Літопис запорізької полiцiї

Україна понад усе!

вторник, 5 февраля 2013 г.

Талантливые сотрудники: Виктор Петров


Начальника экспертной службы запорожской милиции с 1982 по 1992 гг. подполковника милиции Петрова Виктора Николаевича хорошо знают не только в нашей области, но и далеко за ее пределами. Он не только профессионал своего дела, но еще и одаренный художник. Виктор Николаевич откликнулся на мою просьбу и предоставил фото некоторых своих работ и не только, за что я ему безмерно благодарен. Летописец

1.Руководители УВД Запорожского облисполкома Тищенко Н.В.(второй справа),
Пянтковский А.Г. (второй слева) и начальник УУР Малышев Е.Е.
знакомятся с архивом ЭКО – изъятыми вещественными доказательствами. 1987 г.


2. Петров В.Н. передает в дар от запорожских коллег руководству
ГНИЭКЦ МВД Украины в честь годовщины службы свои работы
«Затерявшаяся березка» и «Пробуждение». 2010 г.

3. Картина Петрова В.Н. «Новое здание экспертной службы УМВД  
в  Запорожской области». 2009 г. Масло.

4. Картина Петрова В.Н. «Пробуждение». 2003 г. Масло.

5. Картина Петрова В.Н. «Славетна Хортиця». 2003 г. Масло.

6. Художник Петров В.Н. передает в дар коллективу ГНИЭКЦ МВД Украины
  от запорожских ветеранов милиции свою картину «Славетна Хортиця».

7.Заместитель Министра внутренних дел Украины В.Фаренник
вручает юбилейную награду Петрову В.Н. 2010 г.

8. Начальник экспертной службы МВД Украины генерал-лейтенант
милиции Красюк И.П. поздравляет Петрова В.Н. с вручением награды.

9. Картина Петрова В.Н. «Заблудившаяся березка». 2007 г. Масло                 Підполковник  міліції у відставці Петров В.М. –
                 легенда експертної служби Запорізької області                Ветеран органів внутрішніх справ, ветеран Експертної служби МВС України, підполковник міліції у відставці Петров Віктор Миколайович – справжня легенда експертної служби.

 Петров В.М. народився 20 листопада 1942 р. в м. Рибінську Ярославської області в сімї службовця.

У 1946 р. разом з матірю і батьком, запрошеним на роботу на оборонному підприємстві  головним  спеціалістом,   переїхав  на   постійне   місце   проживання  в м. Запоріжжя.   З березня 1959 р. по серпень 1961 р. працював  фрезеровщиком на Запорізькому механічному заводі, одночасно навчався у вечірній середній школі робочої молоді № 7, яку закінчив у 1961 р.  В серпні того ж року був призваний на строкову службу до лав Радянської Армії.

Після звільнення в запас Збройних Сил СРСР з листопада 1964 р. по серпень 1967 р. працював на підприємствах народного господарства в м.Запоріжжя.

З серпня 1965 р.  по серпень 1971 р. навчався у Харківському юридичному інституті за спеціальністю „правознавство”. Після закінчення інституту, отримавши кваліфікацію спеціаліста-юриста, був направлений на службу в органи внутрішніх справ.

Петров В.М. розпочав службу в ОВС у вересні 1971 р. на посаді слідчого Шевченківського РВВС м.Запоріжжя. У 1973 р. за проявлені  ділові та моральні якості висунутий і призначений на посаду  слідчого УВС Запорізького облвиконкому, на якій працював до 1975 р.

У червні 1975 р., як один з кращих співробітників, був запрошений на роботу до Запорізького обкому Компартії України. Там Петров В.М. працював  інструктором відділу адміністративних органів і курирував діяльність правоохоронних органів Запорізької області. В січні 1982 р. постановою бюро Запорізького обкому КПУ направлений до   органів внутрішніх справ на посаду начальника контрольно - методичного відділу слідчого управління УВС облвиконкому.

За високі ділові та моральні якості  в квітні 1982 р. призначений на посаду начальника експертно-криміналістичного відділу УВС Запорізького облвиконкому, на якій працював  по 08.06.1992 року.

За період служби в органах внутрішніх справ  Петров В.М. проявив себе як сумлінний працівник, талановитий організатор та
                                                                                                                                        2

вимогливий керівник, який зробив дуже вагомий внесок в розвиток експертної служби області. Петров В.М. – перший керівник першого самостійного експертного підрозділу Запорізької області. Завдяки його активній діяльності експертно-криміналістичний відділ УВС Запорізького облвиконкому у 1982 – 1992 р.р. організаційно зміцнився, збільшилась чисельність особового складу, з’явились нові експертні підрозділи районної ланки.

Велику увагу Віктор Миколайович приділяв підвищенню професійного рівня експертів та  розширенню напрямків експертних досліджень. Якщо у 1982 р. запорізькі експерти проводили 8 видів експертиз (дактилоскопія, трасологія, холодна зброя, балістика, почеркознавство, технічна експертиза документів, портретна та експертиза харчових продуктів, то у 1988 р. кількість видів зросла до 13 за рахунок запровадження експертиз наркотичних засобів, їх аналогів та прекурсорів, волокон і волокнистих матеріалів, лакофарбних покриттів, матеріалів і сплавів, спеціальних хімічних речовин.

В результаті у 1982 році на базі оперативно-технічного відділу утворено експертно-криміналістичний відділ УВС Запорізького облвиконкому. Це стало справжньою віхою у процесі становлення та розвитку експертної служби Запорізької області. Саме зі створенням експертно-криміналістичного відділу пов’язано суттєве розширення напрямків експертних досліджень, кількість яких зросла за час існування відділу з 7 традиційних (дактилоскопія, трасологія, холодна зброя, балістика, почеркознавство, технічна експертиза документів, портретна) та харчової експертизи до 13 за рахунок запровадження експертиз наркотичних засобів, їх аналогів та прекурсорів, волокон і волокнистих матеріалів, лакофарбних покриттів, матеріалів і сплавів, спеціальних хімічних речовин.

За високі показники службової діяльності, безпосередню участь у розкритті та розслідуванні злочинів Петров В.М. неодноразово заохочувався керівництвом МВС СРСР, МВС УРСР, МВС України та УВС Запорізького облвиконкому.

Після звільнення у 1992 р. з органів внутрішніх справ 6 років працював завідувачем кафедрою кримінально-правових дисциплін Запорізького гуманітарного університету, 4 роки – заступником декана юридичного факультету вказаного вузу.Комментариев нет:

Отправить комментарий