Літопис запорізької полiцiї

Україна понад усе!

понедельник, 22 октября 2018 г.

Наші в АТО

Володимир Шаповал

Заступник начальника слідчого відділення                                              Оріхівського районного відділу (2015 р.)

Заняття з вогневої підготовки неподалік Донецького аеропортуВеселка на війні

На навчаннях Вадим ЗахарченкоКолишній співробітник  обласного кадрового апарату   Вадим   Захарченко захищав незалежну Україну від російських  агресорів командиром взводу 55-ї бригади ЗС України. Новогродівка Донецької області.  2017 р.          
         

Руслан Клименко

пенсіонер  ОВС, колишній начальник відділу слідчого управління ГУНП в Запорізькій області
Сергій Крамаренко
 пенсіонер податкової міліції, командир відділення зенітно-артилерійського взводу 1-го батальйону 93 -ї окремої механізованої бригади

На блокпосту біля міста Димитрова, травень-червень 2014

На блокпосту біля міста Димитрова, травень-червень 2014


 На блокпосту біля міста Димитрова, травень-червень 2014

На блокпосту біля міста Димитрова, травень-червень 2014

На блокпосту біля міста Димитрова, травень-червень 2014

На блокпосту біля міста Димитрова, травень-червень 2014

На позиції біля Карлівського водосховища, липень 2014

На позиції біля Карлівського водосховища, липень 2014

На позиції біля Карлівського водосховища, липень 2014

На позиції біля Карлівського водосховища, липень 2014

На позиції біля Карлівського водосховища, липень 2014

На позиції біля Карлівського водосховища, липень 2014

На блокпосту біля села Іванівка, червень 2014

На блокпосту біля села Іванівка, червень 2014

На блокпосту біля села Іванівка, червень 2014


Бойовий виїзд під Донецьк, 26 липня 2014


Учбовий центр "Десна", квітень-травень 2014Травень 2014. Добропілля

Дісталося й зенітній установці

Поранена, але жива. Виручала не один раз

Дитячий малюнок. Найдорожче, що було на війні
Підполковник міліції Сергій БузурнийПідполковники міліції Михайло Будзик та Віталій Жеребцов

(фото із особистого архіву волонтера Геннадія Гордієнка)


Колишній начальник убойного відділу Михайло Будзик (праворуч)  
та його колишній підлеглий Віталій Жеребцов захищають  Батьківщину на
Донбасі  від російського  агресораМихайло Будзик та волонтер Геннадій Гордієнко (ліворуч)

Михайло Будзик та військовий капелан
Спецпідрозділ запорізької міліції
 Слав’янськ. Червень-липень 2014 р.


Вони завжди сумлінно виконували свій службовий обов’язок, постійно ризикуючи своїм життям на передньому рубежі боротьби зі злочинністю. Сьогодні, коли наша ненька -Україна  у небезпеці, вони, як нащадки славного запорізького козацтва,  стали на її захист і гідно нищили ворога.  Низький вам уклін! Україна пишається вами!Олександр Панченко: «Запорізькі правоохоронці доклали максимум зусиль задля визволення Слов’янська»
Заступник начальника Головного управління Національної поліції в Запорізькій області полковник поліції Олександр Панченко брав безпосередню участь у визволенні Слов’янська. У 2014 року бійці запорізької роти міліції особливого призначення, під його командуванням, на 5 блокпосту під Слов’янськом вщент знищили броньовану групу терористів ватажка Ігоря Гіркина.
Полковник поліції Олександр Панченко до лав органів внутрішніх справ прийшов у 1993 році.  Після служби в армії, працював в управлінні по боротьбі із організованою злочинністю та у спецбатальйоні Управління відділу швидкого реагування «Соколі». Обійняв керівну посаду – командира відділу швидкого реагування. У 2014 році перейшов до роти міліції особливого призначення Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Запорізькій області.


З 6 червня 2014 року особовий склад спеціальної роти міліції Головного управління МВС України в Запорізької області ніс службу в зоні АТО на блок-посту №5 біля міста Слов’янськ та на горі Карачун
.


Під час першого бойового чергування 8 червня 2014 року терористи, використовуючи інженерні машини, оснащені важким озброєнням, намагались знищити блок-пост та прорватись з Краматорська до Слов’янська.


В ході відбиття нападу, зав’язався запеклий бій, під час якого правоохоронці знешкодили техніку нападників. Завдяки рішучості особового складу під керуванням Олександра Панченко, терористи не пройшли далі.


В ніч прориву, з 4 на 5 липня 2014 року через блокпост №5, поблизу Слов’янська, колона терористів, під керівництвом Ігоря Гіркина, намагалася здійснити прорив до Краматорську та розпочала обстріл, в тому з числі танків, українські позиції.


У ході протистояння, працівники спецроти запорізької міліції під командуванням та за безпосередньої участі Олександра Панченко знищили техніку противника. А саме: 2 легкових автомобіля, танк Т-64, 2 одиниці БМП-2, 1 одиницю БД-2, знищили більше 20 терористів. Також провели зачистку від живої сили противника, яка переховувалась у лісосмузі.


«Тоді, я нікого не змушував їхати в зону проведення Антитерористичної операції. Я лише зібрав весь свій підрозділ та запитав: «Хто зі мною поїде у відрядження?» Виявили бажання 30, поїхали – 25. Так і служили разом. Боронили, захищали та відстоювали рідну землю. Пройшли «пекло» та повернулись живими», - розповідає заступник начальника Головного управління Національної поліції в Запорізькій області полковник поліції Олександр Панченко.


Разом з дружиною, правоохоронець виховує двох дітей: доньку Євгенію та сина Артема.


Хлопець, надихнувшись прикладом батька, став поліцейським. По закінченню Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, пішов працювати до Управління кримінальної поліції ГУНП в Запорізькій області.


15 липня 2014 року Президент України підписав указ про нагородження полковника міліції Олександра Панченко державною нагородою - орденом «За мужність» третього ступеня.


А у лютому 2017 року поліцейський отримав головну народну відзнаку за заслуги в обороні незалежності країни - орден «Народний герой України». Поліцейський відзначає, що саме ця нагорода для нього найважливіша.

«Моїм «бойовим хрещенням» стали обстріли ГРАДами при спробі бойовиків залишити Донецьк без газу», - Олексій Сиротюк

Олексій неодноразово брав участь у боях за оборону стратегічно важливих об’єктів на території Луганської та Донецької областей. На його рахунку – розшукані злочинці та вибухонебезпечні предмети. Професіоналізм правоохоронця відзначено на державному рівні - відзнакою Верховної Ради України «За заслуги перед Українським народом».

Лейтенант поліції Сиротюк Олексій до лав органів внутрішніх справ вступив у 2015 році рядовим взводу №2 батальйону патрульної служби поліції особливого призначення «Скіф».За роки служби поліцейський провів близько 10 ротацій у зону проведення Операції об’єднаних сил на сході України. У складі батальйону особливого призначення «Скіф» поліцейський ніс службу у Маріуполі, Лисичанську, Сєвєродонецьку, Рубіжному, Золотому.


«За час служби найбільше запам’яталось «бойове хрещення», обстріл ГРАДами блокпосту у Луганській області в 2015 році, - згадує Олексій Сиротюк. - Тоді нас, «СКІФівців», направили на посилення позицій тернопільських правоохоронців. Ватажки ополченців намагались прорватися у місто до стратегічно важливих споруд. Їх особливо цікавила станція газового розподілу, гілка, що йшла на Донецьк. Ми протримали оборону блокпосту всю ніч. А коли ранком обстріл закінчився, то сапери виявили воронки діаметром більше 4.5 метрів».


У зоні проведення бойових дій правоохоронцю доводилось вирішувати різні завдання, зумовлені особливістю роботи. Це і відпрацювання злочинів, місць відпочинку громадян на масових заходах, огляди територій, охорона стратегічних об’єктів, а також розшук злочинців та вибухонебезпечних предметів.


«Серед небезпеки та вогню головне для мене – моя родина. Дружина і 4-річний син. Вони чекають на мне, хвилюються та підтримують. Їх безпека та мирне життя для мене найцінніше на найголовніше. Як не вони, не їх спокій - то для чого ж тоді жити?»


За вагомий внесок у справу честі та захисту прав і свобод громадян та інтересів держави 13 березня 2018 року лейтенант поліції Олексій Сиротюк отримав відзнаку Верховної Ради України «За заслуги перед Українським народом».

Нагадаємо, раніше ми розповідали про Зореслава Каїнського - за спиною бійця – 17 ротацій та служба в найгарячіших точках ведення бойових дій: Дебальцевому, Станиці Луганській, Костянтинівці, Слов’янську, Волновасі, Маріуполі. 


1 комментарий:

  1. Сайт свободных людей! Рабам доступ заказан! Выдави из себя раба, стань свободным и можешь оставить свой комментарий. Летописец

    ОтветитьУдалить