Літопис запорізької полiцiї

Україна понад усе!

вторник, 26 ноября 2019 г.

Експонат музею: ультрафіолетовий освітлювач УК-1


Завдяки небайдужим ветеранам ОВС музейний фонд поповнюється новими експонатами. На цей раз хочеться щиро віддячити ветерана ОВС Анатолія Григоровича Марущака, який уже в котре подарував музею нові експонати, а саме:  ультрафіолетовий освітлювач УК-1, фотоапарат «Зеніт С» зі фотоспалахом «Електрон», освітлювальну карбідну  лампу, яка використовувалася поліцією м.Олександрівськ наприкінці 19 та на початку 20 століття, хімічні реактиви для хімпастки тощо. Літописець


Ультрафіолетовий освітлювач УК-1 використовувався органами внутрішніх справ при проведенні слідчих та оперативних заходів для виявлення при візуальному огляді  невидимих слідів біологічного походження, в тому числі крові.
Перевагою приладу є його портативність і наявність автономного живлення. Він складається із корпусу та головки зі ртутної лампою. Корпус виконаний у вигляді двох з'єднаних між собою циліндрів, в яких розміщуються акумулятори. На корпусі встановлено перемикач, переміщенням якого в сторону головки здійснюється включення приладу.
У циліндричної голівці корпусу знаходиться патрон зі спеціальною ртутної
лампою УФО-4А і світлофільтр УФС-6. Харчування лампи УФО-4А здійснюється від 22 дискових кадмиево-нікелевих акумуляторів типу «Д-0,2». Повністю заряджені акумулятори забезпечують безперервну роботу приладу протягом 30 хвилин. Ці акумулятори витримують не менше 200 циклів «заряд-розряд».
Працювати з приладом УК-1 необхідно у затемненому приміщенні так як, виникаюча люмінесценція може бути дуже слабкою і тому виявити її вдається тільки при відсутності сторонніх джерел світла.
Слід уникати тривалого впливу ультрафіолетових променів на незахищені ділянки шкіри, т. я. це може призвести до опіків.
https://studopedia.ru/7_30264_ultrafioletoviy-osvetitel-uk-.html

Комментариев нет:

Отправить комментарий