Літопис запорізької полiцiї

Україна понад усе!

четверг, 1 октября 2020 г.

Мелітопольський районний відділ міліції

Із фотоальбома «Міськрайвідділи запорізької  міліції 1968-1969 рр.» 


ВГІРФО є невід'ємною частиною районного відділу і виконує необхідну для населення ланку роботи. Очолює відділення ПРФО майор міліції Арсененко Олексій Олексійович, (на знімку) спеціаліст (з міграційного контролю) Кузнєцова Юлія Вікторівна, паспортист Богомолова Вікторія Борисівна.Без необхідної організації підрозділ існувати не може. Прийом та відправлення пошти, реєстрація матеріалів, які надійшли поштою до районного відділу, зберігання та реєстрація необхідної секретної документації - все це робота канцелярії та режимно-секретної частини. На цей час в режимно-секретній частині РВ працює капітан міліції Портнов С.Л. На знімку інспектор канцелярії Мелітопольського РВ Миронова Олена Олександрівна та помічник дільничного інспектора міліції ВДІМ сержант міліції Дьомін Сергій Петрович.Людина у формі працівника групи патрульної служби несе службу на дорогах насамперед з метою забезпечення безпеки всіх учасників руху і в складних ситуаціях готова прийти на допомогу. На знімку: старший інспектор патрульної служби капітан міліції Горбачов Володимир Вікторович.


На знімку (з права знизу) електронний обмін підтримує старший сержант міліції Лева шов Сергій Вікторович - помічник оперативного чергового чергової частини райвідділу.


Кажуть, що театр починається з вішалки. Говорячи мовою афоризмів про міліцію, то вона починається з чергової частини. Якщо ви потрапили до міліції, то чергової частини вам не обминути. Черговий по району відповідає за все! За все, що стосується злочинів та пригод, які сталися в районі. Він повинен у повному обсязі володіти інформацією і оперативно реагувати не неї.
(На фотографії: Роботою чергової частини керує помічник начальника відділу - оперативний черговий чергової частини старший лейтенант міліції Кірчев Михайло Вікторович, приймає повідомлення по телефону помічник оперативного чергового старший прапорщик міліції Анісімов Віктор Олексійович.
Ранкове планування робочого дня у слідчому відділенні Мелітопольського РВ УМВС (на знімку з ліва на право): лейтенант міліції Мороз О.П., ст. лейтенант міліції Сидоренко СІ., капітан міліції Толубенко Є.В., лейтенант міліції Шевелев С.В., прапорщик міліції Данилов С.В., майор міліції Чепрасов О.В.


Розслідування кримінальних справ потребує чіткості, злагодженості та взаємодії; (на знімку) старші слідчі слідчого відділення майор міліції Ляшенко М.М. та капітан міліції Толубенко Є.В.

Капітан міліції Рябоконь Олександр Анатолійович - заступник начальника відділу - начальник сектору роботи з персоналом Мелітопольського РВ УМВС


Відділення дільничних інспекторів міліції(зліва на право): Начальник відділення ДІМ капітан міліції Шевченко З.М., дільничні інспектори міліції мол. лейтенант міліції Михайлов М.І., лейтенант міліції Алієв Ганій Мунірович, лейтенант міліції Джура Ярослав Миколайович, мол. лейтенант міліції Крапівін Олексій Олександрович, лейтенант міліції Ломакін Олексій Юрійович, ст. лейтенант міліції Разно Олександр Миколайович, та інші


майор міліції Думанський Микола Віталійович - заступник начальника відділу - начальник міліції громадської безпеки Мелітопольського РВ УМВС


Кримінальна міліція у справах неповнолітніх не покликана тальки, так би мовити, "виловлювати" юних правопорушників і злочинців. Профілактика - найголовніший напрям, яким керуються правоохоронці при виконанні поставлених завдань. Ця, здавалося б, непомітна робота насправді потребує значних зусиль та залучення чималої кількості працівників.( На фотографії: капітан міліції Дмитренко Едуард Володимирович - начальник відділення кримінальної міліції у справах неповнолітніх (зліва на право) та оперуповноважений відділення кримінальної міліції у справах неповнолітніх лейтенант міліції Гордєєв Андрій Геннадійович


Злочин і покарання. Ці дві категорії завжди йдуть поруч. І першого без другого не буває. Саме цю істину підтверджують працівники карного розшуку. На знімку (зліва на право); начальник відділення карного розшуку капітан міліції Овчаров Д. М., оперуповноважені карного розшуку майор міліції Клюс Г.Т., лейтенант міліції Леонічев О.О., старший лейтенант-міліції Згурський Є.Г., капітан міліції Димніков В.В., старший лейтенант міліції Гарбузов С.В.Група патрульної служби Мелітопольського районного відділу УМВС України в Запорізькій області була створена у березні 2006 року. Це саме «молоде» відділення у підрозділі. Штатна чисельність групи патрульної служби складає 13 посад. На посаді керівника групи ПС працює майор міліції Яценко Віктор Анатолійович, старший інспектор з організації діяльності ГПС - капітан міліції Угненко Василь Анатолійович. Ці люди мають великій досвід роботи, що завжди дає їм змогу знайти вихід зі складних обставин, дати пораду молодому співробітнику.
На теперішній час (2006 р.- Літописець) територія Мелітопольського району охоплює 16 Сільських Рад з загальною кількістю 67 населених пунктів, територія Мелітопольського району займає 178 кв. км.. Територія доріг з удосконаленим дорожнім покриттям складає 425 кілометрів. Все це ускладнює роботу групи патрульної служби по розкриттю, розслідуванню злочинів та виявленню адміністративних порушень.


на знімку (з ліва на право): Інспектори групи патрульної служби міліції Мелітопольського РВ УМВС, які готуються до несення служби, мол. сержант міліції Бойко Олексій Анатолійович, мол. сержант міліції Фалін Дмитро Володимирович, мол. сержант міліції Медведєв Андрій Юрійович.


Майор міліції Іванкевич Руслан Костянтинович - перший заступник начальника відділу – начальник кримінальної міліції Мелітопольського РВ УМВС


Майор міліції Чепрасов Олександр Вікторович - заступник начальника відділу - начальник слідчого відділення Мелітопольського РВ УМВСІСТОРІЯ  МЕЛІТОПОЛЬСЬКОГО РВ ГУМВС УКРАЇНИ В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ
(1958 - 2012 р.р.)
У 1920 році був створений і нині діючий Мелітопольський міський відділ УМВС України в Запорізькій області. Міський відділ обслуговував територію м. Мелітополь та Мелітопольського району, на той час це була територія Мелітопольського повіту Дніпропетровської області.
На цей період сільське господарство, як і розвиток в цілому були у занепаді. Це період, коли влада на Мелітопольщині мінялась кожні декілька місяців, а інколи і тижнів. На початку 1920 року Мелітопольщіна була зайнята диникінцями, на початку лютого 1920 року м. Мелітополь та Мелітопольський район були визволені Червоною армією. 15 серпня 1920 року Мелітопольський повіт переведено до складу новоствореної Олександрійської губернії, однак в цей час червоних змінили врангелівці, за ними в жовтні на зміну знов прийшли червоні. Всі ці зміни призвели до високого рівня злочинності, створення бандитських групувань, розбоїв, мародерства, вбивств, тощо. Через вищевказане на міліцію та повітову ЧК було покладене головне завдання - боротьба із бандитськими групуваннями та злочинністю взагалі. Лише до березню 1921 року були розгромлені бандитські групування. Паралельно йшло «роззброєння» - добровільне та примусове складання зброї. В цей же час почалась посуха, а за нею голод. Тільки з 1923 року почався новий розвиток Мелітопольщіни.
З 1930 по 1939 рік м. Мелітополь та Мелітопольський район знову входили у склад Дніпропетровської області і лише 10 січня 1939 року була створена Запорізька область. З того часу Мелітопольський район - в її складі.
Нове становлення Мелітопольщіни почалось після Великої Вітчизняної війни.
У 50-х роках розвиток Мелітопольського району досягнув високого рівня, у районі було 53 школи, 23 будинки культури, 44 бібліотеки, 18 фельдшерсько-акушерських пунктів, 16 електростанцій, 18 колгоспів, 5 радгоспів, населення району складало майже 46 тисяч. Однак при зростанні інфраструктури району та кількості населення, зростав і рівень злочинності. Все це вимушувало державу створити окремий орган по боротьбі із злочинністю та підтриманням «порядку» на території району.
У 1958 році наказом МВС Української СРСР був створений Мелітопольський районний відділ УМВС України в Запорізькій області.
Мелітопольський районний відділ УМВС України в Запорізькій області було відокремлено від Мелітопольського міського відділу УМВС України в Запорізькій області.
Районному відділу була надана будівля у м. Мелітополь Запорізької області по вул. Богдана Хмельницького буд. 9, це і було перше початкове місце знаходження районного відділу. Вищевказана будівля була одноповерхова та в ній були непридатні умови для праці, було відсутнє опалювання, водопостачання, тощо. Будівля була дуже стара і зведена була у 19 сторіччі. В зв'язку з аварійним станом вищевказаної будівлі у 1972 році Мелітопольський районний відділ було перенесено у іншу будівлю за адресою м. Мелітополь вул. Карла Маркса буд. 14, де районний відділ знаходиться по теперішній час.
У 1958 році штат районного відділу складав 28 осіб. З розвитком інфраструктури району, збільшувався і штат Мелітопольського районного відділу. Тук у 1976 році штат відділу нараховував 31 особу, в районному відділі працювали всі служби. Відділення карного розшуку та слідче відділення складало по три працівника, був один заступник начальника районного відділу, один оперуповноважений ВДСБЕЗ, чотири дільничних інспектора. Для виконання службових завдань в районному відділі були дві одиниці транспортних засобів, один автомобіль та один мотоцикл. У 2000 році штат районного відділу складав 74 одиниці.
На сьогоднішній день (2006 р.- Літописець) в Мелітопольському РВ УМВС працює 101 працівник, найбільше відділення в районному відділу складає 32 посади - це відділення дільничних інспекторів міліції. Саме молоде відділення в районному відділі - це група патрульної служби міліції, яка була створена у березні 2006 року. В групі патрульної служби працює 14 працівників. В користуванні районного відділу знаходиться 15 одиниць автотранспорту.
За період існування Мелітопольського районного відділу змінилось десять начальників районного відділу.
Першим начальником Мелітопольського РВ УМВС був майор міліції Нікітенко Михайло Павлович, який керував відділом з 12 листопада 1958 року по 14 січня 1963 року, за час роботи в займаній посаді Нікітенко М.П. зарекомендував себе, як відповідальний керівник та чесна і порядна людина, однак на ряду з цим жорстка і навіть в деяких випадках жорстока людина. Це був фронтовик, який мав безліч бойових нагород. У січні 1963 року Нікітенко М.П. пішов на пенсію, восени 1992 року він пішов з життя.
Другим начальником Мелітопольського РВ УМВС був полковник міліції Гайтров Дмитро Опанасович, який керував відділом з 31 травня 1964 року по 08 січня 1975 року. Це була людина, яка дуже добре орієнтувалась у складній оперативній обстановці, він вмів визначити головне та приділяв значну увагу питанням злагодженості і чіткості в роботі, був здатний швидко аналізувати оперативну обстановку на території району та приймати правильні рішення щодо її стабілізації. Приділяв значну увагу заняттям по бойовій та службовій підготовці, так у 1964 році за участю оперуповноваженого відділення карного розшуку Мелітопольського районного відділу Півня В.В. командою УМВС України в Запорізькій області по боротьбі «самбо» було зайнято 2-ге місце у чемпіонаті України клубу «Динамо». У січні 1975 року Гайтров Д.А. пішов на заслужений відпочинок, на якому знаходиться до теперішнього часу.
Послідовником Гайтрова Д.А. був підполковник міліції Суботін Леонід Єгорович, який керував Мелітопольським РВ УМВС України в Запорізькій області з 08 січня 1975 року по 23 серпня 1978 рік. Одразу після закінчення середньої школи Суботіна Л.Є. було призвано на строкову військову службу до Збройних Сил СРСР, однак через два роки він не встиг звільнитися із Збройних Сил - почалась Велика Вітчизняна війна, службу в Збройних Силах він проходив до грудня 1946 року, після чого він звільнився, переїхав на постійне місце мешкання до м. Мелітополь Запорізької області та вступив на службу до органів внутрішніх справ. За час керування Мелітопольським районним відділом цей працівник зарекомендував себе, як дуже добра, чесна і порядна людина, яка проникалась особистими проблемами підлеглих, намагалась всіляко допомогти не тільки працівникам, а і простим людям. Він був досвідченим, висококваліфікованим оперативним працівником, який виїжджав на місце події скоєння кожного тяжкого злочину та приймав особисту участь у розкритті цих злочинів. Суботін Л.Є. не рахувався з особистим часом. Своїм сумлінним ставленням до виконання службових обов'язків, турботою про підлеглих та громадян заслужив авторитет серед населення та працівників органів внутрішніх справ. До теперішнього часу працівники районного відділу та інших підрозділів УМВС України в Запорізькій області та пенсіонери МВС пам'ятають Суботіна Л.Є., як визначного керівника та добру, порядну і чесну людину. Через не шкодування власних сил, особистого часу нажаль влітку 1983 року Суботін Л.Є. пішов з життя.

Після того, як підполковник міліції Суботін Л.Є. звільнився з органів внутрішніх справ та пішов на пенсію, посаду начальника Мелітопольського районного відділу 23 серпня 1978 року зайняв його перший заступник підполковник міліції Півень Володимир Васильович, який керував районним відділом до 01 травня 1987 року.
В цей час проводилось Всеукраїнське щорічне змагання за найкращий МРВ УМВС України, в цьому змаганні в підрозділі оцінювались показники в розкритті та виявлені злочинів, оперативно-службова діяльність, слідча робота, бойова та службова підготовка підрозділу в цілому. Саме під керівництвом підполковника міліції Півня В.В. у 1979 році Мелітопольський РВ УМВС України в Запорізькій області зайняв перше місце на вищевказаному змаганні та отримав прапор і вимпел за цю перемогу. Мелітопольський районний відділ на рік став прапороносцем цього змагання.

В період з 20 лютого 1997 року по 09 вересня 1998 року підрозділом керував підполковник міліції Сорока Валерій Володимирович, який за характером був дуже «м'якою» людиною, але настільки ж був відповідальним, він намагався особисто розслідувати кожний злочин, дріб'язково вичитував кожний документ, особисто відбирав пояснення та заяви у громадян, допитував підозрюваних. Мав великий практичний досвід в роботі та постійно намагався передати його своїм підлеглим. Дисциплінований, працелюбний. У повсякденній службовій діяльності дотримувався законності, до виконання службових обов'язків ставився сумлінно.

08 вересня 1998 року керування Мелітопольським РВ УМВС України в Запорізькій області прийняв на себе підполковник міліції Жметко Валерій Борисович, який керував районним відділом по 22 грудня 2004 року. Він запам'ятався особовому складу районного відділу, як людина з високим почуттям гумору. У грудні 2004 року Жметко В.Б. був призначений на посаду заступника начальника Хортицького РВ ЗМУ УМВС України в Запорізькій області, де працює до теперішнього часу.

22 грудня 2004 року на посаду начальника Мелітопольського РВ УМВС України в Запорізькій області було призначено підполковника міліції Осовського Артура В'ячеславовича, це була принципова, дисциплінована людина. Він безумовно дотримувався чинного законодавства. В повсякденній роботі виявляв принциповість, знаходив творчий підхід до вирішення службових питань. Вмів визначити головне та приділяв значну увагу питанням злагодженості і чіткості роботи підрозділу. У стройовому відношенні завжди був підтягнутий, фізично розвинений.
08 вересня 2005 року в наслідок проведення ротації серед керівників МРВ УМВС України в Запорізькій області Осовського А.В. було призначено на посаду начальника Якимівського РВ УМВС, де він перебував на цій посаді до 21 жовтня 2006 року. 21 жовтня 2006 року підполковник міліції Осовський А.В. загинув в наслідок трагічного випадку.

08 вересня 2005 року в наслідок проведення ротації серед керівників МРВ УМВС України в Запорізькій області з посади начальника   Якимівського   РВ  УМВС  на посаду   начальника
Мелітопольського РВ УМВС був призначений підполковник міліції Бурдей Сергій Миколайович, під керівництвом якого особовий склад Мелітопольського районного відділу працює до теперішнього часу.
Необхідно вказати, що за час існування Мелітопольського районного відділу всі керівники підрозділу та майже весь особовий склад РВ не рахувалися з особистим часом, жертвували за ради праці сім'єю, своїм здоров'ям, друзями.
На цей час ті, хто більшу частину життя віддав службі в Мелітопольському РВ УМВС вже знаходяться на заслуженому відпочинку, це; Пітоня Світлана Миколаївна, Ромащенко Людмила Борисівна, Свєтогор Анатолій Васильович, Півень Володимир Васильович та інші. Нажаль є пенсіонери та працівники, яких вже не має з нами - це Коваленко Іван Федорович, Длугопольський Валерій Володимирович, Путій Олексій Васильович, Осовський Артур В'ячеславович та інші.
На цей час за спокій у Мелітопольському районі відповідають молоді працівники, на їх плечах лежить тяжкий але почесний обов'язок правоохоронця. Але час на цьому не зупиняється, приходять нові форми організації роботи, керівництво відділу постійно накладає зусилля в напрямку вдосконалення робочого процесу.
Сьогодні територія Мелітопольського району охоплює 16 сільських Рад з загальною кількістю 67 населених пунктів, територія Мелітопольського району займає 178 кв. км., кількість населення району складає 55, 559 тис. осіб.
Нажаль труднощі в службі додаються за рахунок подій в с. Новобогданівка Мелітопольського району, де 06 травня 2004 року внаслідок зайняття пожежі на військових складах детонували військові снаряди. На той час кожний працівник районного відділу, не шкодуючи сил та особистого часу, віддано ніс службу по охороні громадського порядку в с. Новобогданівка. Чотири доби, без зміни працівники Мелітопольського районного відділу перебували біля військових складів, допомагали евакуювати людей з с. Новобогданівка та близь розташованих сел. Вони не допустили паніки серед населення, випадків мародерства, зростання рівня злочинності. До теперішнього часу пожежа в с. Новобогданівка не згасла. Кожного літа під час посухи знову і знову дитонують снаряди і кожного разу працівники районного відділу добросовісно несуть службу.
За час свого існування Мелітопольський районний відділ УМВС України в Запорізькій області виховав достойних працівників, багато з яких і на цей час працюють в інших підрозділах та підвищують свій кваліфікаційний рівень, а деякі з них перебувають на заслуженому відпочинку. Так в Мелітопольському районному відділі починала проходити свою службу в ОВС Телегеєнко Олена, яка впродовж п'яти років набувала досвіду в праці та кваліфікаційного рівня, на цей час ця жінка перебуває у спеціальному званні полковник міліції та проходить службу у Харківському національному університеті внутрішніх справ на посаді старшого викладача.
У 1963 році на посаду оперуповноваженого відділення ДСБЕЗ Мелітопольського РВ УМВС України в Запорізькій області був призначений лейтенант міліції Путій Олексій Васильович, який працював у районному відділі більше 4-х років, після чого він продовжив свою службу в одному з підрозділів ОВС м. Запоріжжя. У 1977 році Путія О.В. було призначено на посаду, заступника начальника УВС Запорізького міськвиконкому, у 1981 році його було призначено на посаду начальника УВС Волинського виконкому, у 1984 році Путій О.В. очолив УВС Полтавського міськвиконкому, нажаль на 48-му році свого життя, через серцевий напад, пішов з життя генерал-майор міліції Путій Олексій Васильович.
У жовтні 2006 року пішов з життя заслужений пенсіонер МВС Коваленко Іван Федорович, який все своє життя працював у відділенні карного розшуку Мелітопольського РВ УМВС. Коваленко І.Ф. був оперативником з високою кваліфікацією, мав високі показники у розкритті злочинів, за що отримав орден «Червоної зірки». Навіть після того, як Коваленко І.Ф. пішов на заслужений відпочинок він тісно взаємодіяв з оперативною службою районного відділу, ділився своїм професійним досвідом, допомагав у розкритті злочинів.
Впродовж багатьох років на території Мелітопольського району діє Рада ветеранів ОВС. В склад цієї Ради входять люди, які багато років свого життя, сил і здоров'я присвятили праці в районному відділі, докладаючи чимало зусиль для боротьби зі злочинністю та утвердженню правопорядку в районі. Такі люди виховали на своєму прикладі нове покоління органів внутрішніх справ Запорізької області. Вони і на цей час підтримують тісний зв'язок з підрозділом та готові завжди прийти на допомогу молодому поколінню.

Очолює цю Раду ветеран ОВС Півень Володимир Васильович.
На сьогоднішній день на території Мелітопольського району мешкає 109 пенсіонерів ОВС, 23 ветерани ОВС, 6 ліквідаторів наслідків ЧАЕС ОВС, 4 інваліди Великої Вітчизняної війни ОВС.
Зараз з усіма пенсіонерами підтримуються міцний зв'язок, тяжкохворі ветерани та пенсіонери відвідуються за місцем мешкання, працівники районного відділу поздоровляють їх з Днем міліції, Перемоги, тощо. Малозабезпеченим пенсіонерам надається матеріальна допомога продуктами харчування.
Хочеться вклонитися перед цими людьми та побажати їм та їх рідним міцного козацького здоров'я, сімейного благополуччя, творчої наснаги, великої життєвої енергії, добробуту і затишку в їх домівці.       
 28 жовтня 2006 року.


Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18.04.2012 № 304 „Про реорганізацію деяких територіальних органів Міністерства внутрішніх справ України" наказом МВС України від 17.05.2012 № 442 проведено реорганізацію органів внутрішніх справ:
1.   Міських та районних відділів, які розташовані в одному населеному
пункті шляхом приєднання:
-         Бердянського районного відділу до Бердянського міського відділу;
-         Мелітопольського районного відділу до Мелітопольського міського відділу.
Створено відповідні міські відділи (з обслуговування міста і району).
2.  Районні відділи шляхом приєднання:
-         Великобілозерського      районного      відділу      до      Кам'янсько-Дніпровського районного відділу;
-         Розівського   районного   відділу   до   Куйбишевського   районного відділу.
Створено відповідні районні відділи (з обслуговування двох районів).


                                                         


Комментариев нет:

Отправить комментарий