Літопис запорізької полiцiї

Україна понад усе!

вторник, 26 ноября 2019 г.

Експонат музею: карбідна освітлювальна лампаОсвітлювальна карбідна лампа - лампа, в якій джерелом світла служить ацетиленове полум'я, що отримується хімічною реакцією карбіду кальцію з водою.
Даний тип ламп був широко поширений з початку XX століття. Їх встановлювали на карети, автомобілі і навіть на велосипеди. Також використовували у своїй діяльності поліція В наші дні карбідна лампа використовується тільки в разі потреби в потужному автономному джерелі світла, наприклад, в спелеології, на віддалених маяках, так як це освітлення вигідніше, ніж підведення лінії електропередачі або автономна енергетична установка. Досі такі лампи використовуються на судах, бакенами.

Карбідна лампа складається з бачка (генератора ацетилену) і пальника. Бачок розділений на дві частини. В одній частині знаходиться карбід, в інший відсік наливається вода. Регульований клапан здійснює дозовану (крапельну) подачу води в відсік з карбідом. Зміною швидкості подачі води регулюють генерацію ацетилену і яскравість ліхтаря. 
Карбідна лампа дає яскраве світло теплою гами. Крім того реакція карбіду з водою є екзотермічної, тому бачок дає деяку кількість тепла, придатного для обігріву рук або тіла.
Коли весь карбід прореагує, в бачку залишається вологий пастоподібний гідроксид кальцію (т.н. Гашене вапно). Після очищення бачка його можна знову зарядити карбідом і водою.
Ацетиленове освітлення стало поширюватися з 1894 року.

Комментариев нет:

Отправить комментарий