Літопис запорізької полiцiї

Україна понад усе!

вторник, 23 апреля 2019 г.

Василь Побельоний під час ліквідації наслідків Спітакського (Ленінаканського) землетруса


Історична довідка
Спітакський землетрус  відомий також як  Ленінаканський — катастрофічний землетрус (магнітуда 7.2, бальність в епіцентрі — 10 балів за міжнародною шкалою Мєдвєдєва—Шпонхойєра—Карніка), що трапився 7 грудня 1988 о 11:41 за московським часом на північному заході Вірменської РСР. У результаті землетрусу було повністю зруйновано місто Спітак і 58 сіл. Частково зруйновано було міста ЛенінаканСтепанаванКіровакан і ще понад 300 населених пунктів. Загинули щонайменше 25 тисяч осіб, ще близько ста сорока тисяч стали інвалідами. 514 тисяч людей залишилися без даху над головою. Загалом землетрус охопив близько 40% території Вірменії.
Приблизно 40% промислового потенціалу Вірменії в результаті землетрусу було виведено з ладу. Через ризик аварії було зупинено Вірменську АЕС. Економічний збиток від лиха перевищив 13 млрд доларів.
Спітакський землетрус, разом з Чорнобильською трагедією, став найстрашнішою катастрофою останніх років існування СРСР. Допомогу в ліквідації наслідків землетрусу СРСР надали понад сто країн.


Комментариев нет:

Отправить комментарий