Літопис запорізької полiцiї

Україна понад усе!

четверг, 19 ноября 2015 г.

Меморіальний комплекс загиблим співробітникам органів внутрішніх справ Запорізької області

Група молодих скульпторів Запорізької області, яку очолював Олександр Жолудь,  розробила тему пам'ятника загиблим співробітникам органів внутрішніх справ області при виконанні службових обов'язків і запропонували виконати його з цільного блоку сірого граніту, розсіченого на дві нерівні частини, висотою 4 м.
Символіка цих двох частин являє собою не що інше, як боротьбу добра і зла.
Ліва частина граніту має більший об'єм та висоту, колір світло сірий, що символізує перемогу добра над злом.

Зло символізує права, менша частина граніту, яка  відтінена в більш темні тони.
Розщілина між світлою та темною частинами граніту має чорний фон і символізуватиме смерть. У цій розщілині, до самої основи споруди,  встановлено меч (кована мідь), що відображає правоохоронні органи. Навколо меча звивається шлейф птаха, який здіймається вгору, що символізує душу покійних.
Загальна висота складає 5,3 м. Це, приблизно, третя частина висоти будинку, що стоїть за місцем його спорудження.
Зліва і справа пам'ятника  встановлені гранітні поліровані плити з прізвищами загиблих працівників органів внутрішніх справ.
Другою частиною меморіального комплексу є  капличка, яка  розташована в кутку скверу і збудована за всіма нормами православної церкви за проектом архітектора Анатолія Долинного.
Проект меморіального комплексу затверджено Запорізькою міськрадою.

Урочисте відкриття пам’ятнику загиблим співробітникам органів внутрішніх справ області відбулося 22 грудня 1999 року, а каплички – 22 серпня 2000 року
Місце відданості і пам’яті   

Тепер вже важко згада­ти, яким було це місце два роки тому. Непривітний, запущений палісадник по­руч зі стандартними п'ятиповерхівками, протоптані доріжки, пригнічена тра­вичка під старими, розсохлими деревами. Сьогодні сквер не впізнати, він по праву вважається одним з найбільш затишних місць відпочинку Запоріжжя.

           Ідея створити ме­моріальний комплекс для вшанування пам'яті пра­цівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службового обов'язку, виникла і була втілена фактично за півто­ра року. За ініціативою ко­легії УМВС області було оголошено творчий кон­курс на кращий проект ме­моріалу. Перемогла у ньо­му група запорізьких архітекторів, яку очолю­вав Олександр Жолудь. Її члени вигадали і запроек­тували майбутній ком­плекс.
Невдовзі               почалося будівництво першої части­ни - пам'ятника загиблим співробітникам. Одночас­но почалися роботи по благоустрою майбутнього скверу.
          22 грудня минуло­го року відбулося урочисте відкриття пам'ятника. Гра­нітна глиба, розколота навпіл мечем, стала уособ­ленням боротьби та пере­моги добра над злом, а легкокрилий птах - чистої душі, що відлітає.
          На початку нинішнього року почалися роботи по зведенню православної каплиці. Спроектував її архітектор Анатолій До­линний, в минулому, до речі, співробітник органів внутрішніх справ. Ця неве­личка будівля чудово впи­салася в ансамбль, поєднана в собі
невідступне сліду­вання християнським кано­нам і спокійну красу.
Будівництво меморіалу стало справді народним.Після того, як про початок робіт широко повідомили місцеві засоби масової інформації, на рахунок будівництва перерахували кошти                      не          тільки підприємства і комерційні  структури, а й сотні пе­ресічних мешканців міста.
 I все ж успішного завер­шення робіт довелося б че­кати набагато довше, якби не благодійницька допо­мога таких промислових гігантів області, як "Запоріжсталь", "Мотор Січ", Запорізький алюмінієвий комбінат, "Запоріжкран" та завод металевих конст­рукцій, Янцівський гра­нітний кар 'єр та інші.
       У травні нинішнього ро­ку в фундамент каплиці Архієпископ Запорізький і Мелітопольський Василій урочисто заклав капсулу зі святими мощами Луки Кримського, ім'я якого сьо­годні носить будівля. А 22 серпня в каплиці владика Василій урочисто відслу­жив першу службу на вша­нування пам'яті пра­цівників органів внутрішніх справ, які загинули при ви­конанні службового обов'язку. З тих пір меморіаль­ний комплекс поряд з будівлею УМВС став уособ­ленням пам'яті живих про подвиг і мужність загиблих, чудовим місцем відпочин­ку для мешканців міста.
Сьогодні в каплицю приходять не тільки пра­цівники міліції. Вона гос­тинно відкриває двері всім, хто хотів би зцілити душу чи віддати шану пам'яті, віднайти душевний спокій в осяяному святими обра­зами острівку вічності.


Газета «На грані» від 20.12.2000 р.


Комментариев нет:

Отправить комментарий