Літопис запорізької полiцiї

Україна понад усе!

вторник, 9 декабря 2014 г.

Запорізька обласна організація ФСТ «Динамо» України


Безмежність сили і духу

Спортивну емблему у вигляді літери «Д» добре знають не лише у нашій країні, а й у багатьох куточках планети. Динамівський ювілей - е неабияка подія в світі масштабу. 90-ту річницю «Динамо» відзначає і численний загін правоохоронців Запорізької області. Вони шанують спортсменів, тренерів і ветеранів - тих, хто створював і продовжує творити історію легендарного товариства

Пролетарське фізкультурно-спортивне товариство «Ди­намо» на Запоріжжі було ор­ганізовано у 1927 році. У цьому ж році були зроблені перші кроки у створенні динамівської бази - по­будували майданчики для гри у гандбол і занять гімнастикою, тенісний корт та 25-метровий стрілецький тир. Навесні і влітку тут організовували прокат велосипедів, а взимку зали­вали ковзанку.
1928 рік було відзначено створен­ням у Запоріжжі футбольної команди «Динамо», гравці якої в подаль­шому склали кістяк збірної міста.
Починаючи з 1929 року, діяльність запорізького «Динамо» охопила Великотокмацький, Василівський. Вільнянський, Михайлівський, Новозлатопільський, Новомиколаївський, Оріхівський, Покровський і Пологівський райони. У 1933 році запорізький полк НКВС і колектив фізкультури Михайлівського район­ного ГПУ у всесоюзному огляді-конкурсі на кращу організацію спортивно-масової роботи, який проводила Центральна рада спор­тивного товариства,  посіли  перші місця, а Запорізька обласна органі­зація «Динамо» в цьому конкурсі була другою. Того ж року було за­вершено будівництво стадіону та водної станції «Динамо».
У 30-х роках призерами першостей Укрради «Динамо» стали запо­різькі легкоатлети Іван Козир (молот), Микола Митрофанов (спис), Федір Якутович (стрибки у висоту), команди борців, стрільців, тенісистів. У динамівській організації під керів­ництвом наставника Олександра Полуднева тренувався майбутній олімпійський чемпіон з класичної боротьби Яків Пункін.
Динамівці Запоріжжя почали ви­ходити на передові позиції у 1932-1933 роках. В організації створили групу з провідних спортсменів - чем­піонів, призерів та рекордсменів всесоюзного та республіканського рівня.
1944 рік став початком відновлен­ня фізкультурно-масової та спортив­ної роботи в обласній раді «Ди­намо».
У другій половині 40-х років були підготовлені: чемпіонка СРСР з ба­гатоборства ГПО, неодноразова пе­реможниця першостей України у п'ятиборстві Софія Бордуленко, чемпіони республіки з бігу Григорій Басалаєв (5000 м) та Віра Циганюк (200 м), триразовий чемпіон і рекордсмен ЦР «Динамо» з бігу на спринтерській дистанції, 12-разовий переможець першостей Укрради «Динамо» у легкоатлетичному деся­тиборстві Едуард Рубахін.
«Зірковими» для запоріжців були 1948-1968 роки. Саме у цей період рівень фізичної культури та спорту в області був вищий, ніж у більшості регіонів України. Тоді весь світ почув імена динамівців Запоріжжя. Наприк­лад, у 1953-1960 роках Едуард Рубахін стає 38-разовим перемож­цем різноманітних змагань серед працівників міліції та «Динамо». По закінченні спортивної кар'єри він отримав посвідчення члена Спілки журналістів України, став автором п'яти книг про співробітників запо­різької міліції та спортсменів-динамівців.
1959-1962 роки. Заслужений май­стер спорту СРСР з класичної бо­ротьби Сергій Рибалко став дворазовим чемпіоном світу. Тренував його заслужений тренер СРСР Едуард Кляхін - дворазовий призер чемпіонатів Радянського Союзу.
1981-1982 роки - заслужений майстер спорту СРСР Геннадій Єрмілов двічі виборов титул чемпіо­на світу з класичної боротьби. Його наставник - заслужений тренер СРСР Євген Чертков - підготував ще ціле сузір'я талановитих та висо­кокваліфікованих спортсменів.
У 80-х роках багато вихованців запорізького «Динамо» гідно захи­щали честь свого товариства. Переможцями та призерами чемпі­онатів Радянського Союзу і України, спартакіад, турнірів і міжнародних змагань стали борці класичного і вільного стилів, дзюдоїсти, самбіс­ти, майстри кульової стрільби. Чимало з них входили до складу збірних команд «Динамо», України "і СРСР.
У 1986 році побудували спортивний комплекс «Динамо». Нова споруда включала: ігровий, борцівський, тренажерний зали та три стрілецькі тири. Тепер динамівці мали значно кращі умови для підвищення свого професійного рівня, що позитивно вплинуло на результати змагань.
Свої імена у літопис досягнень за­порізького «Динамо» вписали борці: майстри спорту міжнародного класу Петро Вінниченко, Валерій Вовк, Володимир Запорожченко, Веліджан Умеров, Володимир Шкаран, Лаврентій Майломян, майстри спор­ту Євген Свиридов, Ерік Барц, Павло Бобир, Валерій Богданов, Валерій Брильов, Борис Винокуров, Роман Дихно, Олесандр Зайцев, Володимир Зима, Борис Ігрунов, Віктор Ільченко, Віктор Козачухна, Василь Каплич, Олесандр Кириченко, Петро Красно-кутський, Микола Кудієвський, Ми­кола   Пухальський,   Федір   Рецеп Віктор Рибалко, Олексій Соболєв, Олексій Соколов, Микола Середа, Олександр Ромащенко, Микола Шматько, Микола Чученко, Віктор Дейнега, Василь Крутов, брати Вік­тор, Павло і Олександр Столярови.
В історію запорізького «Динамо» увійшов відомий борець, неоднора­зовий призер чемпіонатів СРСР у важкій вазі, дев'ятиразовий чемпі­он ЦР ДСТ «Динамо», переможець і призер міжнародних турнірів Гран-прі в Будапешті та Празі, майстер спорту міжнародного класу Володи­мир Шкаран, якого тренував заслу­жений тренер СРСР з греко-римської боротьби Павло Козін. До речі, сьо­годні Володимир Шкаран займається літературною працею, яку присвячує своєму улюбленому виду спорту.
Ще одна яскрава особистість і гордість запорізького «Динамо» - майстер спорту міжнародного класу В'ячеслав Іванов, який є багатора­зовим переможцем змагань найви­щого рівня з пожежно-прикладного спорту.
Великим майстром і вчителем у володінні стрілецькою зброєю є Володимир Косюк. Майже 30 років він виступав під прапором «Динамо», виборюючи медалі найвищого гатун­ку (свої кроки до титулів робив під керівництвом М. Двояковського). Володимир Косюк був багаторазо­вим переможцем та призером чем­піонатів СРСР, СНД, чемпіонатів МВС України зі стрільби з бойової зброї у вправах АК-3, АК-4 (автомат Калашникова), призером чемпіона­тів Європи серед поліцейських у ФРН, Португалії, органів охорони та державної безпеки соціалістичних держав у Польщі, Болгарії та Угор­щині. Свої знання Володимир Косюк передавав працівникам міліції під час роботи у Запорізькій міжоблас­ній школі підготовки молодшого начальницкого складу органів внутріш­ніх справ. У 1989 році комісією МВС СРСР методика Володимира Косюка з вогневої підготовки була визнана передовою та рекомендована до за­стосування. Під його керівництвом збірна команда УМВС України була неодноразовим призером чемпіона­тів МВС зі стрільби з бойової зброї. Вихованці Володимира Косюка, Тетяна Тилик і Ігор Лазаревич завдяки своїм перемогам у різноманіт­них змаганнях отримали звання майстрів спорту з табельної зброї.
Протягом двох останніх олімпійських циклів організацією підготовлено 5 заслужених майстрів спорту України, 11 майстрів спорту міжнародного класу, 44 майстри спорту з олімпійських та неолімпійських видів спорту. Трьом наставник присвоєно звання «Заслужений тренер України»
Продовжуючи тему кульової стрільби, треба сказати, що напри­кінці 90-х років у запорізькому «Динамо» були підготовлені молоді талановиті спортсмени, які сьогодні є одними з лідерів збірних команд України. Серед них - багаторазові переможці й призери чемпіонатів Європи в особистій та командній першостях, це майстер спорту міжнародного  класу Дмитро Тукалов, майстри спорту Віталій Вель й Оксана Лось.
У динамівські літописи Запоріжжя золотими літерами вписано імена цілої плеяди прославлених спортив­них наставників. У їхньому числі - заслужені тренери СРСР Едуард Кляхін і Євген Чертков, заслужені тренери України Микола Данилов, Микола Назаренко, Євген Романюк, Михайло Рурак, Олександр Бугайов, Мурад Саргсян.
Першим учасником Олімпійських ігор від запорізького «Динамо» був легкоатлет Олег Крамаренко, який у складі естафетної команди з бігу 4x100 м виборов почесне четверте місце в Атланті-1996.
А перший олімпійський здобуток в історії обласної організації - на рахунку Романа Зозулі, який на Іграх 2000 року в Сіднеї завоював срібну медаль у командній першості зі спор­тивної гімнастики. Крім нього на цій Олімпіаді запорізьке «Динамо» пред­ставляли ще четверо атлетів: Воло­димир Полікарпенко (триатлон), Костянтин та Олена Рураки (легка атлетика), Олександр Степанян (греко-римська боротьба).
На зимовій Олімпіаді-2002 у Солт-Лейк-Сіті запорізький динамівець Олександр Стрельцов захищав честь України у змаганнях з бобслею.
На Олімпійських іграх в Афінах 2004 року брали участь п'ятеро пред­ставників запорізького «Динамо» - Армен Варданян і Олександр Хвощ (греко-римська боротьба), Роман Зозуля і Андрій Михайличенко (спор­тивна гімнастика), Володимир Полікарпенко (триатлон). Найкращим результатом відзначився Армен Варданян, який став п'ятим. Але на наступних Іграх - у Пекіні-2008 - Армен виборов бронзову нагороду.
На XXX Олімпійських іграх 2012 року в Лондоні до складу збірної України входили динамівці-запорожці дзюдоїсти Георгій Зантарая і Ста­ніслав Бондаренко, борець греко-римського стилю Євген Орлов, стри­бун у воду Антон Захаров.
Підсумки чотирирічної роботи орга­нізації - з 2009 по 2012 роки - свідчи­ли про позитивні зрушення на осно­вних напрямках. Попередні успіхи спортсменів запорізького «Динамо» були примножені перемогами і досяг­неннями Вадима Синявського, Станіс­лава Бондаренка, Владислава Вороткова, Олексія Лисенка (дзюдо), Сергія Курочкіна (триатлон), Сергія Певнєва (пауерліфтинг), Антона Захарова (стрибки у воду), Ольги Черкун (тхеквондо), Василя Повшука, В'ячеслава Юпбасова, Олексія Леппіка (кікбок­синг), Миколи Бурлі (універсальний бій) та багатьма іншими атлетами на чемпіонатах світу, Європи та України.
Значними спортивними досягнен­нями на міжнародних та всеукраїн­ських змаганнях увійшов в історію запорізького «Динамо» 2013 рік.
Призові місця з олімпійських видів спорту на чемпіонатах світу посіли Анна Мельніченко (легка ат­летика), Ашот Балабікян, Георгій Зантарая (боротьба дзюдо). Двора­зовим призером XXII Всесвітньої літ­ньої Універсіади, встановивши два рекорди України, став Сергій Фролов (плавання). На чемпіонатах Європи знов відзначилися Георгій Зантарая і Анна Мельніченко. Переможцями і призерами чемпіонатів України стали Сергій Фролов, Ольга Баранець та Іван Іванець (тхеквондо), Олек­сандр Хвощ (греко-римська бороть­ба), Юлія Фенухіна (легка атлетика), В'ячеслав Дворянкін та Владислав Пахомов (бокс) і багато інших.
Від своїх колег «олімпійців» не відставали й «неолімпійці». Медалі чемпіонатів світу та Європи різного гатунку вибороли Владислав Горді­єнко (карате МКС), Володимир Сотін (кікбоксинг \Л/РКА), Дмитро Орєхов (кікбоксинг \Л/ТКА), Валерія Бабак (тхеквондо). На чемпіонатах України перемогли кікбоксери Володимир Сотін, Артем Муратов, Максим Милусь та представники універсаль­ного бою Євген Завгородній, Ілля Вітюк, Катерина Гайдаш, Андрій Корольов.
Значний внесок у скарбничку спортивних досягнень організації зробили ветерани-динамівці - неод­норазовий призер міжнародних зма­гань з дзюдо Максим Грабовський, неодноразові чемпіони України та призери міжнародних змагань з пла­вання Ірина та Юрій Крюкови.
Останні роки провідні позиції у своїх видах спорту посідають:
-    майстер спорту міжнародного класу з кульової стрільби, майстер спорту зі стрільби з бойової зброї, багаторазовий переможець та при­зер чемпіонатів МВС України та ФСТ «Динамо» України, міжнарод­них змагань, призер чемпіонату України Вячеслав Філенко;
-    майстри спорту зі стрільби з табельної зброї Ігор Лазаревич і Тетяна Тилик (ветерани);
-    майстер спорту з легкої атлети­ки, неодноразовий чемпіон та при­зер чемпіонатів МВС України Андрій Солодовников;
-    майстер спорту України з важ­кої атлетики, триразовий чемпіон світу серед ветеранів Андрій Ніколов.
Справжньою легендою запорізь­кої обласної організації ФСТ «Динамо» є гирьовик Сергій Кубрак -
п'ятиразовий чемпіон світу серед ветеранів, 27-разовий чемпіон все­союзних, всеукраїнських та міжна­родних змагань. Сергій Іванович встановив 30 рекор­дів України, вісім рекордів СРСР, три рекорди світу, три рекорди Європи серед ветеранів. Ім'я Сергія Кубрака у 2011 році було внесено до книги «Найкращі люди України» та Книги рекордів України. Але Сергій Іванович найбільше пишається свої­ми учнями. Серед його вихованців: 5 чемпіонів, 6 призерів міжнародних та всеукраїнських змагань, 18 майстрів спорту, понад 50 канди­датів у майстри спорту.
Одним із пріоритетних напрямків роботи запорізьких динамівців є ди­тячий спорт. Фізкультурна робота з дітьми та підлітками в «Динамо» велася з початку існування товари­ства. «Юний динамівець» - одна з найвідоміших дитячих організацій колишнього СРСР. Першими вихо­ванцями запорізького «ЮД» були діти співробітників і військовослуж­бовців, а також учні середніх шкіл.
Для розвитку дитячого спорту, по­пуляризації динамівського руху серед молоді у 2004 році було ство­рено Запорізьку комплексну дитячо-Сьогодні в секціях греко-римської боротьби, дзюдо, самбо, універсаль­ного, вільного бою, боксу і кікбоксин­гу тренуються майже 400 юних спортсменів. їх готують таки досвід­чені наставники, як заслужені трене­ри України Олександр Коваленко (греко-римська боротьба), Володи­мир Ящук (кікбоксинг), Владислав Ковпак (бокс), Микола Бурля (уні­версальний бій), Мурад Саргсян (греко-римська боротьба) та інші.
Сьогодні Запорізька обласна ор­ганізація ФСТ «Динамо» України на­лічує майже 12000 членів товари­ства і об'єднує 41 колектив фізичної культури працівників та військовос­лужбовців правоохоронних органів, спеціальних служб області.
Найсильнішими в Спартакіаді є об'єднані КФК: ГУМВС, Управління ДПтС, ГУ ДСНС, УСБ України в Запорізькій області, в/ч 3029 ВВ МВС, в/ч 3033 ВВ МВС.
Важлива роль в організації фіз­культурно-оздоровчої та спортивної роботи, зміцненні матеріально-технічної бази, примноженні славних традицій належить головам Запо­різької обласної організації ФСТ «Динамо» України різних часів -генерал-майорам міліції В. Мельнику, В. Варенку, О. Шмітьку, С. Алфьорову, В.Ольховському, М. Тищенку (голові КФК Запорізького юридичного ін­ституту МВС України). Заступниками голів організації були А. Єлькін, О. Кушнір, В. Зима, О. Столяров (заслужений тренер України), Г. Калантаров (директор управління спортивних споруд).
Варто відзначити, що в 1985 році тодішнім головою Запорізької органі­зації В. Мельником було створено фут­больну команду «Динамо», яка неод­норазово ставала чемпіоном і волода­рем Кубка Запоріжжя та області.
Керували командою великі ентузі­асти - полковник міліції В. Вербицький і підполковник міліції В. Богуславський, яким вдалося згуртувати ко­лектив, націлити на високі результа­ти. «Мотором» команди був старший прапорщик міліції В. Білий, який з та­лановитими гравцями Олександром Оглоблею, Віталієм Сидоренком, Олегом Чекригіним, Сергієм Бухтіяровим, Сергієм Єськовим, Андрієм Гончаренком, Андрієм Крошеном, Володимиром Мельником підняли рі­вень запорізького динамівського футболу до небачених раніше вер­шин. «Футбольну естафету» підхопив від свого попередника В. Ольховський. Під його керівництвом і за його безпосередньої участі команда «Динамо» була неодноразовим пере­можцем та призером чемпіонатів ЦР ФСТ «Динамо» України. В. Ольховський у складі збірної команди України став призером чемпіонату світу серед поліцейських з міні-фут­болу в Новій Зеландії. І сьогодні збір­на команда з футболу з честю представляє запорізьку обласну організа­цію на змаганнях різного рівня.
У 2000 році на березі Дніпра Запорізькою обласною організацією «Динамо» побудований найбільший в Україні навчальний центр, до складу якого входять: 30-метровий критий стрілецький тир з мультимедійним екраном,    майданчики   для    міні-футболу, гімнастики, рукопашного бою, спеціальні майданчики для спецпідрозділів міліції, спеціальна смуга перешкод, бігові доріжки, навчальні класи. Організатором створення на­вчального центру був В. Варенко. Вагомий внесок у цю споруду нале­жить керівникам галузевих служб С. Алфьорову, О. Шмітьку, С. Холоду, Л. Зінченку, М. Кагітіну, а також ке­рівникам колективів фізичної культу­ри УДАІ УМВС О. Ловчикову, УДСО УМВС В. П'ятницькому.
Члени організації мають чудові умови для тренування на власних спортивних спорудах. У спортивно­му комплексі «Динамо» та Будинку фізичної культури «Динамо» є зали для гандболу, боротьби, занять на тренажерах, два стрілецьких 50-метрових тири, які є зразком якісної бази для підготовки майбут­ніх чемпіонів світу, Європи й Олім­піад. «Динамо» також має власну базу відпочинку на березі Дніпра на­проти Хортиці.
Щороку понад дві тисячі спортс­менів організації беруть участь у спортивних змаганнях різного рівня, у тому числі Олімпійських іграх, чемпіонатах світу та Європи, Кубках світу, Всесвітніх Універсіадах. Протягом двох останніх олімпійських циклів обласною організацією підго­товлено 5 заслужених майстрів спорту України, 11 майстрів спорту міжнародного класу, 44 майстри спорту з олімпійських та неолімпійських видів спорту. Трьом наставни­кам присвоєно звання «Заслужений тренер України».
На сучасному етапі Запорізька обласна організація ФСТ «Динамо» України продовжує цілеспрямовану роботу з виконання статутних зав­дань, подальшої співпраці з органа­ми місцевого самоврядування щодо підготовки спортсменів з пріоритет­них олімпійських, неолімпійських та службово-прикладних видів спорту серед працівників правоохоронних органів, з якісної підготовки та про­ведення комплексних змагань за щорічними програмами «Динаміад» та «Спартакіад», залучення дітей та підлітків в секції з різних видів спор­ту, проведення серед них змагань під гаслом «Від юного динамівця до олімпійця».

Олімпійська арена. № 4 - 2014Комментариев нет:

Отправить комментарий