Літопис запорізької полiцiї

Україна понад усе!

среда, 19 сентября 2012 г.

Шахраї дурили людей… знаходячись у місцях позбавлення воліЯк вже неодноразово повідомлялося, останнім часом на території області було скоєно ряд шахрайств за простою, але практично безвідмовною схемою. На мобільний телефон жертви надходив дзвінок з інформацією про начебто затримання міліцією її близького родича. Особа, яка телефонувала, представляється працівником правоохоронних
органів або, як варіант, товаришем «затриманого» чи навіть родичем. Враховуючи, що подібні оборудки шахраї проводили вночі, з 23.00 до 05.00, сонна людина, приголомшена почутим, важко сприймала дійсність. Далі жертві пропонувалося «вирішити питання» шляхом переказу грошей на вказаний рахунок або передачі коштів третім особам. Розгубленість, як правило, заважала тверезо оцінити й перевірити отриману інформацію. І довірливі громадяни, щоб «врятувати» рідних, віддавали гроші й цінності, не підозрюючи, що ніхто нікого не затримував, а самі вони потрапили до тенет шахраїв.
У ході проведення оперативно-розшукових заходів співробітники міліції все більше впевнювалися, що за всіма злочинами, а їх нараховувалося кілька десятків, стоять одні й ті ж шахраї. Зловмисники дотримувалися досить простих, але ефективних засобів конспірації: регулярно змінювали сім-карти у телефонах, а за грошима відправляли третіх осіб, як правило – водіїв таксі. У випадку їх затримання це майже нічим не загрожувало лиходіям. Номери телефонів майбутніх жертв, їх зв’язки та коло знайомств злодії знаходили у соціальних мережах. 
Втім, професійні дії працівників міліції постійно звужували коло пошуку. Врешті, правоохоронці з’ясували особи шахраїв. Виявилося, що відлагоджений механізм обману громадян керується… з виправної колонії, у якій злочинці наразі відбувають покарання за раніше скоєні злочини. Підтримуючи телефонний зв'язок зі своїми подільниками, які знаходилися на волі, троє неодноразово засуджених за корисливі злочини чоловіків 1974, 1978 та 1980р.н. як по нотах розігрували кримінальні «вистави». Тож тепер міліціонерам лишалося взяти  учасників злочинної групи «на гарячому». В  ніч на 14-е вересня стало відомо про підготовку фігурантів до скоєння чергового злочину. О другій ночі до виправної колонії, згідно розробленого спільно з її адміністрацією плану, прибула група з числа оперативників карного розшуку, експертів-криміналістів та працівників УПВП. Міліціонери приховано проникли до локальної зони барачного приміщення, у якому знаходилися злочинці та, використовуючи фактор раптовості, ізолювали їх від основної маси засуджених і вилучили предмети та речі, що використовувалися у злочинному промислі. У їх числі вісім мобільних телефонів та 6 сім-карток.
Наразі вже доведено причетність шахраїв принаймні до 14 злочинів, скоєних на території області. Вилучено банківські карти, на яких знаходяться кошти, здобуті злочинним шляхом, майно та коштовності. Злодіїв етаповано до слідчого ізолятору для подальшого проведення слідчих дій

Офіційний сайт ГУМВС України в Запорізькій області

Комментариев нет:

Отправить комментарий