Літопис запорізької полiцiї

Україна понад усе!

пятница, 2 октября 2020 г.

Приморський районний відділ міліції

Із фотоальбома «Міськрайвідділи запорізької  міліції 1968-1969 рр.» 
Воспоминания Костюкова Александра Петровича
         Поступил я на службу в милицию еще неопытным молодым парнем. Поработал немного и пришлось одному в 2 часа ночи задержать двух воров в магазине. Шел случайно прохожий, я попросил его, чтобы он позвал на помощь зам.начальника райотдела, который жил недалеко. Вскоре пришел замнач, и мы доставили воров в отдел. Ими оказались раннее судимые.  
         Второй случай. Поздно вечером будучи на дежурстве, патрулировал по городу и задержал двух насильников. Тогда я был с табельным оружием.
         Потом вместе с дружинниками на берегу моря задержали группу грабителей, которые снимали с отдыхающих золотые кольца, серьги, цепочки…
         Еще был случай. Во время обыска у одного завскладом райпо под собачей будкой откопали большую сумму денег. Деньги были закопаны глубоко в целлофановом пакете, а собака была овчаркой.
         На хлебозаводе принимал участие в задержании мужчину, который взломал сейф, но не смог забрать содержимое, так как я ему помешал забрать деньги.
         Потом было задержание злоумышленников, которые на автомобиле пытались увезти ворованные на свинооткормочной ферме  свиней.
         Был в командировке в г.Тихорецке. На ж.д. вокзале задержал преступника, который в продовольственном ларьке вместе с похищенной провизией прихватил химловушку с деньгами. Она его и выдала. Задержанного я доставил в линейный отдел. Там восхищались моим задержанием. Вскоре в Приморск по месту моего службу пришла благодарность.      Бывший начальник Приморского РО Дорохов Алексей Илларионович,        милиционер-водитель Кочетов Иван Андреевич и   участковый инспектор милиции Гетманец И.К. -   участник боевых действий ВОВ, 9-е мая 1986 год.

Начальник Приморского РО Артеменко В.И. вручает медаль «За безупречную службу» милиционеру ИВС Власову В.П.,1987 год.

Начальник Приморского РО   Опара В.К. принимает смену оперативных дежурных Приморского РО Скрыльникова Анатолия Ивановича и Букшы Вячеслава Николаевича, 1982 год.
Строевой смотр Приморского РО проводит начальник отделения профподготовки УВД Ворник З.В., 1982 год.

Начальник Приморского РО Опара В.К. и замполит Приморского РО Безручко А.М. проводят инструктаж перед учебными стрельбами, 1980 год.

Начальник политотдела УВД Олейник вручает начальнику Приморского РО Артеменко В.И. Переходящее Красное Знамя «Победитель соцсоревнований», 1987 год

     Бывшие работники ОГСО при Приморском РО, ветераны ВОВ, 1985 год.

    Ветераны Приморского РО, прокуратуры и суда отмечают праздник «День Советской милиции», 10 ноября 2006 года.

    Сотрудники Приморского РО по заданию райкома партии заготавливают сено для оленей заказника «Коса Обиточная», 1986 год.

Історія Приморського районного відділу

Приморський район був організований у 1939 році з центром в м.Ногайськ (з 1964 року місто Приморськ), розташованому на річці Обіточній, за 183 км від обласного центру
м.Запоріжжя, за 3 км від Азовського моря. Напередодні  Великої Вітчизняної війни Приморський район об"єднував 34 населенних пункта. В той час в районі мешкало 70 тисяч чоловік. Суворий іспит - напад на нашу землю фашистських загарбників, приморці зустріли рішуче та організовано. Після визволення м.Приморська у 1943 році Приморський районний відділ міліції поновив свою роботу. Особовий склад відділу на той час складався із 16 працівників, у розпорядженні яких знаходились 1 автомобіль ГАЗ-69, 1 "Студебекер", 16 коней, 1 тачанка , 4 бедки, і декілька дрогів. Карний розшук та служби боротьби з розкраданням соціалістичної власності складалися по 1 працівнику. З озброєння застосовувалися револьвери
"Наган" та гвинтівки. Начальником відділу був Монін Олександр Гаврилович, онук якого Лебедєв В.В. в теперішній час працює оперуповноваженим групи боротьби з незаконним обігом наркотиків Приморського РВ УМВС. Адміністративна будівля на той час складалася із фасадної частини будинку, в якому розташований відділ в теперішній час. У приміщенні теперішніх боксів для      службового транспорту знаходились стайні для коней, в    яких господарював Саютін Єфим Гаврилович, який там же і мешкав. Поруч зі стайнями у дворі відділу знаходилися    скирти            сіна     та колодязь. Огорожі та воріт навколо відділу не було, як і ґрат на вікнах теж. Поруч із відділом, в теперішньому жилому будинку знаходились ЗАГС та архів, які на той час теж були у складі міліції.

З роками кількість особового складу відділу зростала і в 1963-1965 роках складала 24 працівника. Начальником відділу на той час був Синєокий Олексій Устимович. Для перевозки арештованих осіб у відділі з"явився автозак на базі автомобіля ГАЗ-51. Револьвери були замінені на пістолети ТТ.
З 1965 року по 1969 рік начальником Приморського РВ був Дорохов Олексій Іларіонович. Після нього керівництво відділом прийняв Мофа Михайло Макарович. У 1973 році на посаду начальника Приморського РВ був призначений Опара Василь Кирилович. Відділ зростав та розширявся. У тісному приміщенні всім не вистачало місця і в 1974 році було добудовано ліве крило адміністративної будівлі відділу. Автопарк на той час складався із 3 автомобілів: автозак ГАЗ-51, автомобіль карного розшуку ГАЗ-69 та Волга ГАЗ-21, на якій возили начальника відділу Опару В.К., який не визначався водійськими навичками. Щочетверга проводились заняття з особовим складом, які починалися зі стройового огляду, перевірки форми одягу та екіпіровки. Порушники дисципліни розглядалися на засіданні ради офіцерської честі. Проводились вивчення наказів та навчальні стрільби. За підсумками стрільб кращим видавалася премія у розмірі 10 крб., нагороджувалися перехідними кубками, два з яких залишилися у колишнього начальника карного розшуку Проданова Миколи Васильовича, син якого Проданов О.М. в теперішній час теж працює на посаді начальника відділення карного розшуку Приморського РВ УМВС.
На  протязі   всієї своєї       роботи Приморський районний відділ міліції       високо оцінювався   у порівнянні з другими районними відділами області. Так на протязі  70-х та 80 років у відділі знаходився перехідний червоний прапор соціалістичного     змагання.   Начальник відділу Опара В.К. за високі   показники роботи   відділу   по   розкриттю   злочинів   був   нагороджений орденом Жовтневої Революції.
У    1980   -   х   роках       чисельність   особового   складу збільшилась  удвічі   і  склала  40   працівників.   В   1983   році начальником відділу був призначений Артеменко Василь Іларіонович.
В цей час у відділі з'явилися перші мобільні радіостанції. Дільничні інспектори міліції пересіли з гужового транспорту на мотоцикли. В теперішній час відділення дільничних інспекторів міліції Приморського РВ саме мобільне в області – за 14 дільничними інспекторами
закріплено 10 службових автомобілів. В той час у відділенні ДАІ з’явилася перша «Лада», придбана за рахунок колгоспу ім.Дімітрова.  Транспорт для дільничних був придбаний і за рахунок інших господарств. В 1986 році керівництво відділу Примороським РВ прийняв Векліч Микола Петрович, який працював до 1991 року і звільнився на пенсію. В цей період особовий склад відділу отримав новий засіб боротьби з правопорушниками - гумові кийки, газові балони та інші засоби. З 1991 року і по 2004 рік на посаді начальника відділу працював полковник міліції Старун Сергій Миколайович. За цей час у відділі збудовано ізолятор тимчасового тримання затриманих і взятих під варту осіб, кімната відпочинку та психологічної реабілітації з сауною та більярдом, бокси для службових автомобілів оснащено центральним опаленням, в черговій частині, прийомній та холі відділу проведено ремонт, оснащено учбовий клас, який в 1997 році визнаний як зразково-показний в області і з цього приводу у відділі було проведено обласний семінар-нараду заступників начальників відділу по роботі з особовим складом за участю заступника начальника УМВС Запорізької області по роботі з особовим складом полковника міліції Сидоренка С.О. В результаті тісної взаємодії з громадськістю, керівниками господарств району було розширено до 30 автомобілів автопарк відділу, що складає по 1 автомобілю на кожного другого працівника відділу. Високі показники роботи відділу забезпечуються комп"ютерізацію слідчого відділення та всіх інших служб відділу. Організовано роботу громадських формувань по охороні громадського порядку. Налагоджено взаємодію з засобами масової інформації району. Проводиться плідна робота з депутатським корпусом району. Так в 2001 році начальника відділу обрано депутатом районної ради. Крім того 2-х дільничних інспекторів міліції обрано депутатами сільських рад. За високі показники в роботі почесними знаками нагороджено 6 працівників відділу. Багато уваги приділяється професійній
підготовці особового складу. Футбольна команда відділу на чолі з граючим тренером заступником начальника відділу-начальником міліції громадської безпеки підполковником міліції Джеглавом В.В. та капітаном  команди  інспектором  дозвільної системи  майором міліції Кучеруком О.А. постійно бере участь в змаганнях з футболу як в районі, так і серед команд відділів області. Так в 2002 році в змаганнях з футболу серед підрозділів УМВС області команда відділу зайняла 1-е місце.
В липні 2004 року начальником Приморського РВ УМВС було призначено молодого і енергійного майора міліції Мацухова Сергія Борисовича, який народився і виріс в с.Інзівка Приморського району. Службу в міліції розпочав в цьому ж відділі міліціонером патрульно-постової служби міліції, працював на посадах старшого оперуповноваженого відділення карного розшуку Приморського РВ, начальника відділення карного розшуку, а згодом першого заступника начальника відділу - начальника кримінальної міліції Чернігівського районного відділу. За цей час особовим складом відділу було проведено значну роботу по зміцненню авторитету міліції серед населення, підвищення його довіри. Разом з тим було підтримано репутацію відділу як одного з найкращих за показниками роботи у порівняні з іншими підрозділів області. Проведено ремонт чергової частини та холу відділу. Налагоджено роботу електронної пошти в черговій частині відділу. Поширюється спортивно-масова робота - в 2006 році футбольна команда відділу двічі займала перше місце в районних змаганнях з футболу. В жовтні цього ж року начальник ізолятора тимчасового тримання затриманні і взятих під варту осіб капітан міліції Квецко Михайло Якович, як переможець обласного конкурсу кращого          за професією,                                був направлений   на
Всеукраїнський конкурс  кращого за професією    серед начальників ІТТ до м.Кіровограду, де зайняв п'яте місце у загальному заліку, а з функціональної підготовки - перше.
            Географічне розташування Приморського району здійснює вплив на роботу відділу, значно підвищуючи рівень злочинності в літній період у зв"язку з прибуттям на відпочинок в 43 оздоровчих заклади для дорослих та 12 оздоровчих закладів для дітей. З урахуванням відпочиваючих, що прибувають в курортно-оздоровчий     період     неорганізовано, населення м.Приморська з 13 тисяч зростає в тричі.
В теперішній час, незважаючи на напружений економічний стан в державі, недостатнє фінансування органів внутрішніх справ, Приморський районний відділ здатний виконувати встановлені державою, Президентом України і МВС України завдання по охороні правопорядку, боротьбі зі злочинністю і охороні прав і свобод громадян.


Дежурная часть Приморского РОВД в 1978 г.
Приморский РОВД
Дежурная часть – вид изнутри
Рабочее место дежурного РОВД у пульта управленияПульт управления транспортом и сигнализации ИВС


Фотокамера


Пульт управления радиорелейной связью


Картотека дежурной части


Оперативная техника дежурной части


Прием и сдача дежурства дежурным нарядом


Инструктаж дежурного наряда


Прием дежурным нарядом сообщения о происшествии


Выпуск транспорта на линию дежурным нарядом


Прием задержанного транспорта
Прием граждан


Бытовая комната дежурной части

Надежное обеспечение общественного порядка, пре­дупреждение  пресечение, быстрое и полное раскрытие каждого преступления является важнейшей задачей орга­нов   внутренних дел.
Оперативное управление силами и средствами, исполь­зуемыми   в целях охраны общественного порядка, пресечения и раскрытия преступлений по "горячим следам" осущест­вляет дежурная часть Приморского Р О В Д.
Характерными примерами о работе    дежурной части Приморского РОВД в раскрытии преступлений по "горячим пледам" с использованием сил и средств   могут быть следующие:
31 января 197В года в 3 часа ночи   в дежурную часть поступило    сообщение о том, что из магазина № 15 Рабкоопа созхоза "Вольный" в с.Н-Алексеевка разбито оконное стекло. На место происшествия был направлен помощник дежурного старший  лейтенант милиции Желязков, кото­рый по прибытию сообщил в дежурную часть    о том, что из магазина похищены продовольственные товары, разменная монета.
Не дожидаясь прибытия оперативной группы    помощ­ник дежурного  путем опроса очевидцев и свидетелей уста­новил и задержал   Тараненко, неоднократно судимого за аналогичные преступления, который совершил кражу    из магазина, последний арестован и привлечен к уголовной ответственности.
4 Февраля 1978 г. примерно в 17 час.30 минут в дежурную часть    поступило заявление о том, что житель города Приморска   Патяка    был избит и ограблен неизвестными. Немедленно были ориентированы  патрульно-постовая служба, работники ГАИ и дорнадзора, члены ДНД о происшед­шем и приметах преступника. На место  происшествия быланаправлена   оперативная группа.
В этот ж день патрульными   старшиной Костюковым и сержантом Савранским в дежурную часть был доставлен гр. Мен­дель который был    изобличен в преступлении, арестован и привлечен к уголовной ответственности.
21 октября 1978 г. в 20 час. в дежурную часть РОВД обратился с заявлением   Мельников А.П., житель г.Приморска, который    заявил о том, что у него был угнан мотоцикл "ВОСХОД-2" госномер О8-62 ЗПН. На место происшествия   была направлена   оперативная группа, ориентированы   патрули и члены ДНД.
Спустя некоторое время в дежурную часть поступил сигнал о том, что у жителя    г.Приморска Ручки Ю.Й.1955 года рожде­ния, появился   мотоцикл. Немедленно среагировав на этот сиг­нал у гр.Ручко был изъят угнанный мотоцикл, принадлежащий Мельникову. Ручка Ю. .привлечен к уголовной ответственности.


Комментариев нет:

Отправить комментарий