Літопис запорізької полiцiї

Україна понад усе!

четверг, 1 октября 2020 г.

Веселівський районний відділ міліціїІз альбома "Естафета мужності 2003 р."

ІСТОРІЯ ВЕСЕЛІВСЬКОЇ МІЛІЦІЇ
Перші історичні згадування про с. Веселе відображаються у архівних документах 1818 року. Засновано село у 1812 році на схилах балки Малий Менчикур, в центрі якого знаходилось мальовниче озеро. Чумаки, подорожуючи до Криму по сіль і рибу, завжди зупинялися на його берегах на відпочинок і веселились. За переказами вони й назвали це місце Веселим. Згодом і поселення, що виникло тут, дістало назву Веселе.
Через 30 років з дня заснування с. Веселе стало великим волосним населеним пунктом Мелітопольського повіту. В цих роках і з'явилась перша поліцейська дільниця, яка у 1904 році налічувала у своєму складі 18 працівників, де на той час начальником дільниці був Панасенко Роман Миколайович.

У 1918 році в с. Веселому встановлена Радянська влада і відділення міліції, яке забезпечувало боротьбу з бандитами та підтримувало громадський порядок.
З вересня 1941 року по жовтень 1943 року територія Веселівського району була окупована фашистськими загарбниками. Після звільнення у районі було відновлено міліцейську дільницю, начальником дільниці було призначено учасника Великої Вітчизняної війни - Дерибасова Федора Миколайовича, який до 1951 року підтримував громадський порядок та вів активну боротьбу з злочинним елементом. Велику допомогу в цьому напрямку надавав йому і Городниченко Іван Яковлевич, якого Радянська влада за проявлені мужність і героїзм під час боїв з фашистами  нагородила 2 Орденами „Слави", орденом Великої Вітчизняної війни та 12 медалями в тому числі за визволення Праги та взяття Берліну. Городниченко І.Я. з 1946 року по 1979 рік пропрацював дільничним інспектором міліції, за допомогою сил громадськості домагався 100% розкриття злочинів. Він був одним з найкращих працівників Веселівської міліції за весь час її існування, як на війні так і у мирний час на службі Закону, залишався прикладом для своїх товаришів.
У 1957 році міліцейська дільниця с. Веселе була перетворена на Веселівський районний  відділ  внутрішніх справ. На цей час атестований особовий склад райвідділу, на чолі якого стояв Жеребко Іван Васильович, налічував 23 співробітники.
В період з 1965 року по 1969 рік під керівництвом начальника райвідділу Муліки Миколи Васильовича, вперше за весь час існування відділу, з числа працюючих співробітників і членів їх сімей починає функціонувати художня самодіяльність, її учасники для підняття авторитету і іміджу міліції перед населенням, проводять виступи по селах району. Штат райвідділу складав 32 співробітники.
Значних показників оперативно-службової діяльності райвідділ здобув в період з 1969 року по 1973 рік за часів перебування на посаді начальника райвідділу - Яроша Олександра Івановича, який подальшу свою службу проходив на керівних посадах УМВС області.
В період 70-80 років керівництвом райвідділу значна увага приділялась згуртуванню колективу: різноманітні свята завжди відмічались за участю сімей співробітників, так на Новий рік в Ленінській кімнаті райвідділу встановлювалась новорічна ялинка, де діти співробітників та члени їх сімей святкували це свято; багато уваги приділялось фізичному вихованню співробітників, у райвідділі діяла спортивна секція самбо - все це сприяло більшому згуртуванню колективу, кожен співробітник знав, що має надійного товариша, який в скрутну хвилину завжди прийде на допомогу. Начальником райвідділу на цей період часу був Нудьга Іван Іванович, який окрім цього налагодив тісні взаємовідносини з органами місцевого самоврядування, громадськими формуваннями району. Відділ налічував: 380 позаштатних працівників за всіма напрямками службової діяльності; 48 добровільних народних дружин (2100 чоловік). В ці роки відбулось й перше будівництво в історії Веселівської міліції - було збудовано два багатоквартирних будинки для працівників ОВС, один гуртожиток, а також за допомогою сил особового складу райвідділу у 1984 році було здано в експлуатацію нове приміщення Веселівського районного відділу, де й по сьогоднішній день працюють стражі закону.
За часи становлення України як Незалежної держави, починаючи з 90-х років та до теперішнього часу Веселівський райвідділ зі своєї сторони доклав значних сил, щодо
дотримання правопорядку на обслуговуємій території у цей нелегкий для держави час. Значна увага приділялась і вихованню особового складу райвідділу згідно до вимог нормативних документів незалежної України. У 1995 році організовано
                           первинну ветеранську        організацію
Веселівського районного відділу, головою якої було обрано колишнього начальника відділу - Нудьгу І.І., який і до теперішнього часу займає цю значиму у виховному плані посаду. Ветерани ОВС завжди під час зустрічей з особовим складом діляться набутим життєвим, професійним досвідом. Частина їх входить до резерву наставників, де ними надається більш досконала допомога молодим працівникам. З свого боку райвідділ надає всебічну допомогу ветеранам ОВС. За цей проміжок часу керівниками Веселівського районного відділу були - Литвин Віктор Іванович, Нікітін Михайло Михайлович, Чапула Віктор Сергійович, Нагорний Анатолій Олександрович, Бунчук Леонід Вікторович, Бойко Григорій Олексійович, а з травня 2005 року та до теперішнього часу цю посаду обіймає Віхляєв Юрій Миколайович, який, як і всі попередні керівники, у першу чергу значну увагу приділяє боротьбі зі злочинністю і охороні громадського порядку та не залишає поза своєю увагою і виховання підпорядкованого йому особового складу, регулярно проводяться зайняття з професійної, соціально-гуманітарної підготовки, активізував роботу з ветеранською організацією райвідділу - виділено окремий кабінет в приміщенні адміністративної будівлі, ведеться сумісна робота щодо створення у стенду „Історія веселівської міліції". Налагодив тісні взаємовідносини з органами місцевого самоврядування, організаціями та підприємствами, відповідно до вимог сьогодення організував перебудову ізолятору тимчасового тримання затриманих взятих під варту осіб.     2006 рік

Начальники Веселівського райвідділу
Комментариев нет:

Отправить комментарий