Літопис запорізької полiцiї

Україна понад усе!

четверг, 6 июля 2017 г.

Із історії запорізької міліції. Рік 2014 (друге півріччя)

Деякі факти  діяльності запорізької міліції у 2014 році за матеріалами сайту ГУНП в Запорізькій області 
29.07.2014 о 7 годині ранку працівники державтоінспекції ГУМВС України в Запорізькій області проводили своїх колег, які направляються в зону проведення антитерористичної операції на Сході країни.
15 співробітників ДПС Державтоінспекції Запорізької області вирушили в зону АТО. Очолив п'ять екіпажів, по три людини в кожному, командир роти ДПС ДАІ регіону, майор міліції Роман Алешкевич.
Начальник управління ДАІ Запорізької області полковник міліції Ігор Пожидаєв розповів, що всі зазначені співробітники є добровольцями, і цілком свідомо виказали готовність виконувати будь-які поставлені завдання по захисту країни від терористичних угруповань.

Запорізькі працівники міліції їдуть до Ізюма, а звідти будуть направлені в райони звільнених територій. Попередньо, хлопці відряджені на місяць. Екіпажі екіпіровані всім необхідним: бронежилетами, раціями, автоматичною зброєю, продуктами харчування.

З напутніми словами до бійців-захисників звернувся заступник начальника ГУМВС України в Запорізькій області полковник міліції Олександр Кузнєцов. Він зазначив, що головне їх завдання - з честю здійснювати охорону громадського порядку в районах прибуття, зробивши свій внесок у підтримку миру на цих територіях.
Але найголовніше завдання, яке поставлено перед виїжджаючими екіпажами запорізьких правоохоронців – виконати свій обов’язок і повернутися назад у тому ж складі.

21.08.2014 р. Співробітники Новомиколаївського райвідділу ГУМВС України в Запорізькій області отримали в подарунок «Рено». Ключі від нового транспортного засобу чергової частини місцевого райвідділу вручив президент АТ «Мотор Січ» В’ячеслав Богуслаєв.
«Сьогодні найважча служба, робота – у співробітників міліції. Всі знають, яка зараз складна ситуація в Донецькій та Луганській областях. Оскільки Новомиколаївський райвідділ знаходиться неподалік, міліціонери мають бути оснащені як годиться. Тому сьогодні ми подарували цей автомобіль,» - говорить В’ячеслав Олександрович.
В свою чергу за довгі роки співробітництва та неабияку допомогу протягом тривалого часу подякував керівникові підприємства начальник запорізької міліції генерал-майор Віктор Ольховський.
«Коли виникло питання про те, що у нас досить тривалий час райвідділ не має чергової машини, В’ячеслав Олександрович сказав, що із задоволенням допоможе. Сьогодні він вручив ключі від обіцяної автівки, за допомогою якої міліціонери зможуть дістатися до місця скоєння злочину швидко навіть засніженою зимою, незважаючи на наші дороги».
Як розповів начальник райвідділу Ярослав Гелетій, на території району розташовані близько 70 населених пунктів. «Кожного дня трапляється більше десятка пригод та злочинів, на які необхідно виїжджати міліціонерам. Важко це робити, коли немає постійного транспортного засобу» - зазначив підполковник міліції.
Але відтепер в місцевих правоохоронців є новенький «Рено», тож керівництво ГУМВС чекає на ще оперативнішу роботу та високі показники!
22 серпня – День пам’яті працівників органів внутрішніх справ, які загинули при виконанні службових обов’язків. Запорізький гарнізон міліції за часів Незалежності України втратив 8 співробітників. Гірко було ховати товаришів у мирний час, однак біль від втрати у теперішні, буремні часи також нічим не можна пом’якшити.
Останнім, перед ким у скорботі схилили голови запорізькі міліціонери був Сергій Цвигун. Як і мільйони пересічних українців старший сержант міліції хотів жити у мирній державі. Будував плани на майбутнє, посміхався друзям, пишався своєю службою. Мріяв про кар’єру офіцера-правоохоронця й наполегливо втілював мрію у життя. Та не судилося… Життя 23-річного міліціонера роти міліції особливого призначення «Беркут» обірвала куля…
Сергій Цвигун народився 18 вересня 1990 року. Ріс у неповній сім’ї: батько жив окремо, у сусідній області. Тому вся чоловіча робота у домі лягла на їх, разом зі старшим братом, плечі. Ще зі шкільної лави активно займався спортом, віддаючи перевагу боротьбі дзюдо.
Тож не дивно, що на строкову службу потрапив у підрозділ розвідки. На «відмінно» закінчив повний навчальний курс підготовки аеромобільних військ.
Друзі згадують, що Сергій просто марив службою і з юності до неї готувався. Займався дзюдо, був призером обласних, всеукраїнських змагань. Після армії остаточно вирішив пов’язати подальше життя з правоохоронною діяльністю і пішов до міліції.
У органи внутрішніх справ Сергій прийшов у липні 2010-го року. Працював у Орджонікідзевському райвідділі міліції на посадах помічника оперативного чергового, міліціонера-водія, інспектора патрульної служби. А у вересні 2011 року перейшов до РМОП «Беркут», у якій працював і його старший брат Віктор Цвигун.
Цвигун-молодший дуже пишався своєю нелегкою службою, хоча вона практично не залишала вільного часу на особисте життя. За недовгий час служби зарекомендував себе виключно позитивно. Неодноразово заохочувався керівництвом підрозділу. Мріяв про офіцерські погони, тож заочно закінчив вищий навчальний заклад.
Як згадують колеги, Сергій був дуже позитивною і, як то кажуть, правильною людиною. Веселий та компанійський, безвідмовний, якщо комусь потрібна була допомога. А ще він умів чудово сміятися. Тихий, але якийсь дуже заразливий сміх Сергія, за словами колег, дивним чином піднімав людям настрій, додавав життєвого тонусу, викликав посмішки на обличчях спецпризначенців
Останній раз у Запоріжжі Сергій приїжджав в січні. Рідні тоді його вмовляли залишитися, але він відповів: "Я присягу давав, відступити не можу".
Чергове відрядження в палаючий Київ для Сергія Цвигуна виявилося, на жаль, останнім. Трагедія сталася недалеко від Будинку профспілок під час охорони громадського порядку у столиці. Невідомий зловмисник вистрілив в міліціонера і 20 лютого він помер в госпіталі від вогнепального поранення.
Понад 1000 запорожців прийшли проститися з 23-річним Сергієм Цвигуном. В невеликий двір будинку в селищі Калантировка проводити правоохоронця в останній путь прийшли рідні, друзі, сусіди, колеги, однокласники, вчителі школи, де Сергій навчався і всі, хто був з ним знайомий. Стримати сльози не змогли навіть чоловіки.
Сергій Цвигун до кінця виконав обов’язок громадянина та міліціонера. Виконав ціною власного життя. Важко знайти слова, котрі б пом’якшили біль втрати, який нічим не втамувати. Особовий склад гарнізону запорізької міліції схиляє голову і сумує за своїм товаришем.
Служити народові України в лавах запорізької міліції продовжує Віктор Цвигун. Вірний пам’яті Сергія, для якого честь та службовий обов’язок були понад усе, він отримав офіцерське звання і очолив взвод, в якому служив його менший брат. Лейтенант міліції Віктор Цвигун у складі батальйону міліції спецпризначення зараз несе службу в зону проведення АТО, щоб якомога швидше у країні запанував мир та спокій. Щоб вона стала вільною, єдиною, сильною та щасливою державою. Такою, в якій мріяв жити та кохати старший сержант міліції Сергій Цвигун.
  
 22.08.2014 рПрацівники запорізької Державтоінспекції зробили свій внесок в акцію по технічній допомозі військовим у зоні проведення антитерористичної операції. У вільний від служби час, працівники міліції власними руками відремонтували старенький «УАЗ», а зробити автомобіль більш «броньованим» безкоштовно допоміг колектив запорізького промислового підприємства.
Працівники УДАІ ГУМВС України в Запорізькій області активно долучилися до заходів щодо надання технічної допомоги армії, яка веде боротьбу з терористами на сході країни.
Правоохоронці власним коштом придбали старий автомобіль «УАЗ», який серед автолюбителів називають «таблеткою» щоб відремонтувати та зробити максимально корисним у воєнно-польових умовах.
Спочатку міліціонери у вільний від служби час відремонтували двигун та підвіску, а потім залучили до своєї ініціативи колектив підприємства «Запоріжсталь».
Працівники заводу з задоволенням допомогли. Вони зміцнили кузов надійними металевими конструкціями.
Відтепер машина має захисну «броню» і готова до експлуатації за багатьма напрямками.
В автомобілі можна перевозити зброю, боєприпаси, а при необхідності поранених.
Співробітники ДАІ сподіваються, що створений ними та запоріжсталівцями«бронемобіль» стане у пригоді військовим при виконанні бойових завдань, а може навіть врятує не одне життя.


З 22 по 25 серпня у зв’язку із святкуванням Дня Державного Прапора України та 23-ї річниці Незалежності України особовий склад запорізької міліції переведено на посилений варіант несення служби.

На території міста та області планується більше 60 масових заходів з нагоди відзначення цих святкових дат. Тож для охорони громадського порядку залучено близько 480 співробітників міліції.

Запорізькі правоохоронці звертаються до місцевого населення і гостей міста Запоріжжя та області з проханням бути толерантними, культурними та дотримуватися правопорядку.26.08.2014 Дільничні інспектори Мелітопольського МВ ГУМВС України в Запорізькій області «на гарячому» затримали 29-річного місцевого мешканця, на рахунку десяток крадіжок телефонного кабелю ВАТ «Укртелеком».

Упродовж двох літніх місяців 2014 року до чергової частини Мелітопольського міськвідділу міліції надійшло більше десяти повідомлень про крадіжки телефонних кабелів з підземних комунікацій «Укртелекому». Усі вони були майже ідентичні -вночі, до комунікаційних шахт навідувався невідомий та відрізав дроти.
На кожне звернення невідкладно виїжджала слідчо-оперативна група міськвідділу. Спільно зі спеціалістами телекомунікаційних мереж правоохоронці ретельно оглядали колодязі зсередини. Фахівцями було встановлено, що невідома особа вирізала частину кабелю, залишивши без телефонного зв'язку й Інтернету мешканців одного з районів міста. Тож аби на «гарячому» упіймати розкрадача електрокабелю, правоохоронці влаштували справжню засідку. Було створено 10 мобільних груп, які патрулювали місто і вдень і вночі. Упродовж кількох діб дільничні інспектори міськвідділу міліції чергували біля об'єктів комунальної власності і, врешті-решт, зловмисник потрапив «у пастку». Пізно вночі дільничний інспектор міськвідділу капітан міліції Володимир Кірчев помітив молодика, який спритно вскочив всередину колодязя. А вже через лічені хвилини за ним туди ж спустилися і міліціонери.
Упродовж двох місяців з ножицями, кочергою та великою торбиною зловмисник по ночах проникав в кабельний колодязь і вирізав телефонні дроти. За один такий візит примудрявся виносити від 40 до 70 м кабелю. Потім знімав ізоляцію і здавав мідь на металобрухт. Тож враховуючи, що доведена причетність затриманого до майже десятка таких кримінальних епізодів, неважко собі уявити суму завданого збитку.
Наразі за усіма фактами відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Розпочаті кримінальні провадження за ознаками злочину передбаченого ст. 185 Кримінального кодексу України (Крадіжка). Досудове розслідування триває.

26.08.2014 Співробітники Державної служби охорони при ГУМВС України в Запорізькій області за «гарячими слідами» затримали жителів обласного центру, які «полювали» на чужі мобільні телефони.
C:\Users\Elena\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.Word\IMG_0005.jpg
Як розповів молодший інспектор групи затримання Орджонікідзевського міжрайонного відділу УДСО Олександр Поліщук, близько півночі наряд отримав повідомлення про пограбування у парку по вулиці 40-років Радянської України. Міліціонери одразу ж виїхали за вказаною адресою.
Біля парку правоохоронці помітили хлопця, який потребував медичної допомоги. Потерпілий, 23-річний мешканець Запорізької області, зрадів, побачивши чоловіків у міліцейській формі. Хлопець розповів, що ввечері, коли вже наближався до парку, до нього несподівано підбігли незнайомці. Останні, раптом накинулись на молодика та почали його бити, після чого відібрали в нього мобільний телефон «Леново». Отримавши бажане, зловмисники зникли у дворах багатоповерхівок.
Завдяки оперативному реагуванню наряду ДСО, які через лічені хвилини вже були на місці злочину, правопорушникам не вдалося далеко втекти. В одному з дворів багатоповерхівок правоохоронці помітили молодиків, які за описами потерпілого схожі на нападників.
Як тільки патрульний автомобіль наблизився ближче, невідомі почали втікати. За декілька хвилин чоловіків було затримано. Ними виявилися 22-річний та 23-річний мешканці обласного центру, які ніде не працюють та мають чималий кримінальний досвід у «сфері» майнових злочинів. Характерним для обох зловмисників став той факт, що обидва у цьому році звільнилися з місць позбавлення волі, де відбували покарання. Один – за крадіжку мобільного телефону, а інший – за шахрайство, об’єктом якого також став засіб зв’язку.
На сьогодні за цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 186 Кримінального кодексу України (грабіж), санкцією якої передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до шести років. Розслідування триває.

29.08.2014 р. Сьогодні, коли на територію нашої країни посягнув ворог, міліціонерам доводиться нести службу не лише з охорони громадського порядку і боротися зі злочинністю на вулицях населених пунктів України, а й відстоювати суверенітет своєї Батьківщини. Вже чимало запорізьких міліціонерів відправилось у зону проведення Антитерористичної операції і всі вони повернулись Героями.
Одним із них є старший інспектор бойової та спеціальної підготовки групи кадрового забезпечення спеціальної роти міліції Головного управління МВС України в Запорізькій області капітан міліції Олександр Бондаренко, якого відзначено державною нагородою – орденом «За мужність» III ступеню.
Свою службу в органах внутрішніх справ Олександр розпочав у січні 2004 року. Успішно пройшовши курс «молодого бійця» у Запорізькому училищі професійної підготовки працівників міліції, служив на посадах молодшого та середнього начальницького складу підрозділів обласного ГУМВС.
У вересні 2008 року, як перспективний працівник, переведений до управління по боротьбі з організованою злочинністю Головного управління МВС України в Запорізькій області, а через декілька років призначений на посаду старшого інспектора бойової та спеціальної підготовки групи кадрового забезпечення спеціальної роти міліції. Там Олександр працює і сьогодні.
Коли виникла потреба в захисті нашої країни, він разом зі своїми колегами відправився у зону АТО. Сталося це 6 червня.
Капітан Бондаренко разом з іншими запорізькими бійцями ніс службу на блок-пості №5 біля міста Слов’янськ та на горі Карачун. В перший же день вони зрозуміли, що потрапили в справжнє воєнне пекло. Під час їх першого бойового чергування терористи, використовуючи інженерну машину ІМР-2, оснащену важким озброєнням, намагалися прорватися з міста Краматорська до Слов’янська та знищити блок-пост. Завдяки рішучості, мужності та героїзму Бондаренка і його товаришів по службі прориву терористів не допущено, а інженерну машину знешкоджено.
Обстріли їхнього блок-посту протягом місяця відбувалися кожного дня, окрім того по декілька разів на добу нападала піхота ворогів.
«Особливо запам’яталася остання ніч в зоні АТО, - згадує Олександр, - 4 липня через наш блок-пост намагалася здійснити прорив в місто Краматорськ колона терористів. В 23:05 по рації пішла команда "Боєготовність №1!" У кожного з нас було визначене місце, я в таких випадках висувався на центральну позицію. Разом з командиром вирушили назустріч бойовикам, у нас була інформація, що буде прориватися бронетехніка, зі своєю гвардією має йти на прорив Стрєлков».
Було важко, небезпечно та ризиковано, але врешті-решт він разом зі своїм командиром Олександром Панченком зумів не лише вижити в справжньому запеклому бою з терористами, а й нанести чималих втрат противникові. Запорізькі бійці спеціальної роти міліції знищили 2 легкові автомобілі, танк Т-72, 2 БМП-2, 1 БД-2 та більше 20 терористів, а також навіть взяли полонених.
За це обох Олександрів відзначено державною нагородою – орденом «За мужність» III ступеню.
Капітан міліції не вважає, що вчинив якийсь подвиг, а лише виконував свій обов’язок. Але важливо те, що в нас є такі захисники, які готові йти в небезпеку та ризикувати власним життям, аби це пекло не пробралося вглиб нашої країни. Тож 7-річна донечка Олександра Бондаренка має повне право пишатися своїм батьком-героєм.

У рецидивіста, раніше неодноразово засудженого за розбійні напади, працівники міліції вилучили бойову гранату, пістолет, та аксесуари, за допомогою яких зловмисник ховав обличчя.
29 серпня у Жовтневому районі Запоріжжя в один із закладів, котрі надають громадянам послуги кредитування, увійшов невідомий чоловік. На незнайомцеві була широкопола панама та темні окуляри, які не давали змоги розгледіти обличчя. Одяг доповнювали джинси та, не зважаючи на досить теплу погоду, олімпійка з довгим рукавом. Пізніше з’ясувалося, що такий одяг ховав від сторонніх очей численні татуювання на руках.
Впевнившись, що у приміщенні знаходяться лише двоє працівниць, а охорона відсутня, чолов’яга дістав гранату та предмет, схожий на пістолет і зажадав, щоб йому у пакет зібрали готівку. Перелякані жінки виконали вимогу розбійника. Проте улов був незначним: всього 1300 гривень. Отримавши гроші, злодій швидко ретирувався, щоб через короткий проміжок часу «навідати» ще один, схожий за родом діяльності, заклад. Напад повторився за ідентичним сценарієм, але безрезультатно. Виявилося, що, на відміну від попереднього, клієнтам тут видається не готівка, а пластикові картки з нарахованими на них відповідними сумами…
Отримавши інформацію про розбійні напади, скоєні, згідно опису потерпілих, однією й тією ж людиною, працівники запорізької міліції розпочали комплекс оперативно-розшукових заходів. У числі інших, відпрацьовувалася й версія, що розбійник – не запоріжець. Оперативно були перекриті залізничні та автобусний вокзали. Саме на останньому працівники Жовтневого райвідділу помітили схожого за описом чоловіка у джинсах з містким пакетом у руках. І хоча ні олімпійки, ні панами з окулярами на ньому не було, правоохоронці вирішили перевірити особу громадянина. Але реакція того на працівників міліції розвіяла останні сумніви. Побачивши міліціонерів, чоловік спробував позбутися пакета, а потім кинувся втікати. Втім, правоохоронці не залишили йому жодного шансу. Очікувано, у пакеті знайшлися зброя та аксесуари, за допомогою яких зловмисник ховав обличчя. Вилучили у нього й «здобич» - готівку.
 З’ясувалося, що 43-річний затриманий дійсно мешканець іншої області, має багатий кримінальний «стаж» саме за скоєння розбійних нападів і лише нещодавно звільнився з місць позбавлення волі. Окрім того, є всі підстави вважати, що останнім часом він «відмітився» кількома розбоями на території інших областей України. Зловмисника затримано згідно ст. 208 КПК України. Вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Зброю направлено на експертизу. Розпочато кримінальне провадження за ч.3 ст. 187 Кримінального кодексу України (Розбій). Нагадаємо, що санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до дванадцяти років з конфіскацією майна. Триває також перевірка на причетність затриманого до схожих злочинів, скоєних на території інших областей України.
02.09.2014 р.  Протягом кількох десятиліть, традиційно, День знань починається з уроку Миру. Але лише зараз українці насправді зрозуміли значення цього слова. Ще донедавна мирна країна наразі переживає нелегкі часи. Але ми впевнені: Україна житиме доти, доки в ній є небайдужі люди. Не байдужі як до долі в цілому держави, так і кожного з людей, які живуть поруч.

Співробітники запорізької міліції беруть постійну активну участь у проведенні антитерористичної операції на сході країни. А вдома їх з тривогою та нетерпінням чекають близькі: батьки, дружини, дітлахи… Саме для останніх 1-го вересня, у День знань було організовано справжнє свято з ласощами та великою концертною програмою, де для дітей та дружин учасників АТО співали і танцювали запорізькі таланти, зокрема знана та популярна на запорізьких теренах міліцейська шоу-група «02».
У організації заходу, окрім правоохоронців, взяли активну участь Комітет громадського контролю при Запорізькій обласній державній адміністрації та адміністрація готельно-розважального комплексу «Санрайз», у якому, власне, й проходило дійство.
Начальник управління кадрового забезпечення ГУМВС України в Запорізькій області Віктор Нестеренко впевнений: подібним заходом запоріжці вкотре показали свою небайдужість та єдність перед зовнішньою загрозою. А доки в державі є небайдужі люди, Україна житиме.
  


Міліція швидко вирахувала винуватців правопорушення, котре сколихнуло мешканців села Новодніпровка, де невідомі на місцевому цвинтарі пошкодили понад півсотні надгробних пам’ятників. З’ясувалося, що це справа рук… двох малолітніх, вихованню яких батьки, на жаль, не придають належної уваги.


31-го серпня до чергової частини Кам’янсько-Дніпровського райвідділу внутрішніх справ звернувся голова Новодніпровської сільської ради. Чоловік повідомив, що на сільському кладовищі невідомі особи вчинили справжній погром, перекинувши та пошкодивши десятки пам’ятників. На місце події терміново виїхала слідчо-оперативна група райвідділу. Розшук зловмисників не забрав багато часу. Відпрацювавши територію, міліціонери дуже швидко з’ясували, що акт вандалізму – справа рук підлітків. А потім встановили й особи правопорушників – двох місцевих мешканців 2005 року народження. Опитані у присутності батьків хлопці відразу ж зізналися у скоєному. За їх словами, пішли на цвинтар у пошуках цукерок, які іноді залишають на могилах родичі померлих. Перший пам’ятник, мовляв, штурнули випадково, а далі «увійшли у смак»…


Оскільки самі правопорушники не досягли віку кримінальної відповідальності, за їх дії доведеться відповідати батькам. А заодно й подумати над питанням виховання власних нащадків.


03.09.2014 р. Розслідування заяви про зниклих безвісти громадян вивело працівників запорізької міліції на вбивцю, яким виявився близький родич загиблих.
Кілька місяців тому до Шевченківського райвідділу звернулася громадянка, яка повідомила про те, що її колишній чоловік – 56-річний приватний підприємець та його 74-річна матір зникли без вісти. Згідно чинного законодавства, подію було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато кримінальне провадження за ст.. 115 Кримінального кодексу України (умисне вбивство). І чим далі міліціонери заглиблювались у ситуацію, тим більшою ставала впевненість, що зниклі стали жертвами злочину. Ніяких слідів, які свідчили б про дальню поїздку, полишений без нагляду мікроавтобус, не працююча торгова точка, що належала підприємцеві…
Працівники міліції розпочали комплекс оперативно-розшукових заходів, у числі яких і ретельну перевірку рідних та знайомих зниклих. З’ясувалося, що комерсант був кілька разів одружений, має дорослих дітей від різних жінок. Саме один з них – 23-річний парубок особливо зацікавив міліціонерів. Справа в тому, що ніде не працюючий молодик вживав наркотики, й за свідченнями близьких, з цією метою неодноразово безрезультатно прохав грошей у батька. А останнім часом у нього невідомо звідки з’явилися кошти на «красиве життя».
У ході проведення слідчо-оперативних дій правоохоронці впевнилися у своїх підозрах, які у подальшому підтвердив і безпосередній свідок злочину – дальній родич зловмисника.
Наразі встановлено, що злодій, підбурюваний жадобою грошей, ретельно готувався до вбивства близьких йому людей: завчасно придбав невстановлену вогнепальну зброю (за попередніми даними – пістолет ТТ).
Застреливши батька та задушивши стареньку бабусю, негідник, за допомогою того самого дальнього родича втопив тіла у зливній ямі, куди потім залив ще й кілька кубометрів бетону.
Втім, всі ці хитрощі не допомогли вбивці: врешті на його руках зімкнулися кайданки.
Наразі злодія заарештовано, йому оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 115 КК України (умисне вбивство двох або більше людей). Нагадаємо, що санкцією статті передбачено покарання аж до довічного ув’язнення.
Триває досудове розслідування.
03.09.2014 р з журналістами запорізьких засобів масової інформації в рамках традиційного брифінгу зустрівся начальник Управління кадрового забезпечення ГУМВС України в Запорізькій області полковник міліції Віктор Нестеренко. Він розповів про заходи, які вживаються співробітниками міліції на сьогоднішній день з метою захисту нашої області від злочинних посягань агресора в рамках неоголошеної війни.
«Всім зрозуміло, що фактично антитерористична операція на сьогодні завершена, відбулося неоголошене вторгнення на територію України військ Російської федерації» - з цього розпочав зустріч із журналістами начальник управління кадрового забезпечення ГУМВС України в Запорізькій області Віктор Нестеренко. Полковник запевнив, кожен міліціонер готовий стати на захист області. На сьогоднішній день вже більше 170 працівників запорізької міліції пройшли через зону АТО – це УБОЗівці, колишній «Беркут», працівники «Грифону», «Соколу», «Гепарду», карного розшуку, Управління по боротьбі з економічною злочинністю, слідчі, кадровий апарат. Фактично представники всіх служб міліції побували на Донбасі.
Керівницвом ГУМВС України в Запорізькій області, профспілкою атестованих працівників міліції проводиться робота щодо оснащення наших міліціонерів, які відправляються в зону АТО. На жаль, на сьогодні наш запорізький гарнізон по «офіційним каналам» не отримав жодного бронежилета, жодного шолома, питання оснащення працівників міліції лягло на керівництво обласної міліції та на самих працівників. Вже двічі співробітники перераховували одноденний заробіток у фонд придбання засобів захисту. Таким чином ми зібрали близько 800 тисяч гривень. На ці кошти ми закупили сертифіковані бронежилети, шоломи, каски, захисні окуляри, тактичні рукавиці, рюкзаки.
Не стоїть осторонь наша міліцейська ветеранська організація. Не дивлячись на мізерні пенсії, буквально вчора від них було вручено п’ять бронежилетів та інше приладдя.
Ми продовжуємо формувати добровольчі підрозділи з числа діючих співробітників міліції. Записалося більше тисячі співробітників. Вони будуть проходити навчання і будуть оснащені зброєю. Це відбуватиметься паралельно зі службою в органах МВС. Створимо три або чотири батальйони. Сподіваємося, що держава зброю дасть, тому що на сьогодні міліція озброєна згідно умов мирного часу. Звичайно, це не наше завдання йти воювати, але ми готові в будь-який момент піти на передову. Ми не чекаємо ініціативу зверху, це наше починання.
Крім того, в нас створений батальйон міліції особливого призначення «Скіф» з штатною чисельність 200 одиниць, на сьогодні укомплектовано – 160, більше 50 кандидатів проходять відбір в цей батальйон. Також тиждень тому створена рота міліції особливого призначення «Берда», в яку вже є більше більше50 кандидатів. Її завдання – охорона громадського порядку в місті та області.
Ми звертаємося до всіх громадян, хто готовий зі зброєю в руках захищати суверенітет нашої країни, будь ласка, приходьте, записуйте в наші батальйони!
Кожен громадянин Запоріжжя повинен бути готовий, в разі небезпеки взяти зброю, мати мужність воювати. Ніхто за нас це не зробить! - заявив Віктор Нестеренко.


Співробітниками відділу державної служби по боротьбі з економічною злочинністю Запорізького міського управління ГУМВС України в Запорізькій області викрито злочинну групу, яка протягом тривалого часу привласнювала кошти, котрі виділялися для захоронення так званих «клінічних відходів»: ампутованих частин тіла, тощо. Замість необхідної кремації їх просто прикопували у лісосмугах.
Співробітниками міліції встановлено, що керівник одного з запорізьких товариств з обмеженою відповідальністю, зловживаючи службовим становищем, впродовж останнього року, внаслідок не виконання умов договорів із захоронення клінічних відходів, які є небезпечними для людей та навколишнього середовища, привласнив бюджетні кошти в розмірі понад 170 тисяч гривень.
Згадане товариство спеціалізується на збиранні та утилізації небезпечних відходів, в тому числі клінічних (біологічних) відходів, до яких відносяться відходи, що виникають у результаті медичного догляду, ветеринарної чи подібної практики, та відходи, що утворюються у лікарнях, родильних домах або інших закладах під час досліджень, операцій, тощо. Тобто: ампутовані частини тіла, ембріони після абортів, викидишів... Згідно укладених з медичними закладами договорів на утилізацію, клінічні відходи, як правило, повинні бути утилізовані шляхом спалювання в крематорії. Проте директор ТОВ, за попередньою змовою з трьома своїми підлеглими, просто вивозив біоматеріал до лісосмуг або звалищ. Гроші за утилізацію йшли до кишень зловмисників. Потрібно зазначити, що, навіть не зважаючи на моральний аспект справи, подібна «діяльність» несла реальну небезпеку для людей та навколишнього середовища й могла завершитися сумно…
Під час проведення слідчого експерименту за участю одного з учасників оборудки, у лісосмузі поблизу смт Комишуваха було виявлено близько тони клінічних (біологічних) відходів.
Наразі проведено ряд обшуків. Здійснюються заходи по вилученню в медичних закладах документів щодо виконання договорів зі згаданим ТОВ (акти виконаних робіт, рахунки, за якими сплачувалися виконані роботи).
За матеріалами ВДСБЕЗ слідчим підрозділом розпочато кримінальне провадження за ознаками ч.4 ст. 191 Кримінального кодексу України (Привласнення, розтрата майна, або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем). Нагадаємо, що санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до восьми років.
Триває досудове розслідування.


Співробітники Управління по боротьбі з кіберзлочинністю ГУМВС України в Запорізькій області під час всеукраїнського відпрацювання під умовною назвою «Пірати» відкрили 9 кримінальних проваджень за фактом порушення прав інтелектуальної власності.
Міністерство внутрішніх справ особливу увагу приділяє проблемі, яка останнім часом набула актуальності для нашої держави - незаконне використання або розповсюдження аудіовізуальних творів і комп'ютерних програм за допомогою телекомунікаційних мереж та системи Інтернет.
З метою активізації оперативно-розшукових і профілактичних заходів щодо виявлення та припинення протиправної діяльності осіб, що порушують авторські права з використанням всесвітньої інформаційної системи Інтернет та телекомунікаційних мереж, на території Запорізькій області в рамках всеукраїнської з 4 серпня по 4 вересня була проведена оперативно-профілактична операція під умовною назвою «Пірати».
За період операції запорізькою міліцією відкрито 9 кримінальних проваджень за фактом порушення прав інтелектуальної власності, з яких: 4 - за ознаками ст. 176 (Порушення авторського права і суміжних прав) КК України; 1 - за ознаками ст. 177 (Порушення прав на винахід, корисну модель, промисловий зразок, топографію інтегральної мікросхеми, сорт рослин, раціоналізаторську пропозицію) КК України та 4 - за ст. 229 (Незаконне використання знака для товарів і послуг, фірмового найменування, кваліфікованого зазначення походження товару) КК України. Як розповів начальник Управління по боротьбі з кіберзлочинністю ГУМВС України в Запорізькій області Максим Єресько, в рамках відкритих кримінальних проваджень проведено 3 обшуки, в ході яких з незаконного обігу вилучено 8 одиниць комп'ютерної техніки та мережевого обладнання, грошові кошти в сумі близько 6000 гривень.
Так, працівники управління викрили протиправну діяльність мешканця Запоріжжя, який реалізовував у мережі Інтернет комп'ютерні програми з ознаками контрафактності. У результаті цієї протиправної діяльності компанії «Місrosoft» завдано матеріальної шкоди на суму близько 20 тисяч гривень. Відносно фігуранта розпочато 2 кримінальні провадження за ознаками ст. 176 КК України. На теперішній час йому оголошено про підозру, обвинувальні акти направлені до суду. Такі злочини караються позбавленням волі на строк до двох років.
 10.09.2014 За минулу добу запорізькі міліціонери прийняли заяви від трьох громадян, які стали жертвами «банківських спритників». Головна мета цих зловмисників – заволодіти коштами власників банківських карток.

Запорізькі правоохоронці не припиняють попереджати громадян бути більш обачними та не втрачати пильність. Описана багато разів схема «Ваш родич – в міліції» дозволила дещо знизити кількість потраплянь городян на цей «гачок». За минулу добу не зареєстровано жодного потерпілого від такого виду шахрайських дій.
Проте лиходії не зупиняються на вже обкатаних часом аферах, а «йдуть в ногу» з новітніми технологіями. За минулу добу ГУМВС України в Запорізькій області зареєстровано три таких випадки. Так, о 21.40 до Жовтневого райвідділу міліції звернулась 59-річна жінка. Вона розповіла, що на інтернет-сайті розмістила об’яву про продаж телевізора та вказала номер свого мобільного телефону. Ввечері 9 вересня їй на мобільний зателефонував невідомий та виказав намір придбати її техніку. Покупку ж він запропонував оплати через банкомат, перерахувавши гроші на кредитну картку. Заявниця через термінал виконала декілька операцій, які «продиктував» незнайомець, після чого з її кредитної картки були зняті гроші в сумі 8700 грн.
Того ж вечора до Комунарського райвідділу міліції звернувся 60-річний житель вулиці Осипенко. Ввечері на його мобільний зателефонував невідомий, відрекомендувався співробітником банку та сказав, що в їх системі – збій, тому картка заявника може бути заблокована. Збентежений чоловік пішов до банкомату та почав виконувати операції, які диктував йому лиходій, після чого перевірив свій баланс та виявив зникнення грошей в сумі 2400 гривень.
Також за допомогою до Мелітопольського міськвідділу міліції звернувся 32-річний житель міста, який заявив, що його знайомий через Інтернет продав мобільний телефон та попросив на свою картку отримати гроші в сумі 700 гривень. Після цього вдень з ним по телефону зв’язався невідомий і розповів: для того, щоб він зміг перерахувати гроші потрібно підійти до терміналу та зробити декілька комбінацій. Після цього з картки зникли гроші в сумі 1424 гривні.
Отже, даючи номер своєї банківської картки, ви потенційно самі наражаєте себе на небезпеку. Номер картки, пін-код та фізична наявність картки – це ті реквізити, що дають змогу зловмисникам доступ до ваших грошей. І чим більше інформації, тим легше аферистам заволодіти вашими грошима. Тому правоохоронці закликають громадян бути обережними, не виконувати ті операції, що вимагають від вас здійснити сторонні особи. У багатьох випадках величезних втрат могло б не бути, якби сама жертва проявляла хоча б трішки уваги і пильності! У разі виникнення проблем з операціями по банківським карткам, одразу ж звертайтесь до працівників банку, які пояснять вам, що потрібно робити не наражаючись на небезпеку бути ошуканим.

11.09.2014 Училище професійної підготовки працівників міліції напівжартома називають «кузнею міліцейських кадрів». Але, без жартів, багато з випускників цієї «початкової школи правоохоронця», не в останню чергу завдяки отриманим там знанням і вмінням, пройшли шлях від рядових працівників до старших офіцерів запорізького, та й не тільки гарнізону міліції.
Два десятиліття… З одного боку незначний, навіть у рамках одного покоління, термін. З іншого, за ці роки Запорізьке училище професійної підготовки працівників міліції (ЗУПППМ) дало путівку у життя багатьом тисячам фахівців, які гідно несуть важку, але почесну службу у всіх куточках нашої країни, у тому числі й у зоні проведення антитерористичної операції.
Втім, діяльність ЗУПППМ не обмежується навчанням майбутніх міліціонерів. Його працівники беруть активну участь у різноманітних соціальних проектах. Одним з найвідоміших та найпопулярніших по праву вважається «Школа юного правоохоронця». У рамках згаданої програми школярі старших класів особисто знайомляться з роботою міліції, отримують необхідні правові знання, навчаються захищати себе й оточуючих від кримінальних проявів, тощо. «Школа» набула великої популярності серед підлітків. Деякі з них із задоволенням пройшли навчальний курс по кілька разів.
Значення подібних програм важко переоцінити, адже, як зізнаються самі «випускники», наразі їх вже не тягне на різноманітні сумнівні жарти та хуліганські дії. А багато з них всерйоз планують пов’язати доросле життя з правоохоронною діяльністю.
Сьогодні «кузня міліцейських кадрів», цей непересічний учбовий заклад, продовжує активну навчальну та виховну роботу.
А власне ювілей відзначили святковим концертом, організованим талантами у погонах – шоу-групою та шоу-балетом «02». Зі сцени Клубу запорізької міліції пролунало багато теплих слів на адресу колишніх та нинішнього керівників училища та викладацького складу, побажань довгих років плідної роботи. Щиро приєднуємося до цих вітань!

Дві години знадобилося співробітникам запорізького гарнізону міліції, щоб встановити особу псевдо-мінера.
13 вересня 2014 року об 10 годині ранку до Хортицького райвідділу міліції ЗМУ ГУМВС України в Запорізькій області надійшло повідомлення зі служби «102». Чоловік, який не назвався, заявив про те, що у 9-поверховому будинку по вулиці Задніпровська, знаходиться вибуховий пристрій.
На місце пригоди негайно виїхало керівництво ГУМВС та прокуратури області, слідчо-оперативна група райвідділу у повному складі, вибухово-технічна служба науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при ГУМВС, спеціалісти-кінологи. Ретельно перевіривши будівлю та прилеглу до неї територію, співробітники міліції не виявили ніяких предметів, що могли б становити загрозу життю та здоров’ю громадян.
Відомості про подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками ч. 1 ст. 259 Кримінального кодексу України (Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності).
Паралельно з обстеженням території проводились і оперативні заходи направлені на встановлення особи «мінера». І вже за дві години вони дали свій результат. Ним виявися непрацюючий місцевий мешканець 1982 року народження.
Як уже нами повідомлялося, у запорізької міліції достатньо сил і засобів щоб протидіяти не тільки безглуздим жартам, а й серйозним викликам. Також напрацьований чіткий алгоритм дій в подібних ситуаціях, тому на даний час всі подібні жартівники вже відповіли за Законом. Тож, наразі стосовно цього «мінера» вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу. Зловмисникові загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 6 років. Триває досудове слідство.

Чергове засідання Громадської ради при ГУМВС України в Запорізькій області відбулося 11 вересня. В ньому взяв участь керівник запорізької міліції генерал-майор міліції Віктор Ольховський.
Члени дорадчого органу запросили на засідання начальника обласної міліції для отримання відповідей на актуальні питання: затягування у розслідуванні кримінальних проваджень, стан розгляду звернень громадян, комплектування запорізької міліції гідними кандидатами на службу та її люстрація. На всі питання члени ради отримали вичерпні відповіді. Віктор Іванович в черговий раз висловив готовність активної співпраці та здійснення кроків, що залежать від нього, на користь відкритості, прозорості міліції та її результативності.
Окрему увагу приділили вибору представника до Ради оборони Запорізької області. Учасники засідання звітували про свою допомогу міліції в охороні громадського порядку міста. В складі громадських формувань вони патрулюють вулиці та здійснюють охорону стратегічно важливих об’єктів, оперативно надають інформацію керівництву ГУМВС області в цілодобовому режимі.
Торкнулися проблеми членів Громадської ради при ГУМВС, які ниніперебувають у зоні Антитерористичної операціїВідповідним голосуваннямпідтримали можливість участі інших представників тієї ж громадськоїорганізації, доки делегований член Ради не повернеться із зони АТО.
Варто додати, що представники Громадської ради включені до складу кадрової комісії ГУМВС області відповідним наказом і з початку липня приймають активну участь в обговоренні кандидатів на посади до підрозділів ГУМВС області.
До того ж на засіданні був створений Антикорупційний комітет з числа членів ради. Шляхом голосування обрано його голову та визначені перспективи роботи.
Наприкінці зустрічі присутні перейшли до обговорення проблем матеріально-технічного забезпечення блокпостів, допомоги сім’ям, в яких чоловіки загинули під час несення служби в зоні АТО. Так, завдяки допомозі підприємців міста молоді родини в/ч 3029 отримали набори побутової хімії тапамперси. Представники громадськості пообіцяли і надалі надавати свою підтримку.
 Нічна погоня через два райони Запоріжжя, дві спроби втікачів таранити міліцейські авто і, як закономірний результат, кайданки на руках зловмисників…
Постійно аналізуючи криміногенну ситуацію в області, працівники міліції помітили активізацію злочинного сегменту, у полі інтересів якого – чужі автомобілі. Це стосувалося як крадіжок з авто, так і власне незаконних заволодінь транспортними засобами.
У якості протидії батальйоном патрульної служби ЗМУ ГУМВС України в Запорізькій області було створено кілька спеціальних груп, які у нічний час перевіряли місця скупчення автомобілів у дворах будинків, стоянки, що не мають охорони, тощо.
Саме одна з таких груп 19 вересня, близько третьої ночі, побачила, як з дворів на проспект Леніна виїжджає ВАЗ-2106 з вимкненим світлом. Коли водій «Лади» помітив правоохоронців, то різко додав швидкості у напрямку проспекту Металургів. Патрульний автомобіль почав переслідування, повідомивши всім постам про втікача.
Погоня промчала територією Орджонікідзевського, а потім Заводського районів міста. На спроби правоохоронців зупинити підозріле авто його водій відповідав різкими маневрами. Двічі навіть пробував таранити міліцейську машину. Саме після другого зіткнення «шістка» зупинилася, а троє молодиків, які знаходилися в її салоні, кинулися втікати. Втім, не зважаючи на темінь, двом з них далеко відбігти не вдалося: патрульні виявилися швидшими.
На місце події було викликано слідчо-оперативну групу. Під час огляду авто з’ясувалося, що дроти замка запалення вирвані «з м’ясом» та з’єднані напряму. Встановили й особи затриманих. Обидва, не дивлячись на доволі юний вік, раніше вже мали проблеми з законом.
Наразі подію внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 289 Кримінального кодексу України (Незаконне заволодіння транспортним засобом). Нагадаємо, що санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років.
Особа третього зловмисника встановлюється. Триває досудове розслідування.22.09.2014 Співробітники управління державної служби по боротьбі з економічною злочинністю ГУМВС України в Запорізькій області викрили підпільний цех, який у умовах повної антисанітарії займався переробкою риби. Під час проведення огляду приміщень міліціонери виявили близько п’яти тон морського бичка. Наскільки «умовно їстівною» виходила продукція цеху – встановить слідство.
Нещодавно до УДСБЕЗ ГУМВС України в Запорізькій області надійшла інформація, що від імені одного з підприємців на ринки області завозиться продукція, а саме – в’ялена риба. Цікаво, що сам підприємець до цього ніякого відношення не мав. Відомості було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 229 Кримінального кодексу України (Незаконне використання товарного знаку, фірмового найменування чи кваліфікованого зазначення походження товару).
У ході перевірки міліціонери на території міста Мелітополя виявили підпільний цех з переробки риби, який організував 39-річний місцевий мешканець. У роботі були задіяні понад півтора десятки осіб. Зайве казати, що переробка велася без будь-яких відповідних дозволів, в умовах повної антисанітарії. Наразі те, наскільки кінцевий продукт був небезпечним для споживачів, з’ясовують експерти. За результатами досліджень буде прийматися рішення про перекваліфікацію провадження на ст. 227 КК України (Умисне введення в обіг на ринку України небезпечної продукції). Триває досудове розслідування.

29.09.2014  У Енергодарському міському відділі міліції ГУМВС України в Запорізькій області створено резервний зведений загін міліції, що у будь-який момент готовий стати на захист мешканців регіону чи відбути у зону бойових дій. До його складу увійшли 33 «богатирі»-правоохоронця.
У складі бойового підрозділу – найбільш підготовлені представники різних підрозділів міліції.
Як повідомив начальник Енергодарського міськвідділу ГУМВС України в області підполковник міліції Андрій Петренчук, - правоохоронці наразі проходять посилену бойову підготовку на полігонах, вправляються зі стрільби, аби бути готовими протистояти ворогу та захистити Україну.
Всі працівники міліції записалися до загону добровільно і готові до виконання поставлених завдань. Всі загартовані службою в міліції, тож мають належну фізичну та професійну підготовку. Однак, якщо раніше доводилося стріляти з пістолетів та автоматів, тепер тренуються максимально вправно влучати в ціль з гранатометів та кулеметів.
Серед тих, хто проходить вишкіл у складі зведеного загону – начальник сектору дільничних інспекторів міськвідділу, майор міліції Андрій Кібальніковта його підлеглі: дільничні інспектори міліції Ігор Цуркін та Ігор Дорошенко.
До цього часу головними завданнями для хлопців були: профілактика злочинів, спілкування з населенням для попередження правопорушень, реагування на виклики, пов’язані з сімейними та побутовими конфліктами тощо. Тепер дільничні посилено готуються захищати країну від ворога.
Повністю екіпірував і забезпечив усім необхідним міліціонерів, які охоронятимуть не лише мешканців Енергодару, а й жителів усієї Запорізької області, підприємець Іван Самойдюк.
- Ідея створити колективну оборону з'явилась в середині квітня, - розповідає Іван Гнатович, - тоді був створений перший загін самооборони міста та налагоджена оперативна взаємодія з силовими структурами: МВС, СБУ, службою безпеки АЕС. Наразі в місті створена професійна та чітко взаємодіюча система колективної оборони, що складається з добровольчих загонів, співробітників міліції, СБУ, сил безпеки атомної електростанції - добре екіпірована і озброєна. І новостворений добровольчий зведений загін енергодарської міліції є - значним важелем в боротьбі за мир та безпеку.
Керівництво Енергодарського міськвідділу міліції вдячне всім небайдужим: підприємцям, волонтерам та пересічним громадянам за постійну підтримку, яку отримують і солдати, службовці в зоні АТО, і енергодарські правоохоронці. В цю буремну годину ми всі повинні об'єднатися заради спільної мети – захисту нашої Батьківщини.
- В свою чергу хочу запевнити всіх городян і мешканців Запорізької області – міліцейський зведений загін складається з патріотів, які чітко усвідомлюють важливість ситуації. Ми готові боронити місто і регіон, а якщо буде такий наказ, то вирушимо служити в зону АТО, - підкреслив підполковник Андрій Петренчук.

Було встановлено, що телекомунікаційне обладнання однієї із комп'ютерних фірм Запоріжжя використовувалося для створення троянської програми.
23 вересня у мережі Інтернет з’явилася інформація щодо начебто немотивованих дій співробітників міліції на адресу однієї із запорізьких ІТ- компаній. Розуміємо, що кращий спосіб захисту – напад, проте офіційно повідомляємо, що обшук у офісі даної компанії проводився в рамках виконання міжнародно-правового доручення за фактом протиправної діяльності із створення та адміністрування банківського трояну. Було встановлено, що телекомунікаційне обладнання однієї із комп'ютерних фірм Запоріжжя використовувалося для створення троянської програми.
Більш детальна інформація буде надана по завершенні досудового розслідування.

На організатора «полуничного» бізнесу працювало чотири он-лайн студії, розташовані у різних кінцях обласного центру.
У ході оперативної розробки у рамках кримінального провадження за ч.3 ст. 301 Кримінального кодексу України, співробітниками управління по боротьбі з кіберзлочинністю ГУМВС України в Запорізькій області було виявлено цілу мережу, яка займалася розповсюдженням порнографії у «Всесвітній павутині». З’ясувалося, що на території Запоріжжя підприємливий місцевий мешканець 1977 року народження організував чотири он-лайн студії у різних районах міста. У ході проведення санкціонованих обшуків міліціонери вилучили документацію, котра підтверджує незаконну діяльність: від графіку виходу дівчат «на роботу», до пластикової картки іноземного банку, на яку надходили гроші від любителів он-лайн «полунички». Також було вилучено велику кількість комп’ютерної та відеотехніки, яка використовувалася у роботі порностудій.
Наразі вирішується питання про повідомлення організаторові нелегального бізнесу про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 301 КК України (Виготовлення, розповсюдження і збут порнографічних предметів). Санкція статті передбачає до семи років позбавлення волі з конфіскацією продукції та засобів, задіяних у її виробництві. Триває досудове розслідування.

У ході спеціальної операції, проведеної працівниками УБОЗ ГУМВС України в Запорізькій області та Орджонікідзевського райвідділу міліції м. Запоріжжя, було затримано громадянина, відомого у кримінальному світі під прізвиськом «Штанга», підозрюваного у скоєнні умисного вбивства із застосуванням вогнепальної зброї.
В ніч з 23 на 24 вересня 2014 року в м. Запоріжжі на стоянці біля ресторану «Рибальський стан» по вул. Набережна магістраль сталося умисне вбивство 28-річного мешканця обласного центру. 24-го вересня, під час проведення спецоперації співробітниками міліції було затримано колишнього активного члена банди «Лисих», який обґрунтовано підозрюється у згаданому злочині. У кримінальних колах 38-річний затриманий відомий під прізвиськом «Штанга».
Під час затримання зловмисник вчинив збройний опір, змусивши правоохоронців, згідно Закону України «Про міліцію», застосувати табельну зброю. У результаті зловмисник отримав поранення та був затриманий. Під час огляду у нього було вилучено пістолет калібру 9мм, а пізніше, у багажнику автомобіля - нарізний карабін "Сайга МК" калібру 7,62 мм., (варіація на тему автомата Калашникова) з двома автоматними магазинами, спорядженими 60-ма патронами та ще півсотнею аналогічних набоїв, а також бронежилет. Зловмисник був доставлений до Орджонікідзевського РВ ЗМУ ГУМВС України в Запорізькій області для проведення слідчих дій.
Наразі триває кримінальне провадження, розпочате за ч.1 ст. 115 Кримінального кодексу України (Умисне вбивство). Санкція статті передбачає до п’ятнадцяти років позбавлення волі. Триває досудове розслідування.

Зловмисник, який шляхом використання спеціального технічного пристрою, заволодівав грошима громадян, що намагалися отримати кошти в банкоматі, був затриманий на гарячому.
Нещодавно скарбницю махінаторів поповнив ще один вид шахрайства - кеш–трепінг, який перекочував до нас з Європи, де він давно на озброєні у зловмисників. У буквальному перекладі термін означає грошове захоплення. В його основі - встановлення накладки, що блокує «шторку» пристрою, звідки у банкоматах «виїжджає» готівка. Саме такого «гастролера», який «завітав» з іншого регіону України, 23-го вересня затримали під час вчинення кримінального правопорушення працівники управління по боротьбі з кіберзлочинністю ГУМВС України в Запорізькій області.
У 39-річного затриманого міліціонерами було вилучено обладнання для кеш-трепінгу та грошові кошти, які були щойно зняті ним замість невдахи-власника. 25-го вересня махінатору було оголошено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 185 (Крадіжка) та ч.2 ст. 361 (Незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, систем та комп’ютерних мереж) Кримінального кодексу України. Згідно чинного законодавства злодія може чекати до п’яти років позбавлення волі. Триває досудове розслідування.
Послідовник Остапа Бендера, мешканець однієї з східних областей України, який тимчасово проживає на території Запоріжжя, «робив гроші» на людській довірливості, здаючи у оренду не існуючі у природі квартири.
Співробітниками управління по боротьбі з кіберзлочинністю ГУМВС України в Запорізькій області викрито протиправну діяльність 48-річного мешканця Донецька, який тимчасово мешкає в Запоріжжі. Останній в мережі Інтернет на одному з спеціалізованих сайтів розмістив оголошення про оренду неіснуючих квартир за заниженими цінами, нібито розташованих у містах Харків, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Київ, Умань та, представляючись власником цих квартир, під виглядом отримання задатку, шахрайським шляхом отримував від потенційних винаймачів грошові кошти. Як з’ясували міліціонери, гроші довірливі громадяни перераховували на банківські рахунки, які шахрай відкрив на кількох осіб, котрі ведуть анти суспільний спосіб життя.
На теперішній час затриманому повідомлено про підозру у скоєні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 190 КК України (Шахрайство). Співробітниками міліції проводяться подальші дії, спрямовані на встановленні потерпілих від діяльності зловмисника.
Досудове розслідування триває.

30 вересня, під час брифінгу для ЗМІ, перший заступник начальника ГУМВС України в Запорізькій області Олег Курочкін зробив ряд повідомлень щодо резонансних справ, пов’язаних з так званою «групою Анісімова».
Як розповів Олег Віталійович, розслідуванням встановлено, що протягом 2010 – 2012 років, Анісімов Є.О., Гречковський А.А., Нечитайло В.В., Бондаренко О.В. та інші особи з так званої «групи Анісімова» вчинили ряд злочинів відносно власників ряду комерційно успішних запорізьких компаній. Зазначені злочини були пов’язані з вимаганням переоформлення на підставних осіб частини акцій та безпосередньо з вимаганням грошових коштів.
Крім цього, Гречковського А.А. притягнуто до кримінальної відповідальності за скоєння вбивства та замаху на умисне вбивство, які мали місце 26 листопада 2006 року в приміщенні нічного клубу «Crowbar», та у скоєнні низки інших злочинів.
Усього розслідувано 10 епізодів злочинної діяльності.
Встановлено збитки на загальну суму 2 млн. 500 тис. гривень.
Накладено арешт на майно підозрюваних приблизною вартістю близько трьох мільйонів гривень (5 автомобілів, 5 об’єктів нерухомого майна велику кількість ювелірних та електронних виробів, предметів мистецтва, тощо).
Гречковському А.А. та Бондаренко О.В. обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та повідомлено про підозру у вчиненні в складі організованої злочинної групи злочинів, передбачених ч.4 ст.189 КК України (Вимагання).
Кримінальні провадження за підозрою Анісімова Є.О. та Нечитайло В.В. у скоєнні вищевказаних та ряду інших злочинів виділені в окремі провадження, в яких останні оголошені у міжнародний розшук та їм заочно обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

30.09.2014 р. Як зазначив Олег Курочкін на початку свого виступу, у  поточному році на 8,5% зменшилась реєстрація кримінальних правопорушень(49573 проти 54147). Також на 3,5% спостерігається зниженняреєстрації тяжких та особливо тяжких злочинів (16896 проти16295).


По видах тяжких злочинів:
Більше (у порівнянні з минулим роком):
умисних вбивств - на 31,9% (95 проти 72);
ТТУ - на 2,0% (200 проти 196);
ТТУ зі смертельними наслідками - на 250,0% (49 проти 14);
розбоїв - на 85,1% (211 проти 114);
крадіжок – на 4,0% (18909 проти 18180);
угонів – на 29,1% (524 проти 406);
угонів автомобілів – на 38,1% (337 проти 244);
шахрайств – на 1,1% (4492 проти 4442);
ДТП зі смертельними наслідками - на 8,1% (94 проти 87);
у сфері обігу наркотиків – на 20,9% (2108 проти 1744);
збутів наркотиків – на0,6% (697 проти 693);
незаконне поводження зі зброєю - на 44,5% (435 проти 301);

Менше (у порівнянні з минулим роком):
умисне легке тілесне ушкодження – на 16,1% (5524 проти 6580);
зґвалтувань - на 17,0% (39 проти 47);
грабежів – на 8,6% (1312 проти 1435);
хуліганств – на 55,7% (465 проти 1050);
вимагань - на 35,1% (96 проти 148);

У поточному році на 4,8% збільшилась кількість розкритих правопорушень ( 8698 проти 8301). На 15,5% збільшилась питома вага розкриття тяжких та особливо тяжких злочинів (2900 проти 2507).
По видах:
Більше (у порівнянні з минулим роком):
умисних вбивств - на 34,4% (82 проти 61);
ТТУ зі смертельними наслідками - на 53,9% (20 проти 13);
розбоїв - на 41,1% (103 проти 73);
крадіжок – на 14,5% (3583 проти 3129);
угонів – на 18,8% (158 проти 133);
угонів автомобілів – на 31,5% (96 проти 73);
шахрайств – на 10,5% (620 проти 561);
ДТП зі смертельними наслідками - на 26,9% (33 проти 26);
у сфері обігу наркотиків – на 37,4% (1092 проти 795);
збутів наркотиків – на 32,1% (436 проти 330);
незаконне поводження зі зброєю - на 25,4% (168 проти 134);

Менше (у порівнянні з минулим роком):
ТТУ - на 27,5% (74 проти 102);
умисне легке тілесне ушкодження – на 15,8% (672 проти 798);
грабежів – на 13,9% (373 проти 433);
хуліганств – на 14,9% (74 проти 87);
вимагань - на 22,2% (14 проти 18);

За 8 місяців поточного року до кримінальної відповідальності притягнуто4918 осіб.
Затримано у порядку ст. 208 КПК України 440 підозрюванихЗвільнено 112 (всі судом).
Застосовано запобіжний захід:
– у вигляді тримання під вартою – 615;
– особисте зобов’язання - 1 178;
– застава – 2;
– домашній арешт – 507;
– особиста порука - 38.

Розбійні напади на осіб похилого віку
Протягом поточного року зареєстровано 28 розбійних нападів цієї категоріїщо на 25 більше (89,2%), ніж у минулому році (3). З них по 12-ти (42,9%) особи встановлені та їм повідомлено про підозру (в тому числі 7 – направлені до суду з обвинувальними актами);
у 2013 році було розкрито 2 такі кримінальні правопорушення(66,6%), які в подальшому спрямовані до суду з обвинувальними актами.

Телефонні шахраї
Не зважаючи на профілактичну роботу, що проводиться серед населення, уцьому році, як і у минулому, продовжують реєструватись кримінальніправопорушення по фактах телефонних шахрайствах.
У 2014 році зареєстровано 321 таке шахрайство. Нажальлише 27 (8,4%) зних розкрито. По них притягнуто до відповідальності 5 осіб2кримінальнихправопорушень спрямовано до суду з обвинувальним актом. 181 закрито.

Розслідування злочинів з ознаками корупції
Всього за 8 місяців поточного року в провадженні перебувало 36 таких кримінальних справщо на 13 більшеніж за аналогічний період минулогороку (23).
Повідомлено про підозру 40 особам, з яких 5 - заарештовано, 1 обранодомашній арешт, 22 - особисте зобов’язання та 12 – запобіжний захід не обирався.
Заподіяні збитки по вказаних кримінальних провадженнях складають 437 817 грн., з яких відшкодовано 206 129 грн., або 47% (у минулому році – 61,5%). Загальний відсоток відшкодування за 8 місяців 2014 року складає72,3%.
Накладено арешт на майно підозрюваних у сумі 877 339 грн., що в два рази більше суми заподіяних збитків. Всі кримінальні провадження з ознакамикорупції закінчені та направлені до суду з обвинувальними актами (17 - ст. 368 КК, 13- ст.191, 5 - ст.369 та 1 – за ст.364 КК).
Працівники запорізької міліції несуть цілодобову службу з охорони кордонів області, що межують із зоною АТО. Правоохоронці добре розуміють, що саме від їх пильності та професіоналізму залежить мир та спокій на запорізьких теренах, життя та здоровя мешканців області. У числі інших заходів безпеки створена ціла мережа блокпостів, яка «фільтрує» підозрілий транспорт, досить часто виявляючи незаконний вантаж: зброю, вибухівку, наркотики. Проте «начинка» одного з авто, перевіреного бійцями спецбатальйону запорізької міліції «Скіф», вразила навіть бувалих правоохоронців.
30 вересня близько десятої ранку до блокпосту, розташованого поблизу селища Куйбишеве, під’їхав автомобіль-евакуатор «ТАТА» із завантаженим мікроавтобусом. У салоні, окрім водія, знаходилися двоє чоловіків. На запитання спецпризначенців про наявність зброї чи іншого забороненого вантажу відповіли, що нічого протизаконного не мають.
Проте пильний погляд міліціонера зачепився за кишеню одного з пасажирів, у якій знаходився предмет, що нагадував запал від ручної гранати. Зір не підвів правоохоронця. Під час огляду евакуатора та мікроавтобуса у схованках, обладнаних за обшивкою салону останнього, міліціонери виявили та вилучили вельми цікавий вантаж: шість протитанкових гранатометів РПГ-26 та РПГ-18, 38 ручних гранат, понад десять тисяч патронів різних калібрів (переважно – для автомату Калашникова калібру 5,45мм), тощо.
Подію внесено до єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами). Походження та призначення вилученого арсеналу встановить слідство.

Як повідомив на брифінгу для ЗМІ перший заступник начальника ГУМВС України в Запорізькій області Олег Курочкін, керівники комунального підприємства, з подачі «кураторів» від «клану Анісімова» придбали під Запорізькі міліціонери «за гарячими слідами» затримали 44-річну мешканку Запоріжжя, яка вчинила замах на вбивство одного та позбавила життя іншого чоловіка.

Вночі 11 жовтня в Орджонікідзевський райвідділ міліції ГУМВС України в Запорізькій області надійшло повідомлення від 42-річної жінки, яка розповіла, що її знайома зайшла разом зі своїм чоловіком до неї в квартиру та почала стріляти. Внаслідок такого візиту двоє чоловіків, які знаходилися у неї в помешканні, потрапили у лікарню з вогнепальними пораненнями.

На місце скоєння злочину негайно виїхала слідчо-оперативна група у повному складі. Під час відпрацювання району співробітники Орджонікідзевського РВ разом з колегами з управління карного розшуку ГУМВС виявили розшукувану парочку біля будинку по вулиці Кам’яногірській. В сумці жінки міліціонери виявили пістолет.

В ході розслідування встановлено, що близько 21:50 44-річна жінка, яка знаходилась в стані алкогольного сп’яніння, разом зі своїм чоловіком зайшла у квартиру знайомої та на ґрунті неприязних відносин спричинила тілесні ушкодження 42-річному та 48-річному чоловікам. Останній від отриманих травм, не приходячи до тями, помер у лікарні.

За словами зловмисниці, зброю вона придбала у невідомого. Від дачі показів жінка категорично відмовилась, проте повідомила, що пішла на злочин через заподіяну їй потерпілими образу.

Наразі вилучену зброю направлено на дослідження до експертно-криміналістичного центру при ГУМВС. Стосовно жінки обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Відомості про подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочате досудове слідство за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 115 (Умисне вбивство) та п. 1 ст. 15, ч. 2 ст. 115 (Замах на вбивство) Кримінального кодексу України. Покарання за інкримінованими зловмисниці статтями - позбавлення волі на строк до п'ятнадцяти років.виглядом нових поїдені іржею труби, котрі не один рік пролежали у землі.
Запорізькими міліціонерами викрита злочинна діяльність посадових осіб КП«Водоканал» Запорізької міської Ради, які протягом 2012-2014 років вчинили розтрату коштів підприємства в особливо великих розмірах на загальну суму 5,8 млн. грн.
До складу злочинної групи входили генеральний директор, начальник відділу матеріально-технічного забезпечення та провідний інженер цього ж відділ. Двоє перших наразі переховуються від слідства та суду, їх оголошено в розшук. Третьому повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем у особливо великих розмірах) та обрано судом запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Санкція згаданої статті передбачає позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Слідством встановлено, що вищевказані особи, використовуючи бухгалтерські документи підприємств, зареєстрованих на підставних осіб, якими фактично керували члени «клану Анісімова», склали договори на поставку сталевих труб на загальну суму 8 млн.грн. за умови повної передплати. Після чого, нібито виконуючи умови цих угод, поставили близько 500 тон труб, які, згідно висновків проведених судових експертиз, виготовлені близько десяти років тому, раніше вже були укладені під ґрунтом, використовувались у господарській діяльності для транспортування води у агресивному середовищі, мали значну корозію. Внаслідок проведення такої оборудки винними особами розтрачено близько 5 млн.грн. бюджетних коштів.
Після чого вищевказані особи, знаючи, що на території КП «Водоканал» достатньо місця на відкритих майданчиках та у складських приміщеннях для зберігання 500 тон стальних труб, спільно із «людьми Анісімова» уклали договір відповідального зберігання труб по ціні 45 тис.грн. за місяць. Відповідно до умов договору вони незаконно розтратили ще 550 тис.грн., які також в подальшому спричинили додаткові витрати споживачів послуг КП«Водоканал».
Крім вищезгаданого, встановлено також факт розтрати керівниками «Водоканалу» коштів на суму 200 тис.грн.
Таким чином, внаслідок дій зловмисників, загалом бюджет «став легшим» без малого на шість мільйонів гривень.
Слід зауважити, що рядові працівники КП «Водоканал» відмовилися виконувати вказівку своїх керівників та складати підроблені документи, метою яких було приховування зловживань.
За результатами досудового розслідування судом накладено арешт на нерухомість та транспортні засоби, які належать на праві власності вищевказаним винним особам на загальну суму близько 2 млн.грн.
Крім того, в даний час досудовим слідством проводяться перевірки використання КП “Водоканал” коштів на закупки інших товарно -матеріальних цінностей.

30 співробітників Кам'янсько-Дніпровського РВ ГУМВС України в Запорізькій області записалися до числа добровольців для несеннюяслужби в зоні проведення антитерористичної операції. Для того, щоб зміцнити тактико-технічній рівень та навчитися діяти чітко і згуртовано в бойових умовах, працівники міліції проходятьспеціальну підготовку.
Польові навчання зараз вже добігають кінця. Впродовж 3-х тижнів вони проводилися для працівників К-Дніпровського райвідділу спільно з добровольцями батальйону Енергодарського МВ ГУМВС в області.
Об'єднання колег в польових умовах дозволить звикнути до нового способу несення служби та згуртувати їх як бойову одиницю.
Начальник Кам'янсько-Дніпровського РВ підполковник міліції Геннадій Лебедюк розповідає, що співробітники міліції вже мають певні навички та спеціальну підготовку для виконання завдань у боротьбі зі злочинністю. Але зараз особлива увага приділяється підготовці по охороні громадськогопорядкунаближеній до бойових умов. Тому працівники міліції удосконалюють навичкиякими вже володіють і набувають відповідних викликам теперішнього часу.
Навчання проводилися на полігоні в селі Дніпровка. Працівників міліції, які наполегливо опановували умови бойової служби, підтримала громадськість.
Організація колективної оборони спільно з благодійним фондом Енергодару привезли для правоохоронців 10 комплектів обмундирування, які відповідають сезону і всім вимогам, пред'явленим для несення служби в зоні бойових дій.
Адже працівники міліції забезпечуються штатною формою, а для виконаннязавдань в зоні АТО необхідна спеціальна екіпіровка.
Правоохоронці були дуже вдячні за надану допомогу. «Крім того, - каже Геннадій Лебедюк, - підтримка людей, завжди надихає і викликає бажання виправдати їх надію на захист».
Тож 30 міліціонерів-добровольців Кам'янсько-Дніпровського райвідділу, отримавши відповідну підготовку готові виконувати поставлені перед ними завдання як на території Запорізької області, так і в зоні бойових дій.
Запорізькі міліціонери «за гарячими слідами» затримали 44-річну мешканку Запоріжжя, яка вчинила замах на вбивство одного та позбавила життя іншого чоловіка.
Вночі 11 жовтня в Орджонікідзевський райвідділ міліції ГУМВС України в Запорізькій області надійшло повідомлення від 42-річної жінки, яка розповіла, що її знайома зайшла разом зі своїм чоловіком до неї в квартиру та почала стріляти. Внаслідок такого візиту двоє чоловіків, які знаходилися у неї в помешканні, потрапили у лікарню з вогнепальними пораненнями.
На місце скоєння злочину негайно виїхала слідчо-оперативна група у повному складі. Під час відпрацювання району співробітники Орджонікідзевського РВ разом з колегами з управління карного розшуку ГУМВС виявили розшукувану парочку біля будинку по вулиці Кам’яногірській. В сумці жінки міліціонери виявили пістолет.
В ході розслідування встановлено, що близько 21:50 44-річна жінка, яка знаходилась в стані алкогольного сп’яніння, разом зі своїм чоловіком зайшла у квартиру знайомої та на ґрунті неприязних відносин спричинила тілесні ушкодження 42-річному та 48-річному чоловікам. Останній від отриманих травм, не приходячи до тями, помер у лікарні.
За словами зловмисниці, зброю вона придбала у невідомого. Від дачі показів жінка категорично відмовилась, проте повідомила, що пішла на злочин через заподіяну їй потерпілими образу.
Наразі вилучену зброю направлено на дослідження до експертно-криміналістичного центру при ГУМВС. Стосовно жінки обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Відомості про подію внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочате досудове слідство за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 115 (Умисне вбивство) та п. 1 ст. 15, ч. 2 ст. 115 (Замах на вбивство) Кримінального кодексу України. Покарання за інкримінованими зловмисниці статтями - позбавлення волі на строк до п'ятнадцяти років.

22.10.2014  Розслідування резонансної справи відносно ОЗГ так званого «смотрящего» над Запорізькою областю «Анісіма» завершено. Відтепер справу розглядатимуть у суді, а учасникам угруповання загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
D:\РОБОТА\Анісім\1.jpg
Нагадаємо, що у жовтні 2013 року в результаті проведеної спецоперації в аеропорту Бориспіль працівники Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України затримали очільника ОЗГ та його охоронця. Чоловіки підозрювалися у вимаганнях грошових коштів в особливо великих розмірах.
Так, на початку 2010 року «Анісім», підтримуючи дружні стосунки з керівництвом органів державної влади та місцевого самоврядування Запорізької області, завдяки власному авторитету, як неформального керівника Запорізької області, організував та очолив злочинну групу, до складу якої залучив депутата Запорізької міської ради.
D:\РОБОТА\Анісім\2.jpg
Члени групи упродовж 2010-2013 років займалися вимаганнями у бізнесменів, які володіли великими підприємствами, грошових коштів та частин майнових прав на їх підприємства з подальшим переоформленням цих прав на підставних осіб.
Слідством встановлено, що учасники ОЗГ залякували своїх жертв навіть за кордоном. Зокрема вимагання права на майно однієї з груп господарських товариств (вартість якої оцінюється в 20 млн. грн.) спільники здійснювали в Москві та Тель-Авіві. Тож, побоюючись погроз зловмисників, власник не повертався до України та був змушений залишитися на деякий час за межами нашої країни.
D:\РОБОТА\Анісім\3.jpg
Однак наприкінці січня поточного року згідно з рішенням суду «Анісіму» змінено міру запобіжного заходу з тримання під вартою на підписку про невиїзд. Чим і скористався чоловік та зник з поля зору правоохоронних органів. Наразі очільник ОЗГ оголошений Інтерполом у міжнародний розшук.
Незважаючи на це, працівники запорізької міліції провели величезний обсяг роботи, у результаті доведено причетність учасників ОЗГ до скоєння 11 злочинів, в тому числі 6 в складі ОЗГ, та справу скеровано на розгляд суду.
D:\РОБОТА\Анісім\4.jpg
Встановлено збитків на суму майже на 2,5 млн. гривень, з метою забезпечення повного відшкодування збитків на таку ж суму накладено арешт на майно фігурантів (5 об’єктів нерухомого майна, 5 автомобілів, велика кількість ювелірних та електронних виробів, предметів мистецтва, тощо).
Крім цього, оперативники УБОЗ змогли довести вину охоронця «Анісіма» до вбивства, замаху на умисне вбивство, які він скоїв ще у 2006 році, а також його причетність до незаконного збуту наркотиків.

22.10.2014  Перший заступник начальника ГУМВС України в Запорізькій області Олег Курочкін повідомив про події, пов’язані з порушенням виборчого законодавства, інформація про які надійшла до ОВС впродовж 22 жовтня 2014 року.
Для більш ефективної роботи в ОВС Запорізької області створені спеціальні робочі групи та оперативні штаби, які працюють в цілодобовому режимі, та реагують на будь-які порушення виборчого процесу.
Так, 22 жовтня, станом на 17-ту годину в міліцію надійшло 3 заяви про правопорушення, пов’язані з проведенням передвиборчої агітації і всі в Токмацькому районі Запорізької області.
О 10-00 годині до чергової частини Токмацького МВ ГУМВС України в Запорізькій області з заявою звернувся спостерігач від політичної партії "Народний фронт". Він заявив про те, що 22.10.2014 о 09-20 по вулиці Революційній у Токмаку, представники громадської організації "Приазовє за Валентирова" займаються безоплатною роздачею окулярів для зору. На місце пригоди виїжджав начальник Токмацького МВ ГУМВС та слідчо-оперативна група у повному складі. Подію зареєстровано до єдиного обліку. Проводиться перевірка.
О 12-25 до чергової частини Токмацького МВ ГУМВС України в Запорізькій області через секретаріат надійшла скарга від одного з кандидатів у народні депутати України. Він заявив, що 20.10.2104 року о 16-05 на лобовому склі пасажирського автобусу "Токмак - Молочанськ", поруч з табличкою маршруту руху є надпис "Маршрут. Стоимость проезда оплачиваетАлександр Николаевич Волков", на правому борту автобуса розташовано напис "Благотворительный фонд Александра Николаевича Волкова". Заявник вбачає у діях вищезгаданого кандидата порушення Закону України "Про вибори народних депутатів України". Відомості зареєстровано до єдиного обліку подій. Проводиться їх перевірка.
І вже о 12-55 до чергової частини Токмацького МВ ГУМВС України в Запорізькій області надійшла також скарга від одного з кандидатів у народні депутати України, який повідомив, що 20 жовтня в Токмаку, на вулиці де розташована місцева «Рада ветеранів» представники громадської організації «Приазов’є за Валентирова» безоплатно роздавали громадянам окуляри для зору. Відомості, викладені в заяві також зареєстровано до Єдиного обліку, проводиться подальша перевірка.
27.10.2014 року до Хортицького РВ ЗМУ ГУМВС України в Запорізькій області звернувся з заявою 38-річний житель Запорізької області. Чоловік займається утеплюванням будівель ззовні. Близько 13-ї години він проводив висотні будівельні роботи на будинку, розташованому по проспекту Ювілейному і в цей час невідомий з 6-го поверху перерізав мотузку кріплення.
На місце пригоди виїхала слідчо-оперативна група райвідділу. Вжитими заходами співробітники міліції встановили особу мешканця будинку і з'ясували обставини події. 24-річний житель будинкузнаходячись в своїйквартиріпобачивщо робітникякий проводить ремонтні роботизабруднивйого підвіконня. Тому вінвідчинивши вікноперерізав ножем одну з двохмотузок, на яких на рівні четвертого поверху знаходився будівельникБільше того, роздратований чоловік намагався перерізати і другу мотузку, але не зміг її дістати, тож потерпілий встиг спуститися на землю та зоставсянеушкодженим.
Дії громадянина, які він мабуть вважав «помстою за бруд», насправді є незакінченим замахом на умисне вбивство. Підозрюваного доставили до слідчого відділення Хортицького РВ для надання пояснень. На місці пригоди  вилучено речові докази - ніж та зрізану мотузку. Зараз вирішується питання щодо обрання йому запобіжного заходу. Слідчим слідчого відділення райвідділу внесено відомості до ЄРДР та розпочато досудове розслідування, кримінального провадження за ознаками ч. 3 ст. 15, ч. 1 ст. 115 КК України. Триває досудове слідство.
У Запоріжжі затримано неодноразово судимого за скоєння крадіжок чоловіка. Цього разу, йому не вдалося ні здійснити крадіжку, бо на місце негайно прибув наряд міліції, ні сховатися від професійного нюху службового собаки «Джека».
2 листопада 2014 року о 06 годині ранку наряд групи затримання Ленінського міжрайонного відділу УДСО при ГУМВС України в Запорізькій області у складі: прапорщика міліції, міліціонера-водія Сергія Дейнеги та молодшого інспектора – кінолога групи затримання прапорщика міліції Руслана Савранського зі службовим собакою, отримав повідомлення про спрацювання охоронної сигналізації продовольчого магазину по вулиці Бородінській,
Правоохоронці прибули за вказаною адресою за 2 хвилини. На місціпрацівники міліції миттєво блокували об’єкт і розпочали обстеження будівліта прилеглої території. Ними було виявлено, що пошкоджені вхідні двері та пластикове вікно, однак всередині нікого не має.
Слід правопорушника взяв службовий пес «Джек» і привів міліціонерів до торгівельної палатки, розташованої неподалік магазину. Там намагався сховатися чоловік. Було проведено швидке затримання, Біля крамниці знайшлося і злодійське «приладдя» засипане зверху осіннім листям - лом, гвіздкодер та рукавички.
Слідчо-оперативна група Ленінського райвідділу міліції, яка прибула на місце пригоди встановила особу чоловіка – 35-річного мешканця Запорізької області, раніше неодноразово судимого за крадіжки, Він пояснив, що дійсно намагався проникнути до магазину для скоєння крадіжки, однак побачивши міліцейську машину, замаскував інструмент і заховався.
За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 185 КК України (крадіжка). Зібрані працівниками міліції речові докази дозволять вже сьогодні оголосити громадянину про підозру у скоєння правопорушення, відповідальність за яке тягне до шести років позбавлення волі.

Аби зафіксувати докази злочинної діяльності членів ОЗГ, правоохоронці здійснили понад 50 обшуків на території кількох регіонів держави. Серед вилученого – кілька десятків одиниць вогнепальної зброї, більше сотні гранат, глушники, снайперські приціли тощо. Члени ОЗГ затримані.
Учасники організованої злочинної групи з транснаціональними та міжрегіональними зв’язками упродовж березня-листопада поточного року налагодили канал постачання із зони проведення антитерористичної операції вогнепальної зброї та боєприпасів, які в подальшому збували в Запорізькій, Одеській, Херсонській, Харківській, Дніпропетровській та Київській областях, а також поставляли до країн ближнього зарубіжжя.
На слід торгівців зброї вийшли оперативники Управління по боротьбі із організованою злочинністю ГУМВС України в Запорізькій області. У подальшому до документування незаконної діяльності угруповання приєдналися працівники УСБУ в Запорізькій області.
Спільними зусиллями правоохоронці задокументували 6 фактів продажу учасниками групи нелегальної зброї. Зокрема, зловмисники збули 2 автомати АК-47, автомат АКС-74, пістолет-кулемет SZ-26, 8 гранат та майже півсотні патронів різних калібрів.
Слідчим управлінням за матеріалами УБОЗ внесено відомості до ЄРДР за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) Кримінального кодексу України.
Працівники міліції встановили, що до складу злочинної групи входило 10 чоловіків, які проживали в різних населених пунктах Запорізької, Київської та Одеської областей. Всі вони різного віку, однак їх поєднувало любов до зброї та бажання заробити.
Спільники добре розумілися на зброярській справі, мали необхідні навики з переобладнання та ремонту зброї, а також володіли всім необхідним для цього обладнанням.
Фінальний етап реалізації пройшов 4 листопада. Одночасно проведено 56 обшуків на території м. Києва, Запорізької, Одеської, Херсонської, Харківської, Дніпропетровської та Київської областей. У проведенні обшуків для найбільшої оперативності оперативникам УБОЗ допомагали також працівники кримінального блоку Запоріжжя та Одещини.
В результаті правоохоронці вилучили арсенал зброї: 5 гранатометів, 4 кулемета Дехтярьова, 15 автоматів Калашникова, пістолет-кулемет SZ-26, 15 гвинтівок Мосіна,  обріз мисливської рушниці, пістолет Glock, пістолет Beretta, пістолет Маузер, пістолет ТТ, 3 пістолета Макарова, пістолет Зоракі, револьвер типу Наган калібру 7,62 мм,  револьвер (Smith & Wesson) 38 калібру та 124 гранати (РГД, Ф-12, Ф-1 та РГО).
Крім того, вилучено протитанкову міну, 2 кг тротилу, 2 кг гексогену, 28 артилерійських снарядів, 23 крупнокаліберних снарядів, 3,4 тисячі набоїв до різної зброї, електродетонатори для тротилових шашок, запали до гранати, порох, глушники, снайперські приціли та інше.
Також правоохоронці вилучили більше 1 кг марихуани, 13,5 тисяч гривень, 2,7 тисяч доларів США та 320 євро.
Наразі вилучену зброю та боєприпаси направлено до НДЕКЦ ГУМВС області для проведення дослідження.
Всі фігуранти затримані в порядку ст. 208 КПК України.
Також працівниками УБОЗ спільно з УСБУ в Запорізькій області здійснюється перевірка затриманих на предмет їх участі в незаконних озброєних формуваннях, в тому числі – причетності до діяльності організованих злочинних груп екстремістської та сепаратистської спрямованості, вчинення диверсійних чи терористичних дій.
 14 грудня вже традиційно відзначається День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Активну участь в заходах, спрямованих на недопущення фатальних наслідків, які б могли бути набагато більшими і трагічними, взяли 462 запорізькі міліціонери.
Кожного року в Запорізькому училищі професійної підготовки працівників міліції проводяться заходи, присвячені вшануванню ліквідаторів Чорнобильської аварії, де зазвичай герої діляться із молодим поколінням спогадами про період після 26 квітня 1986 року.
Так 11 грудня з слухачами училища зустрівся ліквідатор наслідків катастрофи колишній начальник УДАІ обласного ГУМВС полковник міліції у відставці Ловчиков Олексій Михайлович, який в 1986 році разом з колегами відправився на службу у зону відчуження.
Тоді старший лейтенант Ловчиков був зарахований до спецзагону ДАІ, який обслуговував аварійну станцію. Він і його товариші несли службу в небезпечних умовах, коли рівень радіації зашкалював за усіма можливими показниками, а з усіх засобів безпеки у них були лише марлеві пов’язки на обличчя та повсякденна форма, яку щоправда міняли кожні два дні. Але, розуміючи, усю відповідальність, покладену на міліціонерів, вони добросовісно виконували свою роботу.
Завдяки таким героям сьогодні нам не загрожує небезпека наслідків, які б могли бути набагато фатальнішими. Тож пам’ятаймо подвиг людей, які пожертвували власним здоров’ям, а деякі і життям, заради безпечного майбутнього.

12 грудня відбувся брифінг голови Запорізької обласної профспілкової організації атестованих працівників органів внутрішніх справ України Віктора Нестеренка.
«На сьогодні профспілка займається соціальним захистом правоохоронців. Основні зусилля спрямовані на забезпечення співробітників міліції, які несуть службу в зоні Антитерористичної операції і на блокпостах. На зібрані профспілкою кошти вже вдалося закупити необхідні речі, які найближчим часом ми відправимо на блокпости. За весь час АТО було зібрано близько 1 мільйона гривень. Нам допомагали чим могли організації та звичайні люди. Так житель Оріхівського району передав нам мед, який ми роздали хлопцям на блокпости», - розповів під час заходу Віктор Нестеренко.
Для запорізьких захисників вдалося придбати 100 пар валянок, прилади для обігріву, рукомийники, 25 конвекторів, 25 електрочайників, 25 звичайних чайників, зимовий одяг, взуття, ковдри, засоби гігієни, медикаменти, а також бронежилети і шоломи.

Віктор Вікторович подякував за допомогу усім небайдужим організаціям, підприємствам і волонтерам, які постійно підтримують наших захисників і роблять іноді, здавалося, неможливе задля спільної перемоги.
16.12.2014 р. Напередодні Нового року на позиції однієї з артилерійських бригад приїхали волонтери із Запоріжжя. Це вже не перший гуманітарний вантаж доставлений в зону АТО, у комплектуванні якого взяли дієвуучасть співробітники управління ДАІ ГУМВС України в Запорізькій області.

Один із офіцерів, а саме командир роти ДПС майор міліції Роман Алешкевич, який входив до складу делегації розповів:
- Рота артилерійської розвідки цього підрозділу майже повністю укомплектована нашими земляками. Зазначу - командиру роти 24 роки. Прийшов він в армію добровольцем. Глибокі знання цивільної спеціальності допомогли йому в найкоротший термін освоїти премудрості військової науки. До речі підлеглі, а деякі з них старші майже вдвічі, ставляться до нього з великою повагою.
Побувавши там, на передовій і побачивши все власними очима – розумієш, що багато ще багато в чому наші військові потребують допомоги. За дев'ять місяців форма зносилася неабияк, а з настанням холодів відчутна потреба у добротному обмундируванні та теплому взутті. Крім теплих речей, доброчинці доставили бензопили для саперних потреб та електрогенератори.
Дуже до речі прийшлася і питна вода, предмети особистої гігієни. Особливо порадували вояків набори для приготування козацьких борщів, любовно і дбайливо виготовлених запоріжанками. А текст рецепту приготування, вкладений в кожен пакет, свідчить, що наші жінки не тільки володіють кулінарною майстерністю, а й патріотизмом і почуттям гумору. Таке блюдо зміцнює не тільки фізичні сили, а й моральний дух.
Командує цією бригадою, також наш земляк, офіцер запасу, який добровольцем пішов захищати Батьківщину. Він і командир, і батько рідний, оскільки в підпорядкуванні у нього в основному молодь, яка годиться йому в сини. І він по-батьківськи з них питає. Дисципліна там залізна. А хлопчаки вони і в формі - хлопчаки. По-дитячому радіють цукеркам, шоколадкам, на які ми часом, і уваги вже не звертаємо. Втім, є й зворотна сторона у цього бажання з’їсти чогось солоденького - солодощі допомагають долати стрес, а цих відчуттів там цілком вистачає.
Привітали працівники запорізької державтоінспекції бійців з наступаючим Новим роком і повернулися на службу. В черговий раз побувавши на передовій, міліціонери укріпилися в переконанні, що з допомогою та підтримкою всього народу, цим мужнім людям протистояти ворогові буде легше.

Комментариев нет:

Отправить комментарий