Літопис запорізької полiцiї

Україна понад усе!

понедельник, 23 июля 2012 г.

Зі спогадів підполковника міліції у відставці Остапця Сергія Володимировича


ПІДПОЛКОВНИК МІЛІЦІЇ
ОСТАПЕЦЬ Сергій Володимирович
Народився 24 вересня 1957 року ум. Запоріжжя.
Службу в органах міліції розпочав у листопаді 1986 року, коли почав на­вчання на Харківських вищих курсах МВС УРСР. Після закінчення курсів, трива­лий час працював у службі дільничних інспекторів міліції. З липня 1993 року почав працювати у службі ДСБЕЗ. За цей час обіймав посади від старшого оперуповноваженого до заступника начальника відділу управління ДСБЕЗ УМБС України в Запорізькій області.
У грудні 2002 року звільнився у відставку.

«Я розпочав працювати у ДСБЕЗ у липні 1993 року. Мене одразу було призначено стар­шим оперуповноваженим відділу боротьби зі спекуляцією, фальшивомонетництвом, валют­ними операціями управління ДСБЕЗ області. За мною було закріплено лінію боротьби з фальши­вомонетництвом.
У період становлення молодої держави України, і зокрема її
фінансової системи, різко збільшилась кількість злочинів, скоєних у сфері виготовлення підроблених грошей. Мною за час роботи було виявлено багато злочинів у цій сфе­рі, однак згадується наступний.
У середині 1998 року до мене надійшла ін­формація, про те, що у Бердянському районі За­порізької області організована група займаєть­ся збутом підроблених грошей. З метою докуме­нтування злочинної діяльності групи мною було проведено ряд оперативно-розшукових заходів із залученням спеціалістів технічної служби. За результатами проведеної кропіткої роботи, у грудні 1998 року в Бердянському районі Запорі­зької області були затримані громадянин Росії, мешканці Чернівців, Івано-Франківська, Одеси, у яких в автомобілі ВАЗ-2107 вилучено українські гривні (купюри по 10 та 20 гривень) в сумі 126 330 грн, а в автомобілі БМВ-323 - ще 2 970 грн, всього 129300 гривень, що склало третину всієї суми фальшивих українських гривень, вияв­лених та вилучених з обігу в Україні за період 1998 року.
За цим фактом було порушено кримінальну справу. Після встановлення факту вчинення злочину ОЗГ, що мала міжнародні зв'язки, до право­охоронних органів Російської Федерації терміново направили міжнародне клопотання про на­дання правової допомоги по цій справі з проханням провести слідчо-оперативні дії у присутнос­ті працівників управління ДСБЕЗ області.
Після проведення двосторонніх контактів та обміну оперативною інформацією між правоохоронними органами України та Росії, було встановлено відомості, необхідні для оформлення до­кументів для виїзду слідчо-оперативної групи, присутності членів якої мали проводитися слідчо-оперативні дії по справі на території Російської Федерації. Реальну користь від вищеназваних контактів з правоохоронних органів двох держав підтверджує те, що після реалізації отриманої від УМВС України в Запорізькій області оперативної інфо­рмації в лютому 1999 року працівникам УБОЗ при ГУВС Ростовської області в офісі фірми «Каро-999» вдалося затримати групу осіб (в тому числі громадян Чечні), у яких було вилучено бли­зько 30 000 підроблених доларів США.
Вироком Запорізького обласного учасників злочинної групи засуджено від 12 до 12,5 років позбавлення волі. Після розгляду касаційних скарг обвинувачених та їх захисників Верховний суд України залишив цей вирок без змін. Обвинувачений Кличов у червні 2000 року був затриманий правоохоронними органами Російської Федерації та притягнутий до кримінальної відповідальності судовими орга­нами Російської Федерації за вчинення збуту підроблених українських гривень. Обвинувачений Баркар переховувався від слідства та суду до  березня 2001 року, але був затриманий співробітниками в Одеській області під час з збуту героїну.
В липні 2001 року кримінальну справу з об­винувачення Баркара у вчиненні ним злочинів направлено на розгляд місцевого суду Бердян­ського району Запорізької області».

Із книги «Закон, честь і обов’язок. До 20-річчя служби боротьби з економічною злочинністю України».


Комментариев нет:

Отправить комментарий