонайменше по одному поліцейському офіцеру громади.   

Впродовж минулих двох років відкрито майже 500 поліцейських станцій, у яких розміщуються поліцейські офіцери громади та дільничні.

 

Управління комунікаці

Національної поліції України

 © Офіційний сайт Національної поліції: https://zp.npu.gov.ua/news/novini/Igor-klimenko-prezentuvav-novu-model-organizacziji-naczionalnoji-policziji-ukrajini/

Комментариев нет:

Отправить комментарий