Літопис запорізької полiцiї

Україна понад усе!

вторник, 12 февраля 2019 г.

Із історії Національної поліції України. Рік 2019 рік. 1-е півріччя

Підтримка Державного департаменту США буде сприяти входженню в програму забезпечення житлом поліцейських та рятувальників міжнародних фінансових інституцій.

Про це сьогодні, 11 лютого, заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час зустрічі з заступником Державного секретаря США – керівником Бюро з міжнародних питань, пов'язаних з наркотиками і правоохоронною діяльністю Кірстен Медісон у Вашингтоні, США.

«Сьогодні ми говорили про розвиток та підтримку першої мотиваційної програми МВС по забезпеченню житлом поліцейських та рятувальників на основі пільгового кредитування. Ми отримали підтримку по структурним механізмам здійснення цієї програми, яка стосується близька 200 тис людей, та взаємодії із міжнародними фінансовими інституціями»,- сказав Арсен Аваков.


Також очільник МВС підкреслив, що підтримка Державного департаменту США буде сприяти входженню в програму забезпечення житлом поліцейських та рятувальників міжнародних фінансових інституцій.
«Ми говоримо про участь INL (Bureau of International Narcotics and Law Enforcement Affairs) у формуванні цієї програми із залученням міжнародних фінансових інституції. Зараз ми залучили в цю програму близько 340 млн євро і 2 млрд грн., які є в бюджеті. В березні, я думаю, ми побачимо перші договори поліцейських та рятувальників. Важливо, коли разом з нами є серйозні партнери, тоді міжнародні фінансові інституції, такі як Міжнародний банк, Банк реконструкції та розвитку увійдуть в цей процес. Тут методологія прописана детально і це буде легко», - додав Арсен Аваков.

Нагадаємо, програма МВС по забезпеченню житлом поліцейських та рятувальників почала діяти. Від поліцейських та рятувальників вже надійшло більше 5 тисяч заявок в рамках мотиваційної програми, кожен поліцейський та кожний рятувальник, який служить чесно та компетентно, після двох років служби може підписати контракт на основі іпотеки до 20-річного пільгового фінансового лізингу з урахуванням повного погашення відсотків з боку МВС та бонусного погашення до 40% лізингу.
Також за словами Арсена Авакова під час зустрічі із Кірстен Медісон окрема увага була приділена питанням кібербезпеки.

«Окрім цього ми обговорили розвиток програм «Нове обличчя кордону», КОРД, Академія патрульної поліції та нові поліцейські відділки у селищах», - додав Арсен Аваков.
Департамент комунікації МВС України
 © Офіційний сайт Національної поліції: https://zp.npu.gov.ua/news/novini/arsen-avakov-ssha-pidtrimali-programu-mvs-po-zabezpechennyu-zhitlom-policzejskix-ta-ryatuvalnikiv-na-umovax-lizingu/
У 2018 році поліція затримала 14 «злодіїв у законі»,11 з них видворені з України – Роман Осуховський
01.02.2019
Представники цієї категорії використовуються спецслужбами Росії як інструмент гібридної війни – для дестабілізації криміногенної обстановки в Україні. Крім того, підрозділи кримінальної поліції задокументували діяльність більше 20 банд та майже 30 організованих груп і злочинних організацій з міжрегіональними і транснаціональними зв’язками. Сума збитків, завдана діяльністю ОЗГ, склала майже 194 мільйони гривень. На майно злочинців вартістю 170 мільйонів гривень накладено арешт.
Про це начальник Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції Роман Осуховський повідомив 1 лютого у Харкові в рамках наради, присвяченої підбиттю підсумків діяльності підрозділів блоку кримінальної поліції. Захід відбувся під головуванням першого заступника Голови Національної поліції України В’ячеслава Аброськіна.

За словами Романа Осуховського, на території держави постійно проживають близько 20 так званих «злодіїв у законі», які намагаються впливати на криміногенну обстановку в Україні.


«Не слід забувати, що спецслужби Росії використовують цей інструмент гібридної війни. Представники цієї категорії, виконуючи завдання своїх кураторів, діють в інтересах країни-агресора, дестабілізуючи у нас криміногенну ситуацію», – зазначив Роман Осуховський.
Він також повідомив, що у 2018 році поліція затримала на території України 14 «злодіїв у законі», тоді як у 2017 році були затримані 11 осіб цієї категорії. Більшість кримінальників були затримані у столиці і видворенні за межі України.

За словами Романа Осуховського, упродовж минулого року органи та підрозділи поліції задокументували діяльність 258 організованих груп та злочинних організацій (ОЗГ та ЗО). Цей результат на половину вищий за аналогічний показник 2017 року, оскільки тоді було викрито діяльність 172 ОЗГ та ЗО.
Крім того, поліція виявила більше тисячі учасників цих ОЗГ. Їх викрито в учиненні понад двох тисяч злочинів. Відтак до суду були направлені 258 кримінальних проваджень стосовно організованих груп та злочинних організацій.
Серед злочинів, інкримінованих учасникам організованих груп, найбільше кримінальних правопорушень у сфері незаконного обігу наркотиків (633), а також шахрайств (299).
Водночас підрозділи кримінальної поліції задокументували упродовж року діяльність 23 організованих груп та злочинних організацій з міжрегіональними зв’язками та ще 5 – із транснаціональними зв’язками. Також оперативники виявили 20 злочинних груп, сформованих на етнічній основі.
Усього правоохоронці зафіксували майже три тисячі злочинів, вчинених іноземцями на території України упродовж минулого року. Серед них – 39 убивств, більше тисячі крадіжок, 200 грабежів, понад 90 розбої та понад 20 вимагань.
«З резонансних злочинів, учинених у складі організованих груп та злочинних організацій, розкрито 14 умисних вбивств, з яких одне – на замовлення. Крім того, розкрито 66 розбоїв, 10 грабежів, 31 вимагання, 10 злочинів, пов’язаних з торгівлею людьми, та один факт захоплення заручників. Також розкрито 13 викрадень автомобілів та 6 злочинів, учинених з використанням комп’ютерних мереж. Загалом поліцією викрито діяльність понад 20 банд», – зазначив Роман Осуховський.
За його словами, сума збитків, завданих діяльністю організованих груп, склала майже 194 мільйонів гривень. 38 мільйонів з цієї суми вже відшкодовано. Крім того, накладено арешт на майно злочинців вартістю на 170 мільйонів гривень.
 © Офіційний сайт Національної поліції: 
У минулому році поліцейські припинили 9 спроб продажу дітей - Ігор Малахов
 01.02.2019
Крім того, оперативники встановили факт використання неповнолітніх у якості порно-моделей. Загалом за рік працівники підрозділів боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Нацполіції виявили понад 290 фактів торгівлі людьми. Також поліцейські припили діяльність 24 організованих груп. Про це сьогодні, 1 лютого, повідомив заступник начальника Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Нацполіції Ігор Малахов.
За його словами, впродовж 2018 року працівники підрозділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Нацполіції виявили 2,5 тис. кримінальних правопорушень (проти 2,3 тис. у 2017 році). Відтак оголошено підозри в рамках понад 2,2 тис. проваджень. Поліцейські встановили понад тисячі  осіб, які вичинили зазначені злочини.


«За результатами завершення досудового розслідування працівниками БЗПТЛ розкрито 2162 кримінальні правопорушення. З них 1197 кримінальних правопорушень склали злочини, що відносяться до категорії тяжких та особливо тяжких»,- зазначив Ігор Малахов.

Він додав, що за рік  підрозділи БЗПТЛ викрили 24 організовані групи. Поліцейські встановили 99 співучасників цих груп. Зловмисники  вчинили 145 злочинів у складі угруповання.
У минулому році Національна поліція зареєструвала 291 кримінальне правопорушення за статтею 149 (Торгівля людьми) Кримінального кодексу. Поліцейські встановили 111 осіб за вчинення кримінальних правопорушень зазначеної категорії. В рамках досудового розслідування установлено 290 осіб, яких було визнано потерпілими від торгівлі людьми. Досудове розслідування закінчено в рамках 168 кримінальних проваджень.

«У листопаді минулого року оперативниками припинено діяльність етнічної міжрегіональної організованої злочинної групи. Її учасники підшукували малозабезпечених громадян та вербували їх під приводом працевлаштування на території Одеської області. Так, з фактичного «полону» було визволено 94 особи»,- наголосив заступник начальника Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Нацполіції.
Також однією з резонансних минулорічних справ  є  «справа моряків». Поліцейські встановили осіб, які під приводом працевлаштування переміщували громадян України до Туреччини або Греції. Подальшому потерпілих  втягували в злочину діяльність. Тільки за останніми даними, затримані особи, зокрема, близько 200 таких моряків, отримали суворі вироки суду в Італії, Греції.
Також  поліцейськими БЗПТЛ виявилено 472 кримінальні правопорушення, пов’язаних із сутенерством. Це на чверть більше, ніж кількість подібних правопорушень, виявлених у 2017 році. Про підозру повідомлено в рамках 415 кримінальних проваджень. Установлено 171 особу, яка вчинила кримінальне правопорушення зазначеної категорії. Досудове розслідування закінчено в рамках 402 кримінальних проваджень.
Крім того, упродовж 2018 року правоохоронними органами виявлено 249 груп нелегальних мігрантів, до складу яких входило понад тисячі іноземців. Слідчими органами Нацполіції розпочато 288 кримінальних правопорушень, передбачених статтею 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України. Це на 80 відсотків більше, ніж у 2017 році.
Про підозру повідомлено в рамках 149 кримінальних проваджень. Установлено 123 особи, які вчинили кримінальні правопорушення зазначеної категорії. Досудове розслідування закінчено в рамках 209 кримінальних проваджень.
«Слід зазначити, що за минулий рік іноземцями на території України було скоєно понад 75 тисяч адміністративних правопорушень. Відтак Національна поліція систематично вживає заходи профілактичного характеру та направляє обґрунтовані звернення до Державної міграційної служби України про скорочення термінів перебування на території країни, примусове повернення та видворення порушників»,- повідомив Ігор Малахов.
«В минулому році поліцейські встановили факт сексуальної експлуатації неповнолітніх.  Так, під час моніторингу мережі Інтернет на наявність публікацій, що містять дитячу порнографію, працівниками УБЗПТЛ було викрито організовану групу. Зловмисники використовували 30 молодих дівчат у якості порно-моделей, з них двоє були неповнолітні»,- зазначив Ігор Малахов.
Окрім того, за словами першого заступника Голови Національної поліції В’ячеслава Аброськіна, покращилась якісна складова в роботі за напрямком протидії торгівлі людьми.

 © Офіційний сайт Національної поліції: 

За минулий рік підрозділи протидії наркозлочинності припинили функціонування 45 організованих груп наркоторговців – Андрій Кіхтенко
 01.02.2019
Загалом, упродовж минулого року поліція задокументувала 5 тисяч наркозбутів. У наркоділків вилучено понад  10 мільйонів гривень майна та коштів. Про це сьогодні, 1 лютого, повідомив начальник Департаменту протидії наркозлочинності Андрій Кіхтенко під час підсумкової наради діяльності відомства у Харкові.
За його словами, у 2018 році відбулась відчутна активізація роботи органів і підрозділів Національної поліції у сфері протидії наркозлочинності. Передусім це стосується викриття організованих груп наркоділків. До суду з обвинувальним актом у 2018 році направлено матеріали відносно 63 організованих наркогруп, причетних до скоєння понад 700 кримінальних правопорушень. Це удвічі більше ніж у 2017 році.
«Підрозділами протидії наркозлочинності припинено функціонування 45 організованих груп наркоторговців. Такого результату служба досягла вперше за 25 років свого існування», - зазначив Андрій Кіхтенко.


Так, у липні 2018 року оперативниками ДПН ліквідовано міжнародну організовану групу в складі 7 учасників, які поставляли наркотичний засіб кокаїн з Латинської Америки в Україну в особливо великих розмірах. З метою конспірації контрабандисти постійно змінювали маршрути транспортування наркотику і способи його приховування від митного контролю. У контрабандистів вилучено 6 кг кокаїну, вартістю понад 30 млн. грн.


«Аналогічні позитивні тенденції спостерігаються за всіма важливими напрямами протидії наркозлочинності. Відтак кількість розслідуваних проваджень відносно збувачів наркозасобів, скерованих до суду з обвинувальними актами, зросла в 2018 році на 30 відсотків. Такий результат став можливим завдяки відходу від застарілих методів документування дрібних зберігачів наркозасобів та зосередженості на кваліфікованих видах наркозлочинності»,- наголосив очільник Департаменту протидії наркозлочинності.
Загалом, упродовж року Національною поліцією задокументовано 5 тис. наркозбутів. До кримінальної відповідальності притягнуто майже 2 тис. наркоторговців.
«У березні 2018 року працівниками Департаменту протидії наркозлочинності ліквідовано канал контрабанди з Індії  наркотичного засобу «трамадол» і вилучено його рекордну партію, зокрема, у членів злочинного угруповання вилучено понад 161 кг порошку трамадолу.  Вартість вилученого за цінами «чорного» ринку - понад 30 мільйонів гривень»,- зазначив Андрій Кіхтенко.
Активізувалася робота, спрямована на перекриття джерел фінансування наркобізнесу. Як наслідок, результативність протидії відмиванню здобутих від наркобізнеса коштів зросла порівняно з минулим роком утричі. За 12 місяців 2018 року задокументовано 112 таких правопорушень.
«У поточному році у ході досудового розслідування тяжких та особливо тяжких наркозлочинів судами накладено арешт на майно наркоправопорушників на суму 72 млн. грн., а вилучено такого майна на 10 млн. грн. Можна сказати, що завдяки зміщенню акцентів у роботі поліції наркобізнес зазнав майже втричі більше майнових втрат, ніж позаторік», - сказав керівник Департаменту.
Також зусилля поліції в 2018 році були скеровані на протидію збуту наркотичних засобів і психотропних речовин з використанням сучасних інноваційних технологій. Так, протягом 2018 року припинено діяльність 196 осередків Інтернет-збуту наркозасобів. Це також найвищий результат за часи існування цього виду наркозлочинності.
У липні поточного року Департамент протидії наркозлочинності припинив діяльність масштабного інтернет-магазину зі збуту наркотиків, сфера діяльності якого поширювалася на всю територію держави, та нарколабораторії, що забезпечувала його забороненим товаром. Реалізацію виготовленого психотропу наркодилер здійснював через організовану ними широку он-лайн мережу.  Загалом у організатора вилучено понад  5 кг амфетаміну, 10 кг прекурсорів і спеціальне обладнання, призначене для безперебійного синтезу амфетаміну. Вартість вилученого за цінами «чорного ринку» становить понад 2 млн. грн.
За рік поліцейськими припинено функціонування 118 підпільних нарколабораторій та 511наркопритонів. Також  підрозділами Національної поліції перекрито 35 міжнародних каналів нелегального постачання наркозасобів.
Зокрема, у липні 2018 року перекрито міжнародний канал постачання концентрату опію з Угорщини в Україну, ліквідовано організовану злочинну групу, що складалася з 5 учасників. У результаті вилучено понад 7,5 кг концентрованого екстракційного опію на суму близько 15 млн. грн.
«Рівень вилучення наркозасобів виріс порівняно з 2017 роком удвічі.У Протягом 2018 року з незаконного обігу вилучено понад  4 тонни наркотичних засобів і психотропних речовин, зокрема - понад 8 кг кокаїну і героїну, більше 40 кг стимуляторів амфетамінового ряду та 4 кг нових психоактивних речовин. Вилучених з незаконного обігу наркотиків і психотропів вистачило б на виготовлення понад 5 млн. разових доз наркотиків і психотропів»,- зазначив начальник Департаменту протидії наркозлочинності Андрій Кіхтенко.

 © Офіційний сайт Національної поліції: 


У 2018 році Нацполіція повідомила про підозру 320 учасникам незаконних збройних формувань
 01.02.2019 
Наразі встановлено місцезнаходження та затримано 270 з них. Про це сьогодні, 1 лютого, повідомив начальник Департаменту карного розшуку Національної поліції Сергій Тіхонов під час наради з підбиття підсумків роботи карного розшуку у Харкові.
Сергій Тіхонов повідомив, що працівники ДКР вживають заходи, спрямовані на недопущення переміщення через державний кордон диверсійно-розвідувальних груп та їх окремих представників. Зокрема, поліція Донецької області веде систематичну роботу по виявленню, документуванню та притягненню до кримінальної відповідальності осіб, які входять до складу незаконних збройних формувань, причетні до сепаратизму та тероризму.
«Упродовж минулого року поліцейські встановили місцезнаходження та затримали 270 осіб за сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності а також за створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань», – повідомив начальник Департаменту карного розшуку.

Водночас Сергій Тіхонов зазначив, що одним із найважливіших аспектів діяльності поліції залишається налагодження належного та ефективного рівня протидії незаконному обігу зброї.
«У результаті бойових дії на сході держави мали ще один негативний наслідок – насичення «чорного» ринку значною кількістю зброї. Розуміючи масштаби проблеми, ми, насамперед, посилили якісну складову роботи за цим напрямом», – підкреслив Сергій Тіхонов.

Він зазначив, що активізації цієї роботи сприяли цільові оперативно-профілактичні відпрацювання, які двічі проводились у минулому році.
«Упродовж 2018 року працівники поліції задокументовано понад 7,4 тисячі фактів незаконного обігу зброї та оголосили про підзору за понад 6 тисяч злочинів. Крім того, з протиправного обігу вилучено понад дві тисячі одиниць вогнепальної зброї, 62 гранатомети, понад 1,7 тисяч гранат, 163 міни та більше 230 тисяч набоїв», – повідомив Сергій Тіхонов.У 2018 році діти повідомили до поліції про 1285 фактів домашнього насильства – Олександр Фацевич
 31.01.2019
Тим часом упровадження кількох проектів у діяльність правоохоронців допомогло знизити кількість злочинів проти дітей. Про це сьогодні, 31 січня, повідомив заступник Голови Національної поліції – керівник патрульної поліції Олександр Фацевич під час розширеної наради за підсумками роботи поліції превенції за 2018 рік.

За словами Олександра Фацевича, упродовж 2018 року було скоєно 4,3 тисячі злочинів відносно дітей, від яких постраждали 4,7 тисяч дітей. Майже 1,5 тисячі дітей стали жертвами тяжких та особливо тяжких злочинів. 
При цьому правоохоронці фіксують зниження кількості злочинів учинених стосовно дітей, оскільки у 2017 році таких злочинів було зафіксовано 4,6 тисяч. Тоді від кримінальних правопорушень потерпілими стали п’ять тисяч дітей, з них 1,7 тисяч – від тяжких та особливо тяжких злочинів. 

Тим часом у 2018 році було зареєстровано 11,3 тисячі повідомлень про зникнення дітей. 10 тисяч неповнолітніх поліцейські знайшли і повернули батькам упродовж першої ж доби після зникнення. Відтак всього в країні у розшуку з урахуванням минулих років залишається 46 дітей.

Крім того, учасники наради підбили підсумки профілактичної роботи у сфері забезпечення прав дітей. Упродовж року ювенальні поліцейські склали 70,6 тисяч адміністративних протоколів.  Серед них 41,3 тисячі – за невиконання обов'язків  щодо виховання дітей. Ще майже 2,5 тисячі протоколів складено за порушення суб’єктами підприємницької діяльності правил торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами. Також поліція зафіксувала 2,4 тисячі фактів доведення неповнолітнього до стану сп’яніння. У зв’язку з цим були анульовані 780 ліцензій суб’єктів підприємницької діяльності на право роздрібної торгівлі спиртними напоями і тютюновими виробами.


Олександр Фацевич зазначив, що робота з неблагополучними сім’ями та з родинами, які опинилися у складних життєвих обставинах, є важливим аспектом діяльності підрозділів ювенальної превенції. Зокрема, упродовж 2018 року до територіальних органів поліції надійшло 1285 заяв і повідомлень про вчинені правопорушення та інші події, пов’язані з домашнім насильством, які подали самі діти.
Відтак заступник глави Нацполіції акцентував увагу керівників поліції на необхідність запобігання фактам домашнього насильства та жорстокого поводження з дітьми, а також випадкам булінгу. 
Цьому сприяє і впровадження в діяльність правоохоронців низки безпекових проектів, заснованих на комунікації з громадою та міжнародними партнерами. Зокрема, йдеться про спільний з ПрАТ «Київстар» проект інформаційного сервісу з розшуку безвісно зниклих дітей, проект «Безпечна школа», «Відповідальність починається з мене!» та «Будуємо майбутнє разом». Метою цих проектів є забезпечення безпечного середовища для дітей, формування толерантності та попередження конфліктів і злочинів на ґрунті ненависті серед дітей і молоді тощо.


За рік патрульні врятували 1394 людини, серед них 169дітей – Євгеній Жуков
 31.01.2019 15:28
Крім того, за минулий рік патрульні зафіксували понад 1,7 мільйона адміністративних правопорушень. З цієї кількості 1,5 мільйона правопорушень вчинені у сфері безпеки дорожнього руху. Також патрульні відпрацювали понад 5,6 мільйона викликів на лінію «102». Про це сьогодні, 31 січня, повідомив начальник Департаменту патрульної поліції Євгеній Жуков під час виїзної наради з підбиття  пiдсумкiв службової дiяльностi пiдроздiлiв блоку превентивної діяльності та патрульної полiцiї за 2018 рік. Захід відбувся під головуванням заступника Голови Націполіції Олександра Фацевича.
За словами начальника Департаменту патрульної поліції Євгенія Жукова, одним із основних напрямів діяльності патрульної поліції є реагування на повідомлення, які надходять на лінію «102». Зокрема, протягом 2018 року екіпажі патрульної поліції опрацювали 5,6 мільйона викликів.


«Завдяки оперативним та професійним діям патрульні поліцейські у минулому році врятували 1394 людини, серед них 169 дітей. Це люди, які вчасно отримали першу медичну допомогу, в переважній більшості після дорожньо-транспортних пригод, а також винесені з будівель під час пожежі цілі сім’ї», – наголосив керівник Департаменту патрульної поліції.
Він також повідомив, що за минулий рік поліцейськими патрульної поліції задокументовано понад 1,7 мільйона адміністративних порушень. З цієї кількості 1,5 мільйона фактів – це порушення у сфері безпеки дорожнього руху, зокрема – 54 тисячі фактів керування транспортними засобами у стані сп’яніння.
Крім того, упродовж 2018 року патрульні розкрили майже 20,4 тисячі злочинів кримінального характеру. Поліцейські затримали 8,6 тисяч осіб, причетних до наркозлочинів, 4,3 тисячі – до крадіжок, а також 772 особи, що вчинили грабежі.
За словами Євгенія Жукова, завдяки проведенню превентивних заходів на території обслуговування патрульної поліції, кількість правопорушень кримінального характеру  зменшилася на 12 відсотків.  
 Внутрішня безпека поліції з початку року вилучила понад 200 тисяч гривень, наданих поліцейським у якості хабарів
31.01.2019
У січні 2019 року за матеріалами Департаменту внутрішньої безпеки слідчими поліції різних регіонів України задокументовано 20 фактів надання неправомірної вигоди працівникам поліції. Пропонували хабара зазвичай винні у різного роду адміністративних та кримінальних правопорушеннях. Тим самим вони скоювали ще один злочин, за який передбачено покарання у вигляді позбавлення волі.  

Упродовж січня цього року оперативники Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України спільно з працівниками поліції різних областей України під процесуальним керівництвом прокуратури затримали 21 особу за спробу підкупити поліцейських.
Найчастіше пропозиція хабара надходила від осіб за повернення вилученого у рамках кримінального провадження майна, злочини, пов’язані з незаконним обігом наркотиків, керування транспортним засобом у стані сп’яніння. Уникнути відповідальності таким чином намагалися також підозрювані у крадіжках, шахрайстві, хуліганстві, розкраданні бюджетних коштів. 
Так, на Хмельниччині депутат Камянець-Подільської міської ради запропонував хабара у розмірі 500 доларів США посадовцю поліції Управління захисту економіки. Гроші зловмисник приніс за непритягнення до відповідальності його сина, а за сумісництвом – колеги по партії, який, продавши квартиру, не зазначив про це у декларації.  

В Одесі оперативники внутрішньої безпеки НПУ задокументували корупційну діяльність одного з чиновників. Посадовець райдержадміністрації приніс 12 тисяч гривень начальнику слідчого підрозділу поліції за уникнення кримінальної відповідальності. Чоловік обіймав керівну посаду, подавши до відділу кадрів фальшивий диплом про вищу освіту.
Житомирське управління ДВБ НПУ затримало на передачі тисячі доларів США посадовцю обласної поліції. Такою сумою водій, винний у смерті чоловіка, намагався закрити розпочате кримінальне провадження.

Ще 500 доларів США неправомірної вигоди працівнику поліції Управління захисту економіки надав мешканець Буковини, якого запідозрили у шахрайстві. Киянка, у якої правоохоронці вилучили 0,5 кг марихуани, разом зі своєю родичкою принесла тисячу доларів США слідчому поліції.  


У 2018 році поліція виїжджала на майже 2 мільйони викликів жителів сіл і невеликих міст – заступник глави Нацполіції

31.01.2019
При цьому робота груп реагування патрульної поліції (ГРПП) у невеличких містечках та селах дозволила прискорити прибуття поліції на виклик у віддалених населених пунктах. Відтак своєчасність прибуття поліцейських нарядів на виклик у 2018 році становила в середньому 90%. Про це сьогодні, 31 січня, повідомив заступник Голови Національної поліції України – керівник патрульної поліції Олександр Фацевич.

Про необхідність оперативного реагування на звернення та повідомлення громадян, які надходять до територіальних відділів та відділень поліції, йшлося під час виїзної наради з підбиття підсумків роботи підрозділів поліції превенції за 2018 рік. Нарада проходить на Прикарпатті під головуванням заступника Голови Нацполіції Олександра Фацевича.
Він підкреслив, що створення груп реагування патрульної поліції (ГРПП) у населених пунктах, які не входять до території обслуговування патрульної поліції, дало позитивний результат.


«Упровадження ГРПП набагато скоротило час прибуття поліції на виклик, і зараз своєчасність прибуття становить 90%. Це позитивний результат у порівнянні з минулими роками. Як наслідок – підвищилися ефективність роботи поліцейських на місці події та головне – підвищився рівень довіри людей до поліції», – наголосив Олександр Фацевич.
Він повідомив, що сьогодні на території обслуговування райцентрів, невеличких містечок, сіл та віддалених населених пунктів щодобово на службу заступає 870 нарядів так званої «сільської» поліції. На відміну від «міської» патрульної поліції, окрім реагування на повідомлення, що надходять на лінію 102, ГРПП виконують ще кілька завдань. Зокрема, ці поліцейські перевіряють громадян, які знаходяться на спеціальних обліках поліції, та власників зброї. Також у взаємодії з дільничними офіцерами поліції наряди ГРПП проводять превентивну роботу з особами, які знаходяться на профілактичних обліках поліції.

Всього ж у 2018 році поліцейські ГРПП майже два мільйони разів виїжджали на допомогу громадянам за повідомленнями на лінію 102 (на 40% більше у порівнянні з 2017 роком).
Окрім того, безпосередньо нарядами ГРПП розкрито близько 16 тисяч кримінальних правопорушень та складено понад мільйон адміністративних матеріалів. З цієї кількості 54 тисячі матеріалів складені за фактами керування транспортним засобом у стані сп’яніння.
Також у 2018 році поліцейські ГРПП перевірили 173 тисячі власників зброї, 110 тисяч осіб, відносно яких встановлено адміністративний нагляд, та 67 тисяч осіб, щодо яких застосовано домашній арешт.
«Наразі ми успішно реалізовуємо стратегію створення нової поліцейської системи сервісу і безпеки в сільській місцевості, невеликих містах і селищах. Але ми не маємо зупинятися на цьому результаті. Тому наголошую на необхідності проводження роботи із вдосконалення та розвитку цієї сервісної системи», – підкреслив Олександр Фацевич. 


 31.01.2019
Дільничні відреагували на майже 1,9 млн. заяв та повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, таким чином розглянувши кожне четверте звернення. Крім того, дільничні офіцери припинили кожне п’яте правопорушення. Про це сьогодні, 31 січня, повідомив заступник Голови Національної поліції Олександр Фацевич під час виїзної наради з підбиття  пiдсумкiв службової дiяльностi пiдроздiлiв блоку превентивної діяльності та патрульної полiцiї за 2018  рік на Прикарпатті.
За словами Олександра Фацевича, забезпечення та підтримка безпечного простору, а також попередження правопорушень були та залишаються пріоритетними завданнями поліції. Відтак упродовж минулого року підрозділи поліції превенції брали участь у загальнодержавних оперативно-профілактичних операціях під умовними назвами «Мігрант», «Зброя і вибухівка», «Мак», «Розшук», «Перевізник».

Зокрема, за участі співробітників блоку превенції було виявлено 5,5 тисяч нелегальних мігрантів,вилучено з незаконного обігу 26 тисяч одиниць вогнепальної, травматичної зброї, бойових припасів, а також понад 30 кг вибухових речовин. Крім того, задокументовано 590 фактів незаконних посівів нарковмісних рослин, з незаконного обігу вилучено 60 кг макової соломи та 70 кг марихуани, знешкоджено майже 150 тисяч кущів маку та конопель.


Олександр Фацевич зазначив, що служба дільничних офіцерів поліції є одним з основних підрозділів блоку превенції. Саме дільничні  працюють у тісному контакті з населенням, тож саме за результатами їхньої роботи люди складають своє враження про діяльність усієї поліції.
«Хочу зазначити, що саме дільничними розкрито кожен третій  злочин, розглянуто кожне четверте звернення та припинено кожне п’яте правопорушення. Також дільничні відреагували на майже 1,9 млн. заяв та повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події», – наголосив заступник Голови Нацполіції.

Він додав, що дільничними офіцерами поліції безпосередньо розкрито більше 67 тисяч злочинів. Це становить понад 30 відсотків від загальної кількості злочинів, що розкриті органами Національної поліції. Також завдяки обізнаності на своїх дільницях поліцейські розшукали майже 2 тисячі осіб, які переховувалися від органів влади. Дільничними виявлено та припинено більше 600 тисяч адміністративних правопорушень.
Окрему увагу Олександр Фацевич приділив питанню запобігання та протидії домашньому насильству, оскільки в державі вже рік діє Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Цей закон значно розширив повноваження поліції у протидії домашньому насильству. Крім того, з 11 січня цього року домашнє насильство набуло статусу кримінального правопорушення, зокрема – це стаття  126-1 Кримінального кодексу України.

Відтак у рамках протидії домашньому насильству дільничними розглянуто більше 115 тисяч заяв, повідомлень про вчинені правопорушення та інші події, пов’язані з домашнім насильством. Поліцейські здійснювали превентивну роботу щодо 68 тисяч осіб, які вчинили домашнє насильство. У результаті було припинено майже 67 тисяч адміністративних правопорушень, пов’язаних з фактами домашнього насильства.

«В цьому році ми повністю змінюємо підходи реагування поліції на факти домашнього насильства. Планується запустити дієву роботу мобільних груп у кожному обласному центрі та містах Київ, Краматорськ, Слов’янськ, Маріуполь, Сєвєродонецьк, Бердянськ, Біла Церква. Вони будуть підпорядковані головним управлінням Нацполіції в областях та управлінням патрульної поліції в областях. Ці групи будуть займатись реагуванням на факти домашнього насильства та здійснення превентивної роботи з кривдниками», – зауважив заступник Голови Національної поліції України.


Покарання встановлювалися судом залежно від тяжкості кримінального правопорушення. Переважно цих осіб суд звільняв від відбування основного покарання з випробуванням на певний іспитовий строк. Водночас у 2018 році вже винесений вирок з реальним відбуванням покарання у вигляді позбавлення волі – за підкуп виборців на виборах в ОТГ.

Станом на сьогоднішній день до судів у різних регіонах держави направлено 75 кримінальних проваджень за вчинення злочинів проти виборчих прав громадян. Фігурантами у цих кримінальних провадженнях визнано 81 громадянина. Найбільше фактів порушень виборчих прав було зафіксовано в Одеській, Волинській, Тернопільській та Чернігівській областях.

Згідно з даними аналізу, найбільше було зафіксовано злочинів, передбачених ч.1 статті 158-1 (Незаконне використання виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, голосування виборцем, учасником референдуму більше ніж один раз) Кримінального кодексу. За цією статтею судами винесено 25 вироків стосовно 25 осіб.

Другим за чисельністю (20 вироків) є склад злочину, передбаченого ч.2 статті 158-1. За вчинення подібного злочину засуджено 23 особи. «Трійку» найчастіше вчинюваних кримінально-караних порушень замикає склад злочину, передбаченого статтею 160 (Підкуп виборця, учасника референдуму) Кримінального кодексу. За цією статтею суди винесли 18 вироків, засуджено 23 особи.
Відтак з урахуванням тяжкості вчинених злочинів, пом’якшуючих обставин, статусу учасника виборів суди встановили різні міри покарання для кожного з фігурантів справ про порушення на виборах 2015 року.
Першим за частотою застосування до порушників стало покарання у вигляді як штрафу – до них було засуджено 38 осіб із 81-єї. Суми штрафів коливалися від 510 до 8,5 тисяч гривень – залежно від статусу порушника. Максимальний штраф сплатили двоє членів дільничної виборчої комісії у м. Біла Церква на Київщині за те, що видали виборчі бюлетені неналежним особам. 
Крім того, 27 громадян були засуджені до позбавлення волі строком на 5 років, 7 осіб – до 3 років позбавлення волі, ще 9 осіб – до покарання у вигляді обмеження волі на строк від 1 до 3 років. При цьому учасники наради зауважили, що всі громадяни, засуджені до позбавлення або обмеження волі за порушення виборчих прав, були звільнені від відбування покарання з іспитовим терміном.
 © Офіційний сайт Національної поліції: https://zp.npu.gov.ua/news/novini/za-zlochini-na-viborax-2015-roku-bulo-zasudzheno-81-osobu/

Комментариев нет:

Отправить комментарий