Літопис запорізької полiцiї

Україна понад усе!

вторник, 10 апреля 2012 г.

Будні запорізького карного розшуку


Міру покарання для бандитів визначить суд
Із офіційного сайту ГУМВС України в Запорізькій області http://www.uvd.zp.ua/novini/miru-pokarannya-dlya-banditiv-viznachit-sud.html     
Понеділок, 09 квітня 2012

Наприкінці 2010 року на території Запорізької області було скоєно кілька резонансних розбійних нападів на оселі заможних громадян. Всі злочини вирізняла ретельна підготовка до їх скоєння, використання вогнепальної зброї та виняткова зухвалість. Спільний «почерк» з великою вірогідністю свідчив, що діє одна й
та сама добре організована злочинна група.

Співробітниками управління карного розшуку був проведений цілий ряд оперативних заходів, перевірені сотні осіб, причетних до скоєння аналогічних злочинів. Опитувалися свідки та потерпілі, скрупульозно оглядались місця скоєння злочинів. Врешті решт копітка праця міліціонерів принесла результат: було окреслено коло підозрюваних – п’ятьох місцевих мешканців. Виявилося, що всі вони раніше не мали проблем з законом. Більше того, активно займалися спортом і досягли визначних результатів у  східних єдиноборствах. Правоохоронці з’ясували, що злочинці готують черговий розбійний напад на власників однієї з квартир по вулиці Лермонтова. Як і у попередніх випадках, скоєнню злочину передував підготовчий період. Бандити вирішили проникнути у оселю з горішнього, технічного поверху, розібравши стелю. У під’їзді будинку ними було встановлено замасковані відеокамери, які дозволяли фіксувати прихід та відбуття господарів, а у душниках помістили мікрофони для прослуховування квартири. План злочинців полягав у проникненні до приміщення, де вони хотіли дочекатися власників, з яких погрозами та тортурами «вибивали» місцезнаходження грошей та цінностей. При цьому хтось із групи постійно знаходився у автомобілі, знімаючи інформацію з камер спостереження, щоб завчасно подати сигнал тривоги.

Щоб затримати злочинців «на гарячому», працівниками карного розшуку була проведена оперативна комбінація, у ході якої групу захоплення таємно провели до квартири. Нападу чекали понад тиждень. Весь цей час оперативники вимушені були провести у цілковитій тиші, щоб апаратура злочинців не зафіксувала підозрілих звуків.

Проте, вимотуючому очікуванню настав кінець: міліціонери отримали сигнал про початок операції. Після того, як злодії закінчили розбирати стелю у ванній кімнаті і проникли до квартири, їх заблокували й запропонували здатися. Проте бандити, оснащені вогнепальною зброєю, спробували вчинити опір.  Тоді оперативник, на підставі Закону України «Про міліцію», застосував табельну зброю, поранивши одного з нападників у стегно. Це змусило зловмисників скласти зброю. Одночасно іншою групою захоплення був затриманий «контролер», який знаходився у авто. До пораненого злочинця терміново викликали карету швидкої допомоги та під конвоєм доправили до лікарні.

Пізніше, отримавши санкцію на обшук помешкань затриманих, працівники міліції у одному з приватних будинків знайшли ретельно замасковану схованку зі зброєю та боєприпасами. Також звідти вилучили вибухівку, маски з прорізами для очей та інше злочинне знаряддя. Знайшлися там і  речові докази по раніше скоєних епізодах.

З’ясувалося, що діяльність злочинної групи не обмежувалася Запоріжжям. Бандити встигли «відмітитись» і у кількох сусідніх областях. У ході слідства правоохоронці встановили причетність учасників групи до скоєння одинадцяти тяжких та особливо тяжких злочинів. Їм було пред’явлено обвинувачення у скоєнні злочинів, передбачених ст. 257 (Бандитизм), ст.187 (Розбій) та ст.289 (Незаконне заволодіння транспортним засобом) Кримінального Кодексу України. Як відомо, санкція першої із вказаних статей передбачає позбавлення волі на строк до 15 років з конфіскацією майна. По закінченню слідства справу було передано до суду. Наразі триває її розгляд.

P.S.  Більш детально розповімо про знешкодження цієї організованої злочинної групи після оголошення звинувачувального вироку її учасникам.  Літописець

Комментариев нет:

Отправить комментарий