Літопис запорізької полiцiї

Україна понад усе!

четверг, 2 августа 2018 г.

Пройти «пекло» та вижити. 5-й блок-пост під Слов’янськом - історія мужності та героїзму запорізьких правоохоронців

Заступник начальника Головного управління Національної поліції в Запорізькій області полковник поліції Олександр Панченко брав безпосередню участь у визволенні Слов’янська. 5 липня 2014 року бійці запорізької роти міліції особливого призначення, під його командуванням, на 5 блокпосту під Слов’янськом вщент знищили броньовану групу терористів ватажка Ігоря Гіркина.
 З 6 червня 2014 року особовий склад спеціальної роти міліції Головного управління МВС України в Запорізької області ніс службу в зоні АТО на блок-посту №5 біля міста Слов’янськ та на горі Карачун.
 Під час першого бойового чергування 8 червня 2014 року терористи, використовуючи інженерні машини, оснащені важким озброєнням, намагались знищити блок-пост та прорватись з Краматорська до Слов’янська. В ході
відбиття нападу, зав’язався запеклий бій, під час якого правоохоронці знешкодили техніку нападників. Завдяки рішучості особового складу під керуванням Олександра Панченко, терористи не пройшли далі.
 В ніч прориву, з 4 на 5 липня 2014 року через блокпост №5, поблизу Слов’янська, колона терористів, під керівництвом Ігоря Гіркина, намагалася здійснити прорив до Краматорську та розпочала обстрілювати із різноманітного озброєння, в тому числі танків, українські позиції.
У ході протистояння, працівники спецроти запорізької міліції під командуванням та за безпосередньої участі Олександра Панченко знищили техніку противника. А саме: 2 легкових автомобіля, танк Т-64, 2 одиниці БМП-2, 1 одиницю БД-2, знищили більше 20 терористів. Також провели зачистку від живої сили противника, яка переховувалась у лісосмузі.
 «Тоді, я нікого не змушував їхати в зону проведення Антитерористичної операції. Я лише зібрав весь свій підрозділ та запитав: «Хто зі мною поїде у відрядження?» Виявили бажання 30, поїхали – 25. Так і служили разом. Боронили, захищали та відстоювали рідну землю. Пройшли «пекло» та повернулись живими», - розповідає Заступник начальника Головного управління Національної поліції в Запорізькій області полковник поліції Олександр Панченко.
 15 липня 2014 року Президент України підписав указ про нагородження полковника міліції Олександра Панченко державною нагородою - орденом «За мужність» третього ступеня.
 А у лютому 2017 року поліцейський отримав відзнаку за заслуги в обороні незалежності України орден - «Народний герой України».Комментариев нет:

Отправить комментарий