Літопис запорізької полiцiї

Україна понад усе!

вторник, 6 марта 2012 г.

Герої серед нас: Володимир Аксютін та Анатолій Чучко
Про таких, як мешканець Запоріжжя Олександр Собакар кажуть: «Народився вдруге». Суботнім ранком 23 січня бувалий рибалка пішов з вудкою на дніпровський лід. Але, не інакше, чуття зрадило риболова: нога втрапила у величезну промоїну, прикриту згори примерзлим снігом. Шубовснувши у крижану воду, Олександр Петрович якийсь час намагався вибратись на кригу самостійно, але лід кришився, не витримуючи ваги чоловіка. Втрачаючи останні
сили, він заволав про допомогу. На крик потерпілого прибігли ще двоє рибалок, але зарадити біді самотужки вони були неспроможні.

Володимир Аксютін
На щастя, крики почув співробітник Державної служби охорони при ГУМВС України в Запорізькій області Володимир Аксютін, який ніс чергування на насосній станції. Миттєво оцінивши обстановку, він покликав на допомогу колегу - Анатолія Чучко. Останній схопив у багажнику автомобіля бухту тросу й вартові прудко кинулися на поміч. Втім, підійти достатньо близько до потопаючого не вдалося - лід тріскався під ногами правоохоронців. Час уже йшов на лічені секунди - рибалка, навіть утримавшись на поверхні, міг померти від переохолодження. Тому Анатолій Чучко ліг на кригу і поповз до промоїни. Діставшись до необхідної відстані, він кинув кінець троса потерпілому, після чого вкінець знесиленого рибалку витягли на берег. У приміщенні насосної станції врятованому було надано першу допомогу. Підоспілі медики констатували, що фатальної загрози здоров'ю немає. Так що, завдяки умілим та оперативним діям співробітників ДСО, Олександр Собакар тепер святкуватиме День народження двічі на рік.

Анатолій Чучко
Нагадуванням про трагедію, яка могла статися, лишились вмерзлі в лід шапка та куртка Олександра Петровича. А ще - півтора десятки метрів ламаної криги, які для нього стали справжньою «дорогою до життя».

Обидва рятівники - люди скромні і небагатослівні. За плечима у обох великий життєвий досвід. У ДСО Володимир Аксютін працює понад шість років, до цього був водієм. Колишній слюсар Анатолій Чучко у службі охорони відносно недавно - лише півтора року. Втім, керівництво Заводського відділу Державної служби охорони при ГУМВС України в Запорізькій області зазначило, що за цей час він вже зарекомендував себе як хороший працівник. Наразі вирішується питання про заохочення обох вартових. Та чи не найкраща нагорода - щира вдячність у очах врятованої від смерті людини... ЦГЗ ГУМВ     25.01.2010

Комментариев нет:

Отправить комментарий