Літопис запорізької полiцiї

Україна понад усе!

четверг, 14 марта 2013 г.

Сторінки мужності


Навряд чи співробітники Мелітопольського міськвідділу міліції, за­ступаючи на службу восьмого грудня, могли передбачити, з якою надзвичайною пригодою їм доведеться мати справу. Початок ситуації між тим спо­чатку не ніс в собі особливої загрози. В міліцію зателефонувала жінка і по­просила допомоги. Добряче випив­ши вдома бешкетував її чоловік. Од­нак, коли на місце сімейного сканда­лу прибув наряд міліції, з'ясувалося, що наміри чоловіка набагато серй­озніші. Відкривши двері, він показав міліціонерам гранату із зірваним за­побіжним кільцем і пообіцяв підірва­ти її.
Більше двох годин знадобилося співробітникам міліції, які входили до окладу слідчо-оперативної групи, для того, щоб успішно розрядити об­становку. Поки їхні товариші займа­лися евакуацією мешканців "по­терпілого" та сусідніх будинків, пер­ший заступник начальника Меліто­польського міськвідділу міліції Ле­онід Гереш і заступник начальника відділу Віктор Томахін вели перего­вори з новоявленим камікадзе. Йшлося про те, як з найменшою шкодою привести гранату в небойовий стан. Погодьтеся, не так вже ц є просто домовитися з людиною у стані афекту, та ще й затьмареному алкоголем. "Хочу застрілитися", -сказав він правоохоронцям.
І все ж через дві з половиною го­дини обидві сторони дійшли згоди. Підполковники Гереш і Томахін, прикриваючи дії оперативників, пе­редали правопорушнику, що міліціонери погоджуються на його вимоги. Чоловік заявив, що ліквідує
гранату за містом і зажадав, щоб йому надали автомобіль та міліцейський ескорт. Там, біля машини, його і  затримали оперативники.
Міліціонери діяли миттєво: чоловік не встиг отямитись, як міліціонери перехопили його руку, в якій при­чаїлася смерть.
Уже пізніше, коли напруження вляглося, вдалося встановити істинні мотиви дій затриманого. З'ясувалося, що чоловік вже мав не­порозуміння з законом, був засуд­жений. І через
кілька днів повинен був знову постати перед судом, цьо­го разу за звинуваченням у крадіжці
Прийнявши рішення звести рахунки з життям, колишній афга­нець розробив план дій. Оскільки переконання не дозволяли взяти на душу гріх самогубства, чоловік сподівався, виїхавши за місто, кину­ти гранату у бік правоохоронців. Тоді логічним завершенням ситу­ації цілком реально могла б стати куля з міліцейського ствола.
Після того як надзвичайну си­туацію було ліквідовано, керівництво УМВС області прийняло рішення про заохочення тих, хто особливо відзначився під час знеш­кодження злочинця.
За професійно грамотні дії, ви­нахідливість, проявлені під час за­тримання озброєного злочинця підполковник міліції Леонід Йоси­пович Гереш та підполковник міліції Віктор Миколайович То­махін були заохочені грошовою винагородою.

Газета «На грані» від 20.12.2000 р.


Комментариев нет:

Отправить комментарий