Літопис запорізької полiцiї

Україна понад усе!

понедельник, 17 ноября 2014 г.

Нічне рандеву зі смертю


Два роки тому на Запоріжжі був заподіяний зухвалий резонансний злочин, що порушив спокій Бердянська, жителі якого дізналися: хтось зґвалтував і вбив неповнолітню.
У міліцію зранку зателефону­вала жінка і з плачем спові­стила, що її донька-школярка ввечері пішла десь гуляти й досі не повернулася. Тоді, як і належить, відомості про цю по­дію внесли до ЄРДР за п. 10 ч. 2 ст. 115, ч. З ст. 152, ч. 2 ст. 153 ККУ (умисне вбивство поєднане зі зґвалтуванням і насильниць­ким задоволенням статевої при­страсті неприроднім способом, вчинене щодо неповнолітньої).

Насамперед, слідчі провели огляд території, розташованої навколо будинку підлітка. Ре­зультат був невтішний: у каналі­заційній шахті виявили куртку й один чобіток потерпілої зі сліда­ми крові. Далі по вулиці зна­йшли джинсові шорти зниклої, просякнуті кров'ю, й бурі краплі на землі. Сліди вели до зливного каналу, порослого очеретом, що проходив навпроти недобудова­ного цеху заводу. Найстрашніше підтвердилося: у тих заростях ле­жало напівроздягнене тіло дів­чинки, вкрите численними тілес­ними ушкодженнями. Згодом СМЕ встановила: смерть нещас­ної настала від крововтрати й ту­пої травми живота.
Згодом сформувався пакет свідчень. Результатом аналізу матеріалів стало встановлення маршруту пересування шко­лярки та загальної картини об­ставин, за яких вона зникла. По­терпіла напередодні трагічної ночі з подругою потайки від ма­тері гайнула відпочивати в один із нічних клубів Бердян­ська, звідки серед темені поїха­ла на таксі з якимось чолові­ком.
Під час досудового розсліду­вання в кримінальному прова­дженні слідчі відділу розсліду­вання злочинів проти життя та здоров'я особи СУ міліцейсько­го главку області допитали більшість відвідувачів цього закладу розваг, які відпочива­ли там у день щезнення розшу­куваної. Вдалося виокремити інформацію, що допомогла встановити особу й зовніш­ність згаданого супутника ді­вчини. Свідки зауважили: у клубі той був сам і поводився надто зухвало. Щоб виконати завдання, слідчі на підставі ухвали суду вилучили відеозапис системи спостереження су­пермаркету, розташованого по­ряд з нічним клубом. У кадр саме потрапив потрібний пер­сонаж. Не зволікаючи, у місце­ві ЗМІ підготували інформацію про злочин і розшук підозрюва­ного.
З огляду на те, що фігурант був доволі молодим, слідчий дав оперативному підрозділу низку доручень у порядку ст. 40 КПК України щодо відпрацю­вання освітніх, розважальних закладів, залізничних і автовок­залів Бердянська з демонстраці­єю допитуваним стоп-кадру із зазначеного відео. Оперативникам доручили опрацювати ма­теріали про відмову в порушен­ні кримінальних справ за пові­домленнями з нічного клубу, в якому востаннє бачили потерпі­лу, й перевірити раніше суди­мих за вчинення умисних зло­чинів.
Два місяці слідчі й сищики методично збирали інформа­ційні й доказові «крихти». Тоді стало очевидним: фігуранта до­бре знають на автовокзалі як постійного пасажира маршру­ту «вихідного дня» до Гуляйполя, а в будні той був завсідни­ком комп'ютерних клубів. А ще під час аналізу відмовних мате­ріалів за повідомленнями з ніч­ного клубу встановили його по­вні анкетні дані. Тоді він жив без реєстрації в Бердянську, був третьокурсником одного з міс­цевих вишів і мав судимість за крадіжку ноутбука з будинку дівчини, з якою познайомився в нічному клубі. Також встано­вили візуальну схожість його з чоловіком, зображеним на відеозаписі.
Отже, студента запросили в Бердянський відділ міліції для проведення слідчих дій. За участю свідка - таксиста - про­вели його успішне впізнання. Водій сказав: саме він їхав із по­терпілою до її двору в ніч убив­ства. Парубок вирішив писати заяву-зізнання. Опісля була про­ведена низка слідчих і розшукових дій, виявили чимало речо­вих доказів, що підтверджують провину саме цього чоловіка. Торік згадане кримінальне про­вадження було направлене в суд.
Старший слідчий-криміналіст СУ ГУМВС у Запорізькій області
Олександр КОЛЄСНІКОВ  Іменем закону №46 від 13.11.2014

Комментариев нет:

Отправить комментарий