Літопис запорізької полiцiї

Україна понад усе!

четверг, 29 ноября 2012 г.

Герої серед нас: Олег Богинич


         
            Міліціонер ППСМ Бердянського МВВС УВС  Запорізького облвиконкому сержант міліції Богинич Олег Миколайович 17 жовтня  1982 року, будучи на чергуванні, за наказом чергового міськвідділу  разом з напарником сержантом міліції Віктором Паленковим о 22.30 прибув за адресою вул. Кірова,68, де в квартирі № 38 гр. Ковтунов М.М. побив свою дружину і виволік  її без свідомості на сходову площадку. Сам же зловмисник заперся у квартирі, взявши у заручники  5-місячне немовля, яке погрожував убити. Сержант Богинич О.М.  через сусідній балкон по карнизу переліз у згадану квартиру. Побачивши міліціонера зловмисник кинув у нього немовля. Олег Миколайович спіймав дитину і поклав її на ліжко. В цей час гр. Ковтунов М.М. наніс працівнику міліції удар ножем у спину. Поранений сержант Богинич О.М. разом з підоспілою допомогою затримав зловмисника.
            Указом Президії Верховної Ради Української РСР  від 04 січня 1983 року нагороджений медаллю «За відмінну службу по охороні громадського порядку»

Щойно створений пошуковий клуб «Пам'ять», досліджуючи пресу минулого століття, установив ще одного героя – сержанта міліції Олега Богинича, який ризикуючи своїм життям спас немовля від розправи зловмисника. Фото героя з описом його подвигу зайняло достойне місце на стенді слави Народного музею історії запорізької міліції. Літописець

Кроки змужніння


Сержанти патрульно-постової служ­би Олег Богинич і Віктор Паленков того недільного жовтневого вечора слідкували
за порядком біля входу до цирку, що гастролював у нашому місті. По-святковому вдягнені бердянці і гості міста швидко заповняли місця, ось вже на манежі з'явилися клоуни. На арені цирку йшла захоп­лююча вистава...
Олег і Віктор вирішили, поки три­ватиме вистава, в громадському пунк­ті правопорядку дізнатися про опера­тивну обстановку в районі. Їх чекала неприємна  звістка: у будинку на вулиці Кірова, 38 п'яний чоловік побив дружину, виштовхнув її за двері. У кімнаті залишилися п'ятимісячна дитина. Довго не роздумуючи, сержанти кинулися за вказаною адресою, біля дверей квартири вже стояли дружинники.
Міліція! Відкрийте! — голосно наказав Олег.
— Міліція?! — з-за дверей понес­лась нецензурщина. — А для вас я приготував обріз та ножі. Спробуйте суньтеся! — кричав п'яний Олексій Ковтунов, працівник заводу скло­волокна.
А в цей час з-за дверей зачиненої  квартири чувся плач дитини, краяв людям серця.
— Врятуйте дитину! — голосила жінка, мій ірод, що завгодно може їй зробити. Погрожував з вікна її  викинути…
Що робити? Олег кинувся до сусідів, попросив дозволу      дістатися до квартири  через  балкон.   Переліз через поручні. У кімнаті гуляли протяги. Дитина надривалася. На хвилю зупи­нився. Якщо дійсно хуліган озброє­ний обрізом, Олег не зможе засто­сувати зброю проти нього, бо на руках у того дитина. І в цей час до кімнати вбіг хуліган. На мить від несподіванки оторопів, а потім кинув на міліціонера дитину. Олег підхопив немовля, повернувся, щоб його покласти, і в цей час  Ковтунов ударив міліціонера   ножем у спину...
Вдруге нанести удар Ковтунов не встиг, бо Олег перехопив руку з ножем,  прийомом збив хулігана  з   ніг. І тут  на допомогу Богиничу, що стікав кров'ю, підоспіли  його напарник і дружинники.
    Нині сержант О. Богинич,  який одужав, приступив до виконання служ­бових обов'язків.
    Коротка    міліцейська    біографія у Олега. П'ять років тому після служби в Радянській Армії за путівкою міськ­кому ЛКСМУ прийшов він на службу в органи   внутрішніх   справ.   Неодно­разово виходив переможцем у соціа­лістичному змаганні, має ряд заохочень  і подяк за  зразкове  виконання службових обов'язків, затримання не­безпечних    злочинців.     За   зразкову службу під час Олімпійських  ігор у Москві нагороджений Грамотою міні­стра  внутрішніх справ СРСР.  А  не­щодавно  відділення  патрульно-постової служби    старшини  В. М. Усика, яке вибороло  в  обласному   соціаліс­тичному змаганні першість, було сфотографоване біля   Червоного  прапора обласного  управління   міліції.   Серед переможців був і Олег Богинич.

В. СЕМЕНОВСЬКИЙ  Газета «Південна зоря» № 179 від 10.11.1982 р.

Комментариев нет:

Отправить комментарий