Літопис запорізької полiцiї

Україна понад усе!

понедельник, 23 января 2017 г.

Запорізька кінна міліція


Кавалерійський взвод 2-ї роти батальйону патрульної служби при Запорізькому міському управлінні УМВС України в Запорізькій області


Кавалерійський підрозділ діє згідно з планом комплексного використання сил та засобів в охороні громадського порядку (єдина дислокація) на розроблених для цього маршрутах патрулювання і використовується будь-якого часу доби. Тривалість несення служби складає 6 годин без урахування путі до місця несення служби та прийому їжі. При температурі повітря
нижче -10 С і вище +35 С, а також під час ожеледиці, хуртовини, у період затяжних дощів та іншої непогоди наряди несуть службу пішим порядком без використання коней.
Обов'язковим елементом застосування кінних нарядів є підтримка з боку автопатруля, котрий дії в зоні маршрутів патрулювання і надає допомогу кавалеристам у доставленні правопорушників до райвідділів. Для координації дій між різними видами нарядів використовується радіозв'язок. Практика використання кінних нарядів позитивно зарекомендувала себе на території національного заповідника "Острів Хортиця", у прибережній зоні Набережної магістралі, Великому Лузі та в деяких інших місцях, що обмежені для проїзду патрульних автомашин, автомашин.
Кавалерійський підрозділ розташований в межах міста на острові Хортиця по узгодженню з місцевою держ­адміністрацією. На території підрозділу, розміщені адміністративна будівля для навчання особового складу, стайня для утримання службових коней та господарські приміщення. Для функціонування кавалерійського взводу на конезаводі N 86 було придбано 18 коней Орловської та Російської рисистої порід, котрі забезпечені відповідним кавалерійськім спорядженням та інвентарем.
Харчування коней здійснюється з урахуванням літнього та зимового періоду року з такого щодобового розрахунку на одного коня: - улітку:  4 кг. вівса та 20 кг. трави свіжого покосу
- узимку:  6 кг. вівса та 8 кг., сіна 0,4 кг моркви, 5 кг. буряка, 0,3 кг. солі.
Таким чином для утримання коней на рік необхідно приблизно:  25 тон вівса,  35-40 тон сіна, 10 тон коренеплодів.
Годування коней здійснюється за дві години до служби та через 2 години після закінчення служби коней знову годують та поять.
Для здійснення службових та господарчих завдань підрозділ забезпечений трьома службовими автомобілями (ВАЗ - 2121, УАЗ, РАФ).

У серпні 1998 року з метою підвищення ефективності нарядів у боротьбі зі злочинністю та зміцнення охорони громадського порядку в обласному центрі керівництвом УМВС України в Запорізькій області в було прийняте рішення на базі полку ППСМ м. Запоріжжя організувати діяльність кавалерійського підрозділу міліції.
Кавалерійський взвод - мобільний стройовий підрозділ, метою якого є забезпечення охорони громадського порядку та боротьби зі злочинністю в лісопаркових зонах, прибережній смузі р. Дніпро та зонах відпочинку мешканців міста.
Відповідно до наказів МВС № 724-1998р., № 214-2006 року, наказу УМВС України в Запорізькій області №125-2006 року в структурі батальйону патрульної служби при Запорізькому міському управлінні в складі роти № 2 був створений кавалерійський взвод штатною чисельністю 18 співробітників, з яких 1 командир взводу, 1 заступ­ник командира взводу, 1 інспектор патрульної служби-кінолог, 15 інспекторів патрульної служби.
На посади інспекторів патрульної служби кавалерійського взводу, як правило, підбираються кандидати для служби в органах внутрішніх справ з урахуванням наявності в них навичок поводження з кіньми та бажання проходити службу на цих посадах.

Кінний патруль - це наряд у складі 2-х і більше інспекторів, який виконує покладені на нього обов'язки, шляхом об'їзду встановленого маршруту та огляду його окремих ділянок. Довжина маршруту патруля становить близько трьох кілометрів. Службовий час визначається згідно з графіком роботи особового складу, затвердженим командиром структурного підрозділу. 
2008 р.


Довоенное фото. Конная милиция Токмака.
Слева направо: Гончар, Руденко К.К. и Дулак

Совместное патрулирование с казаками


Коментар
до відкриття бази кавалерійського підрозділу полку ППСМ ЗМУ УМВС України в Запорізькій області
Хортиця є самим великим островом р.Дніпро. Його довжина складає 12 км , ширина - 2.5 км , загальна площа - 3 000 га, ви­сота окремих скель досягає 40-50 м. Основою острова є граніт віком більш 12 мільйонів років.
Існує думка, що назва острова виникла від ім'я древнього бо­жества Хорса, що означає Сонце. Інші говорять, що від тюрсько-половецького слова "Орта", що означає "середній" , який знахо­диться між двома руслами р.Дніпро. У народі назву "Хортиця" співвідносять з українським словом "Хорт" (борза собака). У ме­жах о.Хортиця , при бажанні, можна побачити силует борзої, яка біжить.
На о.Хортиця чимало слідів життя первісної людини та племен старовинних слов'ян , мешкавших там у дрімучих лісах. Острів збе­рігає залишки зброї, начиння та інших свідоцтв життя козаків, ст­ворених в 16-18 століттях у пониззі р.Дніпро Запорізьку Січ, яка була військовою організацією з визначеними демократичними ри­сами.
Запорізький край став центром формування вільного козацького війська - грізної військової сили українського народу у бо­ротьбі з іноземними загарбниками і феодальним гнобленням. Хортиця була місцем збору руських князів перед битвою з татаро-монголами.
Хотриця зберігає багато відбитків історичних подій. Так , згідно з легендою, у 972 р. на "Чорній скелі" в бою з печенегами загинув Київський князь Святослав.
Зараз о.Хортиця є державним історічно-культурним заповідни­ком і своєрідним "островом здоров'я", на якому в мальовничих кутках розташовані туристичні бази та бази відпочинку.
На о.Хортиця росте біля 960 видів рослин, 560 з них - це пред­ставники дикорослої флори. У плавневому лісі мешкає більше 30 видів тварин, 120 видів птахів, 10 - плазунів та 5 - земноводних.
З метою підвищення ефективності нарядів полку ППСМ у бо­ротьбі зі злочинністю та зміцнення охорони громадського порядку в обласному центрі керівництвом УМВС України в Запорізькій області у серпні 1998 р. було прийняте рішення відновити діяльність кавалерійського підрозділу міліції.
Звернення керівництва УМВС про розташування кавалерійського підрозділу на о.Хортиця було позитивно розглянуто 16 грудня 1998р. на засіданні постійно діючої комісії з питань розвитку о.Хор­тиця в облдержадміністрації.
Водночас здійснювались необхідні для утворення кавалерійсь­кого підрозділу інші організаційні заходи :
-          розроблені плани розміщення кавалерійського підрозділу на о.Хортиця та перебудови його приміщень;
-          укладений договір з Національним заповідником "Хортиця" про розташування кавалерійського підрозділу на його території;
-          утворене Положення про кавалерійський підрозділ полку ППСМ М.Запоріжжя, розроблена інша необхідна службова документація;
-          підібрані кандидати на посади міліціонерів-кавалеристів та ко­мандного складу з числа вихідців з сільської місцевості, які мають навички поводження з кіньми;
-          вирішене питання про встановлення 50 % надбавки для заохо­чення кращих міліціонерів-кавалеристів за рахунок позабюджет­них коштів;
-          виготовлений та затверджений в бюро технічної інвентаризації технічний паспорт на споруди бази кавалерійського підрозділу.
На кошти полку ППСМ був придбаний інструмент та у травні 1999р. розпочато завезення необхідних будівельних матеріалів на місце проведення робіт.
У червні п.р. розпочались будівельні роботи по ремонту та реконструкції приміщень кавалерійського підрозділу, котрі здійсню­вались силами співробітників полку ППСМ. За короткий час був проведений благоустрій території та зроблений весь перелік будівельних робіт по переобладнанню: стайні, боксів для службо­вого автотранспорту, майстерні, кормосховищ, службових примі­щень для конюхів, фельдшера, командирів та міліціонерів підроз­ділу. Крім того, побудована зовнішня та внутрішня огорожа под­вір'я підрозділу.
На звернення керівництва ЗМУ та УМВС про надання допомоги в придбанні необхідних матеріалів, інвентаря для приміщень кава­лерійського підрозділу та збруї для службових коней відгукнулись керівники : ВАТ "Запоріжсталь" - Сацький В.А., ВАТ "Мотор-Січ" - Богуслаєв В.А., Запорізького алюмінієвого комбінату - Бастрига І.М., ВАТ "Запоріжтрансформатор" - Хаджинов Л.П.
Керівники органів та підрозділів УМВС Запорізької області та­кож, виходячи зі своїх можливостей, надали допомогу в облад­нанні приміщень бази кавалерійського підрозділу.
В подальшому планується утворення майданчика для прове­дення занять з верхової їзди міліціонерами-кавалеристами.
Для кавалерійського підрозділу полку ППСМ з запорізького конезаводу № 86 було отримано 20 коней , з них : породи орлов­ська - 4 , російська рисиста - 16.
Згадані породи коней мають свою історію, так орловський рисак всесвітньо відома порода рисистих коней, котра була виведена наприкінці 18 і початку 19 століть. Орловська порода було виведена шляхом складного відтворення, схрещення в яке були задіяні 15 різних порід.
Сучасний орловський рисак має середню висоту в холці - 160 см , обхват грудей - 186.7 см , охват п'ясти - 20-21 см.
Російська рисиста порода виведена шляхом схрещування ор­ловської рисистої та американської рисистої порід з наступним розведенням помісі. Офіційно затверджена у 1949 р. російська рисиста порода відзначається виразним типом, масивністю, міц­ною сухою конституцією.
Російська рисиста порода відповідає параметрам : висота в холці - 160 см, охват грудей - 184 см, охват п'ясти - 19.5 см.
Коні російської рисистої породи по відношенню до коней орлов­ської мають вищу прудкість, так абсолютний рекорд на відстані 1600 м у російської рисистої породи складає 1.56.9 хв. , а у орловської - 1.58.4 хв.
З числа коней, що маються, наприклад жеребець за кличкою "Іспуг" є зразком російської рисистої породи, а жеребець за клич­кою "Докер" - орловської породи ( здійснюється показ вказаних коней членам делегації).
Жеребець за кличкою "Інтер" (російський рисак) неодноразово займав призові місця на іподромах України. Має кращій результат на відстані 1600 м - 2 хв. 03 сек.
Жеребець за кличкою "Каскад" показав кращій результат на зазначеній відстані - 2 хв. 11 сек.
Важливим елементом утримання коней є збалансоване харчу­вання. В раціон входить :
-  під час роботи :                          - 6 кг вівса;
                                                           -          8 кг сіна;
-         0.4 кг моркви;
-         5 кг буряка;
                                                         -          0.3 кг солі.
-  у стойловому стані :                 -   4 кг вівса;
                                                           -          6 кг сіна;
-         0.2 кг моркви;
-         2.5 кг буряка;
                                                         -          0.3 кг солі.
Таким чином ,для утримання 20 службових коней на рік необ­хідно : 30 тон вівса, 45 тон сіна, 10 тон корнеплодів.
Годування коней здійснюється за 2 год. до служби тривалість якої складає 6 год. Через 2 години після закінчення служби коней знов годують та поють.
В структурі роти міліції № 8 полку ППСМ згідно з наказом МВС України № 639 від 16.08.99 р. утворена група міліціонерів-велосипедистів кількістю 12 чоловік. Придбано 12 велосипедів багато­функціонального призначення «Каманчі», які мають 18 передач швидкості руху, зручні в експлуатації, дозволяють використову­вати їх на пересіченій місцевості.
Наряди вказаного підрозділу дозволять забезпечити належну охорону громадського порядку взвовж Набережної зони р.Дніпро, в місцях розташування баз відпочинку та профілакторіїв  (Великий Луг, о.Хортиця, в районі гребного каналу Південного мікрорайону) і на території окремих мікрорайонів міста.
Вирішується питання про забезпечення міліціонерів-велосипедистів відповідним спорядженням : шоломи , одяг та взуття пристосовані для їзди на велосипеді.


«Затверджую»
Начальник ЗМУ УМВС України в Запорізькій області полковник міліції
О.А. Іщенко     2000 р.
ПОЛОЖЕННЯ                                                                                             про кавалерійський підрозділ міліції
полку ППСМ м.Запоріжжя по охороні громадського порядку
1.Загальні положення
 Кавалерійський підрозділ міліції (кавалерійський взвод) по охороні громадського порядку є мобільним стройовим підрозділом, який створюється в структурі полку патрульно-постової служби міліції для забезпечення охорони громадського порядку та боротьби зі злочинністю в паркових зонах, прибережній смузі р. Дніпро, що розміщується в межах міста, в національному заповіднику «Хортиця» та зонах відпочинку мешканців міста, а також при забезпеченні спортивних та інших масових заходів з великою кількістю людей.
На посади міліціонерів-кавалеристів , як правило, підбираються кандидати для служби в органах внутрішніх справ з урахуванням наявності в них навичок поводження з кіньми та бажання проходити службу на цих посадах, а також кандидати з числа осіб, що проходили строкову службу в кавалерійських підрозділах Збройних Сил України.
Коні, які мають використовуватися для несення служби, повинні бути навчені для верхової їзди і, як правило, закуповуються в кінно-спортивних школах або племінних господарствах.
Місце дислокації підрозділу та стайня розміщуються в межах міста по узгодженню з місцевою держадміністрацією.
Під час передислокації кінних патрулів від стайні до місця несення служби їх рух здійснюється шляхом пересування вулицями населеного пункту по правій стороні проїжджої частини із суворим дотриманням правил дорожнього руху та заходів безпеки. Якщо відстань від стайні до місця несення служби перевищує 8 км. , то коні перевозяться на спеціально обладнаному автомобілі.
У кінному підрозділі в обов'язковому порядку передбачається посада ветеринарного фельдшера, який повинен стежити за станом здоров'я коней, своєчасно виявляти хвороби та здійснювати лікування. Коваль щодобово здійснює перевірку надійності кріплення підків, стежить за їх зносом і за необхідністю здійснює заміну або ковку. У підрозділі передбачається ство­рення робочого місця для виконання ковалем своїх професійних обов'язків.
Харчування коней здійснюється з урахуванням літнього та зимового періоду року з такого щодобового розрахунку на одного коня:
-         улітку - 4 кг вівса та 20 кг трави свіжого покосу;
-         узимку - 6 кг вівса, 7 кг сіна та 1,5 кг соломи.
До місячної норми харчування одного коня в обов'язковому порядку включають 0,35 кг солі.
Відповідальність за організацію роботи, навчання та використання особо­вого складу покладається на управління ВАСМ а також командирів підрозділів патрульно-постової служби міліції, у структурі яких створений кавалерійський підрозділ міліції.
Кавалерійський підрозділ діє згідно з планом комплексного використання сил та засобів в охороні громадського порядку (єдина дислокація) на розроблених для цього маршрутах патрулювання і використовується будь-якого часу доби. При температурі повітря нижче - 10 ° С і вище + 35 ° С а також під час ожеледиці, хуртовини, у період затяжних дощів та іншої непогоди наряди несуть службу пішим порядком без використання коней.
Кінний патруль - це наряд у складі 2-х і більше міліціонерів-кавалеристів, який виконує покладені на нього обов'язки шляхом об'їзду встановленого маршруту та огляду його окремих ділянок. Довжина маршруту патруля становить близько 3-х кілометрів. Службовий час визначається згідно з графіком роботи особового складу, затвердженим командиром структурного підрозділу. Тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень. Протягом зміни міліціонерам-кавалеристам надається 1 година для відпочинку та приймання їжі безпосередньо на маршруті патрулювання. Із загальної тривалості службового часу перерив виключається. У необхідних випадках проводиться підміна нарядів.
Командир кавалерійського підрозділу призначається на посаду і звільняється з неї наказом начальника УМВС України в областях за поданням керівників управління адміністративної служби міліції та командирів структурних підрозділів патрульно-постової служби міліції.
2. Правова основа діяльності кавалерійського підрозділу міліції.
У своїй діяльності кавалерійський підрозділ міліції керується Конституцією України, законами України, постановами Верховної Ради України, указами і розпорядженнями Президента України, постановами і розпорядженнями Кабінету Міністрів України рішеннями місцевих Рад народних депутатів та органів державної виконавчої влади в межах їх компетенції, нормативними актами МВС України, Статутом ППСМ України та цим Положенням.
3.  Матеріально-технічне забезпечення.
Матерільно-технічне забезпечення кавалерійського підрозділу здійснює ГУВ та МТЗ МВС України за заявками УМВС України в області і згідно з табельною належністю. Органи місцевого самоврядування надають допомогу у всебічному забезпеченні кавалерійського підрозділу.
Кавалерійській підрозділ може утримуватися на кошти місцевого бюджету.
4.  Облік, звітність, контроль.
Командний склад кавалерійського підрозділу міліції здійснює облік результатів своєї діяльності та веде статистичну звітність згідно з наказами МВС України № 404 - 94р. , № 513-95р., №701-93р.
Перевірка та інспектування кавалерійського підрозділю міліції комісіями апарату МВС України здійснюється під час інспектування УМВС України в області.
Інспектування кавалерійського підрозділу апаратами ГУМВС, УМВС в області здійснюється згідно із затвердженими планами, але не рідше одного разу на три роки.
5.  Форма одягу особового складу кавалерійського підрозділу.
Особовий склад кавалерійського підрозділу має єдиний формений одяг і відзнаки, зразки яких затверджуються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України та наказом МВС України № 802 - 97р.
Формений одяг видається працівникам безкоштовно.
6.  Режим роботи та оплата праці особового складу кавалерійського підрозділу міліції.
Для кавалерійського підрозділу міліції встановлюється весняно-літній та осінньо-зимовий періоди роботи за окремими графіками.
Оплата праці, у тому числі в понаднормовий час, вихідні та святкові дні, проводиться згідно з чинним законодавством.
Начальники УМВС мають право встановлювати доплату у розмірі 10% до посадового окладу за особливі умови служби особам рядового і молод­шого начальницького складу кавалерійських стройових підрозділів міліції за роботу по догляду за кіньми та спорядженням.
7.  Основні обов'язки та права особового складу кавалерійського
підрозділу міліції.
7.1.  Основні обов'язки.
Особовий склад кавалерійського підрозділу міліції при виконанні завдань по охороні громадського порядку зобов'язаний :
-          нести службу по охороні громадського порядку на зазначеному маршруті протягом встановленого часу;
-          забезпечувати на маршруті патрулювання належний правопорядок, безпеку громадян та захист їхніх прав і законних інтересів;
-          у взаємодії з нарядами інших служб, задіяними на охорону громадського порядку в системі єдиної дислокації, виявляти, припиняти злочини та правопорушення, запобігати їм та вживати профілактичні заходи, передбачених чинним законодавством;
-          надавати допомогу представникам органів державної впади у здійсненні покладених на них законом повноважень;
-          провадити роз'яснювальну роботу та правове виховання серед громадян і членів громадських організацій, об'єднань щодо дотримання належного громадського порядку;
-          не рідше одного разу на годину виходити на зв 'язок з черговим по органу внутрішніх справ (підрозділу) для доповіді про стан справ на маршруті та отримання оперативної інформації.
7.2.   Основні права.
Особовий склад кавалерійського підрозділу міліції при виконанні покладених на нього обов'язків має право:
-          вимагати від громадян і службових осіб припинення протиправних дій, що негативно впливають на стан правопорядку, попереджати на місці осіб, які допустили незначні адміністративні правопорушення,
-          затримувати і доставляти до чергових частив органів внутрішніх справ осіб за вчинення злочинів і правопорушень;
-          вимагати від населення дотримання правил пожежної безпеки, запобігати виникненню пожеж у лісопарковій зоні міст і населених пунктів;
-          застосовувати заходи фізичного впливу, спеціальні засоби та зброю у випадках передбачених чинним законодавством та Законом України "Про міліцію".
8.  Обов'язки та права командира кавалерійського підрозділу
міліції.
8.1. Обов'язки командира підрозділу. Командир підрозділу зобов'язаний :
-          забезпечувати постійну готовність підрозділу до виконання завдань;
-          знати оперативну обстановку на закріпленій за підрозділом території та вносити керівництву полку ППСМ пропозиції щодо вдосконалення організації служби та використання нарядів;
готувати особовий склад до несення служби, стежити за додержанням
міліціонерами - кавалеристами правил носіння форменого одягу і
домагатися їх зразкового зовнішнього вигляду;
здійснювати розстановку нарядів для охорони громадського порядку,
розробляти графіки перевірок несення служби, особисто здійснювати
перевірку несення служби міліціонерами взводу, безпосередньо на
маршрутах патрулювання навчати міліціонерів-кавалеристів прийомам
несення служби;
дбати про безпечні умови служби підлеглих, контролювати
дотримання ними необхідних заходів безпеки під час поводження з
табельною зброєю та спеціальними засобами;
стежити за використанням особовим складом технічних засобів за
призначенням, не рідше одного разу на місяць оглядати зброю,
спорядження та технічні засоби;
проводити щоденний облік та аналіз роботи кожного міліціонера-
кавалеріста, задіяного на службу;
організовувати проведення з особовим складом занять з
кавалерійської підготовки і брати в них участь, безпосередньо
займатись виїздом молодих коней;
досконало знати особливості коней, які знаходяться в підрозділі, їхні
клички, недоліки, ступень працездатності, забезпечити їх правильне
утримання;
здійснювати контроль за проведенням профілактичних
протиепідемічних заходів;
бути всебічно ознайомленим з життям особового складу і виховувати
його в дусі суворого дотримання дисципліни та законності;
знати особисті якості підлеглих, піклуватися про задоволення їхніх
побутових потреб.
8.2. Права командира кавалерійського підрозділу.
-         заохочувати працівників підрозділу та накладати на них стягнення в межах прав передбачених Дисциплінарним статутом органів внутрішніх справ України;
-         знімати накладене раніше дисциплінарне стягнення.
Командир полку ППСМ
м.Запоріжжя
майор міліції                                                                                      Є.Ю.Конєв
Узгоджено
Начальник УАСМ УМВС України           Заст. начальника ЗМУ УМВС України
в Запорізькій області                                  в Запорізькій області
полковник міліції                                        полковник міліції
С.М.Алфьоров                                           В.А.Василенко


Комментариев нет:

Отправить комментарий