Літопис запорізької полiцiї

Україна понад усе!

понедельник, 2 марта 2020 г.

Енергодарський міський відділ міліції

Із альбома "Естафета мужності 2003 р."

Історія Енергодарського міського відділу

Місто Енергодар, яке гордо несе звання енергетичної столиці України, молоде - нещодавно воно відзначило свій 36 день народження, а отже і міський відділ МВС України досить молодий. Розпочинав він свою роботу в складі К-Дніпровського районного відділу і лише в 1981 році було створено Енергодарське селищне відділення міліції К-Дніпровського районного відділу внутрішніх справ, яке очолив Федір Володимирович Карбула. А 28 листопада 1985 року було прийнято рішення обласного виконавчого комітету за номером 0146 "Про організацію відділу внутрішніх справ Енергодарського міськвиконкому Запорізької області". Отже районний відділ було реорганізовано і в місті створено власний, до якого вже 02 грудня цього ж року було призначено перших співробітників.

Звичайно, час становлення не можна назвати легким та без проблемним, та колектив під керівництвом Івана Юхимовича Білана (з грудня 1985 року по жовтень 1988 року), Кривицького Олександра Володимировича (з жовтня 1988 року по вересень 1993 року), Біюна Віктора Григоровича (з вересня 1993 року по листопад 1995 року), Богдана Анатолія Миколайовича (з січня 1996 року по липень 1998 року), Шкрибитька Сергія Васильовича ( з серпня 1998 року по серпень
2001          року), Чапуріна Віктора Івановича (з серпня 2001 року по лютий
2002          року), Назаренка Миколи Миколайовича (з березня 2002 року по травень 2003 року) честю пройшов цей тернистий шлях і заклав міцне підґрунтя для подальшої плідної роботи.
Сьогодні (2006 р. – Літописець) колектив відділу, який очолює Сергій Миколайович Маслов, це 120 кваліфікованих співробітників, що стоять на захисті прав і свобод жителів міста Енергодар.
Міський відділ - це:
чергова частина; штаб;
відділення дільничних інспекторів міліції;
відділення карного розшуку;
відділення державної служби боротьби з економічними злочинами;
відділення кримінальної міліції у справах неповнолітніх;
група боротьби з незаконним обігом наркотиків;
відділення   громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб;
слідче відділення;
відділення дізнання;
сектор роботи з персоналом;
група конвойної служби міліції;
взвод патрульної служби;
канцелярія; фінансова частина.


Чергова частина.
Як театр починається з гардеробу, так відділ внутрішніх справ починається з чергової частини. Саме сюди потрапляє вся оперативна інформація, саме сюди звертаються мешканці міста за допомогою в скрутну хвилину. І в значній мірі від злагоджених і оперативних дій співробітників саме цієї ланки, залежить успішна робота над розкриттям злочину чи прийняття заходів щодо його попередження. Черговий має в повному обсязі володіти ситуацією, що склалася в місті та оперативно на неї реагувати. Тому досвід, знання, швидка реакція в складних обставинах - риси, притаманні співробітникам чергової частини, яку очолює Тарас Іванович Рященко.
Початківцями в цій нелегкій службі були Окованцев Петро Антонович, Павленко Микола Іванович, Карбула Федір Володимирович.
Слідче відділення
Головну увагу роботи цього відділення зосереджено на таких важливих напрямках роботи, як всебічне, повне і об'єктивне розслідування вчинених злочинів і притягнення винних до встановленої законом відповідальності. Саме слідчий апарат несе велику відповідальність за реалізацію вимог Президента України та чинного законодавства.
Слідчі під керівництвом заступника начальника відділу - начальника слідчого відділення Дениса Олексійовича Кузняка виконують великий обсяг складної роботи, направленої на покращення загальної криміногенної ситуації в регіоні.
А багато років тому слідче відділення очолювали Боякова Ірина Петрівна, Гордевич Іван Юліанович, Гортенко Олександром Федоровичем.
Сектор роботи з персоналом
Підбір кадрів, виховна та навчальна робота зі співробітниками -запорука успішної роботи будь-якого відділу. В Енергодарському міському відділі на цій ділянці стоять ті, хто вболіває за кожного з колег, хто прагне створити всі умови для плідної і самовідданої роботи кожного з них.
Сектор очолює заступник начальника відділу - начальник сектору роботи з персоналом Сергій Іванович Громовик - досвідчений фахівець з 24-річним стажем роботи, людина, що володіє неоціненним багажем знань, яким ділиться зі своїми молодими колегами.
Першим замполітом Енергодарського міського відділу був Снєгірьов Борис Анатолійович, пізніш йому на зміну прийшли Гарбузов Микола Федорович, Лебедев Сергій Петрович.
Кримінальна міліція
Карний розшук, державна служба по боротьбі з економічними злочинами, група по боротьбі з незаконним обігом наркотиків та кримінальна міліція у справах неповнолітніх, що власне і складають кримінальну міліцію, працюють на попередження та розкриття злочинів, розшук правопорушників та зниклих безвісти.
Великий та складний об'єм роботи вимагає від кожного співробітника самовідданого служіння, бездоганного виконання своїх службових обов'язків. Вони працюють, зневажаючи труднощами, особистим часом та власними інтересами. Не одноразово доводилося їм ризикувати власним життям, стаючи на шляху злочинності.
Велику роль в роботі кримінальної міліції відіграє профілактика. Ця, здавалося б непомітна робота, насправді потребує значних зусиль та залучення великої кількості працівників.
Багато років віддали роботі в міському відділі та продовжують чесно і сумлінно виконувати свої обов'язки Віктор Миколайович Юрченко та Олексій Євгенович Остапенко - фахівці високого класу, здатні виконати завдання найвижчого рівня складності.
На протязі багатьох років в відділеннях кримінальної міліції проходили службу Гардер Олександр Гергардович, Стратій Леонід Анатолійович, Орлов Федір Євграфьєвич, Торба Зіновій Михайлович, Варнаков Валерій Олексійович, Сінєпольській Сергій Васильович, Довженко Іван Іванович, Ткаченко Василь Іванович, Кононенко Олександр Антонович, Соляник В'ячеслав Якович, Огарков Анатолій Вікторович, Вегнер Сергій Павлович, Паращенко Тетяна Василівна.

Міліція громадської безпеки
виконує завдання, які багато в чому перегукуються з загальними завданнями служби. Вона складається з відділення дільничних інспекторів міліції, відділення громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб, дозвільної системи, взводу патрульної служби.
Дільничні інспектори міліції - це саме ті співробітники, хто перебуває найближче до пересічних громадян, та працюючи на закріплених територіях, найтісніше пов'язані з громадськістю міста, знає та найбільше переймається     їх     проблемами.     Від     їх     професіоналізму,     вміння
співпрацювати з населенням значною мірою залежить стан правопорядку та ефективність роботи всього міського відділу.

Цим співробітникам доводиться бути і психологами, і стратегами, і аналітиками, аналізувати безліч інформації і відшукувати в ній зернину істини і правдивості.
Приємно зазначити, що на цій службі - досвідчені фахівці, що користуються повагою та довірою не лише колег, а й мешканців міста.
За високі показники в роботі старший дільничний інспектор міліції капітан міліції Віктор Леонідович Романюк нагороджений нагрудним знаком Міністерства внутрішніх справ "Зразковий дільничний інспектор".

Вже більше двадцяти років працює в органах внутрішніх справ на посаді начальника відділення громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Добровольська Ірина Іванівна.
З початку створення міського відділу в відділеннях міліції громадської безпеки працювали Яловой Микола Іванович, Люх Микола Петрович, Ященко Віктор Іванович.
Тишу і спокій вулиць міста чатують співробітники взводу патрульної служби (командир - Віталій Сергійович Скок), яка найбільш наближена до населення, а отже саме її співробітники найчастіше стають на заваді порушників та злочинців.

Понад 20 років віддали роботі на цій нелегкій службі старші інспектори міліції взводу патрульної служби Юрій Володимирович Літвінов та Володимир Олексійович Караманов, які є зразком наслідування для молодих колег.
Для успішного виконання своїх службових обов'язків співробітники мають бути у відмінній фізичній формі. Для її підтримання до послуг службовців - спортивний комплекс ВП "ЗАЕС", де за домовленістю з адміністрацією атомної станції вони мають можливість займатися в тренажерній залі, залах для боротьби та занять масовими видами спорту.

Гордість відділу - команда з міні-футболу, постійний учасник змагань різних рівнів.
Та окрім фізичної форми, для продуктивної та результативної роботи відділу необхідне відповідне матеріально-технічне оснащення. За сприяння міськвиконкому та відокремленого підприємства "ЗАЕС" в 2001-2003 р.р. відділ поповнився 9 сучасними комп'ютерами.
В 2001 році розпочато будівництво нового адміністративного будинку міського відділу - "Будинку правосуддя", та дбаючи про належні умови як відвідувачів,   так   і   самих   співробітників   вже   сьогодні,   в   2002   році
відремонтовано перший, третій та четвертий поверхи приміщення, де розташовується відділ.
Однією з головних умов оперативного реагування на повідомлення про скоєні злочини чи прояви, що готуються, своєчасного реагування на заяви та звернення громадян є мобільність підрозділу. Для її покращення автопарк відділу збільшено: придбано три автомобілі "ДЕУ-Ланос " та автомобіль "Соболь".
Та розраховувати на цілком позитивний результат роботи можна лише при повному розумінні та підтримці громадськості міста. З цією метою створено громадське об'єднання "Народний захист", який очолив колишній начальник штабу міського відділу, сьогоднішній пенсіонер МВС, голова Ради ветеранів Юрій Володимирович Ляхов.
Колектив Енергодарського міського відділу УМВС України свято зберігає пам'ять про тих, хто стояв біля витоків створення відділу, оточуючи їх пошаною та повагою. Вони віддали частину свого життя служінню тут, не шкодуючи сил та здоров'я, ризикували власним життям, оберігали спокій нашого міста.
Та й зараз, перебуваючи на заслуженому відпочинку, надають посильну допомогу, передаючи досвід молодим співробітникам.
Ми з великою вдячністю згадуємо кожного з них і завжди раді бачити у себе. Та особливо хочеться віддати данину шани Ірині Петрівні Бояковій, Яловому Миколі Івановичу та Анатолію Лаврентійовичу Бондаренку, та подякувати за працю Івана Юхимовича Білана, Бориса Григоровича Каравая, Федора Володимировича Карбулу, Бориса Анатолійовича Снєгірьова, Валерія Олексійовича Варнакова, Сергія Васильовича Синепольського, Івана Івановича Довженка, Юрія Володимировича Ляхова, Анатолія Івановича Хомичука, Леоніда Анатолійовича Стратія, Івана Юліановича Гордевича, Сергія Павловича Вегнера, Анатолія Миколайовича Богдана, Олександра Федоровича Гортенка, Володимира Григоровича Прохорова, Віктора Миколайовича Долгобородова, Віктора Олександровича Студента, Василя Івановича Ткаченка, Миколу Даниловича Концура.
2006 р.Начальники Енергодарського міського відділуБілан Іван Юхимович
(з грудня 1985 року по жовтень 1988 року)

Кривицький Олександр Володимирович
 (з жовтня 1988 року по вересень 1993 року)

Біюн Віктор Григорович
(з вересня 1993 року по листопад 1995 року)

Богдан Анатолій Миколайович
 (з січня 1996 року по липень 1998 року)

 Шкрибитько Сергій Васильович
( з серпня 1998 року по серпень 2001 )

Чапурін Віктор Іванович
(з серпня 2001 року по лютий 2002 року)

Назаренко Микола Миколайович
(з березня 2002 року по травень 2003 року)

Сергій Миколайович Маслов


Комментариев нет:

Отправить комментарий