Літопис запорізької полiцiї

Україна понад усе!

четверг, 5 декабря 2019 г.

Цвіт нації: волонтерська група «Азов-Надія»

Вони вірою і правдою служили Закону та Батьківщині, перебуваючи на посадах начальницького складу  у радянській та українській  міліції, а зараз  на пенсії об’єдналися у волонтерську група і роблять добрі справи, допомагаючи бійцям АТО, пораненим українським воякам, переселенцям тощо.   Хочу побажати моїм колегам успіхів у їх нелегкій праці творити добро… Для бажаючих зробити свій внесок у волонтерську справу контактний телефон групи 0997190678   та  e-mail:natvas52@mail.ru    natvas52@i.ua.  Літописець  
Керівник групи: Кривобок Наталія Василівна.  Члени групи: Коновальський Олександр Федорович, Тесля Уляна Богданівна, Коновальський Олександр Олександрович, Романенко Олександр Іванович. Шепелєв Валерій Михайлович. Створена 10.08.2014 року  м. Приморськ, Запорізька область


Захисник України. На жаль, знову наступили часи, коли це звання доводиться випробовувати в справжніх бойових умовах. Хвилі мобілізацій закинули чимало наших земляків в зону АТО. Про них не забувають приморські волонтери, які постійно відправляються в Донецьку зону «М».


Дуже хочеться, щоб ви зрозуміли, про що я хочу розповісти. Наша проблема в тому, що ми розслабилися! Ми перестали думати про те, що наша країна втягнута у війну. А бойові дії поновилися. Перемир'я, яке тільки на папері, стало для нас тим фактором, який забере від нас розуміння того, що відбувається на сході нашої України! У мене склалося враження, що ми, приморці, відгородилися від війни і від усього, що несе це слово.


17 січня 2016 року я разом з волонтерами групи «Азов - Надія» Уляною Тесля і Олександром Коновальським, здійснили чергову 30 поїздку в зону АТО, в гості до 12 наших земляків.


Відразу хочу відзначити тих, хто допоміг нам зібрати і купити все необхідне, а також забезпечив пальним для його доставки. Перш за все, це наші помічники Олена Масельська і Тетяна Романенко, Олександр і Тетяна Сириця, Юрій та Ірина Згурські, Кошель Оксана Петрівна, Любов Кошель, Зайцева Тетяна Петрівна, Тетяна Давидюк, Людмила Мамонова, син якої несе службу в АТО. Як завжди, своєчасною була допомога наших сільських патріотів - жителів с. Преслав: Гогунського Валерія Івановича, Кургузова Сергія Миколайовича, Гогунського Юрія Івановича, Лендель Валентини Дмитрівни, Маркової Тетяни Юхимівни, Олександра та Валентини Штукованих. Хочеться сказати велике спасибі жителям села Партизани, приватному підприємцю Глушко Сергію і його дружині Тетяні, які не залишають наших воїнів без свіжих фруктів і овочів. Передаю цим безкорисливим і добрим людям низький уклін і величезну подяку від наших земляків. Про них можна багато розповісти, але хочу відзначити тільки одне: в своїй діяльності вони перш за все керуються любов'ю до Батьківщини і бажанням брати активну участь в досягненні миру.
 Дай Бог здоров'я волонтерам групи «Добро сердець», добрим і чуйним людям. Завдяки спільним зусиллям пекарів і кулінарів, ми доставляємо нашим бійцям близько сотні смачних булочок і кексів, пригощаємо сотнею літрів молока і свіжими яйцями, консервацією, тонною фруктів і овочів. Нехай не втомлюються ваші руки, дорогі наші земляки. Не було ні однієї поїздки, щоб вони не брали активної участі в зборах. Там немає байдужих людей. Вони всі об'єднані однією ідеєю. Допомагати! І роблять це добровільно і безоплатно.


Велике спасибі школярам району та їх батькам, які швидко відгукнулися на акцію «Прапори для українського воїна». Придбані і виготовлені ними прапори майорять майже на всіх високих точках сектора «М».
Маскувальні зимові сітки для героїв-завистників
Є ще безліч людей, які допомогли нам, але просили про них не розповідати. Спасибі вам, дорогі наші скромні патріоти, низький уклін.


Ну а тепер про саму поїздку. В одну сторону - годин п'ять їзди.

Найбільш «популярним» напрямом, за останні кілька місяців, стала дорога на Маріуполь і далі. На жаль, в цьому немає нічого радісного і приємного. Минуло менше двох років, як ці населені пункти стали найбільш «затребуваними» і такої кількості «туристів», напевно, ніколи раніше не бачили. Як завжди, виїжджали дуже рано. На цей раз не радувала дорога - ям стало набагато більше. Що буде навесні, можна тільки уявити.


На цей раз ми вирішили заїхати трохи далі звичайного і майже наблизитися до кордону з ворогом. Під'їжджаючи ближче до передової, ми зустріли велику кількість військових, в деяких селах вони базуються майже у всіх будинках, місцевого населення практично немає. Зрозуміли, що передова лінія укріплена добре, і це радує.

Під час поїздки погода радувала. «Мороз і сонце - день чудовий» - як у класика. Але для військових дій - це не найкраще атмосферне явище. У нас був інтенсивний графік, адже потрібно було об'їхати 8 точок і розвести всі посилки. Проїхалися вздовж всієї лінії зіткнення від Чермалика до Гранітного. Побували в 23 батальйоні і в багатьох інших.


Чим ближче ми наближалися до кінцевого пункту призначення, тим ситуація ставала все більш небезпечною. У Чермалику скло у вікнах будинків вибито або вони обклеєні хрест на хрест скотчем або папером! Людей в селі практично немає. Всі просто зникли. Село - як привід! Крім нас і може ще пару сміливців на машинах (а може просто не встигли доїхати до своїх будинків) - немає ніякого руху!


І знаєте, мені стало не по собі. Тоді я не могла зрозуміти - що не так, як зазвичай. Але сьогодні я зрозуміла: це - війна! Це справжнісінька війна!


Я зрозуміла, якщо ми хочемо жити в мирному місті, то нам треба вже сьогодні зробити все можливе, щоб цей світ зберегти. Нам треба всім зрозуміти, що якщо ми не допоможемо нашим хлопцям, нашим героям і захисникам, то цей жах буде в нашому місті. Я переконливо прошу вас, мої дорогі земляки, давайте докладемо всіх зусиль для того, щоб наша армія змогла перемогти! Я прошу всіх надавати допомогу, реагувати на заклики волонтерів та тих людей, які мають інформацію про обстановку на передовій і допомагати всіма силами. Чи не так, як багато хто говорить: «Я роблю те, що можу». Нам треба робити більше, ніж ми можемо ... Нам треба зробити все, щоб одягнути, нагодувати і підтримати наших солдатів на передовій! Це діти 20-25-ти років, яких призвали в армію.

Подушки-оберіги "Надійка" для українських вояків,
виготовлені дітьми Приморську

Те, що я побачила, лягло важким тягарем на моє серце, і я не можу це забути. Вони були одягнені і у них була зброя, але вони в формі, яка не гріє, тільки захищає від вітру. Це холодний, целофановий одяг, який їм видали. Вони всі тряслися від холоду, знаю точно, що я постаралася обійняти кожного хлопчика, підбадьорити і відчула його тремтіння. Вони всі з охриплими голосами, з червоними і забитими від застуди носами, з грудним кашлем. Також в бліндажах і окопах багато мишей, але хлопці відповідають на наші запитання з оптимізмом, сміються і кажуть, що миші у них ручні, свої, кімнатні.


Воїни просили привезти їм ліки від застуди, вірусів і т.п. Ми вже привозили медикаменти, але цього мало. Коли ми вивантажували теплі речі і продукти харчування, в їх очах читалася подяка і ці довірливі очі хлопчаків не можу забути.


Замість епілогу
Ми завжди повертаємося то щасливими, то стомленими. Дорога назад на цей раз була мовчазної. Кожен по-своєму переварював інформацію і намагався зрозуміти, який був день.

SOS! Побутові потреби на фронті.

Дорогі друзі, відгукніться! Може ще не всі домашні сокири вивезені на фронт? Велика частина потреб хлопців зараз - побутові: сокири, лопати, пили, целофанові мішки, біноклі, чайник на 4-5 літрів, стара працююча пральна машинка з центрифугою, також нам необхідні старі в'язані речі або шерсть для в'язання шкарпеток.


Якщо є можливість, то будемо раді будь-якій допомозі: розуміючи, що зараз дуже важко з фінансами всім, тому хтось із вас може зв'язати шкарпетки, зшити труси або прапори, виготовити обереги. Будемо раді будь-якій допомозі. Харчування: воїнам потрібні: чай, кава, сигарети, мед, горіхи, сухофрукти, насіння, соняшникова олія і т.д. Одяг: теплі в'язані шкарпетки, шапки вовняні, труси, шкарпетки, футболки, светри, а також все, що може їх зігріти: ковдри, спальники.


Терміново потрібний теплий одяг 64 розміру 6 росту.
І дуже прошу всіх, хто може допомогти, зв'язатися з нами. Часу дуже мало, ми знову збираємося скоро їхати. Прошу всіх допомогти нам зібрати все це для наших замерзлих, застуджених захисників і чиїхось синів! Нам дуже потрібні гроші на бензин для поїздок.


10.03.2016  Наталія Кривобок, керівник волонтерської групи «Азов-Надія»,
телефон для зв'язку 0997190678
10.03.2016


ІНФОРМАЦІЯ
про діяльність волонтерської групи «Азов-Надія»
на підтримку Української армії, АТО, вимушених переселенців
за 2015
Волонтерська группа: «Азов-Надія»           Кривобок Наталія Василівна           м.Приморськ,
в. Морська, б. 64 кв.2           0997190678    natvas52@i.ua

Основні результати роботи за 2015 рік

У 2015 році взяли участь у кількох десятках акцій:
акція «Не будь байдужим, допоможи переселенцям!»: зібрано 3452 грн., придбані продукти і передані батькам 9 багатодітних сімей, в яких виховувалося 42 дитини; зібрано і передано 140 сім'ям малозабезпечених переселенців близько 13 тисяч одиниць одягу, продукти харчування та інші необхідні речі.
Також на підтримку воїнів-земляків проведені акції:
акція дитячого малюнка «Солдат, повертайся живим!» зібрано та передано воїнам 1220 дитячих малюнків, виробів, оберегів;
акція «Допоможи воїну-земляку»: зібрано 3780 кг продуктів харчування, 46 найменувань медикаментів і перев'язувального матеріалу, 30 найменувань засобів особистої гігієни, одягу;
акція «Діти - воїнам АТО» - зв'язано та передано воїнам близько 200 вовняних шкарпеток;
акція «Допомога в маскуванні бойової техніки» - сплетено 230 квадратних метрів білої і зеленої маскувальних сіток;
акція «Маскувальні костюми Кікімора та Лісовик» - виготовлено за допомогою дітей 20 маскувальних халатів.
акція «Ліки замість квітів» зібрано та передано воїнам ліків на суму близько 40 тисяч гривень.

Передані в АТО придбані та зібрані речі: Продукти харчування – 18590 кг, Питна вода – 110 л., Ліки –30 найменувань на суму біля 45.000 грн., Медичні препарати –1.8 кг на суму 3000 грн. (6 найменувань), Предмети побуту та гігієни –1100 кг (46 найменувань), Дитячі листи, листівки, малюнки, обереги –1220 шт., Маскувальні сітки -9 шт., Маскувальний костюм «Кікімора» -10 шт., Запчастини до ЗИЛ, УАЗ, КАМАЗ – 9600грн., Канцтовари-220 грн., Аптечки військові - 11шт., Журнали – бойовий листок «Дух нації» - 230 - шт., Військова форма - 2500 грн.

  
У Запоріжжі 01.10.2016 відбулася церемонія нагородження переможців IV щорічної «Олександрівської премії - 2016", заснованої меценатом Олександром Богуслаєвим.  У номінації «ПОСОЛ ДОБРОЇ ВОЛІ» для волонтерів перемогла Кривобок Наталія Василівна, м Приморськ, за активну волонтерську діяльність, спрямовану на допомогу воїнам АТО і вимушеним переселенцям.http://vektorz.zp.ua/aleksandrovskaya-premiya/1193-v-zaporozhe-sostoyalas-tseremoniya-nagrazhdeniya-pobeditelej-iv-ezhegodnoj-aleksandrovskoj-premii-2016-uchrezhdennoj-metsenatom-aleksandrom-boguslaevym
Донецька область - це Україна
Комментариев нет:

Отправить комментарий