Літопис запорізької полiцiї

Україна понад усе!

понедельник, 31 декабря 2018 г.

Із історії запорізької поліції. Рік 2018. 2-ге півріччя

Деякі факти  діяльності запорізької поліції у 2018 році за матеріалами сайту ГУНП в Запорізькій області  

На Запоріжжі поліцейські оперативно розкрили вбивство студента
 04.07.2018
Працівники кримінальної поліції та слідчі затримали підозрюваного у вбивстві 19-річного хлопця, який навчався в одному з вищих навчальних закладів Мелітополя. Фігурант затриманий у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.
4 липня близько 02:30 до Мелітопольського відділу поліції надійшло повідомлення про те, що біля одного із будинків на проспекті Богдана Хмельницького в місті Мелітополь поранений чоловік. На місце події була скерована «швидка допомога» та наряд поліції.
Слідчо-оперативною групою встановлено, що вночі під час вживання спиртних напоїв між чоловіками виник конфлікт та бійка, в ході якої один із них вистрілив з саморобного вогнепального пристрою.
З вогнепальним пораненням в області черевної порожнини мешканця Веселівського району 1998 року народження, студента одного із вузів Мелітополя, доставили до місцевої лікарні, в якій він від отриманих травм помер.   
Працівники кримінальної поліції та слідчі Мелітопольського відділу поліції встановили особу та розшукали підозрюваного. Ним виявися мешканець Мелітополя 1984 року народження.
Поліцейські вилучили речові докази та знаряддя злочину, які направлені на проведення експертизи.
На сьогодні фігурант затриманий у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.
Відкрито кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 115 Кримінального кодексу України (Умисне вбивство). Санкцією статті передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк  до 15 років. Триває досудове розслідування.
Всього з початку року працівники ГУНП в Запорізькій області розкрили 33 умисних убивства.
6 липня о 01:13 до Бердянського відділу поліції надійшло повідомлення про те, що в приміщенні Національної лотереї по вулиці Праці в місті Бердянськ стався вибух. На місце події негайно прибули працівники поліції групи реагування, які на виході із закладу затримали зловмисника.
Встановлено, що місцевий мешканець 1981 року народже
ння кинув до приміщення вибуховий пристрій. Внаслідок вибуху постраждалих немає.
З місця події вилучено металеві частини та мікрочастини. Призначено судові експертизи.
Підозрюваний затриманий у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.
Відкрито кримінальне провадження за ознаками ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України (Хуліганство). Санкцією статті передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років. Триває досудове розслідування.


07.07.2018
У Мелітополі працівники поліції та представники громадськості провели захід, спрямований на протидію розповсюдження інформації щодо реклами продажу наркотиків на вулицях міста.
6 липня співробітники Мелітопольського відділу поліції, Управління протидії наркозлочинності ГУНП в Запорізькій області разом з членами спілки АТО зафарбували написи із рекламою наркотиків на стінах будинків, зупинках громадського транспорту в двох районах міста.

Поліцейські також поспілкувались з мешканцями Мелітополя, підприємцями та розповіли про відповідальність, якщо власники приміщень добровільно не зафарбують наркорекламу.


09.07.2018 17:28
Стосовно дівчини і хлопця, які розмальовували стіни будівель в місті Бердянськ рекламою наркотиків, складено адміністративні протоколи. 
Під час відпрацювання району у місті Бердянськ працівники кримінальної поліції виявили пару, яка на стінах малювала написи із рекламою наркотиків.

Студенти одного із столичних вузів, дівчина 1997 і хлопець 1996 років народження, знайшли оголошення про заробіток в мережі Інтернет.  Мешканці міста Київ приїхали на відпочинок у Бердянськ та малювали на стінах будівель рекламу із розповсюдження наркотиків шляхом закладок. Після цього студенти відправляли фотозвіт замовникові. За кожний напис на картку отримували 30 гривень.

Стосовно правопорушників складено адміністративні протоколи за ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів).
Нагадаємо, що поліцейські і громадськість зафарбували рекламу наркотиків в Мелітополі.


10.07.2018
Загальна сума неправомірної вигоди по розпочатим у 2018 році кримінальним провадженням за матеріалами Управління захисту економіки в Запорізькій області складає 1 778,45 тисяч гривень.
Управління захисту економіки в Запорізькій області ДЗЕ Національної поліції України на постійній основі здійснює заходи з протидії корупції й хабарництву у сферах, які мають стратегічне значення для економіки держави, серед посадових осіб органів державної влади і самоврядування, протидію корупційним правопорушенням і правопорушенням, пов'язаним з корупцією, на території обслуговування.
Так, з початку року за матеріалами служби за фактами вимагання, одержання та надання неправомірної вигоди розпочато 35 кримінальних проваджень. Задокументовано 17 фактів хабарництва. Повідомлено про підозру 19 особам.
З початку року розслідувано та закінчено 14 проваджень.
Загальна сума неправомірної вигоди по розпочатим у 2018 році кримінальним провадженням складає 1 778,45 тисяч гривень.
Також з початку року працівники Управління захисту економіки склали 133 протоколи про адміністративні корупційні правопорушення.
Працівники служби вжили необхідних заходів щодо запобігання корупції та затримання на «гарячому» посадовців у всіх сферах економіки, зокрема у сфері земельних відносин, освіти, медицини, сфері військової служби, господарської діяльності, дозвільної системи та в банківській сфері.
Як ми повідомляли раніше, запорізькі поліцейські викрили факт розкрадання бюджетних коштів. Посадовець Запорізької обласної державної адміністрації допустив розтрату майна територіальної громади Запорізької області, а генеральний директор одного з підприємств привласнив бюджетні кошти. Слідчі та співробітники Управління захисту економіки в Запорізькій області викрили злочинну схему.
10.07.2018
Голова поліцейської комісії:
Нестеренко Віктор Вікторович, голова Запорізької обласної профспілкової організації атестованих працівників ОВС України (представник поліцейської комісії від Запорізької обласної ради)
Секретар поліцейської комісії:
Тарасенко Сергій Петрович,пенсіонер Національної поліції України
(представник поліцейської комісії від начальника ГУНП в Запорізькій області);
Члени поліцейської комісії:
Біленко Олексій Валерійович, керуючий партнер адвокатського об’єднання ”Біленко, Балковий та партнери” м. Запоріжжя (представник поліцейської комісії від Міністра внутрішніх справ України);
Кондрико Сергій Віталійович, заступник начальника відділу протидії кіберзлочинам в Запорізькій області Придніпровського управління кіберполіції Департаменту кіберполіції Національної поліції України, майор поліції (представник поліцейської комісії від Голови Національної поліції України);
Зінченко Микола Вадимович, заступник начальника юридичного відділу публічного акціонерного товариства ”Запоріжкокс” (представник поліцейської комісії від Запорізької обласної ради)

НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АКТИ, ЯКІ РЕГЛАМЕНТУЮТЬ ДІЯЛЬНІСТЬ ПОЛІЦЕЙСЬКОЇ КОМІСІЇ
Конституція України
Закон України «Про Національну поліцію»
Закон України «Про запобігання корупції»
Наказ Міністерства внутрішніх справ України від 25.12.2015 № 1631 «Про організацію добору (конкурсу) та просування по службі поліцейських»
 10.07.2018
Начальник ГУНП в Запорізькій області Сергій Коміссаров відвідав Запорізьке відділення поліції та представив особовому складу новопризначеного начальника. Ним став полковник поліції Микола Черніков.

10 липня керівник поліції Запорізької області генерал поліції третього рангу Сергій Коміссаров відвідав Запорізьке відділення поліції.
Під час робочого візиту він представив особовому складу новопризначеного начальника відділення. Ним став полковник поліції Микола Черніков, який до цього керував Лисичанським відділом поліції.

Сергій Коміссаров побажав успіхів у роботі із забезпечення правопорядку на території району, а колективу – підтримувати нового начальника.
Потім привітали представники місцевої влади, суду та прокуратури.

Під час візиту начальник ГУНП перевірив умови, в яких працюють працівники відділення, порядок несення служби та поспілкувався з особовим складом. Визначив пріоритетні  напрямки роботи.
11.07.2018
ПОВІСТКА ПРО ВИКЛИК ПІДОЗРЮВАНОГО
при здійсненні спеціального досудового розслідування


Підозрюваний Анісімов Євген Олександрович, 25.04.1975 року народження, зареєстрований за адресою: м. Запоріжжя, вул. Ясельна/Снайперська, 23/48, на підставі статті 297-5 (порядок вручення процесуальних документів підозрюваному при здійсненні спеціального досудового розслідування) КПК України, відповідно до вимог статей 133 (виклик слідчим, прокурором), 135 (порядок здійснення виклику в кримінальному провадженні) КПК України, Вам необхідно з’явитися 16.07.2018 року о 10:00 годині до старшого слідчого в особливо важливих справах СУ ГУНП в Запорізькій області Незамая Я.О. (0612392348) за адресою: м. Запоріжжя вул. Матросова, 29, для проведення процесуальних дій у кримінальному провадженні № 12014080000000242, за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 255,  ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 28 ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 28 ч. 3 ст. 209 ч. 4 ст. 189,  ч. 2 ст. 189, ч. 1 ст. 263-1, ч. 1 ст.263  КК України.
Під час колегії керівництва Головного управління Національної поліції в Запорізькій області присутні обговорили кадрові питання, які виникають у підрозділах поліції.
11 липня на нараді керівництва поліції Запорізької області підіймалося питання некомплекту підрозділів поліції.
З метою вирішення проблеми кадрів протягом 6 місяців 2018 року закінчено проведення 25 конкурсних наборів на заміщення 92 вакантних посад у підрозділах поліції області. За результатами проведених конкурсних відборів на посади призначено 53 кандидати на службу в поліцію.
Набори тривають і сьогодні. Так, 05 липня 2018 року оголошено конкурс на заміщення 4 вакантних посад середнього складу поліції та 16 молодшого складу поліції у батальйоні патрульної служби поліції особливого призначення «Скіф».
З 11 липня оголошено набори на заміщення 10 посад слідчих, 10 посад дільничних офіцерів поліції, 5 посад інспекторів ювенальної превенції, 5 посад поліцейських ізолятора тимчасового тримання, 30 посад поліцейських сектору реагування патрульної поліції, 3 посади інспекторів сектору кадрового забезпечення, 1 посади інспектора сектору моніторингу та 1 посади поліцейського з обліку та зберігання речових доказів та озброєння.
Також планується набір на понад 200 посад на службу до Управління патрульної поліції в Запорізькій області, які обслуговуватимуть траси державного значення.
 11.07.2018
Тривають слідчі дії стосовно незаконного промислу з вилову живих біоресурсів під час нерестової заборони в Азовському морі та Каховському водосховищі, по закінченню яких буде надана належна правова оцінка діям осіб, причетним до злочинної діяльності.
Як повідомлялося раніше, поліцейські спільно зі співробітниками СБУ області припинили діяльність злочинного угрупування, яке організувало схему незаконного промислу з вилову живих біоресурсів під час нерестової заборони в Азовському морі та Каховському водосховищі.

На даний час слідчим управлінням ГУНП в Запорізькій області проводиться досудове розслідування в рамках кримінального провадження, відкритого за ознаками ч. 2 ст. 249 (Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом) та ч. 2 ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем)  Кримінального кодексу України щодо зловживання посадовими особами контролюючих органів своїм службовим становищем в сфері використання природних ресурсів, які разом з невстановленими особами на території Запорізької області під час нерестової заборони браконьєрським шляхом здійснюють незаконний вилов живих біоресурсів.

Проведено більше 20 обшуків, під час яких вилучена документація та біоресурси, а саме: бичок, тюлька та осетер, який занесений до Червоної книги України, у зв’язку з чим заборонений його вилов. На вилучене судом накладено арешт.

Окрім того, частина з вилучених документів, які нібито підтверджують дозвіл на вилов біоресурсів під виглядом наукового улову, містять явні ознаки підробки, на підставі чого відкрито кримінальне провадження за ознаками ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу України (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів).
Проводяться усі необхідні слідчі дії, після чого буде надана належна правова оцінка діям осіб, причетним до незаконного вилову риби.
На даний час фіксуються намагання створити штучний суспільний резонанс навколо заходів правоохоронців. Наголошуємо, що стосовно злочинної діяльності з вилову великих обсягів рибних запасів під виглядом так званого наукового лову напрацьовані ґрунтовні матеріали, а будь-які спроби втручання в роботу слідчих, тиску на органи досудового розслідування та розповсюдження неправдивої, викривленої інформації  мають бути припинені.
Працівники поліції затримали двох зловмисників, які у місті Бердянськ під приводом купівлі заволоділи та зникли на автомобілі «Audi А-4». У результаті злагоджених дій поліцейським групи реагування вдалося заблокувати авто та затримати підозрюваних у районі села Азовське.
12 липня близько 15:30 до Бердянського відділу поліції надійшло повідомлення про незаконне заволодіння транспортним засобом, який належить місцевому мешканцю 1955 року народження. В Бердянську, по вулиці Макарова, під приводом купівлі двоє невідомих викрали автомобіль «Audi А-4» та поїхали на ньому в бік центральної частини міста.

Негайно було введено в дію план «Перехоплення», оповіщено всі служби відділу поліції, задіяні на охорону правопорядку. Невдовзі наряд поліції групи реагування помітив автомобіль в районі Мелітопольського шоссе та попередив про напрямок руху працівників, які несли службу на виїзді з міста. У районі села Азовське викрадений автомобіль був заблокований поліцейськими, а підозрювані затримані.
Правоохоронці встановили особи угонщиків. Ними виявились двоє мешканців Запоріжжя 1999 року народження.
На сьогодні фігуранти затримані у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Викрадений автомобіль вилучений.
Відкрито кримінальне  провадження за ознаками ч. 2 ст. 289 Кримінального кодексу України  (Незаконне заволодіння транспортним засобом).  Санкцією статті передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк  від п'яти до восьми років. Триває досудове розслідування.

Всього з початку року повідомлено про підозру  у скоєнні угонів транспортних засобів 54 особам.
Неподалік місця відпочинку громадян працівники відділу поліції в річковому порту «Запоріжжя» виявили та знешкодили вогнепальну пастку на дикого звіра. Окрім того, під час профілактичних заходів в смт Кирилівка працівники  водної поліції вилучили кастет.
12 липня на одному із островів затоки Мірошник річки Дніпро працівники відділу поліції в річковому порту «Запоріжжя» виявили пастку браконьєрів.

У хащах затоки, неподалік місця масового відпочинку громадян правоохоронці знайшли заряджену мисливську рушницю, прикріплену до стовбура дерева на висоті приблизно 30 см в якості пастки (розтяжки). Ймовірно, що це вогнепальна пастка на дикого звіра (кабана).

Працівники водної поліції викликали слідчо-оперативну групу Запорізького відділення поліції. Пастку знешкодили.
Вилучені рушниця та набої направлені на експертизу.
Окрім того, під час профілактичних заходів на узбережжі Азовського моря в смт Кирилівка працівники  водної поліції виявили кастет у чоловіка 1999 року народження.

На даний час вилучене направлено на дослідження до експертно-криміналістичного центру.
Відкрито кримінальне провадження за ознаками ч. 2 ст. 263 Кримінального кодексу України (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами).
Всього за 6 місяців 2018 року працівники поліції Запорізької області вилучили  160 одиниць вогнепальної зброї та 3600 боєприпасів.
Нагадаємо, що за фактом порушення правил охорони вод в смт Кирилівка відкрито кримінальне провадження.

В ході проведення огляду автомобіля, працівники групи швидкого реагування Кирилівського відділення поліції вилучили маски, інструменти та 10 пар господарських рукавичок. А також зіп-пакети з наркотичною речовиною та електронні ваги.
13 липня о 02:40 під час патрулювання в смт Кирилівка поліцейські групи швидкого реагування зупинили автомобіль «Ауді» під керуванням мешканця Полтавської області 1982 року народження.

В ході огляду транспортного засобу поліцейські вилучили дві полімерні маски білого та чорного кольору, ножиці по металу та набір різноманітних господарчих інструментів – викрутки, пилки, рукавички. А також 5 пакунків з наркотичною речовиною (амфетамін) та електронні ваги.
Вилучену наркотичну речовину направлено НДЕКЦ в Запорізькій області для проведення експертного дослідження.
Крім того, співробітники кримінальної поліції встановили, що пасажир авто, мешканець Полтавської області 1991 року народження, 1 липня викрав з бази відпочинку два мобільних телефони.
Триває досудове розслідування за ознаками ч. 1 ст. 309 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту) та ч. 3 ст. 185 (крадіжка) Кримінального кодексу України.
Наразі правоохоронці перевіряють чоловіків на причетність до вчинення на території Запорізької області аналогічних корисливих злочинів.

Всього з початку року повідомлено про підозру у скоєнні крадіжок 280 особам.


Стосовно чоловіка, який підозрюється у спробі дачі хабара поліцейському, обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави у розмірі 140 тисяч гривень.
Як повідомлялося раніше, в ході розслідування кримінального провадження, відкритого за ознаками ч. 3 ст. 369 Кримінального кодексу України (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі),
в службовому кабінеті задокументовано факт надання неправомірної вигоди громадянином детективу у розмірі 1000 доларів США.
Мешканець міста Дніпро 1961 року народження запропонував працівнику поліції за винагороду підмінити документ у кримінальному провадженні. Про це слідчий доповів керівництву та під час спроби дачі хабара зловмисника затримали правоохоронці.
14 липня Орджонікідзевським районним судом підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави у сумі 140 тисяч гривень.

Досудове розслідування триває. Нагадаємо, що за спробу підкупу працівника поліції зловмисникові загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з конфіскацією майна
До п’яти років позбавлення волі загрожує зловмисникові, який наніс тілесне ушкодження поліцейському, що знаходився на охороні публічної безпеки під час масових заходів у місті Дніпрорудне Василівського району.
15 липня о 09:50 до Дніпрорудненського відділення поліції надійшло повідомлення, про те, що за медичною допомогою звернувся працівник поліції 1986 року народження з травмою в області обличчя.
Встановлено, що тілесне ушкодження правоохоронець отримав 14 липня близько 22:00 під час несення служби з охорони публічної безпеки на площі Молодіжній в Дніпрорудному, де відбувались масові заходи до Дня міста.
Невідомий чоловік, який знаходився у стані алкогольного сп’яніння, не реагував на законні вимоги поліцейського, а потім вдарив в обличчя правоохоронця.  
Наразі підозрюваний, місцевий мешканець 1985 року народження, затриманий у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.
Розпочато кримінальне провадження за ознаками ч. 2 ст. 345 Кримінального кодексу України (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу). Санкцією статті передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п’яти років.  Триває досудове розслідування.

Нагадаємо, що в Запоріжжі заарештовано підозрюваного у спробі підкупу слідчого-детектива.
Працівники Управління карного розшуку ГУНП в Запорізькій області, бійці підрозділу «КОРД» та патрульні затримали двох зловмисників, які викрали та незаконно утримували проти волі жителя міста Дніпро. Також у салоні автомобіля, на якому пересувались підозрювані, поліцейські виявили та вилучили зброю. Відкрито кримінальне провадження.

16 липня до Запорізького відділення поліції надійшло повідомлення, що 14 липня двоє чоловіків на автомобілі «Тойота ланд крузер» викрали мешканця міста Дніпро 1997 року народження. Через деякий час потерпілому вдалося зв’язатися зі знайомим, якому він розповів, що його незаконно утримують та йому загрожує небезпека, а також щоб товариш повідомив про його місце перебування правоохоронцям.

Цього ж дня на пошук і затримання зловмисників було зорієнтовано особовий склад поліції Запорізької області, і на стаціонарному посту «Лавра» в місті Запоріжжя, на автошляху «Запоріжжя-Дніпро-Бориспіль», працівники Управління карного розшуку ГУНП в Запорізькій області, бійці спецпідрозділу «КОРД» та патрульні зупинили вказаний автомобіль, в салоні якого знаходився потерпілий.
Працівники поліції встановили особи підозрюваних у викраденні чоловіка. Ними виявились двоє мешканців міста Дніпро 1988 та 1981 років народження. Один із них намагався скористатися підробленим посвідченням працівника Адміністрації Президента України.

У ході огляду поліцейські вилучили 2 пістолети,  35 набоїв, ніж, 3 мобільні телефони та автомобіль, на якому пересувались підозрювані.Вогнепальну та холодну зброю направлено на дослідження до експертно-криміналістичного центру.
На даний час відкрито кримінальне провадження за ознаками ч. 2 ст. 146 Кримінального кодексу України (Незаконне позбавлення волі або викрадення людини). Санкцією статті передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п’яти років. Триває досудове розслідування.
Нагадаємо, що в Запоріжжі заарештовано мешканця міста Дніпро, який намагався надати неправомірну вигоду слідчому-детективу
З 16 липня у Запоріжжі та області запрацював спільний проект Національної поліції України та оператора мобільного зв’язку «Київстар» - «Пошук дітей».
17 липня, у приміщенні Головного управління Національної поліції в Запорізькій області відбулась прес-конференція начальника відділу ювенальної превенції УПД ГУНП в Запорізькій області Ольги Зінченко та менеджера зі зв’язків з громадськістю ПрАТ «Київстар»  Володимира Буги.  

Як зазначила начальник відділу ювенальної превенції майор поліції Ольга Зінченко, за останні роки вбачається збільшення кількості безвісти зниклих дітей. Так у 2016 році зареєстровано 547 заяв і повідомлень про зникнення неповнолітніх, з яких 456 дітей розшукано протягом доби. У 2017 році пропало 649 неповнолітніх, з них 600 - місцезнаходження встановлено за добу. З початку цього року вже зареєстровано 365 заяв про зникнення дітей.
«Для більш оперативного реагування та встановлення місцезнаходження неповнолітніх 30 серпня 2017 року між Нацполіцією та ПрАТ «Київстар» підписано Меморандум про співпрацю для впровадження інноваційних форм і методів роботи з розшуку дітей, в рамках якого  проведено експеримент з впровадження проекту «Пошук дітей» в Києві», - розповів менеджер зі зв’язків з громадськістю ПрАТ «Київстар»  Володимир Буга.
16 липня цей сервіс запрацював у Запоріжжі. Відповідно до розробленого алгоритму дій, працівники поліції під час реєстрації фактів безвісного зникнення дитини, отримують письмову згоду про висвітлення даних у SMS-повідомленнях від її рідних або законних представників. Потім інформація надсилається до ПрАТ «Київстар» для оповіщення абонентів.
Мобільний оператор протягом 15-20 хвилин надсилає усім абонентам, які знаходяться в зоні приблизного пошуку дитини (від 1 до 3 км).
У SMS-повідомленнях надається коротка інформація щодо розшукуваної дитини та посилання на сторінку у соціальній мережі «Facebook» з фото та додатковими відомостями про неї, а також телефони, за якими можна звертатися, якщо володієш інформацією з приводу  місцезнаходження розшукуваного.
Запорізька поліція сподівається, що небайдужі громадяни відгукнуться на цю ініціативу та допомагатимуть у пошуках зниклих безвісти дітей.


У Запоріжжі невідомий кинув вибухонебезпечний предмет на територію домоволодіння, внаслідок чого стався вибух. Постраждалих немає.  Відкрито кримінальне провадження.

20 липня до служби «102» надійшло повідомлення, що близько 02:00 по вулиці Першотравневій в місті Запоріжжя стався вибух.
На місце події виїхала слідчо-оперативна група Олександрівського відділення поліції, співробітники Вибухотехнічного управління, кінологічної служби та служби з надзвичайних ситуацій.
До працівників поліції із заявою звернулась жінка 1969 року народження.
Встановлено, що, коли потерпіла знаходилась на подвір’ї домоволодіння, побачила як невідомий чоловік кинув предмет, а потім стався вибух. Постраждалих немає. Попередньо встановлено, що вибух спричинила граната. З місця події вилучено металеві частини та мікрочастини. Призначено судові експертизи.
На даний час проводяться слідчо-оперативні заходи для встановлення свідків, очевидців події та осіб, причетних до скоєння злочину.

Відкрито кримінальне провадження за ознаками ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України (Хуліганство).


Працівники поліції затримали двох зловмисників, які проникли до квартири у Шевченківському районі Запоріжжя та скоїли крадіжку. Підозрювані затримані у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Триває перевірка на причетність затриманих до скоєння аналогічних злочинів на території Запоріжжя.
20 липня працівники Управління карного розшуку ГУНП області та слідчі Хортицького відділення поліції затримали зловмисників, які скоїли квартирну крадіжку в Шевченківському районі Запоріжжя.
Встановлено, що шляхом пошкодження дверей двоє зловмисників проникли до квартири по вулиці Авраменка та викрали майно. Також фігуранти намагалися проникнути до сусіднього помешкання, але були затримані правоохоронцями.
Зловмисниками виявились раніше засуджені мешканці Запоріжжя 1979 та 1984 років народження. 

У них поліцейські вилучили мобільні телефони, ювелірні вироби, гроші, рукавиці та набір інструментів, які вони використовували для пошкодження замків та дверей. 

На сьогодні підозрювані затримані у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.
Відкрито кримінальне провадження за ознаками ч. 3 ст. 185 Кримінального кодексу України (Крадіжка). Санкцією статті передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років.
Триває перевірка на причетність затриманих до скоєння аналогічних злочинів на території Запоріжжя.
Всього з початку року на території Запорізької області працівники поліції розкрили 615 крадіжок із проникненням у приміщення.

Стосовно посадовця мерії міста Кам’янка-Дніпровська, затриманого за отримання неправомірної вигоди, обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави у розмірі 300 тисяч гривень.
21 липня під час розслідування кримінального провадження, відкритого за ознаками ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), працівники слідчого управління ГУНП в Запорізькій області, Управління захисту економіки та прокуратури задокументували факт отримання неправомірної вигоди посадовцем мерії міста Кам’янка-Дніпровська у сумі 2000 доларів США.
Чоловік 1987 року народження вимагав гроші за  вирішення питання щодо надання дозволу на розміщення тимчасових споруд та подальше безперешкодне укладання договору для здійснення підприємницької діяльності на постійній основі на території одного з вокзалів. Під час отримання хабара посадовець був затриманий правоохоронцями.
22 липня Орджонікідзевським районним судом підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави у сумі 300 тисяч гривень.
На даний час триває досудове розслідування. За отримання неправомірної вигоди посадовцю загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.
Нагадаємо, що стосовно чоловіка, який підозрюється у спробі дачі хабара поліцейському, обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю внесення застави у розмірі 140 тисяч гривень.


На території Запорізької області спеціалісти-вибухотехніки знищили вилучені поліцейськими з незаконного обігу боєприпаси, піротехнічні вироби та вибухову речовину. 
Протягом 6 місяців 2018 року працівники Вибухотехнічного управління ГУНП в Запорізькій області знешкодили 5 артилерійських снарядів та мін, 2 реактивні танкові гранати, 80 підривачів різного типу, 91 ручну осколкову гранату та 6 підствольних гранат.
Також вибухотехніки знищили 135 піротехнічних виробів спеціального призначення, 53 піротехнічні вироби споживчого призначення та понад 2 кг вибухової речовини.
З вилучених боєприпасів 62 на момент виявлення були визнані особливо небезпечними.

Всього проведено 138 профілактичних оглядів місць масового перебування громадян.
На залізничній станції Пологи, машиніст тепловозу перевищив швидкість, внаслідок чого при зчепленні вагонів відбувся поштовх. В результаті одного пасажира - дитину доставлено до лікарні, а 26 пасажирів - отримали незначні тілесні ушкодження.
24 липня близько 08:30 до залізничної станції Пологи прибув пасажирський потяг сполученням «Київ-Бердянськ». Машиніст 1966 року народження, при проведенні заміни тепловозу, перевищив допустиму швидкість руху. Внаслідок чого при зчепленні з вагонами відбувся поштовх, від якого 26 пасажирів в вагонах отримали незначні тілесні ушкодження. Їм надана медична допомога на місці. До районної лікарні, з опіком тулубу, було доставлено одного пасажира – хлопчика 2014 року народження, який розлив гарячий чай. Життю малолітнього нічого не загрожує.
Слідчим Пологівського відділу поліції відкрито кримінальне провадження за ознаками ч.1 ст. 276 (Порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного транспорту) Кримінального кодексу України.


У Запоріжжі працівники поліції ювенальної превенції та активісти провели рейд із протидії наркозлочинності та зафарбували написи із рекламою наркотиків.-
21 липня працівники відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності ГУНП в Запорізькій області разом з громадськими активістами зафарбували написи із рекламою наркотиків на стінах будинків, зупинках громадського транспорту в Шевченківському районі Запоріжжя. У результаті заходу знищено близько 100 написів.
Окрім того, поліцейські поспілкувались з мешканцями міста, підприємцями та розповіли про відповідальність, якщо власники приміщень добровільно не зафарбують наркорекламу.
Двоє чоловіків, погрожуючи ножем, в селищі міського типу Кирилівка, заволоділи грошима та іншим майном відпочиваючих. Співробітники групи швидкого реагування оперативно затримали нападників.
28 липня близько 23:00 до Кирилівського відділення поліції надійшло повідомлення від мешканців Запоріжжя про розбійний напад. На місце події був скерований наряд сектору швидкого реагування поліції та слідчо-оперативна група.
Встановлено, що близько 22:30 на вулиці Федотова коса в селищі міського типу Кирилівка неподалік бази відпочинку двоє невідомих чоловіків, погрожуючи ножем, заволоділи грошима й іншим майном двох відпочиваючих 1988 року народження та втекли з місця злочину.
Потерпілі надали правоохоронцям прикмети нападників. Під керівництвом заступника начальника Управління превентивної діяльності ГУНП в Запорізькій області Романа Крупеницького, поліцейські відпрацьовували територію неподалік місця злочину та невдовзі затримали підозрюваних.
Ними виявились раніше засуджений мешканець міста Василівка 2001 року народження та раніше незасуджений мешканець Мелітополя 2000 року народження. Речові докази та викрадене вилучено.
На даний час обох зловмисників затримано в порядку ст.208 Кримінального процесуального кодексу України.
Відкрито кримінальне провадження за ознаками ч.2 ст.187 (Розбій) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає від семи до десяти років позбавлення волі із конфіскацією майна. Триває досудове розслідування.
З початку року запорізькими поліцейськими 63 особам повідомлено про підозру у скоєнні розбійних нападів.

Нагадаємо, що співробітники групи реагування Бердянського відділу поліції оперативно затримали двох чоловіків, які обґрунтовано підозрюються у скоєні крадіжки інструменту.
Працівники поліції взяли участь в акції «Лабіринт можливостей» та поінформували громадян, як уберегтись від торгівлі людьми.
30 липня, у Всесвітній день боротьби із торгівлею людьми, в Запоріжжі на площі Маяковського відбулась акція «Лабіринт можливостей». Мета заходу – проінформувати людей про небезпеку, яка може чекати при виїзді на роботу за кордон, особливо, коли роботодавці обіцяють надзвичайно привабливі умови праці, а також уберегти від таких злочинів дітей.

Під час акції представники державних установ, правоохоронних органів та громадських організацій розповіли мешканцям Запоріжжя про небезпеку рабства та пропонували пройти квест.

У заході взяли участь працівники Управління боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, та відділу ювенальної превенції ГУНП в Запорізькій області.

На площі діяли тематичні експозиції поліцейських, де відвідувачі заходу мали змогу отримати інформацію про те, як діяти, якщо став жертвою злочинів, та телефони, куди звертатися в таких випадках. 

1 серпня, відбулась прес-конференція начальника Головного управління в Запорізькій області Сергія Коміссарова, який розповів подробиці розкриття резонансного злочину – вбивства мешканця Бердянська.
Начальник ГУНП в Запорізькій області нагадав, що вчора було скоєно резонансне вбивство з використанням зброї, яке знаходиться на контролі керівництва ГУНП, Національної поліції України та Міністра внутрішніх справ.
«Я особисто виїжджав на місце злочину та контролював роботу слідчо-оперативної групи. Керував операцією Перший заступник Голови Національної поліції В’ячеслав Аброськін. Було введено план «Сирена» на території Запорізької, Донецької та прилеглих областей. Нам допомагали Національна поліція, СБУ. На місце події особисто виїжджав начальник Управління СБУ, він допомагав та керував діями своїх підлеглих. Процесуальне керівництво здійснював в.о. прокурора Запорізької області Василь Карман. Всі правоохоронні відомства працювали над розкриттям цього злочину», - зазначив Сергій Коміссаров.
Очільник запорізької поліції повідомив, що організована злочинна група підготувала автомобіль на «евробляхах», придбаний для скоєння цього злочину з метою подальшого знищення.  В місті Бердянськ вони підготували інший автомобіль із запорізькими номерами, який використовували під час скоєння злочину. Також вони придбали зброю для скоєння злочину.
Поліцією була отримана інформація, що ймовірні зловмисники можуть пересуватись на автомобілі іноземного виробництва. Марки автомобіля та його номер були невідомі. Були виставлені пости та блокпости, поліцейські перевіряли всі автомобілі та вийшли на злочинців. Після відпрацювання інформації, показів свідків, очевидців злочину, відпрацювання записів камер відеоспостереження, саме вони відіграли значну роль у розкритті злочину, поліцейські були впевнені, що особи, які пересуваються на автомобілі причетні до його скоєння.
Крім того, співробітник Бердянського відділу під час патрулювання доповів інформацію, що він неодноразово помічав підозрілий автомобіль біля місця злочину. Це дало додаткову впевненість у причетності осіб до скоєння злочину.
Сергій Коміссаров поніформував, що під час оперативних заходів на одному з постів автомобіль зупинили, його пасажирів ідентифікували, а на іншому - вже затримали. Поліцейські передбачали та були готові, що може бути здійснений збройний супротив.
Всі особи були доставленні до відділу поліції, проведені всі  слідчі заходи. На даний момент вони затримані в порядку ст.208 КПК України, як підозрювані у скоєнні злочину за п.12 ч.2 ст.115 Кримінального кодексу  України (Умисне вбивство вчинене за попередньою змовою групою осіб). Вирішується питання про обрання запобіжного заходу
Крім того, поліцією був затриманий мешканець Бердянська, який, ймовірно, надав автомобіль, на якому було скоєно злочин. Вся інформація перевіряється. 
На даний час ведуться всі необхідні слідчі дії. Триває досудове розслідування.

Також очільник поліції вказав, що не потрібно допускати інсинуацій, не потрібно політики. Поліція займається розкриттям та розслідуванням цього злочину. Правоохоронці нічого не приховують, та за можливості, будуть інформувати громадськість про хід досудового розслідування.
Сергій Коміссаров подякував особовому складу за оперативне розкриття резонансного злочину.  

01.08.2018
Поліцейські зупинили автомобіль з чотирма підозрюваними у місті Василівка Запорізької області. Ще один зловмисник був розшуканий та затриманий поліцейськими у Бердянську. Всі п’ятеро затримані у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Про це сьогодні, 1 серпня, повідомив перший заступник Голови – начальник кримінальної поліції. 
В’ячеслав Аброськін розповів, що вжитими поліцією заходами на одній із вулиць Бердянська  розшукано  автомобіль ЗАЗ, в якому виявлено та вилучено обріз мисливської рушниці.  Окрім того, у результаті введення в дію плану «Сирена» на посту у Василівці поліцейські зупинили автомобіль розшукуваних. 
«Ми встановили, що четверо осіб, які перебували в ньому, причетні до вбивства мешканця Бердянська. Паралельно  у Бердянську був затриманий ще один, п’ятий, підозрюваний. На теперішній час всі п’ятеро затримані у порядку ст. 208 КПК України», – повідомив перший заступник Голови Нацполіції.
Він додав, що наразі вирішується питання про оголошення їм про підозру у вчиненні вказаного злочину. 
«Дякую поліцейським за проведену роботу. Також висловлюю подяку нашим громадянам, які не залишились осторонь та активно сприяли поліції у встановленні осіб злочинців», – зазначив В’ячеслав Аброськін.

Досудове розслідування кримінального провадження, відкритого за ознаками ч.1 ст.115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу України, триває під процесуальним керівництвом прокуратури. З’ясовуються всі обставини та мотиви вбивства. 

31.07.2018 19:15
Про це перший заступник Голови Нацполіції – начальник кримінальної поліції повідомив сьогодні, 31 липня.  Він додав, що над розкриттям цієї справи працює посилена слідчо-оперативна група поліції. Водночас на території Запорізької та Донецької областей введено оперативний план «Сирена».
В’ячеслав Аброськін розповів, що для організації розкриття цього вбивства до Бердянська направлений  заступник начальника Департаменту карного розшуку Нацполіції, який керує напрямком розкриття навмисних вбивств. Також на місці знаходиться керівник поліції Запорізької області Сергій Коміссаров.
«Для розшуку та встановлення місцезнаходження вбивці задіяні всі оперативні підрозділи. Висунуто ряд версій щодо вбивства чоловіка. Кожна версія має право на життя. Є певні напрацювання. Розглядаємо версії від замовного вбивства до звичайного побутового. Але занадто рано вказувати на якусь конкретну особу. Можу тільки стверджувати, що у найближчий час зазначене вбивство буде розкрито», – наголосив В’ячеслав Аброськін.
Нагадаємо. 31 липня до поліції Запорізької області надійшло повідомлення про те, що близько 12:30 по вулиці Східній в місті Бердянськ невідомий вистрелив у  43-річного місцевого мешканця, після чого зник з місця події. Від отриманого тілесного ушкодження потерпілий помер.
За попередньою інформацією, загиблий є громадським активістом та учасником антитерористичної операції на сході України.
За наказом першого заступника Голови Національної поліції України В'ячеслава Аброськіна на території Запорізької і Донецької областей введено в дію оперативний план «Сирена».  Правоохоронці вживають заходів для  встановлення та затримання особи, причетної до скоєння злочину.  
На місці події працює слідчо-оперативна група на чолі з керівництвом обласної поліції. Розслідування цього злочину перебуває на контролі керівництва Національної поліції України.

За фактом відкрито кримінальне провадження за ст. 115 Кримінального кодексу України (Умисне вбивство).До п’яти років позбавлення волі загрожує зловмисникові, який наніс тілесні ушкодження поліцейському під час виконання службових обов’язків.
02 серпня близько 22:30 до Хортицького відділення поліції ГУНП в Запорізькій області надійшло повідомлення з міської лікарні, про те, що до них каретою швидкої допомоги доставлений працівник поліції 1992 року народження з травмою в області обличчя.

Встановлено, що тілесні ушкодження правоохоронець отримав близько 21 години під час несення служби з охорони громадського порядку та публічної безпеки. 
Так, екіпаж патрульної поліції отримав виклик про те, що в будинку по вулиці Ентузіастів конфлікт між сусідами. По приїзду на місце події, патрульні провели бесіду з громадянами. Чоловік, який перебував у стані алкогольного сп’яніння, почав чіплятись до поліцейських, а потім вдарив в обличчя правоохоронця. 
Співробітники Хортицького відділення поліції затримали місцевого мешканця 1988 року народження в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. 3 серпня районним судом м.Запоріжжя правопорушнику обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в нічний час доби.
Триває досудове розслідування кримінального провадження, відкритого за ознаками ч.2 ст.345 Кримінального кодексу України (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу). Санкцією статті передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п’яти років. 
«Нікому не дозволено чинити опір поліцейським, наносити тілесні ушкодження або вчиняти злочини відносно правоохоронців, які виконують свої функціональні обов’язки з охорони громадського порядку та публічної безпеки. На кожен факт поліція реагуватиме миттєво та згідно чинного законодавства, не зважаючи на статус чи вік громадянина», - наголосив начальник ГУНП в Запорізькій області Сергій Коміссаров. 
02.08.2018
Водночас за весь 2017 рік було зареєстровано 700 таких повідомлень. Про це сьогодні, 2 серпня, повідомив перший заступник Голови Національної поліції – начальник кримінальної поліції В’ячеслав Аброськін.

Він зазначив, що такі злочини є найбільш характерними для великих міст України. Так, найбільше неправдивих повідомлень про замінування у цьому році зареєстровано поліцією у Харкові – майже тисячу. На Львівщині зареєстровано 155 анонімних повідомлень, у Києві – 122, в Одеській області – 40, у Дніпропетровській – 33.
Водночас найчастіше «мінуються» магазини та торговельно-розважальні центри. У 2018 році зареєстровано майже 600 таких фактів. Окрім того, 550 разів було «заміновано» підприємства, установи та організації та близько 90 разів – приміщення органів влади. 
«Більшість відповідних повідомлень надходить на електронні адреси – 985 випадків з 1,5 тисяч. При цьому значна кількість ip-адрес відправників зареєстрована на території Російської Федерації», – повідомив В’ячеслав Аброськін.
Він підкреслив, що на реагування на неправдиві повідомлення про замінування витрачаються значні ресурси. 
«Ми вимушені залучати багато ресурсів, щоб реагувати на такі повідомлення. Задіюються працівники поліції, ДСНС, медики, інші служби. Окрім того, доводиться здійснювати евакуацію персоналу та відвідувачів. Призупиняється робота самих об'єктів, на які були спрямовані такі противоправні дії. І всі такі повідомлення направлені виключно на нагнітання напруги у суспільстві та дестабілізацію ситуації в країні. Тому звертаюся до наших громадян з проханням: з розумінням ставитися до таких перевірок, адже вони є необхідними при таких повідомленнях», – наголосив В’ячеслав Аброськін.


Невідомі скоїли підпал будівлі сільської ради в Кам’янсько-Дніпровському районі. Тривають заходи по встановленню та затриманню осіб, причетних до скоєння злочину. Хід розслідування на контролі керівництва ГУНП.
5 серпня близько 12:20 до Кам’янсько-Дніпровського відділення поліції ГУНП в Запорізькій області надійшло повідомлення від диспетчера Державної служби з надзвичайних ситуацій про те, що в будівлі сільської ради в Кам’янсько-Дніпровському районі виникла пожежа.

В результаті загоряння була пошкоджена віконна рама.
Працівниками ДСНС пожежа локалізована. Постраждалих немає.
Слідчо-оперативною групою поліції встановлено, що невідомі кинули всередину ємність з займистою речовиною та швидко зникли з місця події. Слідчі провели ретельний огляд місця події та вилучили скляні пляшки із залишками запальної суміші.
З’ясовуються всі обставини події та живаються вичерпні заходи по встановленню та затриманню осіб, причетних до скоєння кримінального правопорушення.
Відкрито кримінальне провадження за ознаками ч.2 ст.194 (умисне знищення або пошкодження майна) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає від трьох до десяти років позбавлення волі.
Триває досудове розслідування. Розкриття злочину перебуває на контролі керівництва ГУНП області.


Працівники поліції звертаються до громадян: якщо ви стали свідком даної події, або володієте будь-якою інформацією щодо осіб, які вчинили підпал, звертайтесь до підрозділу поліції чи за телефоном «102».

У Бердянську поліцейські затримали крадія майна відпочиваючих

До п’яти років позбавлення волі загрожує раніше засудженому мешканцю Полтави 1983 року народження, у якого поліцейські виявили цінне майно відпочиваючих.
8 серпня співробітники оперативного блоку Бердянського відділу поліції, затримали жителя Полтави на рахунку якого щонайменше 11 фактів крадіжок майна громадян. Встановлено, що зловмисник скоював крадіжки цінних речей на пляжах міста.
У зловмисника, жителя Полтави 1983 року народження, виявили 14 мобільних телефонів, планшет, зарядний пристрій, 4 жіночі сумки та 2 гаманці.
Все вилучене майно повернуто власникам. Відкриті кримінальні провадження за ознаками ч.1,2 ст.185 (Крадіжка) Кримінального кодексу України. Санкцією статті передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п’яти років.
З початку року запорізькими поліцейськими 2069 особам повідомлено про підозру у скоєнні крадіжок.
Участь у нараді  9 серпня беруть очільник поліції Запорізької області Сергій Коміссаров, керівники Департаменту карного розшуку Нацполіції, Бердянського відділу поліції, Бердянської міської прокуратури, інші керівники оперативних служб та слідчого підрозділу.


Правоохоронці обговорюють загальнокримінальну обстановку в області. Зокрема, заслуховується стан розслідування кримінального провадження та розглядаються слідчо-розшукові заходи, які проводяться під час розкриття та розслідування вбивства мешканця Бердянська.

Нагадаємо, 31 липня в місті Бердянськ невідомий вистрелив у  43-річного місцевого мешканця, після чого зник з місця події. Від отриманого тілесного ушкодження потерпілий помер. Внаслідок злагоджених дій поліції, підозрюваних затримали. 


 08.08.2018
За сприяння товариства «Мотор Січ», поліцейські ГУНП в Запорізькій області провели рейд з метою виявлення місць незаконного вирощування нарковмісних рослин, за допомогою гелікоптера та квадрокоптерів.


На території України триває загальнодержавна операція «Мак», метою якої є виявлення і знищення нелегальних посівів нарковмісних рослин маку і конопель.
Керівництво ГУНП в Запорізькій області звернулось до акціонерного товариства «Мотор Січі», президентом якого є народний депутат України В’ячеслав Богуслаєв, з проханням надати гелікоптер для проведення розшукових заходів.
7 серпня підприємство надало гелікоптер «Мі-2» поліцейським для проведення огляду сільськогосподарських районів, з метою встановлення місць можливого вирощування маку та конопель на території Запорізької області, які важкодоступні для виявлення.
Водночас, для здійснення заходів було задіяно сім груп правоохоронців та два квадрокоптери, які на шляху пересування гелікоптеру, перевіряли виявлену інформацію щодо незаконних посівів. Під час рейду відпрацьована частина Запорізького регіону, виявлено три незаконні посіви. За всіма фактами тривають перевірки.
Використання гелікоптерів в діяльності поліції дає можливість спостерігати об’єкти з висоти, виявити те, що неможливо інколи помітити при зовнішньому огляді. Це підвищує ефективність протидії незаконному обігу наркотичних засобів.

Нагадаємо, що оперативники спільно зі слідчим в місті Бердянськ затримали двох жінок, які обґрунтовано підозрюються у збуті особливо небезпечного наркотичного засобу «метадон».
Поліція перевіряє законність дій підприємства, що займалося порубкою дерев у парку ім. Яланського в місті Запоріжжя.
7 серпня, близько 10 громадських активістів, обурених знищенням дерев у парку ім.Яланського в місті Запоріжжя, та подальшим будівництвом торгівельного центру, прийшли до стін Головного управління Національної поліції в Запорізькій області. Активісти намагались самовільно проникнути до приміщення обласної поліції. З громадянами зустрілось керівництво Управління, конфлікт було вичерпано. Окрім цього, наразі Вознесенівським відділенням поліції перевіряється законність дій організації, що займалась порубкою дерев, проводиться перевірка наявності дозвільних документів та опитуються усі сторони конфлікту.
Про умови конкурсного відбору на прес-конференції розповіли начальник ГУНП в Запорізькій області Сергій Коміссаров та начальник Управління патрульної поліції в Запорізькій області Світлана Михайловська.

7 серпня, у приміщенні Головного управління Національної поліції в Запорізькій області під час прес-конференції начальник ГУНП в Запорізькій області Сергій Коміссаров та начальник Управління патрульної поліції в Запорізькій області Світлана Михайловська зазначили, що розпочато конкурсний набір на 150 вакантних посад до підрозділів ГУНП в Запорізькій області.
«Ми заінтересовані в тому, щоб допомогти патрульній поліції в наборі і будемо робити все можливе для того, щоб повністю укомплектувати новостворений батальйон патрульної поліції, який буде обслуговувати місто Мелітополь та автошляхи державного значення. У нас прекрасні відносини з патрульною поліцією, незважаючи на те, що ми паралельні структури, але ми взаємодіємо та допомагаємо один одному» - зазначив Сергій Коміссаров.
Бажаючі поповнити лави патрульної поліції Мелітополя можуть звертатись до будь-якого відділу або відділення поліції Запорізької області.
«З 2016 року було багато запитань щодо відкриття підрозділів патрульної поліції в районних центрах. І ось стартував набір до патрульної поліції в місті Мелітополь. Змінились засади вступу на службу до поліції. Так, збільшився вік подачі документів. Усі бажаючі віком від 20 до 40 років можуть подати анкети, документи та взяти участь у конкурсному відборі. Запрошуємо усіх кмітливих, відповідальних, комунікабельних, амбітних, хто прагне до змін, має високе почуття справедливості», - поінформувала Світлана Михайловська.
Конкурсний відбір складається з п’яти етапів: подання заяви, тестування, медичне обстеження, перевірка рівня фізичної підготовки, співбесіда з поліцейською комісією. Прийнято рішення максимально полегшити проходження конкурсного відбору. Всі етапи будуть проходити в Мелітополі, окрім медичного обстеження, яке відбудеться в місті Запоріжжя.
Подати анкету можна на сайті https://nabir.np.gov.ua/
Довідки можна отримати за телефонами: (061) 233-01-83, 093-882-14-40.
Окремо очільник Запорізької поліції зупинився на випадках перекриття автошляхів Запорізької області та зазначив, що є організатори та підбурювачі. За всіма такими фактами відкриті кримінальні провадження, тривають досудові розслідування. Особи, які причетні до скоєння правопорушення, будуть притягнуті до відповідальності згідно чинного законодавства і на всі подібні випадки поліція буде реагувати жорстко, миттєво та згідно чинного законодавства.
Нагадаємо, що триває конкурс на заміщення 95 вакантних посад поліцейських ГУНП в Запорізькій області.

12.08.2018
Співробітники батальйону поліції особливого призначення затримали зловмисника, який в Якимівському районі стріляв по автівкам з мисливської рушниці. Наразі чоловіку повідомлено про підозру. Триває досудове розслідування.
О 5 ранку до Кирилівського відділення поліції надійшло повідомлення про те, що на автошляху "Кирилівка-Мелітополь" в районі села Шелюги Якимівського району, невідомий стріляє з мисливської рушниці по проїжджаючим авто. Внаслідок його дій, жінка 1977 року народження та дівчинка 2007 року народження, отримали незначні тілесні ушкодження.
Вжитими заходами на блокпосту поблизу села Лиманське, працівники батальйону поліції особливого призначення ГУНП в Запорізькій області затримали мешканця села Охримівка 1991 року народження.

В ході проведення досудового розслідування поліцейські встановили, що гладкоствольну мисливську рушницю чоловік викрав з гаражу односельця.
Підозрюваного затримано у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України та повідомлено про підозру.
Рушницю вилучено та направлено на дослідження до Запорізького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру.

Відкриті кримінальні провадження за ознаками ч.4 ст. 296 (Хуліганство) та ч.3 ст.185 (Крадіжка) Кримінального кодексу України. Триває досудове розслідування.
Слідчими Головного управління Національної поліції в Запорізькій області під процесуальним керівництвом обласної прокуратури доведена причетність 31-річного мешканця Донеччини до скоєння ДТП на трасі «Харків-Сімферополь». Відповідно до рішення суду - чоловіка заарештовано.
Нагадаємо, внаслідок аварії яка сталась 10 серпня, на трасі «Харків-Сімферополь» загинуло шестеро осіб, ще 12 – отримали травми. Серед загиблих п’ятеро дітей.
31-річний житель Краматорську Донецької області не впорався з керуванням, виїхав на смугу зустрічного руху, внаслідок чого сталося зіткнення вантажного автомобіля «КамАЗ» з мікроавтобусом.
Чоловіку повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 286 (Порушення правил безпеки дорожнього руху).
Орджонікідзевським районним судом м. Запоріжжя водію вантажівки обрано міру запобіжного заходу у вигляді арешту строком на 60 діб. Досудове розслідування триває.
Нагадаємо, що Запорізька поліція шукає свідків, які мають відеозаписи ДТП на трасі Харків-Сімферополь

На Запоріжжі працівники водної поліції викрили браконьєрів
У громадян, які рибалили на незареєстрованому човні поліцейські вилучили незаконне знаряддя лову. Відкрито кримінальне провадження.
7 серпня під час патрулювання річки Дніпро поблизу села Лисогірка поліцейські відділення поліції в річковому порту "Запоріжжя" Головного управління Національної поліції в Запорізькій області виявили 3 громадян 1980, 1988 та 1991 років народження, які пересувались на човні без бортових номерів.
В ході перевірки незареєстрованого човна поліцейські виявили та вилучили рибу та незаконне знаряддя лову - електровудку (автомобільний акумулятор 60А, перетворювач струму, телескопічний пристрій з електродротами).


Слідчим підрозділом Запорізького відділення поліції вилучено плавзасіб та незаконне знаряддя лову. Відкрито кримінальне провадження за ознаками ч.2 ст. 249 (Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом) Кримінального кодексу України. Відповідно до санкції статті на порушникам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років. Триває слідство.


Начальник Вибухотехнічного управління ГУНП в Запорізькій області розповів про роботу спеціалістів-вибухотехніків та результати їх роботи за сім місяців цього року.

8 серпня відбулась прес-конференція начальника Вибухотехнічного управління ГУНП в Запорізькій області Сергія Угрюмова.
Під час заходу Сергій Угрюмов розповів, що Вибухотехнічне управління займається виявленням та вилученням вибухонебезпечних предметів, проводить профілактичні огляди місць масового перебування громадян, виїжджають на всі події за фактами вибухів, проведення профілактичних занять з працівниками правоохоронних органів, громадськістю та в учбових закладах.
З початку року спеціалістами-вибухотехніками здійснено 18 виїздів для участі в оглядах місця події за фактом вибуху, 163 - за фактом виявлення вибухових матеріалів.  Проведено 82 профілактичних заняття щодо алгоритму дій в разі виявлення вибухонебезпечних предметів.
Протягом 7 місяців цього року за участі працівників Вибухотехнічного управління ГУНП в Запорізькій області було вилучено 921 боєприпас та їх частин, 10 засобів ініціювання вибуху, понад 12 кг вибухових речовин. З початку року фахівцями-вибухотехніками знешкоджено 483 боєприпаси.
Нагадаємо, що під час обшуку домоволодіння в Мелітопольському районі, поліцейські виявили та вилучили: 223 крупнокаліберних набоїв різного діаметру; 4 маршових двигуни ПГ-9; 2 гранати ВОГ-17; 2 артилерійських підривники; детонатор ПГ-7; 1 УЗРГМ.
В Бердянську троє зловмисників викрали чоловіка, утримували його та вимагали гроші. Поліцейські звільнили потерпілого та затримали підозрюваних.
13 серпня близько 11:30 до Бердянського відділу поліції надійшло повідомлення від місцевої жительки 1985 року народження. Жінка розповіла, що  троє чоловіків вивезли її співмешканця, 1984 року народження, погрожують та вимагають гроші.

Співробітники кримінальної поліції та групи реагування Бердянського відділу поліції оперативно відпрацювали наявну інформацію. Завдяки чому вдалось встановили місцезнаходження автомобіля, звільнити потерпілого та затримати підозрюваних.
Під час огляду автомобіля було виявлено та вилучено фрагменти дерев’яної палиці, кастет, газовий балончик, шприц з прозорою рідиною, зіп-пакет з речовиною рослинного походження в подрібненому стані, гроші.  
Троє зловмисників, 1986, 1985 та 1987 років народження, затримані в порядку ст.208 Кримінального процесуального кодексу України.
Відкриті кримінальні провадження за ознаками ч.2 ст.146 (Незаконне позбавлення волі або викрадення людини) та ч.2 ст.189 (Вимагання) Кримінального кодексу України. Найсуворіша санкція статті передбачає до 7 років позбавлення волі. Триває досудове розслідування.
Нагадаємо, що поліцейські Василівського відділу поліції встановили обставини вбивства громадянина 1986 року народження та затримали підозрюваного.

Двоє громадян у Заводському районі Запоріжжя, під час заборони здійснювали з човна вилов річкових раків. Стосовно правопорушників складено адміністративні протоколи. Вирішується питання про відкриття кримінального провадження.
14 серпня, під час патрулювання річки Дніпро, поліцейські відділення в річковому порту «Запоріжжя» ГУНП в Запорізькій області у Заводському районі виявили двох громадян на гумовому човні. Мешканці Запоріжжя 1992 та 1993 років народження за допомогою аквалангічного спорядження, під час заборони, виловили річкових раків. 

Стосовно правопорушників складено адміністративні протоколи за ознаками ч.4 ст.85 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення правил використання об'єктів тваринного світу).
Вирішується питання про відкриття кримінального провадження за ознаками ст.249 (Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом) Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, що з 14 серпня по 15 вересня діє заборона на вилов раків у водоймах Запорізької області


За фактом подачі посадовими особами товариства завідомо неправдивої інформації до митної декларації відкрито кримінальне провадження.
Під час проведення заходів, спрямованих на виявлення та припинення правопорушень у сфері зовнішньоекономічної діяльності працівники управління захисту економіки в Запорізькій області Національної поліції встановили суб’єкта господарювання, який мав намір незаконно вивезти дорогоцінне каміння під виглядом іншої продукції.
За наявною у поліцейських інформацією бурштин планували вивезти через митний кордон, розмістивши його у мішках з паливними гранулами. Лист-орієнтування було надіслано працівникам Запорізької митниці для відповідного реагування та ретельного догляду вантажу.
При митному оформленні товару на території митного посту «Запоріжжя-Центральний» Запорізької митниці ДФС декларант подав декларацію та зазначив, що в автомобілі знаходиться 21 тонна паливних гранул «пелети пресовані». Працівники митниці, провівши поверхневий огляду вантажівки, не виявили жодних порушень.
14 серпня за ініціативою обласного Управління захисту економіки було проведено повний детальний огляд вантажу спільно з працівниками митниці, під час якого у мішках замість гранул, заявлених у декларації, було виявлено бурштин, більшість якого має якісні характеристики.
Станом на 16 год. 30. хв. 15 серпня вага «сонячного» каміння сягає понад 700 кг.
Інформацію щодо подачі посадовими особами товариства завідомо неправдивих відомостей до офіційних документів слідчим відділом ГУНП у Запорізькій області внесено до Єдиного реєстру досудового розслідування з правовою кваліфікацією         ст. 366 (Службове підроблення)КК України
На даний час працівники поліції перевіряють ймовірну причетність митників до спроби незаконного вивезення через митний кордон бурштину під виглядом іншого вантажу.

Звертаємо увагу на те, що урядом було чітко визначені завдання по створенню умов для унеможливлення ухилення від сплати митних платежів та зазначено, що особи, в тому числі посадові, які сприятимуть проведенню незаконних операцій будуть нести відповідальність на рівні з усіма. Тому, уразі виявлення причетності працівників митниці до вищевказаної події матеріали будуть передані до органів досудового розслідування для надання правової кваліфікації їх діям.

Начальник Кінологічного центру ГУНП в Запорізькій області, під час прес-конференції, розповів про результати роботи інспекторів-кінологів та їх успішну участь у змаганнях.
15 серпня в приміщенні Головного управління Національної поліції в Запорізькій області відбулась прес-конференція начальника Кінологічного центру ГУНП Максима Лісуренко.

Максим Лісуренко розповів, що працівники Кінологічної служби зі службовими собаками охороняють громадський порядок, несуть службу на залізничних та автобусних станціях м. Запоріжжя, постійно залучаються для виявлення фактів незаконного зберігання наркотичних засобів, разом із спеціалістами-вибухотехніками здійснюють виїзди на кожне повідомлення про мінування.
Загалом у Кінологічному центрі перебуває 40 службових собак, які підготовлені та використовуються за напрямками службової діяльності.
За 7 місяців цього року фахівцями-кінологами здійснено 359 виїздів на місця скоєння злочинів, проведено 46 заходів з протидії незаконному обігу наркотичних засобів та проведено 643 оперативно-розшукових та інших профілактичних заходів, за результатами яких було виявлено та вилучено вибухові пристрої, зброю та боєприпаси.
Керівник кінологічної служби повідомив, що працівники підрозділу постійно приймають участь у різних змаганнях.
Так, 28 та 29 травня цього року команда Запорізької області приймала участь в змаганнях «Юний кінолог», які проводились на базі ГУНП в Сумський області, де в командному заліку зайняли ІІІ місце в дисципліні «Захисна служба». Крім того, в особистому заліку представник запорізької команди посів ІІІ місце в подоланні смуги перешкод та І місце у «захисній службі».

А з 6 по 10 серпня представник кінологічного центру взяв участь у ІІІ відкритому чемпіонаті Національної поліції з багатоборства кінологів. За результатами, поліцейський посів І місце в дисципліні «Подолання смуги з перешкодами кінологом із собакою» та ІІ місце – «Затримання службовою собакою умовного правопорушника» та ІІІ місце – «В Третьому відкритому чемпіонаті Національної поліції України з багатоборства кінологів».
Також інспектори-кінологи зі своїми службовими собаками постійно беруть участь у соціальній акції «Школа і поліція. Моя Україна – правова держава», яка проводиться з метою підвищення рівня правових знань підлітків, профілактичної роботи серед дітей для формування навичок безпечної поведінки, попередження жорстокості серед неповнолітніх та протидії вчинення насильства проти них.

Нагадаємо, що вихованці Сергія Головка, 34-річного інспектора-кінолога з пошуку вибухових речовин та зброї кінологічного центру поліції Запорізької області, здатні ефективно виконувати службові завдання з виявлення вибухонебезпечних предметів, охорони громадського порядку та протидії злочинності.
Під час робочої зустрічі Сергій Коміссаров та члени Президії профспілкової організації обговорили спільні заходи щодо покращення умов служби, соціального та правового захисту працівників поліції.
15 серпня начальник ГУНП в Запорізькій області генерал поліції третього рангу Сергій Коміссаров зустрівся з членами Президії Запорізької обласної профспілкової організації атестованих працівників ОВС України.

Під час робочої зустрічі голова профспілки Віктор Нестеренко розповів керівникові  поліції про результати роботи організації щодо оздоровлення поліцейських та захисту їхніх прав.

Також присутні обговорили  спільні заходи ГУНП та профспілки поліції, спрямовані на покращення соціально-психологічного клімату в колективах та підрозділах гарнізону, матеріального забезпечення, соціальний та правовий захист працівників, виховання патріотизму та підвищення іміджу професії поліцейського.

Після зустрічі відбулась нарада профспілкової організації, під час якої підбили підсумки роботи за 6 місяців 2018 року.
Нагадаємо, що керівники силових стру
ктур обговорили питання щодо забезпечення безпеки та правопорядку на території Запорізької області під час масових заходів, присвячених Дню Незалежності України.

Запорізька поліція провела планові навчально-тренувальні заходи

16 серпня за участю працівників усіх підрозділів Головного управління Національної поліції в Запорізькій області, Управління патрульної поліції Запорізької області, бійців Національної гвардії проведено масштабні навчально-тренувальні заходи з відпрацювання алгоритму дій із забезпечення безпеки та правопорядку під час проведення резонансних мирних зібрань та масових заходів.
Метою заходів є ретельно проаналізувати дії кожного підрозділу, аби у реальних ситуаціях поліцейські діяли на високому професійному рівні.

За легендою, до приміщення виборчої дільниці зайшли невідомі, які вступили в конфлікт із членами виборчої комісії, намагалися перешкодити її роботі хуліганськими діями. Голова комісії запросив працівників поліції до приміщення з проханням припинити дії невідомих.
Для врегулювання ситуації правоохоронці викликають слідчо-оперативну групу, поліцію-діалогу та спецпризначенців.
Оскільки протиправні дії не припинились, правопорушників затримали та помістили їх до поліцейського авто. Обурені затриманням товаришів, їх прибічники блокують транспортний засіб. Антиконфліктна група проводить бесіди та намагається урегулювати ситуацію, попереджають про відповідальність за блокування автомобіля. Після ігнорування попереджень поліції, спецпідрозділ наближається до порушників, долає перешкоду та звільняє проїжджу частину для спецтранспорту.
Після чого правоохоронці були залучені для охорони громадського порядку та недопущення правопорушень під час масового заходу біля Запорізької міської ради. 16.08.2018
Під виглядом науково-дослідних робіт правопорушники здійснювали лов бичку у промислових масштабах. У «браконьєрів» було вилучено понад 5 тонн риби.
У зв’язку із масовим нерестом риби, зокрема бичка,  промисловий вилов дозволено лише у певний період часу. Проте, суб’єкти господарювання знаходять методи та засоби для того, щоб продовжити вилов риби пропри існуючі заборони. Задля цього використовують корумповані зв’язки у профільних державних установах.


Так, оперативниками управління захисту економіки у Запорізькій області Нацполіції було встановлено, що риболовні підприємства, прикриваючи злочинну діяльність офіційними документами, отриманими від державного Інституту, здійснювали вилов морської риби. 
Відповідно документів приватним судновласники проводили науково-дослідні роботи, так званий науковий вилов риби, але насправді займалися безконтрольним виловом риби. При цьому, кількість водних біоресурсів, яка щодня виловлювалась, значно перевищувала необхідні обсяги для наукових досліджень.

У межах кримінального провадження оперативники обласного УЗЕ та слідчі Бердянського відділу поліції на одному з суден приватного підприємця вилучили понад 2 тонни щойно виловленого бичка, а на складі у м. Бердянськ – понад 3 тонни.
Під час досудового розслідування буде з’ясовуватися причетність до вказаних правопорушень і посадових осіб профільного відомства, які надали необхідну дозвільну документацію на вилов біоресурсів вищезазначеним суб’єктам господарювання.

Санкція ст. 249 (незаконне зайняття рибним промислом) КК України передбачає покарання у вигляді штрафу або обмеження волі на строк до трьох років.


17.08.2018 10:50
Працівники відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності ГУНП в Запорізькій області під час робочої наради підбили підсумки своєї роботи за 7 місяців поточного року та визначили напрямки діяльності на майбутнє.

Нарада пройшла за участі начальника Управління превентивної діяльності Головного управління Національної поліції в Запорізькій області Анатолія Ткаченка. Під час заходу про проведену роботу з профілактики дитячої злочинності та правопорушень, скоєних стосовно неповнолітніх, прозвітувала  начальник відділу ювенальної превенції області Ольга Зінченко.
Протягом року працівники поліції ювенальної превенції та територіальних підрозділів разом із зацікавленими органами виконавчої влади та установами провели низку комплексних, організаційних та практичних заходів, спрямованих на попередження правопорушень, бездоглядності, пияцтва, наркоманії та інших негативних явищ у підлітковому середовищі.
Як розповіла начальник поліції ювенальної превенції області Ольга Зінченко, протягом 7 місяців поточного поліцейські розшукали 443 дитини (у 2017 році – 360). Місцезнаходження 426 неповнолітніх встановлено протягом доби, що складає 96% (у 2017 році – 360, складало 91%).
Значна увага ювенальними поліцейськими приділяється профілактичній роботі із недопущення вчинення злочинів неповнолітніми, насамперед тими, що перебувають на профілактичному обліку. Завдяки вжитим заходам у поточному році вдалося стримати ріст підліткової злочинності. Так, за 7 місяців неповнолітніми або за їх участю вчинено 113 кримінальних правопорушень, а за аналогічний період  2017 року – 173.
Однією із причин дитячої злочинності є недостатній контроль за неповнолітніми з боку батьків або опікунів. У 2018 році до адміністративної відповідальності за невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей (ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення) притягнуто 832 дорослих (у 2017 році – 553).
Під час наради присутні обговорили проблемні питання, які виникають у роботі ювенальних поліцейських у різних сферах діяльності, ділилися методами профілактики та налагодження взаємодії з іншими органами влади.

Також виступив представник Державної фіскальної служби, який розповів про особливості документування правопорушень, пов’язаних з продажем неповнолітнім підакцизних товарів, та відповів на питання поліцейських.
Нагадаємо, що протягом доби мелітопольські поліцейські розшукали двох дітей.

На території домоволодіння в Заводському районі Запоріжжя дільничні офіцери поліції виявили цех із самогоноваріння. Поліцейські вилучили готову продукцію та апарат для її виготовлення. Стосовно правопорушника складено адміністративний протокол.


17 серпня дільничні офіцери Заводського відділення поліції виявили цех з виготовлення самогону по вулиці Ушакова в місті Запоріжжя. За місцем свого мешкання спиртні напої виготовляв чоловік 1986 року народження.
Дільничні вилучили готовий продукт та апарат для виготовлення самогону.


Стосовно чоловіка складено адміністративний протокол за ст. 176 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Виготовлення, зберігання самогону та апаратів для його вироблення). За даним фактом триває перевірка.


Нагадаємо, що на території домоволодіння мешканця міста Василівки дільничні офіцери поліції виявили та вилучили револьвери, пістолети, набої, ножі, а також комплектуючі до різноманітної зброї.


Черговий рейд з виявлення місць незаконного вирощування нарковмісних рослин провели поліцейські. Плантації виявляли за допомогою гелікоптера та квадрокоптерів.
22 серпня, під час загальнодержавної операції «Мак», поліцейські ГУНП в Запорізькій області провели черговий рейд з метою встановлення місць можливого вирощування маку та конопель на території Запорізької області, які важкодоступні для виявлення. Для проведення огляду сільськогосподарських районів акціонерне товариство «Мотор Січ», президентом якого є народний депутат України В’ячеслав Богуслаєв, надало гелікоптер «Мі-2».


Також до проведення розшукових заходів застосовувались шість груп правоохоронців та квадрокоптери, які перевіряли виявлену інформацію щодо незаконних посівів.

За результатами рейду виявлено два незаконних посіви. За всіма фактами тривають перевірки, вирішуються питання про відкриття кримінальних проваджень за ознаками ст.310 (Посів або вирощування снотворного маку чи конопель) Кримінального кодексу України.
Також правоохоронці в Оріхівському районі виявили поле незаконно засіяне рапсом більше 100 га. Земля є державною власністю. Наразі триває перевірка, вирішується питання про відкриття кримінального провадження за ознаками ст.197-1 (Самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво) та ст.365 (Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) Кримінального кодексу України.
Керівництво ГУНП в Запорізькій області дякує керівництву АТ "Мотор Січ" за співпрацю у боротьбі з незаконим обігом наркотичних речовин та злочинністю. 

У Запоріжжі поліцейські встановили рекорд України із найбільшого державного прапора з повітряних кульок

Працівники поліції Запорізької області, члени профспілки та волонтери привітали українців з Днем Прапора та Незалежності, рекордом України. Вони виготовили найбільший державний стяг із повітряних кульок.

23 серпня біля Головного управління Національної поліції в Запорізькій області відбулись урочисті заходи з нагоди Дня Державного Прапора та Незалежності України.

Під час святкування діти із хореографічної групи «02», члени громадської організації «Волонтерський центр «Запоріжжя», профспілки, учасники бойових дій та працівники поліції внесли прапор України, виготовлений із повітряних кульок.
Довжина стягу склала 14,7 метрів, ширина – 2,7 метри. На його виготовлення витрачено понад 2 тисячі кульок.


Таким чином був встановлений рекорд із найбільшого державного стягу, виготовленого з повітряних кульок, який зафіксував представник Книги рекордів України та вручив свідоцтво.Як розповів начальник ГУНП в Запорізькій області генерал поліції третього рангу Сергій Коміссаров, так запоріжці підкреслили, наскільки вони люблять свою державу, та привітали усіх українців з державними святами.


Нагадаємо, що На Запоріжжі під час святкування державних свят правопорядок забезпечуватимуть понад 1200 поліцейських.


У День пам’яті працівників органів внутрішніх справ, які загинули при виконанні службових обов’язків, поліцейські згадали колег. У покладанні квітів взяли участь керівництво поліції, правоохоронці, члени профспілки, пенсіонери підрозділів внутрішніх справ та рідні загиблих поліцейських.

22 серпня біля Меморіалу правоохоронцям, які загинули під час виконання службових обов’язків, зібралися керівництво Головного управління Національної поліції в Запорізькій області, члени Президії поліцейської профспілки, ветеранської організації, пенсіонери підрозділів внутрішніх справ та рідні загиблих працівників поліції.Присутні вшанували пам'ять загиблих, поклавши квіти до пам’ятнику.

Потім вони відвідали капличку та поставили свічки в пам'ять про героїв, які ціною власного життя та здоров’я захищали порядок та боролися зі злочинністю.
Група осіб тривалий час займалася незаконним заволодінням майном та автомобілями мешканців Запоріжжя. Оперативники внутрішньої безпеки НПУ встановили, що серед зловмисників є інспектор патрульної поліції регіону. За співпраці з керівництвом Департаменту патрульної поліції зловмисника разом з поплічниками затримали після викрадення автомобіля.У 2017 році слідчим управлінням поліції Запорізької області було розпочато кримінальне провадження за фактами незаконного заволодіння невідомими особами чужим майном та транспортними засобами. До справи долучились оперативники Запорізького управління Департаменту внутрішньої безпеки НПУ – за їхньою інформацією група викрадачів транспорту могла діяти під прикриттям поліцейських.

Проте після проведення комплексу відповідних заходів з’ясувалося, що група зловмисників діє саме під керівництвом поліцейського. Ватажком групи угонщиків виявився 30-річний лейтенант поліції, який перебуває на посаді інспектора патрульної поліції з 2016 року. Спільниками поліцейського виявилися двоє молодиків віком 20 і 24 років.

Разом з працівниками прокуратури Запорізької області та за сприяння керівництва Департаменту патрульної поліції НПУ, працівники внутрішньої безпеки поліції затримали злочинну групу після викрадення автівки. Серед ночі змовники подалися до міста Дніпро, де заволоділи автомобілем марки «BMW» з іноземною реєстрацією.  Поцуплену машину пригнали до Запоріжжя і залишили на «відстій» в одному з приватних будинків.

За кілька днів троє викрадачів збиралися переправити чужу автівку до іншої схованки, але були затримані оперативниками Запорізького  управління ДВБ НПУ. У салоні іномарки було виявлено пристрій для зчитування та дублювання коду сигналізації авто.
Детективи Слідчого управління поліції Запорізьклї області під процесуальним керівництвом обласної прокуратури затримали викрадачів авто в порядку ст.208 КПК України. Слідчі поліції Дніпропетровської області оголосили фігурантам підозру за ч.2 ст.289 (Незаконне заволодіння транспортним засобом) Кримінального кодексу України. Зловмисників поміщено до ізолятора тимчасового тримання. Їм загрожує позбавлення волі на строк до восьми років з конфіскацією майна або без неї.
 © Офіційний сайт Національної поліції: https://zp.npu.gov.ua/news/Informacziya/u-zaporizhzhi-sered-ugonshhikiv-avto-vnutrishnya-bezpeka-npu-vikrila-patrulnogo-policzejskogo/


Щоб відвести від себе будь-які підозри він залучив до протиправної діяльності посередника. Наразі і прокурор, і посередник затримані у порядку статті 208 КПК України.
Під час проведення заходів, спрямованих на викриття фактів протиправної діяльності в органах прокуратури, працівники Управління захисту економіки в Запорізькій області Нацполіції виявили факт вимагання співробітниками прокуратури неправомірної вигоди.
За даним фактом Генеральна інспекція Генеральної прокуратури України розпочала кримінальне провадження.
У межах провадження було встановлено, що за невтручання у господарську діяльність фермера у вигляді непритягнення останнього до начебто кримінальної відповідальності прокурор Якимівського відділу Мелітопольської місцевої прокуратури вимагав п'ять тисяч доларів США неправомірної вигоди. Крім того, було встановлено, що до злочинної діяльності фігурант-правоохоронець залучив посередника.

Сьогодні, 28 серпня, у м. Мелітополь оперативники Управління захисту економіки в Запорізькій області спільно з Департаментом захисту економіки Нацполіції, слідчі Головного слідчого управління Нацполіції за процесуального керівництва Генеральної інспекції Генпрокуратури затримали правопорушників під час одержання другої частини від визначеної суми хабара. Правоохоронці вилучили предмет злочину – 2,5 тисяч доларів США.

На даний час проводяться процесуальні дії. Прокурор та посередник затримані у порядку статті 208 КПК України.
Кримінальне провадження відкрито за ч. 3 ст. 368 КК України.


Оперативники ГУНП в Запорізькій області під процесуальним керівництвом обласної прокуратури, викрили групу зловмисників, які виготовляли та збували на території міста Запоріжжя метамфетамін. Лідера злочинної групи затримано в порядку ст.208 КПК України. 
07 вересня працівники Управління карного розшуку ГУНП в Запорізькій області, під процесуальним керівництвом прокуратури області, в селі Разумовка Запорізького району викрили лабораторію з виготовлення метамфетаміну.
Лідер групи - раніше засуджений житель Запорізького району 1982 року народження. Загалом до складу групи входило п’ять чоловіків і жінка. Мешканець Запорізької області 1986 року народження та мешканець Запоріжжя 1983 року народження займались виготовленням наркотичних засобів. Житель Мелітополя 1984 року народження та житель Запоріжжя 1991 року народження купували метамфетамін та збували наркотичний засіб. На банківську картку жінки 1988 року народження надходили гроші від реалізації наркотиків.
Цього ж дня, правоохоронці провели ряд одночасних санкціонованих обшуків. Поліцейські виявили та вилучили близько 300 гр наркотичного засобу «марихуана», кущі нарковмісних рослин «коноплі», лабораторне обладнання (мензурки, скляні колби, ємкості з речовинами, ваги електронні та інше), мобільні телефони, планшети, автомат «АКМ-74» та 30 набоїв калібру 7,62 мм.
Все вилучене направлено до Запорізького Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру.
Лідера злочинної групи затримали в порядку ст.208 Кримінального процесуального кодексу України.
Триває розслідування кримінального провадження за ознаками ч.2 ст.307 Кримінального кодексу України. Крім цього, відкрито кримінальне провадження за ознаками ч.1 ст.263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України.

Завдяки застосуванню гелікоптера та квадрокоптерів, під час оперативно-розшукових заходів, поліцейські виявили та вилучили у двох районах Запорізької області 1300 кущів коноплі та 30 кг «марихуани». Відкриті кримінальні провадження.
Під час загальнодержавної операції «Мак», поліцейські ГУНП в Запорізькій області провели рейди за допомогою  гелікоптера «Мі-2», який надало акціонерне товариство «Мотор Січ» та квадрокоптерів, з метою встановлення місць можливого вирощування маку та конопель на території Запорізької області, які важкодоступні для виявлення. Впродовж трьох діб було проведено огляди сільськогосподарських районів області.  
В ході подальших проведених слідчих та оперативно-розшукових заходів, поліцейські встановили власників наркоплантацій. 
31 серпня працівниками Управління протидії наркозлочинності ГУНП в Запорізькій області спільно зі слідчими проведено два санкціонованих обшуки у Камянсько-Дніпровському та Запорізькому районах.
В селі Велика Знам’янка, за місцем мешкання раніше незасудженого чоловіка 1980 року народження, поліцейські виявили та вилучили  близько 20 кг наркотичної речовини у подрібненому та висушеному стані у вигляді «шишок» (попередньо встановлено, наркотичний засіб «марихуана») та 1000 кущів нарковмісних рослин відбірної «коноплі» з ознаками культивації та поливу.

А в селі Лисогірка чоловік 1970 року народження на території домоволодіння влаштував плантацію коноплі, забезпечивши спеціальним освітленням, вентиляцією, системою поливу, добривом та температурним режимом. Правоохоронці вилучили 300 кущів нарковмісних рослин відбірної «коноплі» та 10 кг наркотичної речовини у подрібненому та висушеному стані у вигляді «шишок» (попередньо встановлено, наркотичний засіб «марихуана»).
За цінами наркозбувачів вартість вилученого наркотичного засобу загалом складає понад 4,5 мільйонів гривен.
Все вилучене направлено на дослідження до Запорізького Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру.
В обох випадках вирішується питання про затримання зловмисників в порядку ст.208 Кримінального процесуального кодексу України.
В діях фігурантів вбачаються ознаки злочинів, передбачених ч.2 ст.307 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів) та ч.2 ст.310 (Посів або вирощування снотворного маку чи конопель) Кримінального кодексу України. Триває досудове розслідування.

Нагадаємо, що 28 серпня працівниками Департаменту протидії наркозлочинності  НПУ та Управління протидії наркозлочинності ГУНП в Запорізькій області проведено спільну операцію, під час якої було вилучено понад 100 грам наркотичного засобу «метадон», близько 600 грам сильнодіючого лікарського засобу «Димедрол» та 1 літр прекурсору «ангідрид оцтової кислоти», які використовується для виготовлення наркотичного засобу «метадон». Причетного до скоєння злочину заарештовано. Триває досудове розслідування.


Під час виступу на сесії Запорізької обласної ради начальник ГУНП області Сергій Коміссаров поінформував про рівень злочинності на  території регіону протягом 7 місяців та запропонував форми взаємодії поліції та органів влади задля покращення криміногенної ситуації в регіоні.  
30 серпня на 23-й сесії Запорізької обласної ради перед депутатами та громадою зі звітами про результати діяльності своїх відомств за 7 місяців поточного року виступили  очільник ГУНП в Запорізькій області Сергій Коміссаров та прокурор області Валерій Романов. 


Начальник поліції регіону зазначив, що на сьогодні рівень злочинності в Запорізькій області залишається одним із найвищих по країні. Тому ініційовано проведення досліджень у Харківському Національному університеті імені Ярослава Мудрого та Луганському державному університеті внутрішніх справ імені Дидоренка, куди направлені статистичні матеріали для встановлення факторів, які впливають на криміногенну ситуацію в області.
Крім цього, Сергій Коміссаров зупинився на питанні боротьби з наркозлочинністю та зауважив, що цю проблему побороти можна лише об’єднавши зусилля влади, правоохоронців та громади. Поліція виступила з ініціативою створення у кустових підрозділах можливості проведення експертиз вилучених наркотиків, що дозволить швидше розслідувати та спрямовувати до суду кримінальні провадження.
Також очільник поліції розповів, що на території області близько 70 % тяжких майнових злочинів із застосуванням зброї вчиняються мешканцями інших регіонів України. У вирішенні цього питання значно допоможе реалізація програми «Безпечне місто», коли на в’їздах та виїздах міст області будуть розміщені камери відеоспостереження з доступом до них працівників поліції, що дозволить швидко розкривати такі кримінальні правопорушення. Останній резонансний злочин у Бердянську, вбивство учасника АТО та громадського активіста, був розкритий на 70% завдяки записам камер відеоспостереження. 
Також керівник поліції запропонував створити робочу групу, яка проаналізує результати досліджень щодо чинників, що впливають на криміногенну ситуацію в області, та на основі цього аналізу скорегувати зусилля та вже наявні програми із боротьби зі злочинністю і забезпечення правопорядку.

Нагадаємо, що під час 31-ї сесії Запорізької міської ради виступив начальник Дніпровського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області Сергій Васильєв.Заступник начальника Дніпровського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області, під час прес-конференції, розповів про результати роботи працівників відділу поліції за 8 місяців поточного року.

12 вересня в приміщенні Головного управління Національної поліції в Запорізькій області відбулась прес-конференція заступника начальника Дніпровського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області Леоніда Васильєва.
Леонід Васильєв зазначив, що поліцейськими Дніпровського відділу поліції та його підпорядкованими територіальними відділеннями поліції, забезпечується відносно стабільна криміногенна обстановка на території міста. Як результат,
зменшилась кількість скоєних кримінальних правопорушень. Так, у 2018 році зареєстровано 17724 кримінальних правопорушень, у 2017 – 21719.
Крім цього, завдяки взаємодії з громадськими організаціями і населенням,  зменшилась  кількість кримінальних правопорушень  скоєних у громадських місцях та на вулиці.  Так, зареєстровано 1014 кримінальних правопорушень, вчинених у громадських місцях, що на 15,15% менше  показника 2017 року – 1195, в тому числі  389 на вулицях, у парках, скверах (у 2017 – 710).
За 8 місяців 2018 року особам повідомлено про підозру по 4199 кримінальним правопорушенням, з них по 3889 кримінальним правопорушенням зареєстрованих у поточному році.Заступник начальника Дніпровського відділу поліції також визначив і проблемні питання. А саме некомплект кадрів відділу поліції. Так  штатна чисельність Дніпровського відділу поліції, з урахуванням підпорядкованих територіальних відділень поліції, складає 990 осіб, некомплект  на 01 вересня складає 134 працівники. Основна частина некомплекту – це працівники слідчих, оперативних підрозділів, а також дільничні офіцери поліції. 


Співробітників Головного управління Національної поліції в Запорізькій області провели навчально-тренувальні заняття, направлені на підвищення рівня професійних навичок.
17 вересня працівники підрозділів поліції особливого призначення Головного управління Національної поліції в Запорізькій області взяли участь у навчально-тренувальних заходах, направлених на підвищення кваліфікації.

Заходи проводились з метою підвищення рівня професійних навиків, працівників підрозділу поліції особливого призначення, підвищення фізичних здібностей, витривалості та моральної стійкості під час виконання службо-бойових завдань в умовах додаткових факторів стресу.

До навчань долучились: співробітники батальйону поліції особливого призначення, вибухотехнічного Управління, Корпусу оперативно-раптової дії, Управління превентивної діяльності та Тренінгового центру Головного управління Національної поліції в Запорізькій області.

По завершенню усі учасники курсу отримали сертифікати. Навчальним планом передбачено проведення ще двох таких заходів, задля проходження навчань усіма співробітниками підрозділу.
-

На прес-конференції про умови конкурсного відбору до батальйону поліції особливого призначення розповіли представники ГУНП в Запорізькій області та голова поліцейської комісії.
20 вересня у приміщенні Головного управління Національної поліції в Запорізькій області відбулась прес-конференція начальника Управління кадрового забезпечення Олексія Мамчія,  заступника командиру батальйону патрульної поліції особливого призначення Андрія Шемберко та голови поліцейської комісії Віктор Нестеренко.

Олексій Мамчій зазначив, що з 20 вересня розпочато конкурсний набір на 30 вакантних посад: поліцейський – 17 посад та поліцейський-водій – 13 посад. Він наголосив, що прийом електронних анкет здійснюватиметься до 15 жовтня, а документів до 19 жовтня 2018 року.
Також він назвав вимоги до кандидатів, серед яких є громадянство України, вік від 18 років, вільне володіння українською мовою, повна загальна середня освіта, знання Конституції України, ЗУ «Про Національну поліцію», ЗУ «Про
запобігання корупції», Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Заступник начальника батальйону поліції особливого призначення Андрій Шемберко розповів про функції підрозділу, умови служби, обов’язки працівників та про те, що робота спецпризначенців вимагає особливих фізичних та психологічних якостей.
Голова поліцейської комісії Віктор Нестеренко повідомив про етапи та критерії відбору майбутніх поліцейських. Конкурсний відбір складається з семи етапів: подання електронної анкети, подача документів, тестування, медичне обстеження, перевірка рівня фізичної підготовки, психологічне тестування, співбесіда з поліцейською комісією.
Подати анкету можна на сайті https://nabir.np.gov.ua
Довідки про конкурсний набір за телефонами: (061) 239-28-10 (11), 050-341-41-02 (07).
Нагадаємо, що співробітники Головного управління Національної поліції в Запорізькій області провели навчально-тренувальні заняття, направлені на підвищення рівня професійних навичок.
 22.09.2018
У зв’язку з періодом збору врожаю почастішали факти рейдерських захоплень земель та іншого майна, пов’язаного із зберіганням і переробленням сільськогосподарської продукції на території України. Зокрема, у 2018 році вже вчинено кілька десятків таких кримінальних правопорушень.
Так, нещодавно спроба рейдерського захоплення току сталася в селі Новоукраїнка Новомиколаївського району.  Наразі за цим фактом поліція проводить досудове розслідування кримінального провадження відкритого за ознакам ст. 206 Кримінального кодексу України.
Подібні випадки, пов’язані з порушенням прав законних власників та силовим захопленням підприємств, сталися у Київській, Харківській, Полтавській та Кіровоградській областях.  
У зв’язку з цим Голова Національної поліції Сергій Князєв, під час відеоселекторної наради з керівниками структурних та територіальних підрозділів поліції, скликаної у зв’язку з останніми подіями, наголосив на персональній відповідальності та необхідності відповідного жорсткого контролю кожного керівника обласної поліції щодо роботи з протидії та розслідуванні випадків рейдерських захоплень. 
«Головними у цьому напрямку для нас є дві складові - миттєва реакція та подальше ефективне розслідування. Наше завдання – 100% затримання по ст. 208 КПК всіх рейдерів і направлення їхніх справ до суду. Миттєво має працювати поліція захисту економіки. Розпочинаємо новий етап роботи антирейдерських штабів в областях. До цієї роботи мають бути залучені та взаємодіяти між собою всі силові та інші державні структури», – зазначив голова Сергій Князєв.
Окрім цього, звертаємось до аграріїв з рекомендацією співпрацювати з Державною службою охорони, шляхом підписання договорів хоча б на період збору врожаю. Адже збитки завдані від рейдерських захоплень значно більше ніж кошти витрачені на кваліфіковану охорону ваших земель та підприємств.
Якщо ви стали свідком або потерпілим від протиправних дій, негайно зверніться до поліції за телефоном «102» або в інший зручний для вас спосіб.

На Запоріжжі поліцейські викрили браконьєрів
 Працівники сектору водної поліції та рибоохоронного патруля в акваторії Азовського моря виявили промислове судно, екіпаж якого займався виловом риби неприпустимо малих розмірів.


19 вересня під час спільного патрулювання співробітники сектору водної поліції Бердянського відділу Головного управління Національної поліції в Запорізькій області та фахівці рибоохоронного патруля Азовського басейнового управління в акваторії Азовського моря виявили промислове судно, яке займалося виловом риби.

З борту правоохоронці вилучили більш ніж 220 кг риби, майже половина з вилученого – риба недопустимо малих розмірів – так званий  «молодняк».

Відносно відповідального за промисел жителя Бердянського району 1976 року народження складено протокол про адміністративне правопорушення за ст.85 КУпАП (Порушення правил використання об’єктів тваринного світу).
Обставини та розміри завданих державі збитків правоохоронці встановлять в ході відкритого кримінального провадження за ознаками ч.1 ст.249 Кримінального кодексу України (Незаконне заняття рибним, тваринним або іншим водним добувним промислом). Найсуворіша санкція якої передбачає обмеження волі до 3-х років, з конфіскацією знарядь лову та видобутого. Триває досудове слідство.
 © Офіційний сайт Національної поліції: https://zp.npu.gov.ua/news/novini/na-zaporizhzhi-policzejski1-vikrili-brakonjeriv/
Слідчі, оперативники із залученням спецпідрозділу, під процесуальним керівництвом прокуратури, провели санкціонований обшук в одному з гаражів Запоріжжя. Правоохоронці вилучили вогнепальну зброю та боєприпаси.

В ході проведення профілактичних заходів, спрямованих на виявлення та вилучення з незаконного обігу вогнепальної зброї, боєприпасів та вибухівки працівниками Олександрівського відділення поліції отримали інформацію про те, що місцевий мешканець 1979 року народження зберігає зброю.Вжитими оперативно-розшуковими заходами, поліцейські встановили місцезнаходження вогнепальної зброї та боєприпасів.
22 вересня слідчий Олександрівського відділення поліції  спільно з працівниками Управління карного розшуку ГУНП в Запорізькій області, під процесуальним керівництвом місцевої прокуратури, із залученням батальйону патрульної служби особливого призначення «Скіф» провели санкціонований обшук у гаражі, розташованому по вулиці Чубанова в місті Запоріжжя.
Поліцейські виявили та вилучили 7 карабінів, револьвер, мисливську рушницю, пістолет SAFARIMINI, 13 магазинів та близько 800 набоїв різних калібрів.

Все вилучене направлено на експертизу до Запорізького Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру.
Триває досудове розслідування кримінального провадження, відкритого за ознаками ст.263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України.

З початку року запорізькими поліцейськими 202 особам повідомлено про підозру  у скоєнні злочинів в сфері незаконного поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами.
Заступник начальника Управління боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми ГУНП в Запорізькій області розповів про результати роботи підрозділу за вісім місяців цього року.
25 вересня у приміщенні Головного управління Національної поліції в Запорізькій області відбулась прес-конференція заступника начальника Управління боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми ГУНП в Запорізькій області Дмитра Клименка.

Під час заходу Дмитро Клименко розповів, що протягом 8 місяців цього року працівниками Управління боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми викрито 57 кримінальних правопорушень, серед яких 40 за ознаками злочину, передбаченого ст.301 (Ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів) Кримінального кодексу України, 6 – за ознаками злочину, передбаченого ст.303 (Сутенерство або втягнення особи в заняття проституцією) Кримінального кодексу України, 2 – за ознаками злочину, передбаченого ст.149 (Торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини) Кримінального кодексу України.
Також підполковник поліції навів декілька резонансних прикладів виявлення фактів торгівлі людьми.
Якщо ви стали свідком або жертвою таких кримінальних правопорушень, звертайтесь до поліції за телефонами «102», (063)195-00-58, (098)481-03-45, (050)023-46-78 або в інший зручний для вас спосіб.
 © Офіційний сайт Національної поліції: https://zp.npu.gov.ua/news/novini/z-pochatku-roku-zaporizki-policzejski-vikrili-57-zlochiniv-u-sferi-protidiji-lyudmi/

Начальник ГУНП в Запорізькій області Сергій Коміссаров відвідав Якимівське та Приморське відділення поліції. Під час робочих візитів  очільник поліції представив особовому складу новопризначених керівників.

25 вересня керівник поліції Запорізької області генерал поліції третього рангу Сергій Коміссаров відвідав Якимівське відділення. Під час робочого візиту він представив особовому складу новопризначеного начальника. Ним став підполковник поліції Роман Попов.

Сергій Коміссаров побажав успіхів у роботі, працювати задля безпеки i спокою людей та здобути довіру і підтримку громадян.Цього ж дня очільник поліції області відвідав Приморське відділення та представив нового керівника – підполковника поліції Віталія Єрмака.

Під час обох візитів начальник ГУНП поспілкувався з особовим складом, перевірив умови, в яких працюють працівники відділень, порядок несення служби, а також визначив пріоритетні  напрямки роботи.

Працівники Управління карного розшуку ГУНП в Запорізькій області та патрульні безпосередньо після скоєння злочину затримали групу у складі трьох осіб. Наразі підозрювані затримані у порядку ст. 208 КПК України. Триває розслідування кримінального провадження.
Упродовж 2017-2018 років  підозрювані скоювали крадіжки особистого майна громадян на території міста Запоріжжя та області.
25 вересня невідомі шляхом злому замка і підбору ключа проникли до квартири по вулиці Лобановського та скоїли крадіжку майна. Безпосередньо після скоєння злочину працівники Управління карного розшуку та патрульні затримали злочинну групу у складі трьох чоловіків 1982, 1966 та 1963 років народження, двоє з яких раніше вже були засуджені.

Під час затримання поліцейські вилучили викрадені речі, а також набір відмичок та інструментів, за допомогою яких зловмисники проникли до помешкання.

Фігуранти затримані у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.
Триває розслідування кримінального провадження, відкритого за ознаками ч. 3 ст. 185 Кримінального кодексу України (Крадіжка). Санкцією статті передбачене покарання у вигляді позбавлення волі  на строк від трьох до шести років.
Усього з початку року працівники поліції Запорізької області розкрили 755 крадіжок, поєднаних із проникненням до приміщень.
Нагадаємо, що упродовж доби працівники кримінальної поліції Шевченківського відділення поліції встановили та затримали зловмисника, який зґвалтував та пограбував жінку.  

Загрози здоров’ю дітей, в результаті застосування газового балончика в одній зі шкіл Запоріжжя, немає
 26.09.2018
В результаті застосування газового балончика у навчальному закладі Хортицького району Запоріжжя 28 дітей звернулись до лікарні та знаходяться під наглядом медичних працівників, 27 з них будуть відпущені додому. Загрози здоров’ю школярів немає. Стосовно опікуна правопорушниці складено адміністративний протокол.
Як повідомлялось раніше, за фактом застосування газового балончика у навчальному закладі Хортицького району Запоріжжя проводиться перевірка.
На даний час встановлено, що близько 10 години учениця школи  з необережності розпорошила газовий балончик у приміщенні перед їдальнею. Дітей вивели на вулицю, приміщення провітрили, заняття у школі продовжили.
В результаті події до дитячої лікарні звернулись 28 дітей, які на даний час знаходяться під наглядом медичних працівників з підозрою на інгаляційне отруєння. 27 дітей будуть відпущені із батьками додому, одного учня лікарі залишать на деякий час під наглядом. Загрози здоров’ю школярів немає.

Працівники Хортицького відділення поліції встановили особу правопорушниці. З дівчиною 2004 року народження проведена профілактична бесіда.
Стосовно опікуна школярки, жінки 1946 року народження, складено адміністративний протокол за ознаками ст.184 (Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей) Кодексу України про адміністративні правопорушення.
 © Офіційний сайт Національної поліції: https://zp.npu.gov.ua/news/novini/zagrozi-zdorov-yu-ditej-v-rezultati-zastosuvannya-gazovogo-balonchika-v-odnij-zi-shkil-zaporizhzhya-nemaje/


 07.10.2018
Закон України "Про Дисциплінарний статут Національної поліції України" Президент України Петро Порошенко підписав 4 липня. Відтак сьогодні, 7 жовтня, він набрав чинності.
Закон визначає повноваження поліцейських та їхніх керівників, види заохочень, дисциплінарних стягнень. Відтак цим Законом визначено порядок застосування дисциплінарних стягнень та їх оскарження.
Статут передбачає кілька нововведень. Зокрема, це стосується проведення службового розслідування. 
Відтак відповідно до ст. 15 Закону проведення службових розслідувань за фактом порушення поліцейським службової дисципліни здійснюють дисциплінарні комісії. Також до складу дисциплінарних комісій можуть також включатися представники громадськості, які мають бездоганну репутацію, високі професійні та моральні якості, суспільний авторитет.

Відповідно до ст. 18 (Забезпечення поліцейському права на захист) під час проведення службового розслідування поліцейський має право на захист, що полягає в наданні йому можливості надавати письмові пояснення щодо обставин вчинення дисциплінарного проступку та докази правомірності своїх дій. 
Також  поліцейський має право користуватися правничою допомогою. Зокрема, представником поліцейського може бути адвокат, повноваження якого підтверджені копією свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю, ордером та копією договору із представником.
Водночас у Законі уточнено поняття службової дисципліни.

Поліцейські в порядку ст.208 Кримінального процесуального кодексу України затримали чоловіка, який під час конфлікту кинув у бік трьох хлопців гранату «РГД-5». В результаті вибуху незначні тілесні ушкодження отримав зловмисник та один з місцевих мешканців.  
3 жовтня близько 22:00 до Мелітопольського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області надійшло повідомлення, що біля крамниці на вулиці Івана Франка в Мелітополі стався вибух невідомого предмета.
На місце події виїхала слідчо-оперативна група, група швидкого реагування та фахівці Вибухотехнічного управління. 
Співробітниками поліції встановлено, що місцевий мешканець 1974 року народження, знаходячись в стані алкогольного сп’яніння, біля магазину кинув у напрямку трьох хлопців 1999 років народження гранату «РГД-5».

Внаслідок вибуху один з хлопців та зловмисник отримали незначні тілесні ушкодження,  їх доставили до лікарні, де їм була надана медична допомога, госпіталізація не знадобилась.
З місця події правоохоронці вилучили металеві уламки корпусу гранати «РГД-5» та металеве кільце з запобіжною чекою.
Крім цього, за місцем мешкання правопорушника, 1974 року народження, поліцейськими вилучено гранату «РГД-5» із запалом.

Все вилучене направлено на проведення дослідження до Запорізького науково-дослідного експертно-криміналістичного центру.
Зловмисника затримали в порядку ст.208 Кримінального процесуального кодексу України. На даний час вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу.
Відкрито кримінальне провадження за ознаками ч.2 ст.15 (Замах на злочин), ч.2 ст.115 (Умисне вбивство) Кримінального кодексу України. Триває досудове розслідування.
Вкотре звертаємось до громадян звертаємось до усіх громадян, якщо ви володієте інформацією про зберігання або незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами або вибуховими речовинами, повідомляйте негайно до найближчого територіального підрозділу поліції або за телефоном «102».
Нагадаємо, що Співробітники Гуляйпільського відділення поліції встановили особу зловмисника та обставини отримання потерпілим смертельних тілесних ушкоджень.


 11.10.2018 14:30
Двоповерхову будівлю, забезпечену електро-, водо-, теплопостачанням та  каналізацією, побудовано для потреб батальйону поліції особливого призначення ГУНП в Запорізькій області.

 У 2018 році завершено будівництво адміністративно-побутового корпусу для батальйону поліції особливого призначення ГУНП в Запорізькій області. Будівля знаходиться на території центрального парку «Дубовий гай» по вулиці Глісерній в екологічно чистому районі міста Запоріжжя.
Адміністративно-побутовий корпус має два поверхи, загальною площею 340,5 метрів квадратних. Будівля забезпечена, електро-, водопостачанням, каналізацією, автономну систему опалення. На першому поверсі розміщено дві гардеробні кімнати із шафами для збереження майна та амуніції поліцейських, санвузол та душова кімната. На другому поверсі розміщено дві спальні кімнати , які укомплектовані 30 двоярусними ліжками.


Будівництво корпусу було завершено за сприяння Запорізької обласної державної адміністрації.
Дякуємо керівництву обласної адміністрації за підтримку та покращення матеріально-технічної бази підрозділів запорізької поліції.

Сергій Коміссаров 17 жовтня провів зустрічі з представниками церков різних конфесій та обговорив питання щодо взаємодії, недопущення провокацій і розпалювання міжрелігійних конфліктів на території Запорізької області.
Начальник ГУНП в Запорізькій області Сергій Коміссаров провів зустрічі з Митрополитом Запорізьким і Мелітопольським Лукою та Єпископом Запорізьким і Мелітопольським Фотієм.
Під час зустрічей обговорили питання щодо взаємодії, недопущення провокацій та розпалювання міжрелігійних конфліктів. Домовились про співпрацю з метою попередження скоєння злочинів та правопорушень на релігійному підґрунті.
Таку ж зустріч провів заступник начальника обласної поліції Олександр Панченко з Архієпископом Бердянським і Приморським Єфремом.

Крім цього, питання із взаємодії, недопущення протирічь та конфліктних ситуацій на релігійному ґрунті обговорили з начальниками територіальних відділів та відділень поліції і дільничними офіцерами поліції.
Незалежно від віросповідання, поглядів та власного ставлення звертаємось до громадян, бути взаємоввічливими один до одного, толерантними та не піддаватись на провокації. Якщо ви стали свідком вчинення протиправних дій, одразу звертайтесь до поліції за телефоном «102» або в інший зручний для вас спосіб.
На всі протиправні дії поліція реагуватиме миттєво, жорстко та згідно чинного законодавства.

 17.10.2018
Начальник Відділення поліції в річковому порту «Запоріжжя» Головного управління Національної поліції в Запорізькій області Сергій Шмітько розповів про результати роботи підрозділу за дев’ять місяців цього року.
Запорізьке відділення водної поліції обслуговує територію річки Дніпро з її притоками та особливо важливі водні об’єкти, що розташовані на воді.
З 2017 року, особовий склад відділення проводить комплексне патрулювання узбережжя Азовського моря у Бердянську, Приазовському, Приморському та Якимівському районах.
Співробітники поліції систематично рятують громадян, що опинились у складних обставинах на човнах та каяках. Забезпечують правопорядок під час проведення масових та спортивних заходів на воді, контролюють недопущення надзвичайних подій.
За дев’ять місяців поліцейськими відділення здійснено 172 спільні рейди з працівниками Держрибагенства, Укрдержтрансбезпеки, Державної екологічної інспекції України, Держприкордонної та іншим службами;
Крім цього,  проведено спільні перевірки суб'єктів господарської діяльності в ході яких перевірено 14 баз маломірних суден та 1883 плавзасобів;
У правопорушників вилучено: 9 човнів, 5 човнових двигунів, 1 гідроцикл, 2 каяки, 1 риболовний баркас. Також вилучено 1118 кг незаконно виловленої риби та знарядь незаконного вилову риби. А саме: рибальських сіток загальною довжиною 5580 м, "раколовок" й "павуків" та обладнання для тривалого перебування під водою.
У 2018 році поліцейськими відділення виявлено 49 кримінальних правопорушень та 150 адміністративних. Розшукано 9 осіб.


17.10.2018

З нагоди Дня захисника України Президент України Петро Порошенко відзначив керівника Національної поліції Сергіія Князєва спеціальними званнями. Церемонія вручення відбулася у Маріїнському палаці у Києві.
Згідно з Указом Президента №329 від 13 жовтня 2018 року спеціальне звання генерала поліції першого рангу присвоєно:

Генералу поліції другого рангу Князєву Сергію Миколайовичу – Голові Національної поліції України.


Заступник начальника Головного управління Національної поліції в Запорізькій області Олександр Панченко поспілкувався з журналістами. Під час прес-конференції керівник розповів про комплекс організаційних та практичних заходів щодо забезпечення публічної безпеки та правопорядку на території області.

23 жовтня відбулась прес-конференція заступника начальника Головного управління Національної поліції в Запорізькій області Олександра Панченка.
Під час заходу керівник розповів про заходи поліції Запорізької області щодо забезпечення публічної безпеки та порядку на території регіону.
Завдяки вжитим превентивним заходам, протягом 9 місяців вдалось знизити на чверть кількість кримінальних правопорушень, скоєних в громадських місцях та на вулицях. З 3105 до 2338 в громадських місцях та з 1 973 до 1 447 в умовах вулиці.

Але залишається актуальним питання боротьби з такими видами кримінальних правопорушень, як пограбування, крадіжки, незаконні заволодіння транспортними засобами, незаконне поводження зі зброєю.
З метою боротьби з цими та іншими злочинами керівництвом Головного управління Національної поліції в Запорізькій області прийнято рішення про збільшення кількості патрульних нарядів за рахунок залучення поліцейських територіальних підрозділів поліції. У Запоріжжі, Бердянську, Мелітополі та Енергодарі спільно нестимуть службу військовослужбовці Національної гвардії України та поліцейські територіальних підрозділів, також до складу нарядів включені поліцейські-кінологи зі службовими собаками. Це дає змогу більш оперативного реагування на повідомлення про кримінальні правопорушення.
Для реагування на скоєння тяжких та особливо тяжких злочинів додатково до патрулювання залучаються поліцейські таких спеціальних підрозділів, як батальйону поліції особливого призначення та батальйону патрульної служби поліції особливого призначення «Скіф», з числа яких створюються піші патрулі та посилені групи швидкого реагування.
На даний час вдалось збільшити кількість залученого до патрулювання особового складу з 450 до 600 поліцейських та 100 військовослужбовців Національної гвардії України, відповідно збільшилась і кількість патрульних нарядів зі 180 до 260.
Як розповів заступник начальника поліції області, значну роль в затриманні зловмисника відіграє своєчасне звернення громадян до поліції про вчинення кримінального правопорушення. У деяких випадках потерпілі повідомляють про злочини до поліції через декілька годин після його скоєння або навіть днів, що ускладнює розкриття правопорушення. Тож якщо Ви стали об’єктом або свідком злочину, негайно звертайтесь до поліції за телефоном «102», це значно збільшує шанси затримати зловмисника.    
Ще одним фактором, який впливає на своєчасність реагування поліції на кримінальні правопорушення, є завідомо неправдиві повідомлення. Правоохоронці реагую на такі виклики, залучається велика кількість ресурсів, у цей час може статися дійсно тяжкий злочин, на який потрібно буде задіяти додаткових сил.
Окремо полковник поліції зупинився на питанні безпеки дітей у навчальних закладах області. Правоохоронцями постійно здійснюються обстеження усіх закладів освіти на території обслуговування з метою проведення перевірки можливості доступу сторонніх осіб до адміністративних приміщень.
За кожним закладом закріплений працівник поліції, на постійній основі будуть проводитися зустрічі з адміністраціями шкіл та органами місцевого самоврядування.  У закладах освіти поліцейськими також проводяться ознайомлювальні, профілактичні і виховні бесіди з дітьми щодо безпечної поведінки, у тому числі під час виявлення вибухонебезпечних предметів.
Також заступник начальника поліції області звернувся до батьків та наголосив на необхідності проводити відповідну виховну роботу з дітьми, роз’яснювати недопустимість скоєння ними правопорушень та слідкувати за тим, щоб їхні нащадки не приносили до шкіл небезпечні предмети. 
Адже лише цього року в навчальних закладах Хортицького та Шевченківського районів міста мали місце два факти хуліганських дій, вчинені неповнолітніми.  Учні взяли до навчального закладу та застосували газові балончики. Стосовно батьків були складені протоколи про адміністративні правопорушення передбачені статтею 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей).
Окрім того, Олександр Панченко звернувся до громадян із проханням незалежно від віросповідання, поглядів та власного ставлення, бути взаємоввічливими один до одного, толерантними та не піддаватись на провокації. На всі протиправні дії поліція реагуватиме миттєво, жорстко та згідно чинного законодавства.
Нагадаємо, що начальник поліції Запорізької області Сергій Коміссаров провів зустрічі з представниками церков різних конфесій та обговорив питання щодо взаємодії, недопущення провокацій і розпалювання міжрелігійних конфліктів на території регіону.

Відділ комунікації поліції Запорізької області

На базі Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ працівники Бердянського відділу поліції та Управління превентивної діяльності ГУНП в Запорізькій області пройшли навчальний курс з протидії домашньому насильству.


Під час навчання, викладачі ознайомили поліцейських з формами і методами діяльності, що направлені на попередження, виявлення та припинення домашнього насильства. Важливу увагу приділили взаємодії поліції з державними та недержавними організаціями з надання комплексної допомоги постраждалим особам. В інтерактивній кімнаті поліцейські практично відпрацювали навички реагування на вчинення домашнього насильства.
Присутніми розглядались особливості застосування термінового заборонного припису. Оскільки тепер поліція має змогу виностити зазначені приписи з метою негайного припинення домашнього насильства, усунення небезпеки для життя і здоров'я постраждалих осіб та недопущення продовження чи повторного вчинення насильства.
Мобільні групі працюватимуть на території Бердянська та реагуватимуть на повідомлення про сімейні конфлікти. Правоохоронці, які будуть входити до її складу, фіксуватимуть факти домашнього насильства, а з кривдниками проводитимуть посилену профілактичну роботу.
Нагадаємо, проект «ПОЛІНА» передбачає функціонування у населених пунктах країни мережі мобільних поліцейських груп, до яких входять дільничні офіцери поліції, інспектори ювенальної превенції та патрульні.

Керівник запорізької поліції Сергій Коміссаров відвідав Дніпровський відділ поліції та представив особовому складу новопризначеного начальника – Олега Фомічова.

1 листопада начальник ГУНП в Запорізькій області генерал поліції третього рангу Сергій Коміссаров представив особовому складу Дніпровського відділу поліції новопризначеного начальника відділу. Керівником став полковник поліції Олег Фомічов, який до цього очолював Бердянський відділ поліції.
Сергій Коміссаров побажав успіхів у роботі, працювати задля безпеки i спокою людей та здобути довіру й підтримку громадян.

Також під час візиту начальник ГУНП перевірив умови, в яких працюють працівники відділу, поспілкувався з особовим складом. Визначив пріоритетні  напрямки роботи, серед яких – боротьба із наркозлочинністю та незаконним обігом зброї, боєприпасів, вибухових речовин.
Нагадаємо, що у Запоріжжі поліцейські взяли участь у тренінгу із протидії шахрайствам під час публічного збору благодійних пожертв.

Т.в.о. заступника начальника Головного управління Національної поліції в Запорізькій області Володимир Шабанов зустрівся з журналістами. Під час прес-конференції керівник розповів про актуальні питання соціального та матеріально-технічного забезпечення правоохоронців і запросив охочих на службу до поліції.


1 листопада відбулась прес-конференція т.в.о. заступника начальника Головного управління Національної поліції в Запорізькій області Володимира Шабанова. Керівник поспілкувався з журналістами на тему: «Актуальні питання соціального та матеріально-технічного забезпечення поліцейських».
Як розповів Володимир Шабанов, спостерігається поетапне підвищення грошового забезпечення працівників Національної поліції. Нещодавно Міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим повідомлено, що у бюджет майбутнього року закладено зростання зарплат працівників відомства на 30 відсотків.
Щодо питання забезпечення житлом поліцейських, то на сьогодні Міністерством внутрішніх справ здійснюється будівництво 9-ти поверхового 71-квартирного будинку в житловому масиві «Південний» по вулиці Новокузнецькій у місті Запоріжжя, яке перебуває у стадії завершення.
Керівник поліції також зупинився на питанні компенсації за оренду житла. Так, 24 жовтня Кабінетом Міністрів України було ухвалено Постанову № 866 «Про затвердження Порядку виплати та визначення розміру грошової компенсації поліцейським за найм ними житла». Компенсація буде здійснюватися в наступному розмірі: для міста Київ – два прожиткових мінімуми 3500 грн.; для обласних центрів – півтора прожиткових мінімуми (2650 грн.) та для всіх інших один прожитковий мінімум. На кожного третього члена сім’ї виплата збільшується на 1,5 рази, тобто на 881 гривень.
Для захисту соціально-трудових прав працівників поліції області діє Профспілка. Спільним рішенням Запорізької обласної профспілкової організації атестованих працівників органів внутрішніх справ України та керівництва ГУНП прийнято рішення про можливість додаткового матеріального заохочення особового складу ГУНП в Запорізькій області за особливі досягнення у службовій діяльності та вагомий внесок у боротьбі зі злочинністю, за рахунок коштів профспілки атестованих працівників.
У поточному році надано матеріальної допомоги на суму понад 1 млн. грн. Придбано лікарських засобів та сплачено за медичні послуги по лікуванню ще для 6-ти поліцейських та членів їх сімей більше ніж на 120 тис. грн. Також, надано матеріальну допомогу 802 поліцейським та працівникам поліції.
Також керівник запросив до лав поліції Запорізької області молодих, високоморальних, чесних та відкритих, патріотично налаштованих громадян України, які готові взяти безпосередню участь у розбудові та становленні нової Запорізької поліції, піднятті рівня довіри населення та іміджу поліції, охороняти спокій наших громадян та протидіяти злочинності.


 30.10.2018
Працівники поліції підтримали проект «Корисні STREAM-канікули» та провели для школярів пізнавальні та профілактичні заходи. Діти різних навчальних закладів Запоріжжя відвідали музей поліції та дізналися більше про роботу правоохоронців. 

Проект «Корисні STREAM-канікули» покликаний сприяти підвищенню відповідності професійного вибору молоді потребам ринку праці, кращого пізнання рідного краю, його історії, правової обізнаності молоді. Працівники поліції відгукнулись на пропозицію Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради та центру науково-технічної творчості молоді «Політ» та провели для школярів Запоріжжя екскурсії.

Діти відвідали Музей запорізької поліції. Підліткам розповіли про історію розвитку правоохоронних органів, специфіку роботи у різні періоди. Діти мали змогу познайомитися із матеріалами, експонатами музею, а також отримати відповіді на питання, які цікавили школярів.

Під час екскурсії відвідувачам нагадали правила поведінки у разі спілкування з незнайомцями та виявлення невідомих предметів. Також поговорили з дітьми про їхні права і обов’язки, відповідальність, яка загрожує неповнолітнім за вчинення правопорушень.
Нагадаємо, що поліція Запоріжжя приєдналася до футбольного флешмобу «Ми одна команда»Працівники Енергодарського відділу поліції затримали зловмисника, який наніс поранення мешканцю міста Енергодар. Під час спроби втекти підозрюваний не лише не реагував на вимоги поліцейських, а й стріляв у бік правоохоронців. Зловмисник затриманий у порядку ст. 208 КПК України.  
26 жовтня до Енергодарського відділу поліції надійшло повідомлення про те, що у місті Енергодар по вулиці Молодіжній до квартири зайшов малознайомий чоловік та після конфлікту з господарем 1975 року народження скоїв два постріли в бік останнього. З діагнозом «проникаюче поранення ока» потерпілого доставили до лікарні.

У ході проведення оперативно-слідчих дій встановлено, що кримінальне правопорушення скоїв раніше засуджений мешканець міста Енергодар 1992 року народження. Працівники кримінальної поліції виявили підозрюваного, який намагався втекти у бік промислової зони розташованої біля Енергодарського шосе. На вимоги зупинитись він погрожував зброєю та потім почав стріляти в поліцейських. Незважаючи на неодноразові вимоги припинити правопорушення та попереджувальні постріли у гору, зловмисник не реагував та продовжував стріляти в бік співробітників поліції.
Один з правоохоронців скоїв постріл в бік правопорушника. Зловмисника одразу доставили до лікарні з діагнозом: травматичне непроникаюче поранення шиї, алкогольне сп'яніння, не госпіталізований. 
Завдяки професіональним діям працівників Енергодарського відділу поліції під час затримання ніхто зі сторонніх осіб та співробітників не постраждав.
На даний час зловмисник затриманий у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України. Зброя, з якої стріляв правопорушник, вилучена та направлена на дослідження до експертно-криміналістичного центру. 
Відкрито кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 121 Кримінального кодексу України (Умисне тяжке тілесне ушкодження). У діях підозрюваного також вбачаються ознаки злочину, передбаченого ч. 2 ст. 342 КК України (Опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу, державному виконавцю, приватному виконавцю, члену громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовцеві, уповноваженій особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб). Триває досудове розслідування.
Усього з початку року працівники ГУНП в Запорізькій області встановили 63 особи, які причетні до нанесення тяжких тілесних ушкоджень.
Нагадаємо, що на Запоріжжі правоохоронцями вилучено зброю, близько 9000 боєприпасів та близько 2 мільйонів гривень невідомого походження.

В результаті проведення антитерористичних навчань та спільних профілактичних заходів на території Мелітополя та Мелітопольського району, поліцейськими, силовиками та військовими виявлено ряд адміністративних та кримінальних правопорушень, вилучено зброю,  боєприпаси й наркотичний засіб.
З 24 по 26 жовтня на території Мелітополя та Мелітопольського району проводяться планові тактико-спеціальні антитерористичні навчання в умовах максимально наближених до реальних з використанням спецтехніки та озброєння.  У заходах беруть участь співробітники Головного управління Національної поліції в Запорізькій області, працівники Управління Служби безпеки України в Запорізькій області, Національної гвардії, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Збройних сил України, органів влади, місцевого самоврядування та інші суб’єкти боротьби з тероризмом.

Крім навчань з відпрацювання алгоритму дій із пошуку диверсантів на території міста та району правоохоронці проводили профілактичні заходи із забезпечення  публічної безпеки і порядку, виявлення правопорушень та злочинів.  
В результаті спільних заходів більше 100 осіб перевірено по базі «Розшук»,  виявлено 34 адміністративних правопорушення, з яких 10 у сфері безпеки дорожнього руху. Серед них 3 протоколи складено за ознаками  ст.130 (Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Також виявлено громадянина Азербайджану 1979 року народження, який з вересня 2015 року перебуває на території України з порушенням міграційного законодавства. Відносно нього складено адміністративний протокол за ч.1 ст.203 (Порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні і транзитного проїзду через територію України) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Прийнято рішення про примусове повернення чоловіка до Азербайджану.

Також 25 жовтня під час патрулювання поліцейські групи реагування на вулиці Героїв України виявили  громадянина 1985 року народження, який знаходиться в розшуку поліцією Харківської області за підозрою у шахрайстві. Чоловіка затримано та передано співробітникам Холодногірського відділу поліції.
А на території Мелітопольського району близько 10:00 зупинили автомобіль «Фолькваген» під керуванням мешканця Мелітополя 1982 року народження. В салоні виявлено 55 ящиків горілки та 20 літрів коньяку.  
Крім того, під час проведення профілактичних заходів на блок-постах правоохоронцями виявлено ряд правопорушень, пов’язані з незаконним обігом наркотичних засобів, зброї, боєприпасів та вибухонебезпечних предметів. Так, на 417 км автошляху Харків-Сімферополь на стаціонарному блок-посту «Південий» поліцейські зупинили військовий автомобіль «УРАЛ» під керуванням військовослужбовця 1983 року народження. При поверхневому огляді транспортного засобу було виявлено та вилучено 8672 набої різних калібрів.А близько 12 години водій автомобіля «Mercedes» з європейською реєстрацією не виконав вимоги зупинки на знак «Stop», не надав необхідні документи та поїхав. Даний транспортний засіб поліцейські розшукали та зупинили на виїзді з міста Мелітополь. Встановлено, що мешканець Закарпатської області 1978 року народження керував транспортним засобом без відповідних документів. Відносно водія складено постанови про адміністративне правопорушення за ознаками ст.122-2 (Невиконання водіями вимог про зупинку) та ст.126 (Керування транспортним засобом особою, яка не має відповідних документів на право керування таким транспортним засобом або не пред'явила їх для перевірки, або стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами) Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Також під час обшуку автомобіля «Mercedes» в багажнику та салоні автомобіля виявлено та вилучено нарізну зброю «Єрма 777» калібру 7,62 мм з магазином та набоями, пістолет ПМ для відстрілу гумових куль з набоями травматичної дії, два магазина та глушник до автомату, бронежилет, дерев’яну биту, наркотичну речовину рослинного походження, попередньо встановлено канабіс. Транспортний засіб вилучено.
У транспортних засобах «BMW», «ВАЗ-2106», «ВАЗ-21099» та  «Daewoo» під час огляду виявлено та вилучено мисливський ніж, ніж кустарного виробництва, кастет та дерев’яну біту довжиною близько 45 см з канатом на ручці.
Окрім цього, правоохоронці на вулиці Каховське шосе зупинили автомобіль «Volkswagen» під керуванням мешканця Мелітополя 1991 року народження. У транспортному засобі поліцейські виявили та вилучили пакет із грошовими коштами в сумі 1 млн. 900 тис. гривень, походження яких громадянин не повідомив. Гроші не мають ознак підробки. На даний час встановлюється їх походження та призначення.  

Все вилучене під час профілактичних заходів направлено на експертизу до Запорізького Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру. За всіма фактами тривають перевірки.
Такі спільні тактико-спеціальні антитерористичні навчання та профілактичні заходи правоохоронців дозволяють не тільки відпрацювати навички й алгоритм дій у різних ситуаціях, але й виявити ряд адміністративних та кримінальних правопорушень. Подібні спільні заходи будуть проводитись і надалі в інших районах Запорізької області.
Нагадаємо, що на Запоріжжі у результаті спільної спецоперації правоохоронці знищили близько півтори тони коноплі.
Відділ комунікації поліції Запорізької області


Начальник ГУНП в Запорізькій області Сергій Коміссаров представив особовому складу новопризначеного начальника, яким став підполковник поліції Юрій Буланов.
9 листопада керівник поліції Запорізької області генерал поліції третього рангу Сергій Коміссаров відвідав Хортицьке відділення Дніпровського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області.
Під час зустрічі, на якій також були присутні представники районної адміністрації, прокуратури та суду, Сергій Коміссаров представив особовому складу новопризначеного начальника відділення. Ним став підполковник поліції Юрій Буланов.

Новопризначений керівник має великий досвід роботи, раніше очолював Мелітопольський відділ поліції, проходив службу та повернувся із зони проведення ООС. Перед призначенням Юрій Буланов виконував обов'язки начальника цього ж відділення поліції.

Сергій Коміссаров побажав успіхів у роботі із забезпечення правопорядку на території району, а колективу – підтримувати нового начальника.
Під час візиту начальник поліції області перевірив умови, в яких працюють працівники відділення, порядок несення служби та поспілкувався з особовим складом. Визначив пріоритетні  напрямки роботи.
Нагадаємо, у Бердянському районі дільничні офіцери поліції викрили крадія.
 © Офіційний сайт Національної поліції:  15.11.2018
Працівники поліції Олександрівського відділення поліції затримали зловмисника, який під загрозою застосування ножа пограбував сім кредитних установ на території Запоріжжя. Триває перевірка на причетність фігуранта до скоєння аналогічних злочинів.

6 жовтня невідомий чоловік, прикривши обличчя за допомогою сонцезахисних окулярів і капюшону, зайшов до кредитної установи в Олександівському районі та під загрозою застосування ножа заволодів грошима. Аналогічні злочини було скоєно на  території цього та інших районів Запоріжжя.
Під час слідчо-оперативних дій було вилучено записи з камер відеоспостережень, а прикмети зловмисника розповсюджені серед поліцейських. Також для відпрацювання районів, розкриття розбійних нападів та затримання підозрюваного було створено групу з працівників поліції міста, виставлено пости спостереження та групи реагування поблизу кредитних установ. 
Завдяки зусиллям усіх підрозділів Дніпровського відділу поліції вдалося вийти на «слід» зловмисника. 14 листопада під час відпрацювання по вулиці Базарній працівники Олександрівського відділення поліції затримали схожого за прикметами чоловіка, який намагався зайти до приміщення закладу, що видає кредитні кошти. При собі він мав ніж. 
Зловмисником виявився чоловік 1990 року народження, який раніше вже був засуджений за вчинення аналогічного злочину та не мав постійного місця мешкання.
На даний час встановлена причетність фігуранта до скоєння 7 озброєних розбійних нападів на кредитні установи.
Йому вже оголошено про підозру. Вирішується питання про обрання стосовно нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Триває розслідування кримінального провадження, відкритого за ознаками ч. 3 ст. 187 Кримінального кодексу України (Розбій). Санкцією статті передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років із конфіскацією майна.
Поліція Запорізької області звертається до власників підприємств та установ із проханням облаштувати свої заклади відповідним сучасним обладнанням і надійною охороною. Подбайте про безпеку закладів, їхніх працівників та відвідувачів. Адже нехтування цим питанням може призвести до набагато тяжчих  наслідків, ніж матеріальна шкода. Часто ціною стає людське здоров’я та життя.   
Усього з початку року працівники ГУНП в Запорізькій області розкрили 58 розбоїв.
Нагадаємо, що працівники Шевченківського відділення поліції отримали ключі від службового автомобіля «Renault Duster».

У Запоріжжі зловмисник кинув в бік чоловіків вибуховий пристрій. Постраждалих доставлено до лікарні. У місті та області введено поліцейську операцію «Сирена».
14 листопада о  19:05 до Шевченківського відділення поліції Дніпровського відділу поліції ГУНП в Запорізькій області надійшло повідомлення, що по вул. Військбуд вибух.
Поліцейські, які прибули на місце події, встановили, що невідомий, кинув вибуховий предмет, від вибуху якого постраждало троє чоловіків, після чого втік у невідомому напрямку. 
Також на місце скоєння злочину виїхав очільник обласної поліції Сергій Коміссаров, вибухотехнічна служба, кінологи та експерти. В області введено поліцейську операцію «Сирена». Весь гарнізон запорізької поліції орієнтовано на розшук та затримання зловмисника. 
Трьох постраждалих 1989, 1986 та 1996 років народження, з тілесними ушкодженнями доставлено до лікарні. Встановлено, що особи не мають відношення до політичних партій, криміналітету, крупного бізнесу тощо. Один з них - студент, двоє інших - працівники підприємств.
Наразі відкрито кримінальне провадження за ознаками ст. 15 (замах на злочин), ст. 115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу України. Звертаємось до громадян з порозумінням поставитись до оперативно-розшукових заходів, які наразі проводяться поліцією в місті та області для встановлення та затримання зловмисника.
Незважаючи на те, що поліцейські Запорізької області на системній основі продовжують боротьбу з незаконним обігом зброї, боєприпасів та вибухових речовин, постійно її вилучають, проте регіон є прифронтовим, і проблема незаконного обігу зброї та боєприпасів існує.
Вкотре звертаємось до громадян! Якщо ви володієте інформацією щодо фактів незаконного зберігання або використання чи перевезення зброї, боєприпасів негайно повідомляйте до поліції за телефоном 102 або в інший зручний для вас спосіб. Адже вибухонебезпечні предмети є загрозою життю та здоров’ю не лише для осіб, які їх зберігають та використовують, а й для оточуючих.

Начальник ГУНП в Запорізькій області Сергій Коміссаров представив особовому складу новопризначеного начальника Заводського відділення поліції, яким став підполковник поліції Сергій Воловик. Процес призначення начальників відділень поліції на території міста Запоріжжя завершився.

22 листопада керівник поліції Запорізької області генерал поліції третього рангу Сергій Коміссаров відвідав Заводське відділення Дніпровського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області.

Під час зустрічі Сергій Коміссаров представив особовому складу новопризначеного начальника відділення. Ним став підполковник поліції Сергій Воловик, який виконував обов'язки начальника цього ж відділення.
Під час візиту Сергій Коміссаров перевірив умови, в яких працюють працівники відділення поліції, порядок несення служби, поспілкувався з особовим складом та визначив пріоритетні напрямки роботи.

На даний час вже призначено усіх керівників територіальних відділень поліції  міста Запоріжжя.

Глобальна ініціатива «Біла стрічка», що походить із Канади, є найбільшим світовим рухом, який має на меті залучення чоловіків до вирішення проблеми насильства з боку чоловіків по відношенню до жінок і дівчат.
Сьогодні, у День білої стрічки, 25 листопада, чоловіки у різних країнах приколюють до одягу білу стрічку, як символ підтримки у прагненні викорінити насильство щодо жінок, і таким жестом закликають інших підтримати цю ініціативу.

І коли весь світ стає на захист жінок і дівчат, українські поліцейські не залишаються осторонь.
Ця масштабна інформаційно-просвітницька кампанія організована Проектом підтримки підготовки поліцейських (РТАР) у партнерстві з громадською організацією «Біла Стрічка України». Кампанія покликана підкреслити важливу роль Національної поліції, яка щодня стоїть на передовій лінії та працює над збільшенням розуміння, запобіганням та протидією насильству чоловіків щодо жінок та дівчат, адже все починається з обізнаності про проблему.

Начальник ГУНП в Запорізькій області Сергій Коміссаров долучився до кампанії «День білої стрічки». Адже Біла Стрічка символізує намір ніколи не вчиняти, не замовчувати та не виправдовувати насильства щодо жінок й дітей.

З метою протидії фактам домашнього насильства в поліції створено проект «ПОЛІНА». Він передбачає функціонування у населених пунктах країни мережі мобільних поліцейських груп, до яких входять дільничні офіцери поліції, інспектори ювенальної превенції та патрульні. Такі підрозділи розпочали роботу у 2017 році в окремих районах Києва, Одеси та Сєвєродонецька Луганської області. Наступного року мобільні групи запрацюють на території Бердянська.
Підтримайте і ви Міжнародну кампанію «День білої стрічки»!»

 28.11.2018
Поліцейські Запорізької області переведені на посилений варіант несення служби під час введення воєнного стану. Правоохоронці вживають превентивні заходи задля забезпечення публічної безпеки та правопорядку на території регіону.
На території Запорізької області та на території ще дев’яти областей України введено воєнний стан.
Поліція Запорізької області переведена на посилений варіант несення служби. На території регіону посилені пости поліції, збільшена кількість нарядів поліції, будуть проводитись огляди  автомобілів. Особлива увага приділятиметься власникам транспортних засобів із транзитними номерами, номерними знаками інших областей України та з іноземною реєстрацією.
Крім того, посилена охорона державних установ, можливі перевірки документів, що підтверджують особу громадян.

В жодному разі не будуть обмежуватись права та свободи громадян. Заходів щодо конфіскації автотранспорту та іншої власності, для потреб під час виконання завдань у період воєнного стану, не планується.
Як заначив очільник поліції Запорізької області, в місті Запоріжжя та інших великих містах регіону значно збільшиться кількість людей у форменому одязі зі зброєю. Не треба лякатись, це превентивні заходи. Крім того, задля запобігання зловживань та вчинення злочинів чи правопорушень, правоохоронці вживатимуть заходів, які допоможуть убезпечити людей. Поліція ініціювала внести заборону на носіння форменого одягу цивільним громадянам. Якщо під приводом воєнного стану до громадян раптом прийдуть люди в формі без розпізнавальних знаків і будуть вимагати ваше майно, то слід негайно викликати поліцію за телефоном «102» або в інший зручний спосіб.
Не потрібно бешкетувати, загострювати ситуацію та робити хибні виклики поліції та інших спеціальних служб. Наприклад, лише за добу до поліції надійшло два таких повідомлення. В Олександрівському районі Запоріжжя чоловік 1955 року народження повідомив про намір підірвати електростанції у місті, якщо йому не відновлять електропостачання. А в Енергодарі чоловік 1993 року народження повідомив про намір підірвати магазин біля Запорізької АЕС. Останнього затримано згідно ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.
Кожне повідомлення  ретельно перевіряється. Під час перевірок задіяно велику кількість особового складу. На даний час і так задіяна велика кількість правоохоронців задля забезпечення правопорядку під час воєнного стану, а такі хибні виклики відволікають сили та засоби спецслужб.
Сергій Коміссаров наголосив, що на кожне таке неправдиве повідомлення з хуліганських мотивів поліція реагуватиме миттєво, жорстко та згідно чинного законодавства. Також поліцейські будуть ініціювати питання щодо затримання таких правопорушників згідно ст.208 Кримінального процесуального кодексу України.

У разі введення додаткових заходів, у зв'язку з воєнним станом, ми негайно будемо інформувати ЗМІ та громадськість, шляхом проведення брифінгів, прес-конференцій, висвітлення на офіційному веб-сайті поліції Запорізької області та сторінках у соціальних мережах.  

Звертаємось до громадян із проханням не панікувати. Із порозумінням ставитись до превентивних заходів правоохоронців, адже вони покликані на забезпечення вашої безпеки та правопорядку в регіоні.


Запорізькі поліцейські за сумлінне виконання своїх службових обов’язків та особливі заслуги в боротьбі зі злочинністю отримали нагрудні знаки та цінні подарунки. Вісім родин поліцейських отримали сертифікати на квартири.
4 грудня у Запоріжжі Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков та Голова Національної поліції України Сергій Князєв під час мотиваційної зустрічі з поліцейськими Запорізької області презентували перший етап програми соціального забезпечення поліцейських.В рамках зустрічі, Арсен Аваков вручив особовому складу за сумлінну службу, особливі заслуги в боротьбі зі злочинністю та захисті конституційних прав і свобод громадян, нагороди. Двадцять один поліцейський отримав нагрудний знак, а 4 – цінні подарунки – годинники. Серед нагороджених працівники ГУНП в Запорізькій області та поліцейські Управління патрульної поліції в Запорізькій області.

Найприємнішим моментом стало вручення сертифікатів на житло. Голова Національної поліції України Сергій Князєв та начальник ГУНП в Запорізькій області Сергій Коміссаров привітали вісім родин поліцейських та вручили сертифікати на квартири.

Очільники МВС та Нацполіції відзначили показники роботи підрозділів Головного управління Національної поліції Запорізької області та побажали правоохоронцям області успіхів у службі.


Працівники ювенальної превенції організували для дітей екскурсію до Музею запорізької поліції та розповіли неповнолітнім про роботу поліцейських. Зі школярами правоохоронці провели профілактичну бесіду.
3 грудня учні 2–6 класів Юльївського навчально-виховного комплексу завітали до відділу ювенальної превенції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області.


Правоохоронці запросили малечу до Музею запорізької поліції. Неповнолітні дізналися про історію розвитку правоохоронних органів. Також поліцейські ознайомили дітей із специфікою своєї роботи.Наприкінці зустрічі ювенальні поліцейські провели із дітьми профілактичну бесіду щодо правил безпечної поведінки у школі, нагадали права і обов’язки й відповідальність, яка загрожує неповнолітнім за вчинення правопорушень. А також розповіли про поняття шкільного булінгу та надали практичні поради, як протидіяти фізичному і психологічному терору з боку однолітків.

17.12.2018
Потерпілий був вбитий 31 липня цього року у м. Бердянську.  Поліція затримала  підозрюваного при спробі перетину кордону в одному з міжнародних аеропортів. Про це повідомив сьогодні, 17 грудня,  перший  заступник Голови Нацполіції В’ячеслав Аброськін.
За його словами, вчора при спробі перетину кордону в міжнародному аеропорту «Харків» працівниками кримінальної поліції був затриманий мешканець Дніпра. У поліції є обґрунтовані підстави вважати його одним із замовників вбивства громадського діяча, учасника АТО Віталія Олешка.
«Це 34-річний бізнесмен, уродженець міста Дніпра. Він є власником  декількох приватних підприємств. За нашою інформацією, затриманий планував розширення бізнесу в Бердянську»,- зазначив В’ячеслав Аброськін. 
Підозрюваного затримано в порядку ст.208 КПК України. Найближчим часом йому буде оголошено підозру за ч.2 ст.115 (Умисне вбивство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 до 15 років або довічне позбавлення волі.

 © Офіційний сайт Національної поліції: 


Управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУНП в Запорізькій області Вадим Малига та керівник проекту Дмитро Подворчанський презентували мобільний додаток «My Pol» та відповіли на питання журналістів про його роботу.


Презентація мобільного додатку відбулась 17 грудня. Перед журналістами виступили керівник проекту Дмитро Подворчанський та начальник Управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУНП в Запорізькій області Вадим Малига.
Як розповів Дмитро Подворчанський, Запорізька область стала восьмим регіоном України, де запрацював «My Pol». Головне завдання додатку — зробити життя громадян безпечнішим та прискорити  комунікацію з правоохоронними органами.Сервіс «My Pol» є повністю безкоштовним та відкритим до завантажень на платформах Play Market та App Store. Від сьогодні на території Запоріжжя та області застосунок «My Pol» набуває статусу офіційного каналу зв’язку між службами Національної поліції України та громадськістю. Цей крок пришвидшить реагування на виклики.

Користувачі «My Pol» можуть миттєво викликати поліцію за допомогою кнопки SOS, що передає дані про особу та місцеперебування заявника. Серед функцій застосунку також можливість отримувати термінові сповіщення від поліції, оцінювати роботу поліцейського, переглядати карту з адресами поліційних відділків, читати новини поліції тощо.
У випадках надзвичайних ситуацій застосунок стане в пригоді людям з інвалідністю, які не можуть викликати поліцію телефоном. Розробники також працюють над англомовною версією «My Pol», щоб програмою змогли повноцінно користуватися іноземці.
Керівник проекту подякував керівництву поліції Запорізької області за співпрацю, завдяки якій вдалося швидко запустити додаток на території регіону.


Як зазначив начальник Управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування ГУНП в Запорізькій області Вадим Малига, однією із найвагоміших переваг є те, що завдяки мобільному додатку поліція зможе швидше реагувати на виклики, особливо в умовах оголошеного воєнного стану. Також він звернувся до громадян із проханням відповідально поставитися до використання сервісу та нагадав про наслідки за здійснення неправдивих повідомлень про злочини у поліцію.
Нагадаємо, що начальник ГУНП в Запорізькій області генерал поліції третього рангу Сергій Коміссаров провів нараду, під час якої підвели підсумки роботи підрозділів поліції, визначили основні напрямки роботи та обговорили результати командно-штабних навчань.Керівництво запорізької поліції, члени профспілки та волонтери відвідали бійців батальйону «Скіф», які проходять службу в Луганській області, та привітали з новорічними і різдвяними святами.

29 грудня начальник ГУПН в Запорізькій області генерал поліції третього рангу Сергій Коміссаров відвідав бійців батальйону «Скіф», які несуть службу у місті Лисичанськ. Керівник поспілкувався з особовим складом та привітав з новорічними і різдвяними святами.


Також до захисників завітали із подарунками члени Запорізької обласної  профспілкової організації атестованих працівників органів внутрішніх справ, творчого клубу поліції та волонтери. Гості вирішили створити новорічний настрій бійцям, переодягнувшись Дідом Морозом і Снігуронькою.Під час поїздки у зону проведення Операції Об’єднаних Сил працівники поліції, члени профспілки та волонтери Запоріжжя привітали з новорічними і різдвяними святами населення Лисичанська, військовослужбовців та бійців запорізького батальйону «Скіф», які несуть службу на території Луганської області.


Підтримувати та допомагати захисникам країни – обов’язок кожного. Про це завжди пам’ятають працівники поліції, члени профспілки та волонтери Запоріжжя. Тож кожного року напередодні новорічних і різдвяних свят вони відправляються на Схід України, аби створити українським бійцям святковий настрій та підтримати їх.


Цей рік не став виключенням. 28 грудня запоріжці вирушили до міста Лисичанськ, де проходить службу батальйон «Скіф». Поліцейські та волонтери не лише привезли корисні і необхідні подарунки, а й подарували гарний настрій і посмішки захисникам. Адже привітати «скіфівців» прибули запорізькі Дід Мороз і Снігуронька.

Також віру у новорічне диво та чудовий настрій вони подарували місцевому населенню. Запоріжці завітали на вокзал міста Лисичанськ. Там поліцейські та волонтери привітали дітей, дорослих і військовослужбовців. Місцеві мешканці розповідали Дід Морозу та Снігуроньці вірші, за що отримали подарунки.

 © Офіційний сайт Національної поліції: 
Працівники ювенальної превенції організували для дітей екскурсію до Музею запорізької поліції та розповіли неповнолітнім про роботу поліцейських. Також неповнолітнім нагадали про їх права, обов’язки та відповідальність за вчинення правопорушень.

26 грудня працівники відділу ювенальної превенції влаштували для учнів Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 імені Т.Г. Шевченка екскурсію до Головного управління Національної поліції в Запорізькій області.
Діти відвідали Музей запорізької поліції, де в інтерактивній формі дізналися про історію розвитку правоохоронних органів в регіоні. Школярі мали змогу детально ознайомитися із матеріалами, експонатами, історичними документами експозиції та отримати змістовні відповіді на питання, які їх цікавили.
Окрім того, поліцейські нагадали школярам правила безпечної поведінки під час Новорічних свят та зимових канікул.  Правоохоронці розповіли дітям про їхні права і обов’язки, про адміністративну та кримінальну відповідальність, яка загрожує неповнолітнім за вчинення правопорушень. А також нагадали правила дорожнього руху та заходи особистої безпеки у разі виявлення невідомих предметів, які можуть бути вибухонебезпечними.


Під час робочої поїздки начальник ГУНП в Запорізькій області відкрив адміністративно-побутову будівлю на блокпості в місті Енергодар та поспілкувався з представниками місцевої влади.

22 грудня начальник ГУНП в Запорізькій області генерал поліції третього рангу Сергій Коміссаров відвідав місто Енергодар. Під час робочої поїздки керівник поліції відкрив адміністративно-побутову будівлю на блокпості.

З початку 1990 років перестав існувати старий пост ДАІ, який розташований на 0 км траси «Енергодар – Запоріжжя». За сприяння органів виконавчої влади м. Енергодар в умовах військово стану були виділені грошові кошти на капітальний ремонт будівлі, який буде функціонувати як блокпост. Будівля обладнана сучасними меблями, є автономне опалення, проведене водопостачання. У просторих та світлих приміщеннях буде зручно нести службу особовому складу поліції.

Також Сергій Коміссаров зустрівся з представниками місцевої влади та обговорив плани щодо забезпечення правопорядку на території міста на майбутнє, зокрема питання щодо впровадження програми «Безпечне місто». Як повідомлялося раніше, в липні завдяки співпраці із міською владою Енергодара місцевий відділ поліції отримав 5 службових автомобілів. Також для правоохоронців придбано форменний одяг.
Нагадаємо, що начальник ГУНП в Запорізькій області провів прес-конференцію, під час якої розповів про результати роботи його підрозділів за 11 місяців поточного року та превентивні заходи під час воєнного стану.


Комментариев нет:

Отправить комментарий