Літопис запорізької полiцiї

Україна понад усе!

вторник, 24 апреля 2018 г.

Міст через Дніпро

У своїх спогадах ветеран ОВС Степан Камеристий згадує про будівництво мосту через Дніпро у визволеному місті. Серед його архівних документів є газетна вирізка «Міст через Дніпро», присвячена цій історичній події. Вважаю, вам буде цікаво про це узнати. Літописець

Міст через Дніпро

           
Наказ  командуючого фронтом був гранично стис­лий: за короткий час збуду­вати мостовий залізничний перехід через Дніпро. Пер­ший варіант — провести пе­рехід по греблі Дніпрогесу виявився неможливим. Фа­шисти, відступаючи, зірвали щитову стінку і нульовий бичок. Тоді ми вирішили бу­дувати міст в районі острова Хортиці через новий і ста­рий Дніпро. Раніше строку, 22 лютого 1944 року (напере­додні дня Радянської Ар­мії) рух по мосту був від­критий. Про масштаб вико­наної  роботи    говорять  такі дані: міст будували багато тисяч чоловік, з них 10.000 населення Запоріжжя (12 робочих батальйонів). Вдень і вночі палали багаття по всьому одинадцятикілометровому відрізку залізниці. Сюди ж привозили їжу, дро­ва.

            Мостовий перехід (ви його бачите на знімку) проісну­вав до 1953 року, коли були збудовані мости за проектом Б. Преображенського.

М. АРТЕМЕНКО. Старший інженер «Запоріжалюмінбуду», колишній головний інженер мосто­вого переходу.Комментариев нет:

Отправить комментарий