Літопис запорізької полiцiї

Україна понад усе!

четверг, 14 марта 2013 г.

Місце відданості і пам’яті

       
Тепер вже важко згада­ти, яким було це місце два роки тому. Непривітний, запущений палісадник по­руч зі стандартними п'ятиповерхівками, протоптані доріжки, пригнічена тра­вичка під старими, розсохлими деревами. Сьогодні сквер не впізнати, він по праву вважається одним з найбільш затишних місць відпочинку Запоріжжя.

           Ідея створити ме­моріальний комплекс для вшанування пам'яті пра­цівників органів внутрішніх справ, які загинули під час виконання службового обов'язку, виникла і була втілена фактично за півто­ра року. За ініціативою ко­легії УМВС області було оголошено творчий кон­курс на кращий проект ме­моріалу. Перемогла у ньо­му група запорізьких архітекторів, яку очолю­вав Олександр Жолудь. Її члени вигадали і запроек­тували майбутній ком­плекс.
Невдовзі               почалося будівництво першої части­ни - пам'ятника загиблим співробітникам. Одночас­но почалися роботи по благоустрою майбутнього скверу.
          22 грудня минуло­го року відбулося урочисте відкриття пам'ятника. Гра­нітна глиба, розколота навпіл мечем, стала уособ­ленням боротьби та пере­моги добра над злом, а легкокрилий птах - чистої душі, що відлітає.
          На початку нинішнього року почалися роботи по зведенню православної каплиці. Спроектував її архітектор Анатолій До­линний, в минулому, до речі, співробітник органів внутрішніх справ. Ця неве­личка будівля чудово впи­салася в ансамбль, поєднана в собі
невідступне сліду­вання християнським кано­нам і спокійну красу.
Будівництво меморіалу стало справді народним.
Після того, як про початок робіт широко повідомили місцеві засоби масової інформації, на рахунок будівництва перерахували кошти                      не          тільки підприємства і комерційні  структури, а й сотні пе­ресічних мешканців міста.
 I все ж успішного завер­шення робіт довелося б че­кати набагато довше, якби не благодійницька допо­мога таких промислових гігантів області, як "Запоріжсталь", "Мотор Січ", Запорізький алюмінієвий комбінат, "Запоріжкран" та завод металевих конст­рукцій, Янцівський гра­нітний кар 'єр та інші.
       У травні нинішнього ро­ку в фундамент каплиці Архієпископ Запорізький і Мелітопольський Василій урочисто заклав капсулу зі святими мощами Луки Кримського, ім'я якого сьо­годні носить будівля. А 22 серпня в каплиці владика Василій урочисто відслу­жив першу службу на вша­нування пам'яті пра­цівників органів внутрішніх справ, які загинули при ви­конанні службового обов'язку. З тих пір меморіаль­ний комплекс поряд з будівлею УМВС став уособ­ленням пам'яті живих про подвиг і мужність загиблих, чудовим місцем відпочин­ку для мешканців міста.
Сьогодні в каплицю приходять не тільки пра­цівники міліції. Вона гос­тинно відкриває двері всім, хто хотів би зцілити душу чи віддати шану пам'яті, віднайти душевний спокій в осяяному святими обра­зами острівку вічності.


Газета «На грані» від 20.12.2000 р.

Комментариев нет:

Отправить комментарий