Літопис запорізької полiцiї

Україна понад усе!

четверг, 21 апреля 2016 г.

Спогади учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Скрипника Олександра Федоровича.


Мене направили до Чорнобилю у червні 1987 року, де я перебував один місяць. Займався охороною майна та чергуванням на контрольно-пропускному пункті. Сильно вразив жалюгідний вигляд лисиць та зайців, які бігали по зоні майже без шерсті, лише стирчали вуха та облізлий хвіст. Рівень радіації заскалював. Найбільший рівень був на руках, а також на одязі, куди частіше всього доторкалися руки.  У казармі стояла пральна машина і ми після зміни самі прали форму. Прального порошку було вдосталь, але він  призначався для  дезактивації автотранспорту. Тому після такого прання форми ще доставала алергія на шкірі. Під час перебування у Чорнобилі  приїздив  тодішній Міністр внутрішніх справ України Гладуш І.Д. Хтось із його свити задав нам питання «Хто така Алла Пугачова?».
До сих пір я думаю, що він цим хотів сказати. Разом зі мною був мій товариш Шевченко Олександр, який нажаль від отриманої дози радіації помер 13.12.1994 р. Світла йому пам'ять.  
            По закінчення строку перебування видали картку обліку доз радіоактивного опромінення, в якій записали лише 2 рентгена.  Це неправда, я як і всі, хто перебував зі мною в той час, отримали на порядок більшу дозу. Ось така була політика тодішньої влади. Зараз не краще, теж відстоюю свої права, як чорнобилець, у суді. Ось така наша доля!Комментариев нет:

Отправить комментарий