Літопис запорізької полiцiї

Україна понад усе!

воскресенье, 29 января 2012 г.

Про профспілки атестованих працівників ОВС


Вже більше трьох років в органах внутрішніх справ Запорізької області успішно функціонує профспілка атестованих працівників  ОВС.  Сьогодні у нас в гостях голова  Запорізької обласної профспілки атестованих працівників ОВС України Нестеренко Віктор Вікторович.

Шановний Віктор Вікторовичу, коли і з якою метою створена Запорізька обласна профспілкова організація атестованих працівників  ОВС України?

ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСНА
ПРОФСПІЛКОВА ОРГАНІЗАЦІЯ АТЕСТОВАНИХ ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ є організаційною ланкою профспілок атестованих працівників  ОВС України і діє на підставі її Статуту.

Вона створена 24 квітня 2008 року з метою об’єднання громадян, пов'язаних спільними інтересами за родом їх професійної діяльності, представництва, здійснення та захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки.

Яка структура та основні завдання профспілковної організації?
Запорізька обласна ПАП ОВС України будується за територіальним принципом та складається з первинних профспілкових організацій. Первинні профспілкові організації в свою чергу об’єднують членів профспілки одного органу, підрозділу, навчального закладу чи установи внутрішніх справ ГУМВС України в Запорізькій області.
На даний час в органах та підрозділах внутрішніх справ області діє 30 первинних профспілкових організацій. Найбільші з них в Запорізькому міському управлінні  (841 членів) та в управлінні Державтоінспекції (735 членів). 
Завдяки проведеній роботі кількість членів первинних профспілок ОВС області значно збільшилася. Так, на даний час Запорізька обласна профспілкова організація налічує 3124 атестованих,  вільнонайманих працівників органів внутрішніх справ Запорізької області та пенсіонерів ОВС. 

Основними завданнями профспілки є:
- представництво та захист індивідуальних і колективних прав та інтересів членів профспілки в органах державної влади та місцевого самоврядування, у взаємовідносинах з адміністраціями органів внутрішніх справ з метою забезпечення здійснення права кожного члена профспілки на передбачені законодавством умови професійної (трудової) діяльності, підвищення життєвого рівня, забезпечення інших соціальних гарантій;
- участь у розробці проектів наказів та розпоряджень, рішень, що зачіпають інтереси членів профспілки;
- здійснення контролю за додержанням Закону України «Про міліцію», Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом органів внутрішніх справ України, інших нормативних документів;
- участь у розробці та реалізації соціально-економічних програм, спрямованих на поліпшення умов службової діяльності членів профспілки, їх побуту, відпочинку, медичного обслуговування, організації культурно-масових і спортивно-масових заходів, надання допомоги сім’ям працівників міліції, які загинули при виконання службових завдань;
- надання членам профспілки правової допомоги, проведення методичної роботи, спрямованої на кваліфікований захист індивідуальних і колективних прав та інтересів членів профспілки, участь у вирішенні службових конфліктів.

Що конкретно зроблено щодо вирішення соціальних питань членів профспілки?
Виборними органами міліцейських профспілкових організацій Запорізької області постійно проводиться робота з вирішення соціальних питань членів профспілок, так вирішуються питання щодо забезпечення культурного дозвілля, організуються походи до культурних закладів, святкування професійних та державних свят, поїздки членів профспілок та їх дітей до баз відпочинку та літніх таборів, проводяться спортивні змагання.
За шість місяців поточного року виборними органами з членами своїх первинних профспілкових організацій проведено ряд культурно-освітніх заходів: відзначення Дня захисника Вітчизни та Міжнародного жіночого дня прав жінок та миру (охоплено понад 830 членів профспілкових організацій); у Цирку м. Запоріжжя організовано відвідування театралізованої вистави «Принцеса цирку» 143 членами профспілок та членами їх сімей; на о. Хортиця для 85 членів Профспілки та членів їх сімей організовано театралізовану виставу героїчної саги «Тарас Бульба»; первинною профспілковою організацією УДАІ для членів профспілки організовано святковий фуршет з нагоди святкування Дня Державтоінспекції.  На зазначені заходи витрачено 41845,73 гривень.
Не залишається поза увагою заохочення профактиву первинних профспілкових організацій, які приймають найактивнішу участь у поширенні та зміцненні профспілкового руху серед міліцейських колективів. Так, за  звітний період поточного року заохочено членів профспілок на загальну суму 23 тисяч гривень
Надається матеріальна допомога членам профспілки, які в силу тих чи інших причин мають матеріальні проблеми. Необхідно зазначити що програми по наданню матеріальної допомоги охоплюють не лише членів обласної профспілки, а також розповсюджуються і на членів інших обласних міліцейських профспілок. У звітному періоді надано матеріальної допомоги 171 члену профспілки на загальну суму 167352,47 гривень. Крім цього надано матеріальну допомогу 9 членам інших обласних профспілкових організації ПАП ОВС України на суму 3611,76 гривень (Полєва О.В., Микитін Р.Т., Лутчин В.Б., Андрющенко О.С., Олексин О.М., Коваль О.П, Левчук О.В., Васильчук В.Р., Драбанюк А.Д.).
Приділяється увага питанням надання матеріальної допомоги пенсіонерам МВС. Так, надано матеріальну допомогу 3 пенсіонерам ОВС на суму 1376,47 грн.
Придбано 22 путівки для дітей членів Профспілки на оздоровлення в ДОТ ГУМВС України в Запорізькій області «Морська хвиля» на загальну суму 15015,00 грн.
Надано благодійна допомога за рахунок обласної організації: на нові благодійні програми Орджонікідзевської районної організації м. Запоріжжя Товариства Червоного Хреста України на суму 300,00 гривень; на розвиток Запорізької обласної молодіжної громадської організації «Молодіжна поліцейська академія» на суму 1000,00 грн.

Чи можуть пенсіонери МВС стати членами профспілки?

Членами профспілки відповідно до Статуту професійної спілки атестованих працівників ОВС України, можуть бути атестовані працівники органів внутрішніх справ, пенсіонери органів внутрішніх справ, які проходили службу на атестованих посадах, а також штатні працівники виборних органів профспілки, які визнають і виконують Статут профспілки та беруть участь у роботі однієї з первинних організацій.
Членами профспілки можуть бути також не атестовані працівники органів внутрішніх справ, громадяни, які приймають участь у роботі добровільних народних дружин, загонів сприяння міліції, самозахисту, груп охорони громадського порядку та інших формувань, працівники підприємств та організацій, створених за участю або для виконання статутних завдань профспілки.
Членство в Профспілці є добровільним.
Прийняття в члени Профспілки проводиться первинною профспілковою організацією або її виборним органом на підставі особистої заяви в місячний термін з дня її подання. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість присутніх на зборах, засіданні виборного органу. Членський квиток єдиного зразка видається профспілковим комітетом (профорганізатором) протягом місяця з дня прийняття рішення. Члени Профспілки перебувають на обліку в профспілковій організації за місцем служби, навчання, пенсіонери - за останнім місцем служби перед виходом на пенсію.

Вступні внески встановлено у розмірі двох, а щомісячні внески  - одного відсотка від щомісячного грошового забезпечення. Непрацюючі пенсіонери сплачують членські внески у розмірі одного відсотка від мінімальної зарплати.


Комментариев нет:

Отправить комментарий