Літопис запорізької полiцiї

Україна понад усе!

понедельник, 17 июля 2017 г.

ЗМІНИ ДО ЗАКОНУ "ПРО НАЦІОНАЛЬНУ ПОЛІЦІЮ" СТАЛИ ЩЕ ОДНИМ КРОКОМ ДО НАЛЕЖНИХ СОЦГАРАНТІЙ ПОЛІЦЕЙСЬКИХ - СЕРГІЙ КНЯЗЄВ

Про це Голова Національної поліції заявив, коментуючи перебіг реформ у Національній поліції, протидію внутрішній корупції, а також необхідність врегулювання питань належного соціального забезпечення тих поліцейських, які чесно виконують свої обов’язки. Зокрема, йдеться про виплату одноразової грошової допомоги поліцейським, які були поранені або загинули при виконанні завдань, покладених на міліцію або поліцію.
За словами Сергія Князєва, оперативники підрозділів внутрішньої безпеки Нацполіції майже щодня виявляють факти отримання неправомірної вигоди поліцейськими. За матеріалами Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції упродовж шести місяців цього року розпочато 597 кримінальних проваджень. Найбільше з них (190) стосуються давання або одержання хабара поліцейським.
«Повірте, хабарників не побільшало. Просто ми почали більше розповідати про них. Тож домовимося сприймати картину повністю – обидві сторони медалі. Тоді ви побачите: крига скресла», – зазначив Голова Національної поліції України.
Він також наголосив, що висвітлення боротьби з внутрішньою корупцією в поліції «відсунуло на задній план» долі працівників, які сумлінно виконують свою роботу.
«Поки одні беруть хабарі – інші ризикують життям та здоров’ям на варті закону. На жаль, останнім часом поліцейські та їхні сім’ї все частіше віддають найдорожче за мир та спокій наших громадян. З початку становлення Національної поліції України маємо сумну статистику: 18 загиблих та близько 700 поранених поліцейських», – повідомив Сергій Князєв.
Зокрема, глава Нацполіції нагадав про ситуацію з харківським патрульним Василем Марковичем, якого на початку грудня минулого року двоє нападників побили до стану коми. На початку травня поліцейські встановили особи зловмисників. Після копіткого збору доказів одному з нападників вже повідомлено про підозру у вчиненні злочину. Водночас побитий поліцейський у важкому стані перебуває на лікуванні у Швейцарії.
Також Сергій Князєв нагадав про поранення поліцейського охорони Сумщини Віктора Ігнатенка. Наприкінці лютого він отримав два кульові поранення від зловмисника, який намагався підірвати банкомат і обікрасти його. Одна з куль влучила в обличчя поліцейського. Тоді нападника затримали. Тим часом у військовому госпіталі Міноборони України лікарі видалили кулю, яка застрягла у ребрі Віктора Ігнатенка. Зараз на нього чекає реабілітація.
Голова Національної поліції України підкреслив, що одним з основних обов’язків суспільства є забезпечення поліцейських та їхніх родини соціальними гарантіями: як тих, хто щойно прийшов на службу, так і тих, які присвятили їй все своє життя. У зв’язку з цим Сергій Князєв зазначив, що прийняття Верховною Радою Закону №2097 щодо виплати одноразової грошової допомоги поліцейському стало черговим кроком у процесі врегулювання питання соціальних виплат поліцейським.
«Ми на важкому шляху і результат не буде миттєвим, але ми його чітко визначили і з нього вже не зійдемо. Далі буде», – підкреслив Сергій Князєв.
Нагадаємо, 8 червня Верховна Рада України схвалила законопроект«Про внесення змін до статті 97 Закону України «Про Національну поліцію» щодо виплати одноразової грошової допомоги поліцейському». Зміни врегульовують питання виплати одноразової грошової допомоги поліцейським, які отримали поранення або загинули при виконанні завдань, покладених на міліцію або поліцію.
Також нагадаємо, що в лютому цього року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков підписав наказ, яким посади міліціонерів під час проходження ними служби в органах внутрішніх справ були прирівняні до посад поліцейських – для врегулювання питань їхнього пенсійного забезпечення.
Департамент комунікації
Національної поліції України

Комментариев нет:

Отправить комментарий