Літопис запорізької полiцiї

Україна понад усе!

понедельник, 4 сентября 2017 г.

У НАЦПОЛІЦІЇ НАГОРОДИЛИ ПРАВООХОРОНЦІВ ЗА ВРЯТОВАНІ ЛЮДСЬКІ ЖИТТЯ

Історії про те, як їх врятували поліцейські, люди направляли до Нацполіції в рамках конкурсу «Поліцейський, який мене врятував». Сьогодні, 4 вересня, відбулося нагородження переможців конкурсу. Серед історій – врятування новонародженої дівчинки, яку закопала мати, врятування молодої жінки, яка ледь не втопилася під час відпочинку, а також звільнення заручників, яких у забарикадованому приміщенні утримував пацієнт психіатричної лікарні.
Сергій Князєв зазначив, що сьогодні в Нацполіції підбивають підсумки цивільного, але дуже важливого для громади конкурсу історій «Поліцейський, який мене врятував». Цей конкурс був ініційований Департаментом комунікації МВС 26 липня 2017 року. За цей час надійшло близько 50 історій як від очевидців, учасників подій, так і від колег самих поліцейських-рятівників. У нагородженні номінантів взяв участь керівник Державної служби надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін, оскільки такі знакові події, як врятування людського життя, належать якраз до компетенції ДСНС.
1N8A2693
У конкурсі перемогла історія порятунку 5-річної Вікторії з Рівненщини. Цю історію надіслала Наталія Покровська – жінка, яка удочерила дівчинку.

1N8A2683
Рятівником дитини став 39-річний капітан поліції Василь Дячук. Зараз він працює на посаді заступника начальника Сарненського відділу поліції Рівненської області-начальника слідчого відділення.
1N8A2726
Наприкінці жовтня 2011 року, завдяки професійно грамотним діям поліцейського  було врятовано життя новонародженій дитині. Її мати закопала дівчинку на власному подвір’ї одразу ж після її народження.

Почувши писк дитини, Василь Дячук одразу почав розгрібати землю руками. Під 20-сантиметровим шаром землі лежала дівчинка, загорнута у шмаття. Медиків чекати не стали, а службовим авто завезли дитину до лікарні. З того часу поліцейський опікується долею дитини, ставши для неї рятівником, який і зараз поруч.
1N8A2701
Ще одна життєва історія – це врятування лейтенантом патрульної поліції Миколою Пономаренком 23-річної жительки Кропивницького. Молода жінка пішла купатися на одному з місцевих пляжів і не повернулася до компанії, з якою відпочивала. Молоді люди викликали поліцію.
Інспектор патрульної поліції Кропивницького Микола Пономаренко був у складі екіпажу, який прийняв цей виклик.
1N8A2748
На місці події патрульні помітили у воді річки Інгул нерухомий силует людини. Відстань від берега до того місця складала близько 100 метрів. Нижче по річці поліцейські помітили рибалку на човні, якого з допомогою гучномовця теж скерували до людини на воді. Тим часом патрульний офіцер Пономаренко прийняв рішення плисти на допомогу потерпілому. Допливши до дівчини, працівник поліції виявив, що вона не подає ознак життя.
Офіцер попрохав рибалку, який підплив до місця на своєму човні, тримати потерпілу над поверхнею води. Сам поліцейський почав надавати їй домедичну допомогу. У результаті легені жінки частково звільнилися від води і вона почала самостійно дихати. Пізніше потерпілу передали бригаді медиків, яка прибула на виклик.

Голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін відзначив той позитивний факт, що в поліції є люди, які при виконанні своїх обов’язкі проявляють мужність і героїзм у питаннях пошуку і врятування людей.
1N8A2753
«Адже життя людини – це найдорожче, що є в людини на цій землі», – підкреслив Микола Чечоткін, вручивши обом офіцерам поліції відомчі нагрудні знаки ДСНС «За відвагу в надзвичайній ситуації».
1N8A2703
Тим часом у Львові семеро патрульних допомогли звільнити близько 40 пацієнтів місцевої психіатричної лікарні. Їх як заручників захопив чоловік, який знаходився у цьому ж закладі на лікуванні. Зловмисник забарикадувався із захопленими ним заручниками у приміщенні лікарні та погрожував їм фізичною розправою.
На виклик прибули кілька екіпажів патрульної поліції Львова. У складі патрулів несли службу старший лейтенант поліції Юрій Тиравський, лейтенанти поліції Роман Бліхарський, Станіслав Гетьман, Андрій Дзвоник, Назар Олех, а також сержанти поліції Богдан Гадомський та Володимир Смолинець.
1N8A2698
Зловмисник почав кидати у бік правоохоронців шматки скла і частини металевих конструкцій ґрат. Поліцейські викликали медиків, оскільки на підлозі помітили сліди крові, а самі тим часом прикрилися підручними засобами і почали підбиратися до захопленого зловмисником приміщення. Звідти було чути крики про допомогу, тож поліцейські вирішили штурмувати забарикадовані двері.
Проникнувши до приміщення, патрульні побачили, що вся підлога – у плямах крові, а багато пацієнтів отримали різані рани тіла та в області шиї. Сам підозрюваний знаходився у кінці коридору, тримаючи в руках якийсь гострий предмет. Здаватися поліцейським він не став і спробував утекти. Правоохоронці застосували до чоловіка газовий балончик і вибили з рук шматок скла, яким він погрожував поліцейським. Зловмисника затримали і передали медикам. Виявилося, що 31-річний чоловік перебував на примусовому лікуванні за жорстоке вбивство свого батька.
1N8A2730
«Поліцейські прийняли правильне рішення, миттєво зреагували на правопорушення,  яке могло призвести до великих втрат. Душевно хвора людина напала на лікарів і заблокувала все відділення. По суті це – терористична загроза, можна було б так її констатувати. І тому ми безапеляційно прийняли рішення, що саме всіх цих офіцерів потрібно заохотити», – зазначив Сергій Князєв.
1N8A2706
1N8A2777
Глава Національної поліції вручив патрульним відзнаки Міністерства внутрішніх справ України «За відвагу у службі», а мамі врятованої дівчинки – приз за перемогу в конкурсі.
1N8A2699
Також нагадаємо, що у червні глава МВС України Арсен Аваков нагородив патрульних, які врятували життя мешканцю Луцька.
Раніше патрульні м. Дніпро врятували чотирьох підлітків, яких на дерев’яній конструкції віднесло до середини ріки.

Комментариев нет:

Отправить комментарий