Літопис запорізької полiцiї

Україна понад усе!

пятница, 2 октября 2020 г.

Приазовський районний відділ міліції

Із фотоальбома «Міськрайвідділи запорізької  міліції 1968-1969 рр.» 
ІСТОРІЯ  ПРИАЗОВСЬКОГО РВ
УМВС УКРАЇНИ В ЗАПОРІЗЬКІЙ    ОБЛАСТІ
Наказом МВС Української РСР у 1946 році був створений Приазовський районний відділ внутрішніх справ.
Районному відділу була надана будівля у смт. Приазовське Запорізької області по вул. Леніна буд. 32, це і було перше початкове місце знаходження районного відділу. Вищевказана будівля була одноповерхова та в ній були непридатні умови для праці, було пічне опалювання, не було водопостачання. В 1985 році Приазовський районний відділ був перенесений за адресою смт. Приазовське вул. Фрунзе буд. 2, де було збудоване нове адміністративне приміщення райвідділу.
У 1946 році штат райвідділу складав 26 осіб. З розвитком інфраструктури району, збільшувався і штат Приазовського районного відділу. Так у 1990 році штат відділу нараховував 133 працівника (разом з відділенням позавідомчої охорони). В районному відділі працювали всі служби.
На сьогоднішній день (2006 р. – Літописець) в Приазовському РВ УМВС працює 81 працівник, найбільше відділення в районному відділу складає 15 посад - це відділення дільничних інспекторів міліції. Саме молоде відділення в районному відділі - це група патрульної служби міліції, яка була створена у березні 2006 року. В групі патрульної служби працює 9 працівників. В користуванні районного відділу знаходиться 10 одиниць автотранспорту.
За період існування Приазовського районного відділу змінилось десять начальників районного відділу.
Першим начальником Приазовського РВ був майор міліції Дишловенко Федір Демидович. За час роботи в займаній посаді Дишловенко Ф.Д. зарекомендував себе, як відповідальний керівник та чесна і порядна людина. Це був фронтовик, який мав бойові нагороди. Нажаль, Федір Демидович уже пішов з життя.
Другим начальником Приазовського РВ був підполковник міліції Савченко Кирило Кирилович, який керував відділом з 1952 року по 1961 рік. Це була людина, яка дуже добре орієнтувалась у складній оперативній обстановці, він вмів визначити головне та приділяв значну увагу питанням злагодженості і чіткості в роботі, був здатний швидко аналізувати оперативну обстановку на території району та приймати правильні рішення щодо її стабілізації.
Послідовником Савченко К.К. був підполковник міліції Опара Василь Кирилович, який керував Приазовським РВ з 1961 року по 1973 рік. Пізніше Опара В.К.  був призначений начальником Приморського РВ де працював до пенсії. Міліцейську династію підтримав син Василь Кириловича - Володимир Васильович Опара, який більш ніж 13 років очолював відділення ДАІ Приазовського райвідділу. На теперішній час підполковник міліції Опара В.В. знаходиться на заслуженому відпочинку.
Підполковник міліції Луценко Б.П. 
Після того, як підполковника міліції Опару В.К. призначили начальником Приморського РВ, посаду начальника Приазовського районного відділу з 1973 року зайняв підполковник міліції Луценко Борис Прокопович, який керував районним відділом до 1983 року.
В цей час проводились Всеукраїнські щорічні змагання за найкращий МРВ УМВС України, в цьому змаганні в підрозділі оцінювались показники в розкритті та виявлені злочинів, оперативно-службова діяльність, слідча робота, бойова та службова підготовка підрозділу в цілому. Під керівництвом підполковника міліції Луценка Б.П. Приазовський РВ УМВС України в Запорізькій області неодноразово займав призові місця на вищевказаних змаганнях. За десять років керування Луценком Б.П. було розкрито та виявлено багато тяжких злочинів, не розкритих кримінальних справ майже не було. Луценко Б.П. добре знав специфіку служби у підрозділі, мав великий практичний досвід роботи з людьми, був досвідченим керівником і організатором, завжди намагався допомогти людям. Мабуть завдяки саме цим якостям після звільнення з органів внутрішніх справ на заслужений відпочинок, Луценко Б.П. продовжує працювати адвокатом в Приазовському районі.
підполковник міліції Баздирев Петро Федорович
У травні 1983 року керування Приазовським районним відділом прийняв майор міліції Баздирєв Петро Федорович. За час перебування в посаді зарекомендував себе, як принциповий, жорсткий керівник. За характером Баздирєв П.Ф. зарекомендував себе, як рішучий, наполегливий, дисциплінований та старанний працівник. Постійно впроваджував нові методи роботи. Турбувався про підвищення результатів службової діяльності. Особисто здійснював контроль за виконанням службових обов'язків та нормативних документів підлеглими. До виконання службових обов'язків ставився сумлінно, багато уваги приділяв питанням добору, розстановки та виховання кадрів. Велику увагу П.Ф. Баздирєв приділяв умовам праці підлеглих, сімейно - побутовим проблемам співробітників. Саме під час його керівництва було закінчено будівництво нової будівлі райвідділу (1985 р.), яка є однією з найкращих в області до теперішнього часу. Під керівництвом Баздирєва П.Ф. було збудовано більше 20 квартир для працівників райвідділу. Після виходу на пенсію, підполковник міліції Баздирєв Петро Федорович був обраний Головою Приазовської районної Ради.
В період з 1995 року по 1998 рік підрозділом керував підполковник міліції Арман В'ячеслав Михайлович, який був відповідальною людиною, він намагався особисто розслідувати кожний злочин, дріб'язково вичитував кожний документ, особисто відбирав пояснення та заяви у громадян, допитував підозрюваних. Мав великий практичний досвід в роботі та постійно намагався передати його своїм підлеглим. У повсякденній службовій діяльності дотримувався законності, до виконання службових обов'язків ставився сумлінно.
підполковник міліції Нарбєков Сергій Миколайович
З 1998 року керування Приазовським РВ УМВС України в Запорізькій області прийняв на себе підполковник міліції Нарбєков Сергій Миколайович, який керував районним відділом по 2002 рік. Він проймався особистими проблемами працівників, вибачав підлеглим дрібні службові порушення. На теперішній час С.М. Нарбєков працює начальником управління юстиції в Приазовському районі.
підполковник міліції Дем'янов Валерій Петрович

2002 року на посаду начальника Приазовського РВ УМВС України в Запорізькій області було призначено підполковника міліції Дем'янова Валерія Петровича, який до цього був першим заступником начальника - начальником кримінальної міліції райвідділу. В повсякденній роботі він виявляв принциповість, знаходив творчий підхід до вирішення службових питань. Вмів визначити головне та приділяв значну увагу питанням злагодженості і - чіткості роботи підрозділу. У стройовому відношенні завжди був підтягнутий, фізично розвинений.
З листопада 2004 року Приазовський районний відділ УМВС України в Запорізькій області очолював майор міліції Афендулов Володимир Анатолійович. За невеликий відрізок часу В.А. Афендулов зарекомендував себе як порядна людина, відповідальний, вимогливий керівник. Володимир Анатолійович користувався великою повагою і авторитетом серед підлеглих. Під його керівництвом працівники районного відділу відчули турботу про їх здоров'я та сім'ї. Внаслідок ротації серед керівників МРВ УМВС області Афендулов В.А. був призначений начальником Чернігівського РВ де зараз і працює.
В 2005 році на посаду начальника Приазовського РВ УМВС був призначений підполковник міліції Куртєв Андрій Іванович, під керівництвом якого особовий склад Приазовського районного відділу працює до теперішнього часу.
Необхідно вказати, що за час існування Приазовського районного відділу всі керівники підрозділу та майже весь особовий склад РВ не рахувалися з особистим часом, сумлінно виконували свої службові обов'язки, жертвували за ради праці сім'єю, своїм здоров'ям, друзями.
На цей час ті, хто більшу частину життя віддав службі в Приазовському РВ УМВС вже знаходяться на заслуженому відпочинку, це: Хулап Микола Анісімович, Осіпов Іван Олексійович, Луценко Борис Прокопович, Білоножко Олександр Іванович, Перцов Анатолій Петрович, Головань Федір Федорович та інші. Нажаль є пенсіонери та працівники яких вже не має з нами - це Косарів Микола Гаврилович, Червонченко Іван Петрович, Христов Петро Кирилович, Фролов Григорій Никифорович та інші.
На цей час за спокій у Приазовському районі відповідають молоді працівники, на їх плечах лежить тяжкий але почесний обов'язок правоохоронця. Але час на цьому не зупиняється, приходять нові форми організації роботи, керівництво відділу постійно накладає зусилля в напрямку вдосконалення робочого процесу.
Сьогодні територія Приазовського району охоплює 25 селищних та сільських Рад з загальною кількістю 52 населених пунктів, територія Приазовського району займає 1974 кв. км., це найбільший за площею район в області, кількість населення району складає 32, 9 тис. осіб.
За час свого існування Приазовський районний відділ УМВС України в Запорізькій області виховав достойних працівників, керівників підрозділів, багато з яких і на цей час працюють та підвищують свій кваліфікаційний рівень, а деякі з них перебувають на заслуженому відпочинку.
Впродовж багатьох років на території Приазовського району діє Рада ветеранів ОВС. В склад цієї Ради входять люди, які багато років свого життя, сил і здоров'я присвятили праці в районному відділі, докладаючи чимало зусиль для боротьби зі злочинністю та утвердженню правопорядку в районі. Такі люди виховали на своєму прикладі нове покоління органів внутрішніх справ Запорізької області. Вони і на цей час підтримують тісний зв'язок з підрозділом та готові завжди прийти на допомогу молодому поколінню. Очолює цю Раду ветеран ОВС Соколюк Віктор Анатолійович .
На сьогоднішній день на території Приазовського району мешкає 68 пенсіонерів ОВС, 15 ветерани ОВС, 6 ліквідаторів наслідків ЧАЕС ОВС.
Зараз з усіма пенсіонерами підтримуються міцний зв'язок, тяжкохворі ветерани та пенсіонери відвідуються за місцем мешкання, працівники районного відділу поздоровляють їх з Днем міліції, Перемоги, тощо. Стало доброю традицією проводити на території кращого на узбережжі Азовського моря пансіонату „Металург" зустрічі з ветеранами ОВС в День радянської міліції -10 листопада. Малозабезпеченим пенсіонерам надається матеріальна допомога продуктами харчування.
Хочеться вклонитися перед цими людьми та побажати їм та їх рідним міцного козацького здоров'я, сімейного благополуччя, творчої наснаги, великої життєвої енергії, добробуту і затишку в їх домівці.   20 листопада 2006 року.
Звіт в трудовому колективі проводить начальник Приазовського районного
відділу внутрішніх справ підполковник міліції Луценко Борис Прокопович.   1980 р.
Стройовий огляд особового складу проводить начальник
Приазовського районного відділу внутрішніх справ
підполковник міліції Опара Василь Кирилович 1971 р.
Особовий склад Приазовського РВ ВС біля пам'ятника В.І.Леніна м. Запоріжжя. 1968 р.

                                     Дільничний інспектор міліції молодший лейтенант міліції                                                                  Осіпов Іван Олексійович проводить інструктаж з членами ДНД перед виходом на охорону громадського порядку в с.м.т. Нововасилівка Приазовського району.1969 р.

Прийом      у      члени      ДНД      на     
засіданні Нововасилівської селищної Ради. 1966 р.

Дільничні інспектори міліції Приазовського РВ (зліва на право): капітан міліції Димитров В.М., майор міліції Плачков В.П., лейтенанти міліції Лобінцев Д.В., Ус В.В., Афанасьєв А.В. 2006 р.

Голова Ради ветеранів МВС Приазовського РВ В.А. Соколюк
При Приазовському РВ працює Рада ветеранів МВС, яку очолює Віктор Анатолійович Соколюк. Колишній начальник ВДІМ, слідчий Соколюк В.А. часто зустрічається з працівниками міліції ділиться досвідом роботи, допомагає становленню службі молодим співробітникам.
У райвідділі стало традицією в переддень свята Дня міліції проводити зустріч пенсіонерів МВС на узбережжі Азовського моря кращому пансіонаті району "Металург", який належить ВАТ "Запоріжсталь". Керує пансіонатом колишній начальник Приазовського РВ УМВС П.Ф. Баздирєв


1966 г. Участковый инспектор милиции Приазовского РОВД Осипов Иван Алексеевич (в центре) с участниками слета народных дружинниковКомментариев нет:

Отправить комментарий