Літопис запорізької полiцiї

Україна понад усе!

понедельник, 11 августа 2014 г.

Запорізькі спецпризначенці замінили своїх товаришів, які несли службу у зоні АТО


Запорізькі спецпризначенці замінили своїх товаришів, які несли службу у зоні АТО (ФОТО, ВІДЕО)
  
Відбулася планова ротація в місті Краматорськ Донецької області – міліцейський спецпідрозділ, котрий протягом місяця ніс службу по охороні громадського порядку в зоні Антитерористичної операції та розслідував там кримінальні правопорушення повернувся на Запоріжжя, а його замінили їхні колеги.
Як розповів начальник управління кадрового забезпечення ГУМВС України в Запорізькій
області полковник міліції Віктор Нестеренко, який і привіз нову зміну, ця місцевість для запорізьких міліціонерів знайома ще з часів, коли там безпосередньо тривали бойові дії.
«До цього наші працівники більше місяця працювали і несли службу по охороні громадського порядку на блок-посту біля гори Карачун поблизу міста Слов’янськ. Вони знаходилися, без перебільшення, в самому воєнному пеклі. Двоє з них – це командир та боєць спеціальної роти міліції нагороджені орденами за мужність», - повідомив полковник.

Окрім того, Віктор Вікторович зазначив, що підтримати бойовий дух та віддячити захисникам нашої Вітчизни, які несуть службу у зоні Антитерористичної операції, вирішили і учасники творчого колективу ГУМВС України в Запорізькій області у складі народного ансамблю запорізької міліції «Пернач», а також шоу-групи і балету «02». «Артисти у погонах» за допомогою пісень і танців підбадьорили запорізьких бійців та інших зведених загонів, які несуть службу у Краматорську. Таким чином позитивно вплинули на психологічний стан наших правоохоронців. Своїми враженнями поділився начальник зведеного загону запорізької міліції Андрій Долинний, який разом зі своїми підлеглими прибув до зони АТО 7 липня, одразу після визволення міста.

«Ми побачили відновлення мирного життя. Як тільки ми приїхали враження були гнітючими. Дуже багато воєнної техніки, передислокація військ. Звичайно була дуже напружена обстановка. Місто було практично мертвим. На вулицях не було ані місцевих жителів, ані будь-якого транспорту. Багато житлових будинків замінували бойовики.

Хлопці себе проявили дуже професійно і реагували на всі прохання місцевих мешканців, починаючи від допомоги розмінувати розтяжки закінчуючи прибиранням «коктейлів Молотова» з усіх місць».

Як розповів Андрій Володимирович, з кожним днем ставлення до українських військових місцевого населення змінювалось у позитивний бік. Адже інформаційний вплив, який був вчинений на місцевих жителів, зробив свою справу і спочатку мирне населення чекало від українських силовиків чогось страшного.
«Та на третій день жителі Краматорська вже йшли до нас із квітами, дякували зі сльозами на очах», - згадує полковник міліції Долинний.

З-поміж усіх «подяк» краматорців йому запам’ятався випадок, коли прийшов молодик і сказав, що його мати хоче пригостити правоохоронців домашніми пиріжками. Міліціонер відповів, що йому не зручно, та й служить їх багато – близько 150 чоловіків. Однак місцевий хлопець взяв у нього номер телефону і через деякий час подзвонив. Полковник був приємно здивований, адже взагалі забув про обіцянку та й не очікував, що хлопець принесе цілий мішок пиріжків, який вдячні місцеві мешканці готували мабуть всю ніч.

Правда, це швидше одиночний випадок, який визиває позитивні відчуття. Не треба забувати, що міліціонери несуть службу в зоні АТО і тільки-но вони прибули туди, на них всюди чатувала небезпека. Буквально на першому чергуванні запорізьким бійцям довелося застосувати вогнепальну зброю. Підозріла автівка з вимкненими фарами виїхала з одного з дворів будинку. Міліціонери намагалися її зупинити. Раптом невідомі чоловіки зупинились і почали готуватися стріляти із гранатомету «Муха». Правоохоронці спрацювали професійно і злагоджено, незважаючи на те, що тільки-но потрапили у воєнну зону. Спочатку вони здійснили попереджувальний постріл, та це не злякало зловмисників. В результаті перестрілки було поранено одного з бойовиків.

Окрім того, наші спецпризначенці постійно брали участь у всіляких зачистках території, захопленої бойовиками.

На сьогодні в місті мирне життя відновлене і важко повірити в те, що тут зовсім нещодавно відбувались воєнні дії. Коли начальник міліцейського загону прощався із місцевими керівниками АТО, вони навіть трохи жалкували, що запорізькі міліціонери від’їжджають, адже злагоджено працювати вдається не з усіма. Відповідаючи на питання журналістів, якою була мотивація добровільної служби у зоні АТО, Андрій Долинний відповідає: «Якщо в чоловіка є хоч мала крапля відчуття любові до своєї країни, то він візьме в руки зброю і буде захищати себе, свою сім’ю, свою Батьківщину, свою вулицю, свій дім».

Тож нам залишається лише пишатися такими правоохоронцями та сподіватися, що вони повернуться живими-здоровими, а їхні зусилля не пройдуть на марне, і мир в Україні нарешті відновиться.
ВЗГ ГУМВС України в Запорізькій області

Комментариев нет:

Отправить комментарий