Літопис запорізької полiцiї

Україна понад усе!

понедельник, 28 июля 2014 г.

Герой України Богдан Завада


 Командир роти спецпризначення в/ч 3029 із м. Запоріжжя  лейтенант Завада Богдан Олексійович, 26 червня 1979 р.н.,  загинув 16 липня 2014 р. біля с.Марьяновки в Старобешевском районі Донецької області при спробі терористів знищити блокпост Нацгвардії.
У той трагічний день блокпост поблизу Марьяновки декілька раз атакували близько 100 терористів за допомогою 4 одиниць бронетехніки зі сторони Степанівки та с.Тарани.
 В ході бою лейтенант Завада прикривав особовий склад та особисто вів вогонь з протитанкового гранатомету. Він підбив ворожий БТР та знищив 10 терористів та цим допоміг перегрупуватися бійцям Національної гвардії на блокпосту, чим врятував життя бійців.
 Після трагічної загибелі лейтенанта, терористи взяли його телефон та у знущальній формі повідомили рідним, що військовослужбовець поплатився життям за вбитих ним десятьох терористів. Без батька залишився 12-річний син.УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 600/2014
Про присвоєння Б.Заваді звання Герой України

За виняткову мужність, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності Української держави, вірність військовій присязі постановляю:

Присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” ЗАВАДІ Богдану Олексійовичу - лейтенанту (посмертно).

Президент України  Петро ПОРОШЕНКО

19 липня 2014 року


Комментариев нет:

Отправить комментарий