Літопис запорізької полiцiї

Україна понад усе!

четверг, 4 июня 2020 г.

Вони захищали Україну від фашистської навали. Частина 3

Шевченко Михайло Кузьмич

15.12.1925 року народження. Учасник бойових дій Другої світової війни, відзначений державними нагородами. Проходив службу у запорізькій міліції на посаді міліціонера позавідомчої охорони.

Воспоминания ветерана ОВД Михаила Кузьмича Шевченко
В 1940 году призвали в армию. Я попал в Молдавию, в город Болград. Войну встретил курсантом взвода связи  в 14 стрелковом корпусе под командованием генерала  Егорова.
Первые дни войны прошли в  военных столкновениях с румынами. Отступали с боями до Одессы. Потом нас эвакуировали в Севастополь. При обороне Севастополя был награжден  медалью " За отвагу” за спасение ценных штабных документов, которые могли бы достаться врагу.
5 июля 1942 года после сдачи врагу Севастополя попал в плен.  В плену был в Румынии в лагере для военнопленных  в городе Васлуеве. С лагеря посылали работать. Изучив обстановку, я решил бежать. Бежал, но был пойман. Меня посадили в тюрьму. С тюрьмы я опять бежал и опять был пойман. Опять попал в лагерь и опять  бежал, но теперь уже  удачно. Шел ночами  до станции Раздельная Одесской области. Стремился в Одессу. На станции Раздельной встретил знакомого машиниста паровоза, попросился довезти до Одессы. Он меня отговорил, посоветовал идти  селами. Я так и поступил, а в селе Новоселовка-Ростовцево я остановился у одной женщины и пробыл до прихода Красной Армии. Был призван в 72 пехотный полк. Освобождал от фашистов Молдавию, Болгарию, Румынию, Венгрию.
         В 1946 году демобилизовался и приехал в Запорожье. Вначале работал на паровозоремонтном заводе, кондитерской фабрике, а потом поступил на службу в милиции, где и прослужил милиционером двадцать лет,  охраняя банк в Жовтневом районе по ул.Гоголя,54…
Катанчик Віктор Іванович

1925 року народження. Учасник бойових дій Другої світової війни, відзначений державними нагородами. Проходив службу у запорізькій міліції в 1947 року по 1963 рік  на посадах  дільничного інспектора, старшого дільничного інспектора, оперуповноваженого ВБРСВ, начальника відділення дізнання.

Коваль Мирон Савелійович

1909 року народження. Учасник бойових дій Другої світової війни, відзначений державними нагородами. Проходив службу у запорізькій міліції з 1946 року   на посадах молодшого начальницького складу.


Коваленко Макар Федорович

1905 року народження. Учасник бойових дій Другої світової війни, відзначений державними нагородами. Проходив службу у міліції в 1930 року по 1958 рік (за виключенням перебування на фронті Другої світової війни) на посадах  міліціонера, дільничного інспектора, начальника військово-облікового столу, заступника начальника Якимівського РВВС.Комченко Павло Олександрович

1915 року народження. Учасник бойових дій Другої світової війни, відзначений державними нагородами. Проходив службу у міліції в 1940-1941 рр. міліціонером Куйбишевського РВ. Після визволення Запоріжжя з 1943 р. по 1976 року служив міліціонером конвойного взводу УВС Запорізької області.Краковець Матвій Ілліч

1901 року народження. Учасник бойових дій Другої світової війни, відзначений державними нагородами. Проходив службу у міліції з 1924 року по 1955 рік. Під час служби очолював  оперативний пункт водного відділення міліції, 2-го міського відділення міліції Запоріжжя.

Косарєв Микола Гаврилович


1923 року народження.  Учасник бойових дій Другої світової війни. Відзначений державними нагородами. Проходив  службу у запорізькій  міліції з 1948 року по 1975 рік. 
Коробов Федір Михайлович


1910 року народження.  Учасник бойових дій Другої світової війни. Відзначений державними нагородами. Розпочав службу в міліції  в березні 1936 року. Приймав активну участь у обороні Запоріжжя. Вийшов на пенсію у 1958 році.

1951 р.

1957 р. Слідчий відділ запорізької міліції

14.10.1973 р. Ветерани ОВС - учасники оборони та визволення Запоріжжя

ІВАНОВ ПАВЛО ІВАНОВИЧ

Іванов Павло Іванович народився 9 вересня 1922 року у селі Велика Знаменка, Кам’янсько-Дніпровського району, Запорізької області.
       18 серпня 1941 року Кам’янсько-Дніпровським райвійськкоматом призваний на службу до Радянської армії та направлений на навчання до 21 учбового полку , який знаходився у м. Шумяни, Грузинської РСР.
            З червня по жовтень 1942 року був командиром середнього танку 191 окремої танкової бригади 132 окремого танкового батальйону. До 1943 року знаходився в обороні м. Моздок та в районі м. Новоросійська.
            21 вересня 1943 року був поранений у боях під станцією Росевська, Краснодарського краю.
            У грудні 1944 року в складі 4-го Українського фронту Павло Іванович був направлений у м. Сороки, Молдавської РСР. Приймав участь у Яссько - Кишинівській операції по визволенню міст Румунії та бойових діях по визволенню території Угорщини та Чехословаччини.
            10 січня 1949 року  був демобілізований з лав Радянської армії та направлений на службу до УВС м. Запоріжжя на посаду інструктора політчастини. У вересні 1971 року звільнився на пенсію з посади заступника начальника паспортного відділу управління охорони громадського порядку у спеціальному званні майора міліції.
            Іванов П.І. нагороджений медаллю “За відвагу”, орденом “Вітчизняної війни ІІ ступеня”, медалями “За бойові заслуги”, “За оборону Кавказу”, “За взяття Будапешту”, “За Перемогу над Німеччиною” та іншими нагородами колишнього СРСР та України.


ЗОТОВ ЯКІВ ЯКОВИЧ


            Зотов Яків Якович народився у 1903 році у с. Павлодарка, Жердевського району, Воронезької області.
            З 1932 року проходив службу на різних посадах в органах НКВС та МВС
У вересні 1941 року був мобілізований до армії Запорізьким міським військкоматом.
Яків Якович приймав участь у бойових діях в Великій Вітчизняній війні з 1941 по 1945 рік. Після закінчення війни знову повернувся на службу в органи внутрішніх справ. Проходив службу на різних посадах оперативно – начальницького складу. Звільнився на пенсію у 1959 році з посади начальника першого спецвідділу УВС Запорізької області у спеціальному званні підполковника міліції.
Зотов Я.Я. нагороджений орденами “Червоної зірки”, “Червоного прапору”, медаллю “За відвагу” та багатьма іншими нагородами колишнього СРСР та України.


КАРПЕНКО

МИКОЛА ХАРИТОНОВИЧ


            Карпенко Микола Харитонович народився у 1911 році в м. Дніпропетровську.
            У жовтні 1933 року був призваний до армії. Проходив службу у танкових військах. Демобілізувався у 1935 році.
            З 1936 року Микола Харитонович поступив на службу в органи внутрішніх справ, а саме у підрозділи Державтоінспекції. До 1940 року проходив службу у Кіровоградській області.
            З початком Великої Вітчизняної війни Микола Харитонович продовжує службу в підрозділах автоінспекції. У 1941-1943 роках проходив службу на Північно – Кавказькому фронті у дивізії міліції військ НКВС на посаді командира автомобільного взводу.
            14 жовтня 1943 року було визволене м. Запоріжжя. У визволенні приймала участь оперативна група НКВС, де проходив службу Карпенко М.Х. З 1944 по 1951 рік Микола Харитонович працював на посаді начальника ДАІ Волинської області. У 1951 році його призначено начальником ДАІ Запорізької області, де він прослужив десять років. Звільнився на пенсію у спеціальному званні полковника міліції.
            Карпенко М.Х. нагороджений орденом “Червоної Зірки”, медаллю “За оборону Кавказу” та іншими нагородами колишнього СРСР та України.

Щедрий Іван Олексійович


14.10.1926 року народження.  Учасник бойових дій Другої світової війни. Відзначений державними нагородами. В березні 1966 року розпочав службу у міліції інспектором політгрупи відділу кадрів УВС Запорізької області, в кінці 1969 р.  був призначений заступником начальника Жовтневого РВВС по політико-виховній роботі.

Комментариев нет:

Отправка комментария