Літопис запорізької полiцiї

Україна понад усе!

пятница, 27 апреля 2012 г.

Будні криміналіста


Віктор      Іванович Костенко служив експертом-криміналістом у Куйбишевському райвідділі ГУ МВС. Він був єдиним спеціалістом у цій сфе­рі, спеціальність Вікто­ра Івановича унікальна для нашого району. Пів­тора десятка літ право­охоронець віддавав усі свої будні, вихідні і свя­та розкриттю злочинів.
В.І. Костенко роз­починав трудову діяль­ність на Куйбишевській птахофабриці. У Благовіщенському цеху він працював старшим ін­женером, в обов'язки якого входило безпе­ребійне забезпечен­ня обладнанням. Після трьох років роботи на птахофабриці Віктора Івановича обрали на по­саду завідуючого організаційним відділом Куйбишевського райкому комсомолу. Згодом він разом із Володимиром Яковичем Сластіним та Анатолієм Васильовичем Вітром збудували шлакоблочний цех у Новоукраїнці, а потім там налагодили виробництво.
Для роботи у райвідділі внутрішніх справ кандидатура
В.І. Костенка була дуже доречна, бо він мав вищу технічну освіту, закінчив Ме­літопольський інститут механізації сільсько­го господарства за спеціальністю інженер-механік, навчався на військовій кафедрі. Спо­чатку майбутній правоохоронець пройшов чотиримісячне навчання у Запоріжжі. У Києві отримав допуск на право проведення дактило­скопічних, трасологічних експертиз та експер­тиз холодної зброї. Тобто, мав право знімати відбитки пальців, сліди від злому та інше. Після місячного навчання в обласному центрі отри­мав право на проведення експертизи вогне­пальної зброї. Робота експерта-криміналіста дуже відповідальна, тому, крім такого навчання, Віктору Івановичу треба було проходити професійну переатестацію кожні п’ять років.
Оскільки В.І.Костенко був єдиним криміналістом у районі, він увесь час знаходився у складі слідчо-оперативної групи.  До неї входили правоохоронці із карного розшук, слідчого відділення і дільничні інспектори. Постійні виїзди на місце злочинів не обходилися без Віктора Івановича, підмінити спеціаліста не міг ніхто із правоохоронців. Маючи науково-технічну основу, криміналіст розкривав особисто і допомагав слідчим створювати науково-обґрунтовану базу доказів із кримінальних справ. У середньому за рік доводилося виїжджати по 200-240 раз на різні надзвичайні пригоди. І в день, і вночі з Віктором Івановичем була валіза з криміналістичним обладнанням для виявлення, фіксації та вилучення речових доказів, за допомогою яких визначали особу або створювали доказову базу. Проте не тільки практичні знання допомагали криміналісту роботі. Інтуїція, дидактичне мислення та логіка, здібність проаналізувати дії злочинця, то і поставити себе на його місце - це основні вимоги в роботі. Розумове, фізичне навантаження відбирало у Віктора Івановича чимало вільного часу, який він міг провести вдома рідними. Але чоловік любив свою справу і кожну годину, кожну хвилину позачергової робот подумки дякував дружині, Світлані Іванівні, за розуміння, терпіння і мудрість.
            Зараз В.І. Костенко займається домашнім господарством, їздить на риболовлю. Раніш цьому захопленню вдавалося приділяти менше часу, рибалив не більше двох-трьох раз на рік. Чоловік має двох синів. Старший, Сергій, навчається в академії, Дмитро - школяр. Він - член Куйбишевської районної громадської організації пенсіонерів МВС Україні.
Вікторія Причиненко газета «Рідний край» від 17.08.2011 р. № 67

Комментариев нет:

Отправить комментарий