Літопис запорізької полiцiї

Україна понад усе!

понедельник, 23 июля 2012 г.

Спогади полковника міліції у відставці Скочка Костянтина Адольфовича


Полковник міліції
СКОЧКО Костянтин Адольфович
Народився 14 листопада 1957 року у с. Новоекономічне Червоноармійського району Донецької області.
Службу в ОВС України розпочав у червні 1985 року.
З квітня 2005 року по вересень 2007 року, з серпня 2008 року по грудень 2008 року очолював УДСБЕЗ ГУМВС України в Запорізькій області.
У грудні 2008 року звільнений з ОВС України за віком.

Як розповів Костянтин Адольфович, його ро­бота у БРСВ співпала з початком перебудови, тому всі зміни у службі проходили на його очах. Змінювався особовий склад, у зв'язку із ство­ренням служби боротьби з організованою зло­чинністю відбувся великий відтік кваліфікованих кадрів. Костянтин Адольфович теж тривалий час
пропрацював в підрозділі БОЗ, однак все одно повернувся до служби, яка заклала в нього бага­то корисних знань.
Ці знання стали йому у нагоді і при розсліду­ванні справи, яка наробила багато галасу в обла­сті і в черговий раз довела високий професіона­лізм працівників служби.
У 2004 році надійшла інформація про те, що чиновниця Фонду соціального страхування по тимчасовій утраті працездатності придумала схему розкрадання бюджетних коштів. Вона вступила в злочинну змову з керівниками суб'єк­тів підприємницької діяльності м. Енергодар та працівниками Кам'янка-Дніпровської районної лікарні. Скориставшись скрутним становищем вагітних жінок, які були безробітними, «добрий» лікар радив їм звернутися з метою працевлашту­вання до певних фірм. Він стверджував, що не­зважаючи на вагітність, їх обов'язково працевлаштують і виплатять гроші по лікарняному за час вагітності та полог. Ощасливлені жінки звертались за телефонами, наданими лікарем і дійсно їх працевлаштовували, але за умови, що з нара­хованої великої суми грошей вони отримають лише частину. Але безробітні жінки були раді і та­кій допомозі, адже ні для кого не є секретом, що народження та виховання дітей, особливо в пер­ший рік, частіше за все є дорогим «задоволен­ням» для молодої сім'ї.
На перший погляд, нібито благородна місія з боку лікарів та керівників фірм. Але такий «альт­руїзм» не залишився поза увагою працівників мі­ліції. Адже фірми, до яких було працевлаштовано вагітних жінок, через деякий час зверталися до зазначеного фонду з метою відшкодування ви­трат, нібито пов'язаних з виплатами робітницям у зв'язку з їх тимчасовою втратою працездатності по вагітності. При цьому суми цих виплат було вказано у набагато більших розмірах, ніж отри­мали жінки. Чиновниця, звісно ж давала розпоря­дження ці суми виплатити фірмам. За 2004-2005 роки, цією групою було розкрадено державних коштів на загальну суму 323 тисячі гривень.
За зібраними працівниками служби матеріа­лами органами прокуратури було порушено кри­мінальну справу за ч.5 ст. 191, ч.2 ст. 366 Кримі­нального кодексу.
У 2006 році кримінальну справу направлено до суду.

Із книги «Закон, честь і обов’язок. До 20-річчя служби боротьби з економічною злочинністю України».

1 комментарий:

  1. Зверніть увагу на зміст цієї промови і все стане зрозумілим, стосовно кваліфікації Скачко, та його спогадів.
    golos.zp.ua/2336-hischeniya-titanovoy-gubki-na-ztmk-posleslovie.html

    ОтветитьУдалить