Літопис запорізької полiцiї

Україна понад усе!

понедельник, 23 июля 2012 г.

Спогади підполковника міліції у відставці Перепелятнікова Валерія Миколайовича


Підполковник міліції
ПЕРЕПЕЛЯТНІКОВ Валерій Миколайович
Народився 13 серпня 1963 року у м. Дніпропетровськ.
Службу в органах міліції розпочав слухачем Горьківської вищої школу МВС СРСР. З серпня 1989 року проходив службу в підрозділах БРСВ, ДСБЕЗ Запорізької області. З травня 1995 року працював в управлінні ДСБЕЗ УМВС України в Запорізькій області.
У жовтні 2001 року очолив новостворене відділення боротьби з правопорушеннями у сфері інтелектуальної власності і високих технологій управління  ДСБЕЗ.
У грудні 2005 року звільнився у відставку.
Як згадує Валерій Миколайович, «У 1995 ро­ці до працівників управління надійшла інформа­ція про те, що на АТ «АвтоЗАЗ» м. Запоріжжя ору­дує злочинна група. Проведення перевірки було доручено мені.
Як вдалось встановити в ході проведення
оперативно-розшукових заходів, що протягом 1993 -1995 років на АТ «АвтоЗАЗ» м. Запоріжжя організована злочинна група займається роз­краданням товарних автомобілів різноманітної модифікації ЗАЗ -1102 -1105. З 1993 по 1995 рік ця злочинна група скоїла розкрадання понад 20 автомобілів «Таврія» та запчастини до них на за­гальну суму 4 млрд. 1 млн. 868 тис. 55 крб. Украї­ни. У відношенні зловмисників прокуратурою За­порізької області було порушено кримінальну справу, а членів ОЗГ - заарештовано. У ході слідс­тва накладено арешт на майно загальною сумою 2 млрд. 185 млн. 605 крб. України та 1400 доларів США, на 9 автомобілів, що на той час належали громадянам Росії.
У жовтні 1996 року кримінальну справу було направлено до Запорізького обласного суду, яким у липні 1997 року учасників злочинної групи засуджено до різних строків позбавлення волі з відбуванням покарання у ВТК посиле­ного режиму з конфіскацією всього належ­ного їм майна та валютних цінностей».
Також Валерій Миколайович стояв у витоків створення відділу боротьби з правопорушеннями у сфері інтелектуальної власності і високих технологій  та став першим його  керівником.
«У перші роки функціонування відділу було отримано оперативну інформацію, що приватний підприємець гр-н Т. займається незаконним розповсюдженням неліцензійної відеопродукції. Майже півроку проводились оперативні заходи по документуванню його злочинної діяльності. В цей же період від правовласника творів ТОВ «Інтерфільм» було отримано заяви про причинений їм збитків з боку вказаного відеопірата, а також список фільмів, на які ТОВ «Інтерфільм» є право власником. За цей час було встановлено, що гр-н Т. має власний склад, де зберігалась неліцензійна продукція, а також три торгівельні точки, через які відеокасети збувались.  Крім того,  гр-н   Т. здійснювався збут відеокасет реалізаторам по всій території Запорізької області.
Після цього було ретельно сплановано операцію. На адресу магазинів та складу, що належали гр-ну Т. виїхали працівники служби ДСБЕЗ, які одночасно за сигналом керівника здійснили контрольні закупівлі. Переконавшись, що магазини незаконно реалізовують відеопродукцію, працівниками ДСБЕЗ весь товар було вилучено.
Стосовно гр-на Т. порушено кримінальну справу за ознаками ч. 2 ст. 176 КК України. Рі­шенням суду приватного підприємця засу­джено до 2-х років позбавлення волі з від­строчкою виконання вироку на 1 рік».

Із книги «Закон, честь і обов’язок. До 20-річчя служби боротьби з економічною злочинністю України».

Комментариев нет:

Отправить комментарий