Літопис запорізької полiцiї

Україна понад усе!

среда, 9 октября 2013 г.

Союзник кіберзлочинів - анонімність


Про це начальник Управ­ління боротьби з кіберзлочинністю МВС Украї­ни Максим Літвінов за­явив під час брифінгу присвяченого проблемі дрібних шахрайств в Інтернеті.
Фахівці констатують: зрос­тання обсягу обігу  товару й капіталу в Інтернеті приваблює злочинців. Сприя­ють шахраям
недосвідченість українських споживачів он-лайн-послуг та недосконалість нормативно-правового регулю­вання сфери.
- Аналіз структури кіберз­лочинів,
вчинених упродовж 2012-го та першого півріччя 2013 років, свідчить про те, що третину з них становлять шах­райські прояви, - наголосив на­чальник УВК МВС України. - Спостерігається тенденція до збільшення кількості таких кримінальних правопорушень. Водночас урізноманітнюються схеми заволодіння
коштами громадян та методи маскуван­ня злочинної діяльності в Інтернеті. Упродовж 2012 року правоохоронцями зареєстрова­но понад 2 тисячі злочинів, вчинених із використанням ви­соких технологій. У першому півріччі 2013 року до ЄРДР вне­сено майже 1,9 тисячі заяв та повідомлень про такі злочини, а їхнє розкриття становить близько 50 відсотків, - зазна­чив Максим Літвінов.
Очільник УБК МВС України  зауважив, що нині вирізняють кілька способів шахрайства в Інтернеті: під виглядом реалі­зації неіснуючих товарів або шляхом створення пірамідаль­них проектів - від найпростішої матричної структури до так зва­ної соціальної піраміди, - в яких обіг коштів здійснюється через рахунки учасників.
Один із поширених способів шахрайства - телефонний: коли вночі дзвонять невідомі, відрекомендовуються працівниками міліції та повідомляють, що дитина чи родич того, кому телефонують, потрапили в ДТП або в міліцію. При цьому, щоб «ви рішити питання», вимагають певну суму грошей. Зазвичай перелякані співрозмовники виконують вимоги невідомого.
- Нині відбувається активна фаза реалізації правоохоронцями підрозділу боротьби з кіберзлочинами матеріалів саме за такою схемою шахрайства Відомо, що на рахунку знешкодженої групи шахраїв -140 потерпілих, - зазначив Максим Літвінов. За його словами, для активізації зусиль, спрямованих на розкриття кібершахрайств, ОВС вперше провели цільову оперативно-профілактичну операцію під умовною назвою «Трикстер». Завдяки їй лише за місяць вдалося зареєструвати 593 заяви й повідомлення про шахрайські прояви з сфері електронної комерції та повідомити про підозру у вчиненні злочину 112 особам. Через злочинні дії потерпілим завдано збитків на 8,55 млн гривень з яких 3,27 млн уже вдалося від шкодувати.
Зофія ТИЧЕНКО
м. Київ
Фото Дмитра БАТИРЕНКА
«Іменем закону» №36 від 05.09.2013

Комментариев нет:

Отправить комментарий