Літопис запорізької полiцiї

Україна понад усе!

четверг, 30 августа 2012 г.

Зустріч через 25 років


В останню суботу серпня задовго до запланованої години зустрічі, біля контрольно-перепускного пункту Донецького юридичного інституту МВС України почали збиратися випускники Донецької спеціальної середньої школи міліції МВС СРСР (за тих часів таку назву мав нинішній інститут). З дня отримання диплому про закінчення навчання та присвоєння спеціального звання лейтенант міліції минуло двадцять п’ять років. За цей час
змінилося багато чого: кількість та розміри зірок на погонах, посади, які випускники обіймали за час своєї служби, суспільно-політичний устрій в країні.
Після загального збору ми пройшли на плац інституту, де вишикувалися взвод біля взводу. Випускників привітали начальник курсу Олександр Дмитрович Лабза, заступник начальника курсу Василь Іванович Абакумов, наші колишні викладачі та теперішні працівники інституту.
Потім працівники інституту провели для нас екскурсію по спальному корпусу навчального закладу, музею, де зібрані матеріали від дня створення 26 квітня 1961 року тоді ще Сталінської школи міліції до сьогодення. На чорно-білих фотознімках деякі з нас впізнали себе. До речі, минулого року наш рідний освітній заклад відзначав своє півстоліття.
Від імені начальника інституту пам’ятною медаллю «50 років навчальному закладу» був нагороджений колишній курсант, а нині начальник ГУМВС України в Запорізькій області генерал-майор міліції Володимир Іванович Серба. Таку ж медаль отримали Микола Сергійович Євдокименко та учасник бойових дій в Демократичній Республіки Афганістан Іван Миколайович Мороз. Ігорю Івановичу Каребіну та Миколі Івановичу Цисарю вручили книгу «Донецький юридичний інститут МВС України – 50 років: історія та сьогодення 1961-2011 рр.» з дарчим написом.
Після закінчення офіційної частини зустрічі присутні випускники заповнили спеціальні анкети та сфотографувалися на згадку.
Зустріч продовжилася у кафе, де в затишній обстановці згадали про роки навчання, різні кумедні історії та випадки, участь в охороні громадського порядку під час масових заходів на вулицях та площах Донецька, на футбольних матчах на стадіоні «Шахтар», на концертах популярних артистів естради, під час проведення Ігор Доброї Волі у Москві, про участь в охороні 30-кілометрової зони навколо Чорнобильської АЕС.
Наступну зустріч запланували через 5 років, на 30 річчя з дня закінчення навчання.
Віктор Миколайович Марочко,
полковник міліції у запасі, інвалід війни 2 групи, учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії, учасник ліквідації наслідків землетрусу у Вірменській РСР, ветеран органів внутрішніх справ, ветеран праці.

Комментариев нет:

Отправить комментарий